FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Pet Jan 25, 2013 5:21 am
Imam utisak da se sve više ljudi navlači na tkz.FLOROS tako što se ušmrkava u neogranišenim količinama?
Kakva su vaša iskustva u vezi toga?
Od nedavno lek se plaća i pored urednog recepta, da li je to smanjilo upotrebu!!?
FLORMIDAL(Midazolam) u količini do 30mg( 2 tablete) služi za opuštanje mišića, blagu sedaciju i uvodjenje u san sa vrlo brzim dejstvom,pa se zato i koristi kao lek kod onih osoba koje imaju problem da zaspe!!!
Medjutim , uzet u većoj količini od propisane nazalno(ušmrkavanjem), ima potpuno suprotan efekat ,kod velike većine, tako da
dolazi do SPEED efekta, gubitka krtkotrajne memorije, agresivnog ponašanja, totalno suprotno od onoga čemu je namenjen !
Kakve probleme može sve izazvati dugotrajna upotreba( ušmrkavanjem) ovog leka, jednog od najstarijih iz grupe benzodiazepina??
Koje su posledice po organizam i ponašanje korisnika?? No Evil or Very Mad
avatar
ja sam
Moderatori
Broj poruka : 4
Reputacija: : 0
Datum upisa : 11.01.2013
Lokacija : novi sad

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Pet Jan 25, 2013 7:18 am
Evo da se i ja malo ukljucim:Flormidal se koristi uglavnom uz brdo drugih lekova i supstanci tako da tesko da posebno mogu da odvojim samo posledice njegovog koriscenja al eto uobicajeno,kao sto si vec naveo,razdrazljivost agresija nesanica i tako ti simptomi.Samo dejstvo kod usmrkavanja je takodje jako kratko ,a uz sve to i veoma skupo Smile Cool
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Sub Jan 26, 2013 3:47 pm
Poznajem NKNJ(neko ko nije ja), nekoliko likova oba pola, koji koriste nazalno( usmrkavanjem) kutiju(30 tableta) i vise dnevno
svakog dana, tako da kada nema navedene supstance, sta tada?
Mislim da je psih. kriza jako izrazena, kao i napetost, agresivnost, nesanica itd.?!!!
What a Face Exclamation Question
avatar
ja sam
Moderatori
Broj poruka : 4
Reputacija: : 0
Datum upisa : 11.01.2013
Lokacija : novi sad

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Pon Jan 28, 2013 11:06 am
Verovatno da jeste,ja mislim da taj neko ko to vec koristi svaki dan poseduje kod sebe verovatno i neke druge vrste lekova koji imaju sedativno dejstvo a koji bi mogli da mu pomognu u tom trenutku tako da ne bi trebao da bude neki problem bar po meni...ili naravno postoje i kombinacije lekova sa kojima nema greske... Cool Very Happy
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Sre Feb 06, 2013 10:09 am
Interesna grupa i cilj ove teme su osobe koje su ''navučene'' samo na FLORMIDAL ( florose, flokice, F, flojd itd..), a
verujem da ih ima ohohooo.... !!!
Naravno tu su i oni koji mešaju, dodaju floros++ preko opijata ( jer izaziva duboki stond; dok kod nekih ova komb. prouzrokuje potpuni ''speed'', tj. extrapokretljivost, govorljivost, brzinu u svakom pogledu)!!!!
Kratkotrajni ''flash'' prilikom ušmrkavanja je ,po mom mišljenju, gl. pokretač i okidač navlake na ovu supstancu, jer se taj
osećaj dobija isklj. UŠMRKAVANJEM !
Iz ličnog iskustva znam koje posledice ostavlja svakodnevno uzimanje Florosa ''na njonju'' , jer mi je drugo skidanje po
redu sa MET-a znatno ublaženo, kao i pomoć pri spavanju.... ALI: posle toga, tj. kad sam prestao da koristim dotični lek; strava, preznojavanje( svako jutro sam bio mokar u predelu glave i vrata,ramena, snovi-nebuloze, apatija i bezvoljnost, sve dok nije izašao iz organizma.... pitanje da li bi uspeo da nisam bio u zajednici za pomoć zavisnicima duboko rešen da se skinem sa svega...
avatar
ja sam
Moderatori
Broj poruka : 4
Reputacija: : 0
Datum upisa : 11.01.2013
Lokacija : novi sad

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Pet Feb 08, 2013 10:08 am
Da,florosi su dobra pomoc pri skidanju, al jel si siguran da ti te posledice nisu bile delom i zbog toga sto si se tad cistio od meta?Za koriscenje samo flormidala ne mogu da kazem,to ne znam tacno jer ne znam nekog ko je iskljucivo samo njih koristio...
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Pet Feb 08, 2013 12:01 pm
ja sam ::Da,florosi su dobra pomoc pri skidanju, al jel si siguran da ti te posledice nisu bile delom i zbog toga sto si se tad cistio od meta?Za koriscenje samo flormidala ne mogu da kazem,to ne znam tacno jer ne znam nekog ko je iskljucivo samo njih koristio...


Baš zato sam i otvorio ovu temu!!!
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Pet Mar 15, 2013 4:32 am
dobra tema srkoz pametno.

Inače ja pouzdano znam se isti rastvara u vodi, sa blagim zagrevanjem tik do ključanja- u kašičici isto kao paja - i samo ubaciš filter da ti ne bi taj "omotač" od kukurznog skroba ili šta već ušlo i to je to. Imaš ampulu flormiške.


I wiki kaže, jedini benzo koji se RASTVARA u vodi...
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty AAA U

Sre Mar 27, 2013 11:25 pm
Moja iskustva sa tim lekom su u najmanju ruku odvratna.Uvodjenje u san, bolje reci imas 20 min do kreveta ili tu gde se zadesis i ostanes kao na steker da me neko ugasio.Ali posle nekog vremena smrkanja formule sam poceo da imam epizode pa cak i serijale jer me je podsetilo na duvanje lepka.Smrknem 1 pa dodjem sebi posle dva dana i skontam da nema kutije... affraid Uzas.Ponasanje osobe....: Ulazi cimerka u kuhinju zatice me za sporetom i pita sta radim ja joj odgovaram da kuvam supu (stojim u boxsericama za sporetom i u serpicu sam sipao s prsta vode stavio prezle i jaje sa sve ljuskom i mesam dok to prska po meni) Devojka sedne, sta ce? i ceka da ja zavrsim i legnem da iskljuci sporet da nas ne zapalim...Naravno da sam jeo to sto sam suvao i onesvestio se.Za to vreme dosla je i moja devojka kuci pa su iskoristile priliku da mi pocupaju obrve clown .Kada sam otvorio oci seo sam na krevet i pitao:" jel ima neke supe za rucak?". Odvratno i ne ponovilo se a da ne spominjem da je jedino "formula" lek sa kojeg sam se skidao uz krizu.Ni trodoni ni bensi nista koliko formula zakolje ne bih je nikome preporucio.Dobro je da se placa u velikoj meri je prepolovljen broj zloupotrebe samim tim ja prvi sam presao na sanval koji je slabiji daleko kulturniji znaci bez gasenja i savetovao bih svima da flormidal ukinu i predju na sanval.Naravno to se odnosi samo na ljude koji zele tj imaju problem sa nesanicom.Onaj ko zloupotrebljava flormidal nece sigurno sanval uzeti jer to nema smisla.Moja ta neka iskustva su me navela na zakljucak da se radi o odvratno prljavo dizajniranom medikamentu (naravno ovo samo moje laicko misljenje tj moj laicki zakljucak)
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Sre Maj 22, 2013 11:54 am
Zaboravih da napomenem da se vec duze vreme u vec prljavi heroin ubacuje flormidal kao dodatak da bi se dobio dublji i jaci stond Exclamation
Toga ranije jednostavno nije bilo( nije bilo potrebe za tim) Exclamation What a Face
Zato je heroin tako prljav poslednjih godina, od raznih lekova sa kojima se dobija na kolicini....uzas Exclamation affraid
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Flormidal

Sre Maj 22, 2013 12:46 pm
metadonman ::Moja iskustva sa tim lekom su u najmanju ruku odvratna.Uvodjenje u san, bolje reci imas 20 min do kreveta ili tu gde se zadesis i ostanes kao na steker da me neko ugasio.Ali posle nekog vremena smrkanja formule sam poceo da imam epizode pa cak i serijale jer me je podsetilo na duvanje lepka.Smrknem 1 pa dodjem sebi posle dva dana i skontam da nema kutije... affraid Uzas.Ponasanje osobe....: Ulazi cimerka u kuhinju zatice me za sporetom i pita sta radim ja joj odgovaram da kuvam supu (stojim u boxsericama za sporetom i u serpicu sam sipao s prsta vode stavio prezle i jaje sa sve ljuskom i mesam dok to prska po meni) Devojka sedne, sta ce? i ceka da ja zavrsim i legnem da iskljuci sporet da nas ne zapalim...Naravno da sam jeo to sto sam suvao i onesvestio se.Za to vreme dosla je i moja devojka kuci pa su iskoristile priliku da mi pocupaju obrve clown .Kada sam otvorio oci seo sam na krevet i pitao:" jel ima neke supe za rucak?". Odvratno i ne ponovilo se a da ne spominjem da je jedino "formula" lek sa kojeg sam se skidao uz krizu.Ni trodoni ni bensi nista koliko formula zakolje ne bih je nikome preporucio.Dobro je da se placa u velikoj meri je prepolovljen broj zloupotrebe samim tim ja prvi sam presao na sanval koji je slabiji daleko kulturniji znaci bez gasenja i savetovao bih svima da flormidal ukinu i predju na sanval.Naravno to se odnosi samo na ljude koji zele tj imaju problem sa nesanicom.Onaj ko zloupotrebljava flormidal nece sigurno sanval uzeti jer to nema smisla.Moja ta neka iskustva su me navela na zakljucak da se radi o odvratno prljavo dizajniranom medikamentu (naravno ovo samo moje laicko misljenje tj moj laicki zakljucak)

Flormidal sam dobila u centru.O da! Zaspala sam ali u pogresno vreme.Uvece pred spavanje ja i cera obavezno citamo nesto.Eto velike greske.Zaspala sam u pola recenice a dete je ostalo budno.A dalje sta se desava mi je pricala ona.U jednom trenutku me je probudila i kako kaze smo se zabavljale celu noc.Mama je malo citala pa spavala i isla da trazi nesto slatko da pojedemo.Jele smo i slag iz kesice ali ne umucen.Njoj je bilo jako smesno a i meni do suza i besa.Naravno da sam otisla u centar da ih pitam da li su oni normalni da mi prepisu tako nesto.Ispala sam ja nenormalna sto nikad pre nisam pila flormidal.Kako su oni mogli da znaju kako cu ja da odreagujem a i pretposavili su da sam ga i renije koristila.Na primer mogli su da me pitaju,da me upozore a da jos jedan divan komentar koji je glasio <Pa mama nije to valjda najgore sto je dozivela od mame> I da i uglavnom se zalimo kako bi iskamcili neki lek a oni dobri pa nam ga prepisu.Flormidal.rivotril.razni dijazepami pa ima poprilican broj ljudi u centru koji su sve samo ne funkcionalni.
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Sre Maj 29, 2013 7:23 am


Flormidal sam dobila u centru.O da! Zaspala sam ali u pogresno vreme.Uvece pred spavanje ja i cera obavezno citamo nesto.Eto velike greske.Zaspala sam u pola recenice a dete je ostalo budno.A dalje sta se desava mi je pricala ona.U jednom trenutku me je probudila i kako kaze smo se zabavljale celu noc.Mama je malo citala pa spavala i isla da trazi nesto slatko da pojedemo.Jele smo i slag iz kesice ali ne umucen.Njoj je bilo jako smesno a i meni do suza i besa.Naravno da sam otisla u centar da ih pitam da li su oni normalni da mi prepisu tako nesto.Ispala sam ja nenormalna sto nikad pre nisam pila flormidal.Kako su oni mogli da znaju kako cu ja da odreagujem a i pretposavili su da sam ga i renije koristila.Na primer mogli su da me pitaju,da me upozore a da jos jedan divan komentar koji je glasio <Pa mama nije to valjda najgore sto je dozivela od mame> I da i uglavnom se zalimo kako bi iskamcili neki lek a oni dobri pa nam ga prepisu.Flormidal.rivotril.razni dijazepami pa ima poprilican broj ljudi u centru koji su sve samo ne funkcionalni.[/quote]



Pa ne mogu da verujem, stvarno me je pogodila tvoja prica. Lazu morali su ti reci jer je sablon. Samo znas zasto ti nisu rekli zato sto ih je boleo ..... I ja sam isao za slatkim mogla si da procitas izmedju tog slatkog sto je jos i naivno sam imao i brljavljenja zesca od kojih me je sramota sada kada se setim a mogu zamisliti sirotu cimerku devojku koja nikada nista nije uzela kako pazi da ja ne zapalim stan sebe kako god. Na srecu pa u tom trenutku nije bilo dece kraj mene. A za tvoj slucaj bogu hvala sto se tako zavrsio ajde da kazemo u "sali" jer nije dete skontalo da mami fali nesto,samo si ti imala amneziju (gospode boze). Inace rekao sam Flormidal je lek koji se popije u krevetu dok je sleep na tv-u podesen na pola sata (ni onda nema garancija da neces odlutati da stavis nesto u usta obicno slatko ali tada si vec uveliko u nesvesnom stanju) Prosto neverovatno sta su dozvolili da izadje na trziste ne pitajuci se bas to da li ce lek recimo popiti samohrana majka i sta ce se onda desiti.Srecom uveli su participaciju (drakonsku) i uveli kao zamenu Sanval koji je daleko kulturniji od Flormidala ali isto tako mnogo i slabiji tj nebo i zemlja. Tako da sam se po ko zna koji put skidao sa Flormidala to kad su uveli participaciju i bogu hvala zadnji put.Sada ponekad popijem Sanval ako ne mogu zaspati ali uglavnom ne. Dobro je sto je ta citava prica sa tim odvratnim lekom iza nas. E jeste kaze mi doktorka (cak su i naziv prikladan smislili) :"Par dana dok se budes skidao osetices taj takozvani rebound efekat" umro sam od smeha i zamislio kosarkasku loptu koja se odbija od table.....Trica ccc Katastrofa PROSLO JE
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Čet Maj 30, 2013 8:33 am
metadonman ::

Flormidal sam dobila u centru.O da! Zaspala sam ali u pogresno vreme.Uvece pred spavanje ja i cera obavezno citamo nesto.Eto velike greske.Zaspala sam u pola recenice a dete je ostalo budno.A dalje sta se desava mi je pricala ona.U jednom trenutku me je probudila i kako kaze smo se zabavljale celu noc.Mama je malo citala pa spavala i isla da trazi nesto slatko da pojedemo.Jele smo i slag iz kesice ali ne umucen.Njoj je bilo jako smesno a i meni do suza i besa.Naravno da sam otisla u centar da ih pitam da li su oni normalni da mi prepisu tako nesto.Ispala sam ja nenormalna sto nikad pre nisam pila flormidal.Kako su oni mogli da znaju kako cu ja da odreagujem a i pretposavili su da sam ga i renije koristila.Na primer mogli su da me pitaju,da me upozore a da jos jedan divan komentar koji je glasio <Pa mama nije to valjda najgore sto je dozivela od mame> I da i uglavnom se zalimo kako bi iskamcili neki lek a oni dobri pa nam ga prepisu.Flormidal.rivotril.razni dijazepami pa ima poprilican broj ljudi u centru koji su sve samo ne funkcionalni.



Pa ne mogu da verujem, stvarno me je pogodila tvoja prica. Lazu morali su ti reci jer je sablon. Samo znas zasto ti nisu rekli zato sto ih je boleo ..... I ja sam isao za slatkim mogla si da procitas izmedju tog slatkog sto je jos i naivno sam imao i brljavljenja zesca od kojih me je sramota sada kada se setim a mogu zamisliti sirotu cimerku devojku koja nikada nista nije uzela kako pazi da ja ne zapalim stan sebe kako god. Na srecu pa u tom trenutku nije bilo dece kraj mene. A za tvoj slucaj bogu hvala sto se tako zavrsio ajde da kazemo u "sali" jer nije dete skontalo da mami fali nesto,samo si ti imala amneziju (gospode boze). Inace rekao sam Flormidal je lek koji se popije u krevetu dok je sleep na tv-u podesen na pola sata (ni onda nema garancija da neces odlutati da stavis nesto u usta obicno slatko ali tada si vec uveliko u nesvesnom stanju) Prosto neverovatno sta su dozvolili da izadje na trziste ne pitajuci se bas to da li ce lek recimo popiti samohrana majka i sta ce se onda desiti.Srecom uveli su participaciju (drakonsku) i uveli kao zamenu Sanval koji je daleko kulturniji od Flormidala ali isto tako mnogo i slabiji tj nebo i zemlja. Tako da sam se po ko zna koji put skidao sa Flormidala to kad su uveli participaciju i bogu hvala zadnji put.Sada ponekad popijem Sanval ako ne mogu zaspati ali uglavnom ne. Dobro je sto je ta citava prica sa tim odvratnim lekom iza nas. E jeste kaze mi doktorka (cak su i naziv prikladan smislili) :"Par dana dok se budes skidao osetices taj takozvani rebound efekat" umro sam od smeha i zamislio kosarkasku loptu koja se odbija od table.....Trica ccc Katastrofa PROSLO JE[/quote]

Proslo ne povratilo se nikad! Ali puno ljudi je u problemu samo zbog lekara koji zdusno izlaze u susret sa receptima za pilulice...A onda nas nazivaju strejt i izleceni!!! Wink
Sponsored content

Usmrkavanje - FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!! Empty Re: FLORMIDAL-UŠMRKAVANJE !!!

Nazad na vrh
Similar topics
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu