FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

METADON + ALKOHOL Empty METADON + ALKOHOL

Sre Feb 06, 2013 8:56 am
Primetio sam da puno ljudi koji dolaze po met.terapiju u met. centar, dolaze pripiti, čak i sa flajkom piva opušteno....
Koliki je to problem i kakva se kombinacija zavisnosti stvara u organizmu osobe koja posle( ili pre) terapije metadonom, pije
ALKOHOL !!!
Mislim da je to smrt za jetru ( već izmučenu i upropašćenu Heroinom i sl. psihoakt. supstancama, ili speed-om, zime god )
- posledice su sigurno jako loše po zdravlje i organizam uopšte; i fizički i psihički !!?
Imao sam prilike da popričam sa nekim osobama koje su prosto ''navučene'' na ovu kombinaciju !!!
Kakva iskustva vi imate !? Šta bi mogli preporučiti kao alternativu , ili još bolje : Kako se skinuti sa ''alkohola preko meta'' Sad drunken
P.S. u met. centru imaju, baš na šalteru , onaj aparat za ''duvanje'' (pandurski), ali ga jako retko koriste koliko sam video i čuo...
-možda grešim !
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

METADON + ALKOHOL Empty Re: METADON + ALKOHOL

Sre Feb 20, 2013 11:17 am
Potpuno se slazem sa tobom i ja sam primetio isti problem ali kao sto kazes taj dreger se ne koristi a trebalo bi.Trebalo bi jos sto sta da se uradi tamo pa nista.Oni sirotani od obezbedjenja vise ne znaju ko pije a ko placa. A uz malo dobre volje i dve dobre akcije bi se to resilo kao 1 n 1 ali iz nekog razloga to se sve pusta/ tolerise.....Pitanje zasto? i ome to cini dobro? Nama koji smo ok dodjemo po terapiju i odemo kuci nikada recidiv imali nismo nama u prilog takve slike ne idu nikako.A iskreno gledam pesimisticki na celu situaciju i mogucu pomoc sa bilo koje strane...Ovo vazi generalno i za ekipu sa alkoholom,za blejace,kampere,grebatore da ih ne nabrajam ima nas raznih Question
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

METADON + ALKOHOL Empty Moje iskustvo...

Pet Feb 22, 2013 8:41 am
Evo ja sam baš danas popio jednu flajku pelera na 150mg metadona i na to još jedno točeno pivo i glava puca, kljucao sam - ali u opšte nije bilo prijatno kljuc-kljuc (koje realno svi volimo) već sve to praćeno glavoboljom.

- Mrzim taj trip "sleep apnea" , gde čovek ne može da drži oči otvorene....

Kombinacija - loša!

Jbg, šta da ti kažem...
Sponsored content

METADON + ALKOHOL Empty Re: METADON + ALKOHOL

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu