FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty Novi metadon u apotekama ???

Sub Okt 22, 2011 3:52 am
Da li ste primetili da se HF metadon pakuje u nove, daleko vece kutije, i da mu je sada istaknuto da ima vise pomocnih supstanci ???
avatar
Vlaja
Moderatori
Broj poruka : 23
Reputacija: : 1
Datum upisa : 23.10.2011

Novi metadon u apotekama ??? Empty davno

Ned Okt 23, 2011 1:20 am
Ja sam to skontao jos pre par meseca...Ne znam kako to tamo kod Vas, ide malo sporije...ALI- mene zanima , da li su sad te novo naznacene supstance kao sto su ETANOL, paraben benzenonati...itd nesto novo ili je ISTI metadon kao sto je i bio????
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Sre Nov 02, 2011 9:12 am
Novi, stari, meni (trenutno) svejedno - od ponedeljka sam NAPOKON (posle puno godina moljakanja i trazenja pomoci) dobio met!

10ka na Forum-u!!! Samo napred! Very Happy
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Sre Nov 02, 2011 10:54 pm
Cestitam na ulasku u program. Zelim ti potpunu pokrivenost 24-32h 7 dana u nedelji i gubitak zelje za heroinom i nijedan recidiv.
Sto se tice "Novi stari sve jedno" Nije bas tako.
To znamo mi koji smo duze na programu.
Mladji jos nisu skapirali da Srbija i pored brojki koje govore o poboljsanju kvaliteta zivota ljudi na Metadonu i smanjenju
stope kriminala nije uvidela u potpunosti pozitivne aspekte Tretmana.
Ja moram priznati da nisam verovao u zalbe ljudi ali sam osetio to na svojoj kozi ali to nije lose reagovanje na Metadon
kako ce lekari nekada da pokusaju da vam objasne, to je lose reagovanje na pojedine vrste Metadona, zapamtite to.
Ali ne odgovara svakome isti, mada ima dosta inferirnog Metadona svuda a to drzave treba da usklade prema potrebama pacijenata kako bi Terapija imala efekta
i kako bi Metadonski Program donosio rezultate.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Čet Nov 03, 2011 1:14 am
Kapiram da ce vremenom i meni postati ovakve stvari bitne. Ali za sada sam presretan sto sam upao u 'shemu' Very Happy

Poz!
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty hmm

Sub Nov 05, 2011 11:23 pm
A, nije mi jasno, da li se I STA menjalo vremenom u tim bocicama metadona? sada ima etanola u hemofarmovom, i srbitola u alkaloidovom. Ja i dalje znam ljude koji ga rokaju I.V , i to naaaaaaaaajopustenije pogadjaju se u preponu (femoralna vena). E sad, kako je moguce da TAKO lako nalaze venu koja je "tako opasna" za naci? i da li je moguce da npr na 8ml hf- metadona, stavis 5ml vode, i to je to....razblazio si etanol i mozes da IV ?
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 06, 2011 6:59 am
Nesto se promenilo sigurno ali nemam pojma kako to utice kada ubrizgavas. Metadon je da se pije a Heroin se ubrizgava.
Nikada nisam ubrizgavao Metadon niti cu. Znam samo da je Hemofarm Metadon bio isti 30 god i da je sada postao drugaciji.
Alkaloid Metadon od 10ml je malo bolji a Alkaloid Metadon u centrima je ku### zivi, malkice jaci nego Tramadol. Nista bukvalno.
Jedini Metadon gde su pacijenti ujutru sa zenicama kao da su dosli sa Techo Zurke a ne iz normalnog zivota.
Nije mi jasno kakvi su ti lekari Vuckovic i Daragan kako su mogli tako nesto da urade ljudima kada je Metadon bio jedina sansa za mnoge, sada ce to jako mnogo da kosta ljude posto Subutexa i Suboxona je pun puncijat grad i zemlja i ljudi ce da kupuju taj lek i naravno vracace se heroinu, 95% pacijenata nema para za Supstituciju. Ima lekara budala koji kazu "Kako si se snalazio za Heroin snadji se za lek"... Valjda misle da se ljudi kurvaju i prave razbojnistva za lek, kradu, zickaju, prose, saniraju, lupaju kola, upadaju na ngajbe, otimaju, prodaju drogu, navlace decu i osnovce na drogu, prave kurire, konzumente od njih. Da li na to misle ne znam posto se tako ljudi snalaze za drogu. Sada vise ni ta zadnja sansa ljudima nije efikasan lek i tako je propao Srpski Supstitucioni Program. Prokleta je ova zemlja, Proklet je Ovaj Narod. Los izbor mu je.
Ne znam ja moram da dolazim da se javljam u centar na 3 nedelje da bi ostao u programu ali necu da podizem taj lek koji mi ne pomaze da prezivim dan i da funkcionisem.
Inferioran je, nije dobar, slab je, ni cim deluje ne moze da me drzi da ustajem iz kreveta. Uzimacu dop gledati sto manje kolicine i javljati se svake 2 nedelje u centar da vidim da popijem lek da vidim da li se sto promenilo. Ukoliko me sredi kao sto me je sredjivao zadnjih 5 god. eto mene u programu ponovo da apstiniram i budem primeran pacijent koji moze pomoci centru i centar njemu. Dotle ja ne mogu da pijem taj lek i da se susim. Izabrali su najstetniji lek za odrzavanje i mislim da bi za to lekari koji vode Supstiticuioni Program trebali da odgovoraju i odgovarace cim se smeni vlast. Bice prozvani a ja cu svedociti protiv njih. I protiv Jasne Daragan Saveljic i protiv Prof Vuckovica za koga sam stvarno mislio da je covek i da zeli da pomogne ljudima. Ja ne falsifikujem mokracu, ne izmotavam se unutra, ja uvek kada sam strejt mogu da dam mokracu, ne moram nista uzimati preko Metadona jer mi se kao od njega spava, nisam letargican, nisam depresivan, ne treba mi 100mg, ne izvoljevam druge lekove, kada napravim recidiv ja CU reci jer pre nisam pravio pa nisam imao sta da kazem sada sam poceo da uzimam heroin i to je to. Kod mene nema lazi nema prevare i svemirske price lekarima, deluje ili ne deluje.

LJUDI NA SUPSTITUCIONOJ TERAPIJI U SRBIJI NISU SVESNI DA PIJU LEK KOJI NE BI PROSAO KONTROLU KVALITETA U EVROPI. ZABRANILI BI GA ODMAH I SKOCILI DA VIDE STA JE SA PACIJENTIMA, DA LI JE KOME POZLILO, DA LI JE KO POCEO DA UZIMA DROGU PONOVO, ITD.

Evo vam Prilike da se izborite za LAAM kao Metadon koji deluje duze kako bi pacijent bio slobodan da bar svaki drugi dan dolazi u centar, bicete zadovoljni verujte. Znate kakav je Metadon bio do skoro ljudi Hemofarm. Niste svesni, nije covek imao zelju za heroinom nimalo, nista, radi, funkcionise, nema nezeljena dejstva. Ali prema izboru Lekara koji vode Supstitucioni Program zbog para koji oni zele da uzmu od Subutexa namerno su doprineli pogorsanju Metadonu. Sada ja Subutex necu uzimati ni za dzabe ni da placam. Sto bi uzimao i Subutex i kokain za depresiju i bistru glavu. Uzimacu samo heroin i gotovo, jeftinije. Dok Supstitucioni Program u Srbiji ne bude istog kvaliteta koji dolikuje ljudima a ne stoki za kakvu nas smatraju Vuckovic, Daragan-Saveljic, i ostali lekari tog tipa za koje sam mislio da su ljudi.

PA GDE TO IMA PACIJENT KOJI JE ONLINE A I U STVARNOSTI DNEVNIK MOGAO DA ZAPISE I KAZE SVIMA KADA JE PRAVIO RECIDIV, NIGDE.
NEMA RAZLOGA DA LAZEM MAZEM I PRICAM BOLESNE PRICE. CILJ JE PROGRAMA DA NAMA BUDE DOBRO SA STO MANJE NEZELJENIH EFEKATA ONI NAM IZABRALI LEK SA STO VISE NEZELJENIH EFEKATA. TREBA DA SE STIDE SVOJE PROFESIJE I DA APSTINENTE ODVODE U HEROIN, KAKO BI ME IZLECILI, NIKAKO, JOS ME VRATILI SA LEKA NA HEROIN. NEK SE STIDE DECU IMAJU, NEK RAZMISLJAJU SRBIJA JE MALA. SVAKOG MOZES PRONACI KAKO TI SE NAVRNE.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty OPOMENA I ODGOVOR

Ned Nov 06, 2011 6:58 pm
Dragi korisnice foruma,
MORAO bi posvetiti vise paznje pravilima foruma ,koje imas na pocetnoj strani istog. Vredjanje,prozivanje,omalovazavanje (direktno) nije u skladu sa pravilima OVOG (a retko kojeg) foruma. Dakle, bez punog imena i prezimena, ako hoces nesto tako da kazes ima "finiji" nacin za to.
-Sto se tice "LAAM"-a! Hah! Pa jedina je nemacka i australija valda koje IMAJU KESA ZA IZOLOVANJE l-methadonea od d,l-metadon stereomera.
Znaci izolacija samog l-metadona KOSTA! i previse! Hemofarmov metadon je prosao sve sertifikate za EU. I nema, to je to. Mislim, iskreno, da treba da se zapitas : "a da nije mozda da je metadon razviju maaaloooo toleranciju kod mene pa me ne radi?" iskuliraj u krizi 3 dana, i uzmi 120kapi. Zivo me zanima da li te "nece raditi".. Wink Sve najbolje.

P.S : JA NISAM REKAO DA GA JA "SPUSTAM"-PUCAM, VEC DA ZNAM LJUDE KOJI TO RADE!
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 06, 2011 10:51 pm
Iskljuceno. Sve sto sam kontrolisao 5 god mogao bi i dalje. To nije bila tolerancija. Niko ne moze sa 50mg da popije 100mg i da mu je lose.
Hemofarm je nesto menjao u leku sto meni nije odgovaralo. Nesto je promenjeno i to je to. Cak vise nije imao gorcinu koja je bila karakteristicna za taj lek.
Ja to ne pijem godinu dana nego od Juna 2006. Ako me nije sredilo 120 kapi sredilo bi me 150 ili 180 ali nije bilo OK ni sa mnogo posle toga.
Osim toga 4 tablete od 10mg su me tada pokrivale slicno kao Metadon u periodu kada mi je bilo dobro 5-10% drugacije mozda a mozda i ne to moguce da je trip izmedju ta dva(Nemacki-Hemofarmov do letos) ali nista bitno, to je to otprilike isto nista sto se ne moze navici covek.
Kakvo delovanje sam ocekivao ujutru tako je i doslo ujutru.
To je jos jedan pokazatelj da sa time nesto nije u redu bilo.
Ima ga opet, mislim bar nisam zvao. Te tablete. Ali to ljudi i na komad uzimaju za skidanje kao Subutex.
3 dana je mnogo kratak period da se tolerancija spusti a samo izadje Metadon koji se akumulira u organizmu pa ti treba vise.
To valjda znate ako ste nekada sami sebi spustali dozu da bi odrzali se na istoj dozi da tolerancija ne ide gore.
Spustam za po 5 mg i tako pijem dve tri nedelje i onda se vratim na moju dozu da bi mi ona uvek bila dobra. Radio sam to 10 puta.
I uvek kada vratim prvi dan ne bude odmah dobro nego drugi treci dok se Metadon lepo akumulira.

Ja sam dugo na terapiji i dogo pre toga na heroinu i nema uradilo me nije me uradilo istripovao sam se.
Ja nisam na terapiji godinu dana a da ostalo citam po netu nego sve sto kazem uglavnom sam osetio na sebi. Nije mi niko rekao i nema mesta greski ili tripu.
Od cega se sastoji LAAM nije bitno dok ne bude bilo sanse da ga bude ovde. Ne interesuje me osim onoga sto sam procitao i sto mi daje znak da je OK lek.
Sobzirom da Jurnista znam sta je vecu nadu polazem u LAAM. A da nije tako mozda bi Jurnista bila poznata kao LAAM i davali nju.
Ako zemlja ima volje lako je urediti da covek plati svoje zdravlje ako mu trebaju posebne potrebe.
Najskuplje se placa heroin i kriminal i sve sto ide uz to i pacijenta i drzavu to najvise kosta.
Meni ne treba rad Metadona ali Hemofarmov Metadon nije izbacivao nelagodnost iz tela nego izazivao plus jako lose stanje koje nisam osetio sa kasnijim Alkaloidom od 10ml iz apoteke i tim tableticama iz Nemacke sto nabavljaju.

Stvarno ne znam koliko treba za LAAM kesa nisam se interesovao, Metadon mi je odgovarao, nije mi trebao rad Metadona.
Jer niko ne moze da ima rad skoro 6 god pa onda da nema odjednom. Verovatno ne kosta mnogo vise od Jurniste.
Ne moramo mi da je pravimo mozemo da uvozimo kao opciju ljudi koji bi placali. Zar mislite da bi Jurnista bila free.
Ne verujem da je manje od 500-600e odrzavanje po pacijentu za mesec dana.
Metadon kosta 150din i ne bi bio jeftin da je skup. Morfin je uvek bio mnogo skuplji od Metadona.
Mislim da je LAAM zbog uzimanja na 48h dobar. Treba se raspitati oko cene po pacijentu na mesecnom nivou koliko bi drzavu izaslo.

Update: To da li ce Hemofarm da prizna da li je isti ili nije ja ne polazem mnoigo nade, dovoljno mi je sto su menjali pakovanje, sto su cackali fabriku svoju, mozda i promenili pomocne materije. Dovoljno je da kod nekoga u vecoj kolicini izazovu los efekat da bi mu pozlilo. Nisam ni mislio da ce fabrika priznati izvinite uradili smo to i to.
Zao nam je, za to se dobija odsteta ako ti zivot upropaste. Sve sto ce reci je da su ispitali da ispunjava standard da je u okviru svih propisa a sta su menjali bolje bi bilo da vrate od detalja do detalja. Mada ja sada vise nisam na njemu tako da nebitno sada...
Znam samo da je Alkaloid Metadon mnogo los Metadon i da je nemoguce navici se na njega sa Hemofarmovog dobrog Metadona koji je ljudima odgovarao 30 god kada nista nisu menjali. Ne bi bili Srbi da ne cackaju nesto. Nije u pitanju nikakav rad, euforija, nista u pitanju je dejstvo u telo, ne otklanja nelagadnost prouzrokovanu zavisnoscu kao sto Metadon otklanja. Ko uopste misli o radu kada je dosao na Metadon. Ja ne znam da li takvih ima. Od toga sto se posle 10-15 god agonije i fizicke patnje osecas normalno fizicki i skroz sredjen dolazi i volja za zivotom i necim i nema se depresija. Inace rad ne postoji. Oseti se samo ta mala promena iz apstionencije u normalno stanje koja ti daje gas da se pokrenes jer ne osecas nelagodnost nikakvu. Sa Alkaloid Metadonom osecas i ne prolazi skroz ili se brzo vraca sindrom apstinencije. Posle 15h a nije doza u pitanju. Kao da povecavas dozu Tramadola da bi se skinuo sa Metadona i to nazivas odrzavanje a u stvari kao da pijes drugi lek. Ne bas tako lose ali nije ni bas mnogo bolje. Sva nezeljena dejstva tek sam sada prvi put osetio.
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Pon Nov 07, 2011 12:20 am
Eto kazem angazujte se za LAAM. Vidis znate sve kako sta. Meni to ne treba da znam, sve sto mi treba znam i znam zasigurno i iz prakse da niko ne moze da me prevari ili da mi kaze ajde ovo, ajde za tebe je bolje ono. Ostalo mi ne treba. Znam sta je Metadon koliko mi pomaze, zasto mi pomaze, ostale finese me ne zanimaju, pa necu nekome na poslu sigurno pricati osnovu Metadona, LAAM-a i jacinu Hidromofrona prema Oksikodonu. Nebitno mi je to, nikada mi nece trebati. Nemam zasto da ucim, necu zaradjivati od toga, ni lekari svi ne znaju to.
Ja znam da mi Metadon pomaze i kada mi pomaze a kada ne. Nadam se da ce mi opet pomagati i da se angazujem da pomognem dalje ljudima nekako ali nigde gde cu im pricati takve stvari sta je sastav cega i zbog cega. To ako pise na papiru da ce biti super i pomagati u praksi ne mora uopste da bude tako.
Posvetite se LAAM-u. Metadon za 48h sve prednosti su tu. Pa nek bude terapija onih koji bi da plate, zaposleni koji imaju manje vremena da idu u klinike i ostalo. Ne mora fabrika da osposobljava masine, nase nece ni Morfin Sulfat da naprave a ne LAAM. Ali moze da se uveze i da postoji na papiru.

Pa jeste sta cu ribi u krevetu aaaa levo-α-acetylmethadol, hidfromorfon, znas on ti bolje deluje. NEEEE!
Hocu da sam funkcionalan, da niko ne vidi da sam pod dejstvom nicega i da me ne pita "Ej jer si dobro"...zato sto cu ja da budem sucmurast jer osecam nelagodnost slabijeg Metadona i da ne budem budan 5h pre odlaska u kliniku zbog inferiornog Metadona a da trosim svaki dan pare za taxi a za te pare mogu kupiti sok za 3-4 dana, voce ili stekati za neki deo za komp.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty bato

Pon Nov 07, 2011 12:37 am
Ja ne znam da li sam ja jedini, ali sve vise i vise se zamisljam oko tvojih recenica... Ne znam,ali pricas nekad nepovezano. Izvini, ali tako je. Ako si na metadonu dok pises, KAO DRUGAR ti kazem - radi te, i radi te. Smile
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Pon Nov 07, 2011 8:38 pm
Mogao bi da dodjes do Metadonskog Centra ili da dodjem ja do tebe da vidis da li me radi???
Koliko si ti na Metadonu???
Koliko si bio na Heroinu???
Kako si ga uzimao???
Ako ne znas sta je rad Metadona onda pogledaj klip onog unakazenog tinejdzera sto trazi Jurnistu zbog cijih klipova se grozi verovatno ne samo ljudi u Srbiji nego i preko.

Nikome koga je Metadon sredio zenice nisu normalne. To je ogledalo dejstva Metadona. Ako su ti zenice male tokom svih 24hj onda tu samo malo mora da se uskladi doza zbog osecaja u telu. I prestani da dajes glupe predloge da mi za 3 dana padne tolerancija pa se posle vadis na nepovezan govor. Da si proneo kroz sebe koke i pre toga dopa kao ja ne bi govorio uopste.


Covek hoce hidromorfon da na njemu odredjuju da li je pogodan za odrzavanje. 20 god.
Da se prebije i treba datio dozu nekom od 30-40 god na umre na sred ulice, popije epi napad od krize.
To je trebalo za Bgd U hotel Subutex u drajzerovoj i cao.
Pa ja posle onoga nisam smeo nista da kazem protivnicima Metadona, nista.
Verovatno bi i nekome 15-20 god starijem rekao Ne Lazi Radi tebe Jurnista dobijas samo 10mg manje od mene.
Ja cu prijaviti ako registruju Jurnistu za to.
avatar
Ivche
Moderatori
Broj poruka : 6
Reputacija: : 0
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Uto Nov 08, 2011 4:40 am
Pozdrav svima! Slazem se sa vecinom cinjenica koje je "W011" izneo,vezano za celu situaciju u Srbiji po pitanju Supstitucije i konkretno Metadona,jer je potpuno apsurdno da bukvalno 10h posle popiene doze u mome slucaju,pocinju da se javljaju prvi fizicki simptomi,pri tom dobro se osecam,da kazem tako u prvih dva sata i to je samo onaj prelazak iz potpune apstinencije u koliko-toliko bolje stanje,inace se uopsteno fizicki lose osecam,znaci ne vezano za bilo kakav "rad" nego se ne osecam "normalno" sto i jeste svrha lecenja,budim se u uzasno mamurnim stanjima,ok,donekle je normalno,da pacijent koji je sveze skinut,sanja,konzumaciju droge i sve ostalo vezano za to,ali ja vec dve godine nemam apsolutno dodirnih tacaka sa heroinom,a sanjam ga gotovo svaku drugu noc,i mislim da to u mome slucaju nema veze sa dozom,vec apsolutno sa kvalitetom Metadona koji je na trzistu u Srbiji,s tim sto mi se desavalo,da jedan dan budem totalno dobro,raspolozen bolje nego ikada,a posle sve isto,a skoro,pre nekih dva meseca smo dobiali Metadon od kojeg sam licno ja imao neki odvratan ukus u ustima,dosta slicno,kao sto se desava od nekih lekova,da vam se suse uste,ili pak luce pljuvacki vise nego obicno,i osecaj kao da vam trne nepce ili jezik,na svu srecu to je bilo jedan kratak period... toliko,veliki pozdrav svima!!! Cool Basketball
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Uto Nov 08, 2011 10:42 am
W011 ::
Ako ne znas sta je rad Metadona onda pogledaj klip onog unakazenog tinejdzera sto trazi Jurnistu zbog cijih klipova se grozi verovatno ne samo ljudi u Srbiji nego i preko.

Taj "tinejdzer" sam JA! Tako da dobro znam sta je rad metadona, a snimak govori mnogo toga DOBROG (effekat metadona), I LOSEG ( jer sam bio tek 5ti dan na metadonu kad sam to snimio). Inace, dosta razborito i povezano i pametno i pricam na tom snimku, i ne znam zasto se "grozi" iko od toga i sta je tu "grozno" ? Dakle? Koji je tvoj problem?

Da si ti znao da pijes Jurnistu kako treba, problema ne bi imao. Treba da vidis kako ljudi ne znaju da je piju, citao sam onog - pa ne mogu reci ni da je 'homo sapiens' jer je tooliko degenerik da nije ni procitao uputsvo i umesto da celu dozu popije odjednom on pio 16 pa 16 pa 16 ili 32 i 32...pre podne pa popodne... Strasno! To samo retard moze! Jurnisa ima sustained-release mehanizam oslobadjanja hidromorfona, i aktivna supstanca se ispusta na principu osmotoskog pritiska H2O-a na nj. Mislim , necu sad da ti tu objasnjavam , ne vredi. Tebi d,l-metadon nije isto sto i d,l-methadone. Ja zaista ne znam... Free base, slobodna baza je slobodna baza. Ti, on, ja - sto se tice naseg metadona trebamo da budemo sretni dok ga imamo u formulaciji 10mg/ml sto je apsolutno van prakse kada su u pitanju zavisnici. To je prvo, drugo nemamo dodato nista sto bi potpuno onemogucilo njegovu zloupotrebu kao sto su boje i zasladjivaci... Sto drugi, prema zapadu i severu - imaju. A najjacu anti-abuse tehnologiju ima bas pomenuta "Jurnista"!

--------------------------------------------

SKRENULI STE VAN TEME, VRATITE SE NA TEMU! OPOMENA BR.: 1
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Novi metadon u apotekama ??? Empty W011

Čet Nov 10, 2011 12:55 am
Za W011
Matori, ja vise od pola stvari tu nisam skontao.... Pokusavam da povezem tackice dok citam i taman kad pomislim da cu shvatiti misao... prc!
Nije mi jasno, na sta se ti u stvari zalis? Brate, nekada kratki post-ovi mnogo vise i efektnije objasne misli, ali ovo gore je za scratch
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty vidis??? NISAM JEDINI

Čet Nov 10, 2011 1:42 am
VIDIS BRACELA??? NISAM JEDINI KOJI TI KAZE DA SU TI MISLI I RECENICE SKROOOZ NEPOVEZANE I COVEK NE MOZE DA IZVADI POENTU IZ NJIH!!!!

I SAD TI NAMA KAZES DA TE METADON NE RADI, COVECE!!! PA TI SI PET GODINA NA METADONU, I HVALA BOGU DA VISE "RAD" i "EUFORIJU" NECES VISE OSETITI OSIM AKO SE NE SPUSTIS ZA JEDNO 20MG ZA 2 NEDELJE PA PODIGNES OPET GORE. DODAVANJE NPR. 100mg NA POSTOJECU TERAPIJU TI NECE DATI EUFROJU ILI OPIJATSKI RAD , VEC CES SAMO BITI VISE "METADONIZOVAN" I BOLECE TE GLAVA, BICE TI MUKA, ZABADACES - ALI NE ONAKO KAKO BI HTEO.
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Čet Nov 10, 2011 1:49 am
Message reputation : 0% (1 vote)
Evo ovako ako ti je lakse. Ljudi se slazu da je najveca greska koju je Prof Vuckovic napravio davanje METADONA pacijentu sa nickom Check21 posto su njegovo ponasanje i izvoljevanje za supstancama koje imaju rad slican heroinu a bar da imaju nego ni ne zna da nemaju dokaz da se tako mladim ljudima ne treba davati Metadon.
Njegovo organizam se nije sasvim ni na heroin privikao on je dobio 80mg Metadona. Velika greska i to nije samo moje misljenje.
Stariju su ludi od droge koju su uneli u sebe on je odlepio jer je METADON ZA NJEGA SUVISE JAK A VEC TRAZI HIDROMORFON JER SE NE RAZLIKUJE OD HEROINA.
Napravio je veliki problem svima na terapiji ja se ne bi iznnadio kada bi dosli da ga biju ljudi da ispadne problem neki sa lekom.
JER SADA RAZUMLJIVIJE.
Znaci CHECK21=METADON=PROFESOR VUCKOVIC BIG MISTAKE


PACIJENTI SADA SLOBODNO MOGU DA SE ZALE I DA TUZE DRZAVU JER SU U GOREM STANJU A ZA NJIH NEMA METADON.


Ali ko je znao, nekoliko ljudi mu je objasnjavalo kako da dobije lek posto niko pre toga nije izvoljevao lekove da bi imao heroinski rad nego da smiri DUGOGODISNJE MUKE
On je prvi tako poceo, verovatno jer je najmladji i jer je trebao bar jos 5 godina da bude na igli da bi bio za Metadon.

ZNACI KAKO DOKTORI POGRESE PA DAJU KASNOI METADON NJEMU JE POGRESIO PA JE DAO SUVISE RANO ZATO I VIDIMO KAKO DELUJE METADON NA DECU.
POSTAJU NAJPAMETNIJA, CACKAJU DALJE, ZIVOT POSVETE VAGANJU KOJI OPIJAT JE JACI OD KOGA.
NA STARIJE LEK TAKO NE UTICE SVAKO JE BIO PRE ZADOVOLJAN ISPRAVNIM METADONOM.


KADA SU LJUDI GOVORILI I KRSTILI SE DA JE DETETU OD 20 GOD DAT METADON JA SAM JOS I CUTAO. UBRZO SE POJAVIO U TOTALNOM RASULU SA PRICOM JA NE ZNAM O CEMU,L BUPRENORPHINE DAJTE, ALI NE MENI, METADON LOBI BRANI BUPRENORPHINE, DAJTE GA DRUGIMA A JA HOCU JENSEN CILAG JURNISTU DA TESTIRAJU NA MENI.
TADA SAM VIDEO DA JE ON NA 80MG A TREBAO JE DA BUDE NA 40 MAX PA SAM I JA SHVATIO DA JE NAPRAVLJENA GRESKA KOJA CE SKUPO KOSTATI SVE NAS A NJEGA MOZDA DOBRIH BATINA.
POGOTOVU KADA JE DOSAO DO TOGA DA SKORO TRAZI SUPSTITUCIJU NA VENU. TO JE NEZAPAMCENO SEM U SVAJCARSKOJ I ENGLESKOJ ZA NAJ OD NAJ. ZNACI OD LJUDI NA METADONU ONI KOJI SU PO 10 I VISE GODINA PA NAJGORI PROBRANI. NJEMU KADA BI DALI TO VEROVATNO BI OVERIO I MAJKA BI MOGLA DA KAZE SA PUNIM PRAVOM DA MU JE DRZAVA DALA DROGU DETETU I DA GA JE UBILA I DOBILA BI NA SUDU STO NE BI BIO SLUCAJ SA METADONOM MADA BI I OVAKO TO BILA OPOMENA I MINUS ZA SVE LJUDI NA METADONU DA JE DETE OD 20 GOD PRAVILO HAOS IZVOLJEVAJUCI. PA ON JE DO SKUPSTINE DOSAO SA HIDROMORFONOM. EJJJJ.

JA JESAM KENJAO ALI ZA NAJOBICNIJI METADON DA SE POVECA BROJ PACIJENATA KOJI SU NA NJEMU.
OVO JE OTISLO TOLIKO DA I JA VIDIM DA JE DROGIRANJE CISTO NA RACUN DRZAVE AKO MU SE ISPUNE USLOVI A MOMENAT JE NIKADA GORI.


Poslednji izmenio W011 dana Čet Nov 10, 2011 2:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Čet Nov 10, 2011 1:55 am
W011 ::Evo ovako ako ti je lakse. Ljudi se slazu da je najveca greska koju je Prof Vuckovic napravio davanje METADONA pacijentu sa nickom Check21 posto su njegovo ponasanje i izvoljevanje za supstancama koje imaju rad slican heroinu a bar da imaju nego ni ne zna da nemaju dokaz da se tako mladim ljudima ne treba davati Metadon.
Njegovo organizam se nije sasvim ni na heroin privikao on je dobio 80mg Metadona. Velika greska i to nije samo moje misljenje.
Stariju su ludi od droge koju su uneli u sebe on je odlepio jer je METADON ZA NJEGA SUVISE JAK A VEC TRAZI HIDROMORFON JER SE NE RAZLIKUJE OD HEROINA.
Napravio je veliki problem svima na terapiji ja se ne bi iznnadio kada bi dosli da ga biju ljudi da ispadne problem neki sa lekom.
JER SADA RAZUMLJIVIJE.
Znaci CHECK21=METADON=PROFESOR VUCKOVIC BIG MISTAKE


PACIJENTI SADA SLOBODNO MOGU DA SE ZALE I DA TUZE DRZAVU JER SU U GOREM STANJU A ZA NJIH NEMA METADON.

Pretpostavljam da znas doticnog Check21 (ili ne?!)... OK, jedan deo sam sad razumeo, ali si ti o mnooogo vise stvari pisao koje nismo razumeli...

Ne znam zasto prozivas pomenutog doktora... (Ja ga nisam licno upoznao i nisam ni za ni protiv coveka). Sta je on to toliko lose uradio da ga imenujes javno?
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Sub Nov 12, 2011 4:11 am
W011 ::Evo ovako ako ti je lakse. Ljudi se slazu da je najveca greska koju je Prof Vuckovic napravio davanje METADONA pacijentu sa nickom Check21 posto su njegovo ponasanje i izvoljevanje za supstancama koje imaju rad slican heroinu a bar da imaju nego ni ne zna da nemaju dokaz da se tako mladim ljudima ne treba davati Metadon.
Njegovo organizam se nije sasvim ni na heroin privikao on je dobio 80mg Metadona. Velika greska i to nije samo moje misljenje.
Stariju su ludi od droge koju su uneli u sebe on je odlepio jer je METADON ZA NJEGA SUVISE JAK A VEC TRAZI HIDROMORFON JER SE NE RAZLIKUJE OD HEROINA.
Napravio je veliki problem svima na terapiji ja se ne bi iznnadio kada bi dosli da ga biju ljudi da ispadne problem neki sa lekom.
JER SADA RAZUMLJIVIJE.
Znaci CHECK21=METADON=PROFESOR VUCKOVIC BIG MISTAKE


PACIJENTI SADA SLOBODNO MOGU DA SE ZALE I DA TUZE DRZAVU JER SU U GOREM STANJU A ZA NJIH NEMA METADON.


CHECK 021 sam JA! Imam 21. godinu, na igli sam od 14. godine, do svoje 19. sam koristio isti. Vene NEMAM, dok isti ti koji su ga koristili po 20godina i dalje imaju. Mislim da su godine, u kojima sam izgubio sve, i te kako opravdale metadonsku terapiju. Jos jednom ću te opomenuti da ne prozivaš onoga kojeg i čije stanje ne znaš. DVA PUTA SAM HOSPITALIZOVAN, ČETIRI PUTA DETOXIKOVAN, VIŠE PUTA POKUŠAVANO ANTAGONISTIMA TIPA NALOREX, I NIŠTA... Zapravo, život sam izgubio na 45sec, pa su me reanimirali ovde u gradu gde živim te u šok sobu u KBC Vojvodina, pa opet detox pa su opet na nalorex. Dok ja nisam poludeo i pitao:" Šta to radite??? Da li treba da umrem da bi dobio metadon ? da li treba da PRVO dobijem Hepatitis i ili Sidu, pa tek onda na metadon, ili cu na metadon što pre kako bi se izbeglo nastavljanje razbojništva,laži, i neškolovanja??? Nastavio sam sa normalnim životom čim sam ušao u terapiju. Završio Gimnaziju, tamo gde sam stao. Prestao da se bockam,što sam 4 godine radio SVAKI DAN INTENZIVNI PO 3,4 grama. Tako da je kod mene em "dovoljan" staž, em INTENZITET jer sam bio u miljeu gde su SVI imali love, i gde sam ja posle stupio u lanac koji je bio mašina za proizvodnju i distribuciju ... djavoljeg praha. Tako da je prof. Vučković SPASAO ŽIVOT MENI, i uradio je ono što smernice metadonske terapije i nalažu. Pokušali su svime, pre metadona, da me odvuku od opijata tipa heroin,trodon, ilegalni metadon, i abnormalne količine čaja od maka, te kad su videli da sam doživeo kliničku smrt, te jedva ostao živ probijajuću blokator (sve je u istoriji bolesti) ozbiljno razmislili da li da i dalje insistiraju da ga ne stavljaju na metadon, jer .... ne znaju ni oni više šta da smisle (onda), jer su svi uslovi bili stečeni , osim "cece" i hiva. Pa sam upitao, koliko još razbojništva, dilovanja, bockanja, i kliničkih smrti treba da bi se dobila odgovarajuća terapija, i da li treba da dobijem hiv i ili sidu pa onda da ih pitam? Prof. Vučković me je upitao:"Zašto ti pri drugoj hospitalizaciji nije preporučen metadon?", ja sam rekao ... "Ne znam, čekaju da riknem ili da dobijem hepatitis abecedu ili aids, pa onda da me leče. Mislim da je vreme, da na vreme počnemo , a ne da posle krpimo greške za koje će neko debelo odgovarati." To što se matori džankiji ne znaju i neće cimati, ili dolaze otkinuti pred komisiju misleći da će na lepe oči dobiti metadon, te da posle toga nemaju nameru presati IV uzimanje heroina i ili metadona, vec prodavati isti i time izdrzavati i drogirati sebe i druge; to je isključivo njihov problem. Ja sam , u početku imao superviziju STROGU od strane majke, kao i sada što je imam a i sa njom sam dolazio uvek na tim , 3 puta, tako da je moja priča uvek bila ojačana majkom sa velikim ugledom ,profesoricom. Sve u svemu ,pre metadona: antagonisti i polu antagonisti: škola-užas,dilovanje,razbojništva,sud,kost i koža,svadje,kradje i bežanje i ili izbacivanje iz kuće - SMRT! posle metadona, metadon uveden: završavanje škole, upisivanje IT akademije, završavanje akademije, povratak na dobru komunikaciju sa roditeljima, život BEZ i jedne PAS osim leka koji PIJEM svaki dan 90% pod nadzorom, bez dilovanja, bez IV uzimanja, drugovi novi , novo okruženje, prelepa i pametna devojka, probni poslovi...i tako dalje.. POTENCIJAL JE PROF. PREPOZNAO, VIDEVŠI PRETHODNE POKUŠAJE I RASPONE IZMEDJU RECIDIVA I INFORMACIJA KOJE SU IZNETE, TIM JE DONEO ODLUKU DA SE (PRE GODINU I KUSUR) UKLJUČIM U MMT. Da li imaš nešto protiv što mi je sada život kako treba ? Da li je moguće da su ljudi toliko zavidni, da će pre da osećaju žalost za nekim ko se dvadeset i kusur godina DROGIRA a pritom neće dupe da pomeri da se išta promeni, pa makar da bude spreman NA VELIKA ODRICANJA KAO I JA. KROZ PAKAO SAM PROŠAO I DALJE PROLAZIM, ALI SAM žIV I KOLIKO TOLIKO ZDRAV ZAHVALJUJUĆI TIMU i prof.dr.prim Nikoli Vučkoviću. BEZ TIMA , odluka ne bi mogla biti doneta, nemoj misliti da je on onaj koji odlučuje, odlučuje Aleksandra Dickov, čisto da te obavestim i ona je Bog i batina tamo. SUDSKI VEŠTAK, pa ako i dalje misliš da ja ne treba da sedim ovde i da budem živ ; što mi je MMT pružio, onda ti je nešto pojelo pamet ....


Ali ko je znao, nekoliko ljudi mu je objasnjavalo kako da dobije lek posto niko pre toga nije izvoljevao lekove da bi imao heroinski rad nego da smiri DUGOGODISNJE MUKE
On je prvi tako poceo, verovatno jer je najmladji i jer je trebao bar jos 5 godina da bude na igli da bi bio za Metadon.

ZNACI KAKO DOKTORI POGRESE PA DAJU KASNOI METADON NJEMU JE POGRESIO PA JE DAO SUVISE RANO ZATO I VIDIMO KAKO DELUJE METADON NA DECU.
POSTAJU NAJPAMETNIJA, CACKAJU DALJE, ZIVOT POSVETE VAGANJU KOJI OPIJAT JE JACI OD KOGA.
NA STARIJE LEK TAKO NE UTICE SVAKO JE BIO PRE ZADOVOLJAN ISPRAVNIM METADONOM.


KADA SU LJUDI GOVORILI I KRSTILI SE DA JE DETETU OD 20 GOD DAT METADON JA SAM JOS I CUTAO. UBRZO SE POJAVIO U TOTALNOM RASULU SA PRICOM JA NE ZNAM O CEMU,L BUPRENORPHINE DAJTE, ALI NE MENI, METADON LOBI BRANI BUPRENORPHINE, DAJTE GA DRUGIMA A JA HOCU JENSEN CILAG JURNISTU DA TESTIRAJU NA MENI.
TADA SAM VIDEO DA JE ON NA 80MG A TREBAO JE DA BUDE NA 40 MAX PA SAM I JA SHVATIO DA JE NAPRAVLJENA GRESKA KOJA CE SKUPO KOSTATI SVE NAS A NJEGA MOZDA DOBRIH BATINA.
POGOTOVU KADA JE DOSAO DO TOGA DA SKORO TRAZI SUPSTITUCIJU NA VENU. TO JE NEZAPAMCENO SEM U SVAJCARSKOJ I ENGLESKOJ ZA NAJ OD NAJ. ZNACI OD LJUDI NA METADONU ONI KOJI SU PO 10 I VISE GODINA PA NAJGORI PROBRANI. NJEMU KADA BI DALI TO VEROVATNO BI OVERIO I MAJKA BI MOGLA DA KAZE SA PUNIM PRAVOM DA MU JE DRZAVA DALA DROGU DETETU I DA GA JE UBILA I DOBILA BI NA SUDU STO NE BI BIO SLUCAJ SA METADONOM MADA BI I OVAKO TO BILA OPOMENA I MINUS ZA SVE LJUDI NA METADONU DA JE DETE OD 20 GOD PRAVILO HAOS IZVOLJEVAJUCI. PA ON JE DO SKUPSTINE DOSAO SA HIDROMORFONOM. EJJJJ.

JA JESAM KENJAO ALI ZA NAJOBICNIJI METADON DA SE POVECA BROJ PACIJENATA KOJI SU NA NJEMU.
OVO JE OTISLO TOLIKO DA I JA VIDIM DA JE DROGIRANJE CISTO NA RACUN DRZAVE AKO MU SE ISPUNE USLOVI A MOMENAT JE NIKADA GORI.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 12:10 am
Ceo post si naveo kao citat, zbunio si me...
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 12:23 am
CHECK 021 sam JA! Imam 21. godinu, na igli sam od 14. godine, do svoje 19. sam koristio isti. Vene NEMAM, dok isti ti koji su ga koristili po 20godina i dalje imaju. Mislim da su godine, u kojima sam izgubio sve, i te kako opravdale metadonsku terapiju. Jos jednom ću te opomenuti da ne prozivaš onoga kojeg i čije stanje ne znaš. DVA PUTA SAM HOSPITALIZOVAN, ČETIRI PUTA DETOXIKOVAN, VIŠE PUTA POKUŠAVANO ANTAGONISTIMA TIPA NALOREX, I NIŠTA... Zapravo, život sam izgubio na 45sec, pa su me reanimirali ovde u gradu gde živim te u šok sobu u KBC Vojvodina, pa opet detox pa su opet na nalorex. Dok ja nisam poludeo i pitao:" Šta to radite??? Da li treba da umrem da bi dobio metadon ? da li treba da PRVO dobijem Hepatitis i ili Sidu, pa tek onda na metadon, ili cu na metadon što pre kako bi se izbeglo nastavljanje razbojništva,laži, i neškolovanja??? Nastavio sam sa normalnim životom čim sam ušao u terapiju. Završio Gimnaziju, tamo gde sam stao. Prestao da se bockam,što sam 4 godine radio SVAKI DAN INTENZIVNI PO 3,4 grama. Tako da je kod mene em "dovoljan" staž, em INTENZITET jer sam bio u miljeu gde su SVI imali love, i gde sam ja posle stupio u lanac koji je bio mašina za proizvodnju i distribuciju ... djavoljeg praha. Tako da je prof. Vučković SPASAO ŽIVOT MENI, i uradio je ono što smernice metadonske terapije i nalažu. Pokušali su svime, pre metadona, da me odvuku od opijata tipa heroin,trodon, ilegalni metadon, i abnormalne količine čaja od maka, te kad su videli da sam doživeo kliničku smrt, te jedva ostao živ probijajuću blokator (sve je u istoriji bolesti) ozbiljno razmislili da li da i dalje insistiraju da ga ne stavljaju na metadon, jer .... ne znaju ni oni više šta da smisle (onda), jer su svi uslovi bili stečeni , osim "cece" i hiva. Pa sam upitao, koliko još razbojništva, dilovanja, bockanja, i kliničkih smrti treba da bi se dobila odgovarajuća terapija, i da li treba da dobijem hiv i ili sidu pa onda da ih pitam? Prof. Vučković me je upitao:"Zašto ti pri drugoj hospitalizaciji nije preporučen metadon?", ja sam rekao ... "Ne znam, čekaju da riknem ili da dobijem hepatitis abecedu ili aids, pa onda da me leče. Mislim da je vreme, da na vreme počnemo , a ne da posle krpimo greške za koje će neko debelo odgovarati." To što se matori džankiji ne znaju i neće cimati, ili dolaze otkinuti pred komisiju misleći da će na lepe oči dobiti metadon, te da posle toga nemaju nameru presati IV uzimanje heroina i ili metadona, vec prodavati isti i time izdrzavati i drogirati sebe i druge; to je isključivo njihov problem. Ja sam , u početku imao superviziju STROGU od strane majke, kao i sada što je imam a i sa njom sam dolazio uvek na tim , 3 puta, tako da je moja priča uvek bila ojačana majkom sa velikim ugledom ,profesoricom. Sve u svemu ,pre metadona: antagonisti i polu antagonisti: škola-užas,dilovanje,razbojništva,sud,kost i koža,svadje,kradje i bežanje i ili izbacivanje iz kuće - SMRT! posle metadona, metadon uveden: završavanje škole, upisivanje IT akademije, završavanje akademije, povratak na dobru komunikaciju sa roditeljima, život BEZ i jedne PAS osim leka koji PIJEM svaki dan 90% pod nadzorom, bez dilovanja, bez IV uzimanja, drugovi novi , novo okruženje, prelepa i pametna devojka, probni poslovi...i tako dalje.. POTENCIJAL JE PROF. PREPOZNAO, VIDEVŠI PRETHODNE POKUŠAJE I RASPONE IZMEDJU RECIDIVA I INFORMACIJA KOJE SU IZNETE, TIM JE DONEO ODLUKU DA SE (PRE GODINU I KUSUR) UKLJUČIM U MMT. Da li imaš nešto protiv što mi je sada život kako treba ? Da li je moguće da su ljudi toliko zavidni, da će pre da osećaju žalost za nekim ko se dvadeset i kusur godina DROGIRA a pritom neće dupe da pomeri da se išta promeni, pa makar da bude spreman NA VELIKA ODRICANJA KAO I JA. KROZ PAKAO SAM PROŠAO I DALJE PROLAZIM, ALI SAM žIV I KOLIKO TOLIKO ZDRAV ZAHVALJUJUĆI TIMU i prof.dr.prim Nikoli Vučkoviću. BEZ TIMA , odluka ne bi mogla biti doneta, nemoj misliti da je on onaj koji odlučuje, odlučuje Aleksandra Dickov, čisto da te obavestim i ona je Bog i batina tamo. SUDSKI VEŠTAK, pa ako i dalje misliš da ja ne treba da sedim ovde i da budem živ ; što mi je MMT pružio, onda ti je nešto pojelo pamet ....


Ali ko je znao, nekoliko ljudi mu je objasnjavalo kako da dobije lek posto niko pre toga nije izvoljevao lekove da bi imao heroinski rad nego da smiri DUGOGODISNJE MUKE
On je prvi tako poceo, verovatno jer je najmladji i jer je trebao bar jos 5 godina da bude na igli da bi bio za Metadon.

ZNACI KAKO DOKTORI POGRESE PA DAJU KASNOI METADON NJEMU JE POGRESIO PA JE DAO SUVISE RANO ZATO I VIDIMO KAKO DELUJE METADON NA DECU.
POSTAJU NAJPAMETNIJA, CACKAJU DALJE, ZIVOT POSVETE VAGANJU KOJI OPIJAT JE JACI OD KOGA.
NA STARIJE LEK TAKO NE UTICE SVAKO JE BIO PRE ZADOVOLJAN ISPRAVNIM METADONOM.


KADA SU LJUDI GOVORILI I KRSTILI SE DA JE DETETU OD 20 GOD DAT METADON JA SAM JOS I CUTAO. UBRZO SE POJAVIO U TOTALNOM RASULU SA PRICOM JA NE ZNAM O CEMU,L BUPRENORPHINE DAJTE, ALI NE MENI, METADON LOBI BRANI BUPRENORPHINE, DAJTE GA DRUGIMA A JA HOCU JENSEN CILAG JURNISTU DA TESTIRAJU NA MENI.
TADA SAM VIDEO DA JE ON NA 80MG A TREBAO JE DA BUDE NA 40 MAX PA SAM I JA SHVATIO DA JE NAPRAVLJENA GRESKA KOJA CE SKUPO KOSTATI SVE NAS A NJEGA MOZDA DOBRIH BATINA.
.... TI TO MENI PRETIS??
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Novi metadon u apotekama ??? Empty Check21 / W011

Ned Nov 13, 2011 12:32 am
W011, sto si brate toliko navalio na Check-a? Ima lik svoj trip i fura ga. Razumem sto si izfrustiran, ali niko tu nije kriv sem drzave i sistema u kom zivimo. Metadon je decku spasao zivot i doveo ga u red. Zar je to tako lose? A ako Check zeli i misli da pomera neke granice - sto da ne? Ja imam 30 i kusur godina i TEK pre 20ak dana sam na metadonskoj terapiji!!! Hospitalizovan oko 4-5 puta, recidiv svaki put! Trebalo je 16-17 godina da prodje da mi daju metadon! I nisam kivan na (mnogo) mladje od mene koji su ga dobili! Nisam jer ako se s metadonom postupa pravilno, onda je to pozitiva. Dapache - sretan sam sto sam ziv i sto mogu da nastavim sa zivotom i da ga popravim koliko god mogu!!!

Bacam hejt na hejt! Very Happy
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Novi metadon u apotekama ??? Empty PA I ISPRAVNO JE

Ned Nov 13, 2011 12:52 am
Eto, L00cID , ti spadas u one "starije", koji su zaista krv propljuvali da dobiju metadonsku terapiju. I zaista, izgleda da si za sada JEDINI koji me ovde podrzava pored ovih hejtera, sto sam sredio zivot, uvek odlazio sa roditeljima pred tim - tako da nisam mogao nista da lazem, i onda ODMAH te shvataju drugacije i drugacije i gledaju!!! Zasto nekom ne moze da bude drago zato sto se sa svojih (onda) 20, izborio za metadon, i konacno sredio zivot. Pa u Evropi je JEDINA regulativa da imas 18+ (a ako imas manje, SAMO onda moras sa roditeljima da dodjes), i da imas vise od 1 godine staza I.V heroina, (i prethodno da je JEDNOM bar pokusano necim sto nije pun agonist, znaci ili naltrexone ili subotex ili suboxone). I VELIKO BRAVO ZA "HEJT NA HEJT" JER JE NEOPRAVDAN , I NE MOGU DA VERUJEM DA JOS UVEK IMA LESINARA KOJI SE HRANE TUDJOM NESRECOM TE OSUDJUJU TUDJU SRECU I ZIVOT KOJI JE SEBI ISKROIO. Pomeram granice, borim se za dobrobit SVIH NAS, ne samo mene. Ako je vec metadon doveden na neki "ok" nivo, onda daj da radimo na buprenorfinu, laam, hidromorfonu, s.r morfinu (za sta se mozda i najvse sada zalazem ,jer je ipak jeftiniji od hidromorfona, ali ...opet NIJE registrovan kao hidromorfon)... Ali opet, nebitno - BORIM SE! Zar je to nekome "hejt"!? Zasto ljudi ne mogu da shvate da sam ja pricao samo , lice u lice, posle svih neuspesnih pokusaja da se decko sa izuzetnim potencijalom, sada INFORMATICKI AKADEMIK , skine sa opijata!!! Nista on meni nije ni obecavao, ni ispisivao, niti bilo sta... Rekao mi je samo da me je sada saslusao, i da je sada upucen u moj slucaj, i da dodjem sa majkom ili ocem na TIM u cetvrtak i da onda opet iznesem sve sto sam njemu rekao njima...sto sam i uradio i dobio pocetnih 60 KAPI!!!! sada sam na 260, sto je 86mg i osecam se zaista NORMALNO! Snimak koji su odredjeni ljudi videli, na kojem sam, je snimljen tik posle menjanja miligramaze i hvala Bogu (i normalno je) da se vidi da sam "pod uticajem" , sada - prica je sasvim drugacija. Evo 12.51pm je, i tek cu sad popiti svoju dozu i nigde ne zurim...I sasvim sam normalan , cak cu okaciti slike sebe i devojcice pa vi recite da li me je upropastio metadon! I jos nesto, zelite da JEDINI SRPSKI FORUM i JEDINO SRPSKO (VEZANO ZA OVAKO NESTO) se ugasi?? Samo recite, to su 2-4 klika!!!
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 1:18 am
NE gasiti forum! affraid
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 3:36 am
Ovde je tema NOVI METADON ali ajde da nastavim.
Kada je check kukao za Metadon to smo svi podrzali i krenuli da objasnjavamo koje ce prednosti dobiti.
Dobijo je Metadon ali se nije tu zasutavio, a sve dalje sto sledi nam se jako obija u glavu i totalno je nepoznavanje situacije u Srbiji.
Mlad je nije video nasta susposobni dosao je do Slavice Djukic Dejanovic koja je u politici i kada je Sloba zabranio Metadon da bi prodavao drogu ljudima i od takvih trazi pomoc da se registruje Jurnista. Ona zena ne zna sta je Jurnista uopste, niti ima mnogo informacija na netu, tek po nesto. Moze da sazna cenu i da pacijent koji je na Metadonu sada trazi jos nesto.
Da je ostao na Metadonu nema veze, ja sam prvi pricao kako vise treba ljudi da bude ukljuceno u program ali je u najnezgodnijem momentu on dobio Metadon i krenuo da trazi dalje jer je mlad pa misli ne smeju nam nista, ne mogu nam nista, mi smo to izabrali. Ljudi ne stvaraju oni tlo da ukinu Metadon, to bi odjeknulo suvise daleko, ljudi bi trazili azil i stranu pomoc. Oni stvaraju tlo da se zavisnicima na Metadonu ne veruje, da mogu da rade sta hoce, Buprenorphine lobi od jedne kutije zaradi 200-300e. Da li je vama to jasno, pritiskaju ljude inferiornim Metadonom da idu sa programa, da idu na heroin pa posle da nude Buprenorphine, jer vam jasno to.
Ne pijete Metadon, svi koji piju u centrima, taj Metadon ne moze da smiri Metadonsku krizu duplo manje kolicine Metadona. Neka vam je to jasno, zato vam je i lose i imate zelju za drogom i nemate volje ni nista.


METADON JE VEC UKINUT SAMO NE ZVANICNO I LJUDI DOBIJAJU POLUPROZIVOD, METADONA NEMA PRAVOG JER VM JASNO, JA UMIREM JER SAM BIUO NA PRAVOM LEKU A NA OVOME NE MOGU DA ZIVIM
Sponsored content

Novi metadon u apotekama ??? Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu