FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Čet Apr 25, 2013 9:19 pm
ODGOVOR NA OVO PITANJE CETE DOBITI OVDE:
24-36H OVAKO BEZ USLOVA I MOGUCNOSTI DA SE POVECA.
ZNACI MRAK MRKLI, UZBUDJENJE, NISTA NE MOZE UTICATI NA TO.
OVO SU OCI COVEKA POD UTICAJEM OPIJATA. TAKVE POSTAJU KADA DOZA METADONA PREDJE 20-25MG.

ZNACI AKO VAS NEKO TRGNE IZ MIRNOG SNA KAKAV IMATE 10-12H BEZ SNOVA POSLE 20H OD POPIJENE TERAPIJE I IZ MRKLOG MRAKA ODVEDE PRED OGLEDALO VAMA CE ZENICE BITI OVAKVE.

https://i.imgur.com/HcaxvO5.png

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? HcaxvO5

ZNACI IZ KRIZE SE IDE PRAVO U TAKVE ZENICE PRI MALIM DOZAMA METADONA, MORFINA, HEROINA.
POVECANJE ZENICA JE AUTOMATSKO MERILO OPADANJA NIVOA OPIJATA U ORGANIZMU I APSOLUTNO NEDOPUSTIVO ZA SUPSTITUCIONU TERAPIJU.

I ja mislim da bi lepo bilo da ne ispadnemo da nismo patriote i ostalo da damo drzavi zadnju mogucnost da svali krivicu na lekare koji su nas lecili i da ih udalji sa posla, da proglasi da nisu valjano predstavili stvar i da ona nije bila upoznata sa zeljama, zahtevima i osecanjima pacijenata kao i sa slicnim ljudima iz inostranstva i tako bi mogao zapoceti jedan novi dobar Supstitucioni Program za sve nas uz osvetu onima koji nisu otisli da kazu nasim pacijentima i bolesnicima je lose, oni nemaju uslove kao u Evropi a to ne kosta nego su to krili.
Tako cemo najbolje i njima vratiti. I traziti odstetu po danima od 2011 od kada ne izdaju lek dostojan supstitucione terapije.
Ja 2 godine nisam spavao mirnim snom. Samo je to dovoljno da poludim makar nikada nista ne uzeo. Moj najmanji san od sat vremena je ispunjen kosmarima nalik onima za vreme skidanja sa opijata i ja zelim nadoknadu.
U protivnom lobirajmo da i bebe, trudnice i ostali bolesnici osete kaznu zbog lekara koji lece zavisnost u nedobijanju nicega. Kosovo je zasluzilo vise nego mi.
Zasto bi neko poboljsao zdravstvo Srbije iz inostranstva a neko ocigleno kvario javno zdravlje odavde.
NEKO CE DA KUPUJE MAMOGRAFE I APARATE DA SALJE BOLESNOJ SRBIJI A NEKO CE DA PRAVI BOLESNIKE I KRIMINALCE OD PACIJENATA, NEKO CE DA SKUPLJA DONACIJE PO SVETU, SRBI CE DA IMAJKU NESTASICU ZA NESTASICOM LEKOVA, A GOSPODIN VUCIC CE DA KUPUJE AVIONE U MOSKVI.
TO TIM RECIMA TREBA I RECI EVROPSKOJ UNI
JI.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Re: DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Pet Apr 26, 2013 6:18 pm
Message reputation : 50% (2 votes)
Ovde vam je odgovor pa vi kada se u toku dana zapitate vi pogledajte, sve preko 3mm, sve preko ovoga, cak i malecke moze se podvesti pod razne vrste drugih lekova, raspolozenje, svetlo, sunce, mrak i ostalo. Opijati zna se kakve su PINPOINT PUPILS. SVI OPIJATI U DOZAMA ISPOD ONIH KOJE IZAZIVAJU EUFORIJU, VEC ANALGETSKE DOZE PRAVE PINPOINT PUPILS, ZA TO SAM SE RASPITAO KOD LEKARA KOJI SU NORMALNI NE KAO OVI U SRBIJI.
Naravno zenice necete meriti tako sto cete blejati u sunce ili izaci napolje. Nego tako sto cete u 22-23h uvece otici u kupatilo i pogledati se ili u toku nocu kada idete u WC.
E kada se probudite u toku noci i kada ne mozete da se naviknete jos na svetlo vi brzo pogledajte u ogledalo i kroz zmirkajuce oci zenice mora da su vam cijode i 18-20h posle terapije.
To je supstituciona terapija i tako je meni bilo 5god na samo 50mg Metadona i to je Metadon. Slicno bi mi bilo i na 70mg i na 80mg ali nije bilo potrebno. Veliku razliku ne bi ni osetio.
Ali lek koji nam sada daju nam ostavlja vise izumrlih celija mozga u patnjama, vise nas ostecuje kroz to sto trpimo nervozu i anksioznost koju vec sam Metadon u mnogim slucajevima resava bez sedativa, meni sedativi ne mogu da rese to zasta mi treba opijat. Mogu da me mrcvare jos 15 god ali necu toliko ziveti, ja mislim da cu za 6-7 najvise dobiti neki rak i posle toga umreti na dozivotnoj robiji u bolnici zbg osvete lekarima ako ih tako mogu zvati uopste jel ne zasluzuju koji su mi davali pogresne dijagnoze i lagali zbog prisustva loseg leka kome su sami kumovali.
Znaci lek deluje posle 1h, posle 30-40min su vec svi znaci krize popustili i posto se supostituciona terapija daje tako kao i druge terapije ne da te bolest mori satima pre nego sto popijes dozu nego smiren da pijes novu miran ti i ne izlazis iz ovakvih zenica. Povecane zenice su znak da ste vi satima trebali da popijete lek. Ne velike, vece nego na slici ovoj.
Velike zenice su znak izbezumljenosti a normalne nedopustive u supstitucionom programu. Ako imas zenice drugacije nego na slici doktor ne sme da trazi od tebe nesto sto bi trazio ako si na Metadonu. Da ne uzimas heroin i ostalo. Mozes da slikas lepo i pokazes zenice i pokazes dokaz ukoliko sati su ti kakve oci bile i posle toga uzmes heroin on ne sme nista da ti kaze. Jel te lek nije pokrio a kaznjivo je terati ljude da kriziraju je zabranjeno ako pacijent nece.
Da mi sada kazu da ce ovi isti lekari raditi jos 10 god ne bi otisao vise kod lekara, napravio propisne stete drzavi, sacekao rak i osvetio se kome treba i ne bi dosao vise da me vide ne na analizu za narkotike i posle zapisao sve sta sam pokrao i poslao miliciji pred kraj zivota i rekao da sam to radio zbog zdravstvenog sistema.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Toleranicija

Sub Apr 27, 2013 12:19 am
Hteo bih da Vas pitam, da li uzimate u obzir vasu toleranciju; i kros-tolernace koji se stvara uzimajuci caj od maka... Kao "dopunu" terapiji... Ako pijete 60mg; metadona i ocekujete da vas "radi" a pijete 1.5L caja od maka... Ne mozete ocekivati da vas doze ispod 60mg pokrivaju 24h. REALNO!
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Re: DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Pon Apr 29, 2013 5:40 am
Ne znam o cemu se prica ovde, kojih 60mg Metadona i kako mislis ocekujes da te radi.
Nema radi ili ne radi, 30mg Metadon Hidrohlorida pravi ovakve zenice kao na slici.
Radio ne radio te. Cak su takve zenice i mnogim ljudima koji su na manjim dozama a imaju rak.

I kakav caj od maka pa meni nije davanje urina kada oni hoce.
Nama je obavezno na 15 dana, bez toga ja ne dobijam recepte.
Mene je Drajzerova poslala na recepte, to nije ovako. Ja svakih 15 dana idem da dam urin i doktor pise izvestaj mom.
I ja nisam na 60mg ja sam na 100mg Metadona. U tome je gore stvar.
Razumes li sta ti pricam, ne meni samo, nego tebi, ljudima oko mene, svima merilo DEJSTVA OPIJATA SU ZENICE, KAO KRVNA SLIKA.
MALE SU TI I KADA ODAVNO HEROIN POPUSTI, MALO SE U I OD MESLONA TJ MORTFIN SULFATA, OD METADONA DA NE GOVORIM, TO SU TAKVE TACKE .NEVIDJENE, JA MISLIM DA SAM U DANIMA KADA SAM BIO NA 40MG +10 UVECE IZGLEDAO KAO DA NEMAM ZENICE.
TO NIJE SAMO MENI TO JE SVUDA U SVETU TAKO. MOZEMO DA SE ZAJEBAVAMO ALI OVO SU OZBILJNE STVARI NIJE ZA ZAJEBANCIJU.
TI KAO DA SI MI REKAO ZATO STO SI UZEO MANJE HEROINA OCEKUJES DA SU TI ZENICE MALE A ONI TI NECE BITI MALE JEL SI STEKAO TOLERANCIJU NA OPIJATE.
O CEMU PRICAMO ZENICE OD OPIJATA HEROINA, METADONA, MORFINA SU IDENTICNE. NEMA RAZLIKE. I ONE SE SMANJUJU MNOGO MNOGO PRE BILO KOJE EUFORIJE, CAK I PRI NEDOVOLJNOM POKRIVANJU KADA DOZA NIJE DOVOLJNA U SMISLU DA JE DOVOLJNA ZA 8H ONE SU OVAKVE KAO NA SLICI I TI BI TO TREBAO DA ZNAS.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Re: DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Pon Apr 29, 2013 5:53 am
Ne znam o cemu se prica ovde, kojih 60mg Metadona i kako mislis ocekujes da te radi.
Nema radi ili ne radi, 30mg Metadon Hidrohlorida pravi ovakve zenice kao na slici.
Radio ne radio te. Cak su takve zenice i mnogim ljudima koji su na manjim dozama a imaju rak.

I kakav caj od maka pa meni nije davanje urina kada oni hoce.
Nama je obavezno na 15 dana, bez toga ja ne dobijam recepte.
Mene je Drajzerova poslala na recepte, to nije ovako. Ja svakih 15 dana idem da dam urin i doktor pise izvestaj mom.
I ja nisam na 60mg ja sam na 100mg Metadona. U tome je gore stvar.
Razumes li sta ti pricam, ne meni samo, nego tebi, ljudima oko mene, svima merilo DEJSTVA OPIJATA SU ZENICE, KAO KRVNA SLIKA.
MALE SU TI I KADA ODAVNO HEROIN POPUSTI, MALO SE U I OD MESLONA TJ MORTFIN SULFATA, OD METADONA DA NE GOVORIM, TO SU TAKVE TACKE .NEVIDJENE, JA MISLIM DA SAM U DANIMA KADA SAM BIO NA 40MG +10 UVECE IZGLEDAO KAO DA NEMAM ZENICE.
TO NIJE SAMO MENI TO JE SVUDA U SVETU TAKO. MOZEMO DA SE ZAJEBAVAMO ALI OVO SU OZBILJNE STVARI NIJE ZA ZAJEBANCIJU.
TI KAO DA SI MI REKAO ZATO STO SI UZEO MANJE HEROINA OCEKUJES DA SU TI ZENICE MALE A ONI TI NECE BITI MALE JEL SI STEKAO TOLERANCIJU NA OPIJATE.
O CEMU PRICAMO ZENICE OD OPIJATA HEROINA, METADONA, MORFINA SU IDENTICNE. NEMA RAZLIKE. I ONE SE SMANJUJU MNOGO MNOGO PRE BILO KOJE EUFORIJE, CAK I PRI NEDOVOLJNOM POKRIVANJU KADA DOZA NIJE DOVOLJNA U SMISLU DA JE DOVOLJNA ZA 8H ONE SU OVAKVE KAO NA SLICI I TI BI TO TREBAO DA ZNAS.

KAO STO LJUDI KOJI SU UZIMALI PARALELNO SVAKI DAN HEROIN I METADON ZAJEDNO UKOLIKO POPIJU SAMO METADON BICE IM NEZGODNO ALI CE IM ZENICE BITI KAO OVE NA SLICI, ISPOD 2.9mm. TO JE NASA KRVNA SLIKA, OGLEDALO DA LI SMO NA OPIJATIMA ILI NE. TRODON NIJE OPIJAT. ZAPAMTITE TO. POGOTOVU NE MORFINSKOG TIPA, METADON JE DRUGACIJI ALI IZAZIVA ZAVISNOST MORFINSKOG TIPA SAMO JACU I DELUJE SLICNO I ISTI RECEPTORI GA REGISTRUJU I ISTI JE EFEKAT NA OCI KAO KOD HEROINA. ZNACI TOLERANCIJA KOJA CE DA OSTAVI ZENICE NORMALNE NA 50MG METADONA, NEMA JE. ZNACI ONAJ COVEK STO JE NA DOZI OD 750MG, STO JE NAJVECA DOZA NA SVETU ZABELEZENA AKO POPIJE 50-100MG SMANJICE MU ZENICE. NARAVNO ON CE ZA 4-5H DA BUDE U KOMPLETNOM HAOSU ALI CE MU ZENICE BITI CIODE POSLE 45MIN. POSLE 35-40MIN METADON VEC POCINJE DA UZIMA PRIMAT NAD KRIZOM I POJACAVA DEJSTVO DO NEKIH 1.5-2H TU STAJE I TO ODRZAVA 20H ISTO, POSLE POPUSTA. OKO TOGA NEMA PRICE, TO SE ZNA ILI NE ZNA. TO CE VAM SVAKO RECI KO JE BIO NA METADONU I KO JESTE NE METADONU.
STO SE TICE NARKOTIKA TO TREBA DA RAZGOVARATE VEC SA MOJIM DOKTOROM, JEL OVAKVE OPASKE PRVO STO NE MOGU DA UTICU NA ZENICE DRUGO SU LOSE STVARNO.
POGOTOVU STO ZENICE NEMAJU VEZE SA RADOM JEL PONAVLJAM MALE SU ODAVNO PRE RADA.
ZNACI ZENICE NA OPIJATIMA NISU OVO. PRAKTICNO JE NEMOGUCE NICIME NA SVETU IZAZVATI KONCENTRACIJU KOJA CE DRZATI ZENICE NORMALNIM 24H I POKRIVATI KRIZU U SUPSTITUCIONOM PROGRAMU, TOME BI SE SMEJALI KADA BI USTAO DA PITAM NA NEKOM SEMINARU O TOME GDE LJUDI ZNAJU. ZNACI MORFIN KOME DEJSTVO POPUSTA POSLE 4-5h UTACKA ZENICE PA SE POVECAJU POSLE 5-6H, METADON DELUJE 24 DALEKO ISPOD TERAPISKE DOZE SMANJUJE ZENICE, HIDROMORFON ISTO, HEROIN ISTO. NEMOJTE DA MISLITE DA JE HEROIN SPECIJALAN, NISTA NISU MANJE ZENICE NEGO NA METADONU ILI MORFINU.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Re: DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Pon Apr 29, 2013 6:01 am
Ne znam o cemu se prica ovde, kojih 60mg Metadona i kako mislis ocekujes da te radi.
Nema radi ili ne radi, 30mg Metadon Hidrohlorida pravi ovakve zenice kao na slici.
Radio ne radio te. Cak su takve zenice i mnogim ljudima koji su na manjim dozama a imaju rak.

I kakav caj od maka pa meni nije davanje urina kada oni hoce.
Nama je obavezno na 15 dana, bez toga ja ne dobijam recepte.
Mene je Drajzerova poslala na recepte, to nije ovako. Ja svakih 15 dana idem da dam urin i doktor pise izvestaj mom.
I ja nisam na 60mg ja sam na 100mg Metadona. U tome je gore stvar. Znaci otvorim flasicu i popijem, isperem i bacim.
LJUDI IZ INOSTRANSTVA NE MOGU DA VERUJU DA SU MI ZENICE BLIZU NORMALNIH POSLE 36H A NE OVAKO.
ALI MENE LECE LJUDI POGUBNE IDEOLOGIJE, UBICE DOKAZANE I LJUDI KOJI RADE DRUGACIJE OD SAVETA EVROPE I SUPROTNO NJEMU.
Razumes li sta ti pricam, ne meni samo, nego tebi, ljudima oko mene, svima merilo DEJSTVA OPIJATA SU ZENICE, KAO KRVNA SLIKA.
MALE SU TI I KADA ODAVNO HEROIN POPUSTI, MALO SE U I OD MESLONA TJ MORTFIN SULFATA, OD METADONA DA NE GOVORIM, TO SU TAKVE TACKE .NEVIDJENE, JA MISLIM DA SAM U DANIMA KADA SAM BIO NA 40MG +10 UVECE IZGLEDAO KAO DA NEMAM ZENICE.
TO NIJE SAMO MENI TO JE SVUDA U SVETU TAKO. MOZEMO DA SE ZAJEBAVAMO ALI OVO SU OZBILJNE STVARI NIJE ZA ZAJEBANCIJU.
TI KAO DA SI MI REKAO ZATO STO SI UZEO MANJE HEROINA OCEKUJES DA SU TI ZENICE MALE A ONI TI NECE BITI MALE JEL SI STEKAO TOLERANCIJU NA OPIJATE.
O CEMU PRICAMO ZENICE OD OPIJATA HEROINA, METADONA, MORFINA SU IDENTICNE. NEMA RAZLIKE. I ONE SE SMANJUJU MNOGO MNOGO PRE BILO KOJE EUFORIJE, CAK I PRI NEDOVOLJNOM POKRIVANJU KADA DOZA NIJE DOVOLJNA U SMISLU DA JE DOVOLJNA ZA 8H ONE SU OVAKVE KAO NA SLICI I TI BI TO TREBAO DA ZNAS.

KAO STO LJUDI KOJI SU UZIMALI PARALELNO SVAKI DAN HEROIN I METADON ZAJEDNO UKOLIKO POPIJU SAMO METADON BICE IM NEZGODNO ALI CE IM ZENICE BITI KAO OVE NA SLICI, ISPOD 2.9mm. TO JE NASA KRVNA SLIKA, OGLEDALO DA LI SMO NA OPIJATIMA ILI NE. TRODON NIJE OPIJAT. ZAPAMTITE TO. POGOTOVU NE MORFINSKOG TIPA, METADON JE DRUGACIJI ALI IZAZIVA ZAVISNOST MORFINSKOG TIPA SAMO JACU I DELUJE SLICNO I ISTI RECEPTORI GA REGISTRUJU I ISTI JE EFEKAT NA OCI KAO KOD HEROINA. ZNACI TOLERANCIJA KOJA CE DA OSTAVI ZENICE NORMALNE NA 50MG METADONA, NEMA JE. ZNACI ONAJ COVEK STO JE NA DOZI OD 750MG, STO JE NAJVECA DOZA NA SVETU ZABELEZENA AKO POPIJE 50-100MG SMANJICE MU ZENICE. NARAVNO ON CE ZA 4-5H DA BUDE U KOMPLETNOM HAOSU ALI CE MU ZENICE BITI CIODE POSLE 45MIN. POSLE 35-40MIN METADON VEC POCINJE DA UZIMA PRIMAT NAD KRIZOM I POJACAVA DEJSTVO DO NEKIH 1.5-2H TU STAJE I TO ODRZAVA 20H ISTO, POSLE POPUSTA. OKO TOGA NEMA PRICE, TO SE ZNA ILI NE ZNA. TO CE VAM SVAKO RECI KO JE BIO NA METADONU I KO JESTE NE METADONU.
STO SE TICE NARKOTIKA TO TREBA DA RAZGOVARATE VEC SA MOJIM DOKTOROM, JEL OVAKVE OPASKE PRVO STO NE MOGU DA UTICU NA ZENICE DRUGO SU LOSE STVARNO.
POGOTOVU STO ZENICE NEMAJU VEZE SA RADOM JEL PONAVLJAM MALE SU ODAVNO PRE RADA.
ZNACI ZENICE NA OPIJATIMA NISU OVO. PRAKTICNO JE NEMOGUCE NICIME NA SVETU IZAZVATI KONCENTRACIJU KOJA CE DRZATI ZENICE NORMALNIM 24H I POKRIVATI KRIZU U SUPSTITUCIONOM PROGRAMU, TOME BI SE SMEJALI KADA BI USTAO DA PITAM NA NEKOM SEMINARU O TOME GDE LJUDI ZNAJU. ZNACI MORFIN KOME DEJSTVO POPUSTA POSLE 4-5h UTACKA ZENICE PA SE POVECAJU POSLE 5-6H, METADON DELUJE 24 DALEKO ISPOD TERAPISKE DOZE SMANJUJE ZENICE, HIDROMORFON ISTO, HEROIN ISTO. NEMOJTE DA MISLITE DA JE HEROIN SPECIJALAN, NISTA NISU MANJE ZENICE NEGO NA METADONU ILI MORFINU.
DRUGO JA NECU DA LAZEM JA NEMAM TRIP DA SE KRIJEM, MOGU JAVNO DA OKACIM SLIKE SVOG DROGIRANJA, NEMAM NIKAKVE FRKE SA TIME OKO LEKARA. POSALJEM PISMO U WHO, HARM REDUCTION EUROPE, BE92, SLIKE SVOG DROGIRANJA, POSALJEM JEDNU BOCU LEKA USPUT I KAZEM DA SAM BIO STREJT I DA SAM SE ZBOG LOSEG LEKA VRATIO NA DROGU.
NEMAM NIKAKAV STRAH DOKTOR MOJ ZNA DA JE ZIV JEL SAM JA NA METADONU. POSLE TOGA BI BIO TAKAV DA BI MI VISE PRIJALO DA TEATRALNO ULAZIM U ZATVOR DA MI SVI TAPSU JEL SAM UBIO LEKARA KOJI JE MUCIO LJUDE I DA STICEM KRIMINALNE VEZE, DRUGO POLA DRUSTVA MI JE NA DUGIM ROBIJAMA, NEGO DA SEDIM KUCI STREJT. E ONDA STVARNO NE BI IMAO ZASTO DA ZIVIM, TADA BI ZNAO NEMA VISE NADE I POBRINUO SE DA ONAJ KO MI JE UPROPASTIO ZIVOT U GRADU U KOME SAM SE RODIO NESTANE SA LICA ZEMLJE. ALI SE NE BI KRIO, PA JA SA VRATA SAM GOVORIO U SAVSKOM VENCU KADA UZMEM HEROIN I DANIMA KADA NEMA TESTA. ZASTO DA SE KRIJEM KADA ME LECE LOSE I KADA NISAM FUNKCIONALAN. ALI DA SAM UZIMAO TONE HEROINA TO NEMA UTICAJA ZENICE NA METADONU SU OVAKVE KAO NA SLICI UVEK NEBITNO ZA BILO STA DRUGO. DA NE PRICAM O 100MG IJAOOOOOO. PA TO NE POSTOJI TOLERANCIJA NA SVETU GDE CE TE ZENICE BITI PRIBLIZNO NORMALNIMA POSLE 24H A NE POSLE 3-4H. DRUGO ZNATE SEBE I VASE ZENICE PA SE POGLEDAJTE, JA ODGOVOR ZNAM NE MORATE DA MI GOVORITE NISU KAO OSOBI KOJA JE NA STABILNOJ SUPSTITUCIONOJ TERAPIJI I MI IMAMO PRAVO NA SVE I NA DROGIRANJE A DA LI CEMO NE KRIVIM KO SE DROGIRA I JA CU POCETI KADA BUDE TREBALO JER CU NA TAJ NACIN BOLJE OBJASNITI STETU KOJU SU MI POCINILI.
VECA CE KRIVICA BITI KADA LJUDIMA IZ EVROPE POKAZEM SLIKU IZ LICNE KARTE I KADA VIDE OSOBU KOJA STOJI PRED NJIMA I DAM IMENA NACELNIKA I DIREKTORKE DRAJZEROVE KOJI SU KRIVI ZA RAZLIKU U IZGLEDU I PITAM JEL TO RADE I LEKARI U EVROPI. UZ TO NARAVNO IDU I 4 FLASICE LEKA, JEDNA ALKALOID, JEDNA HEMOFARM, JEDNA DOZA OD 100MG I SAVSKOG VENCA I JEDNA IZ DRAJZEROVE.
SLIKA IZ LICNE KARTE SAM JA NA METADONU I KAKAV BI IZGLEDAO SVUDA, SPODOBA KOJA BUDE STAJALA CE BITI OSOBA KOJOJ SU BESPRAVNO I PROTIVPRAVNO I PROTIVEVROPSKI I NEHUMANI I NECIVILIZOVANO I PROTIVVOLJE PROMENILI LEKOVE, JOS CU SE PRE TOGA UNAKAZITI OD HEROINA DA STETA IZGLEDA JOS VECA KAO I DANIMA PRE TOGA I RECI DA NISAM MOGAO DA IZDRZIM I DA JE BOLJE DA SAM RANIJE POCEO DA SE DROGIRAM JEL BI TAKO IZBEGAO DRUGE DIJAGNOZE I NERVNE SLOMOVE KAO PRODUKT NEDOSTATKA OPIJATA KOJI SE DAJE KAO TERAPIJA SVUDA U CIVILIZOVANOM SVETU GDE SRBIJA BEZ TOGA NECE. MISLIM NECE ONI NI GODINAMA KADA RESI TO SAMO CE ORGANIZACIJE KOJE SE BAVE SMANJENJEM STETE VIDETI KO JE EVROPSKI STETOTICINA NEPODOBAN ZA EVROPU I NASTA SU SPREMNI SVE SRBI. KOLIKA JE GADOST KOJU SRBIN MOZE DA IZVEDE.
JA SAM RESIO DA NACELNIK I DIREKTORKA NECE RADITI U DRAJZEROVOJ KADA SRBIJA POCNE PREGOVORE O EVROPI I TO CE TAKO BITI.
RAZLOG JE LAGANJE, POGRESNE DIJAGNOZE, NEHUMANOST, SVESNO IZDAVANJE I UVODJENJE LOSIH NESUPSTITUCIONIH LEKOVA, OBMANA, UNISTAVANJE ZIVOTA, SAKRIVANJE VISE NEGO OZBILJNE SITUACIJE KAKVA JE NEDOPUSTIVA ZA CIVILIZOVANO EVROPU. MOZDA I PREVARE OKO SUBUTEXA, NAMERNO UVODJENJE NAJJEFTINIJEG LEKA IAKO SU SE PACIJENTI ZALILI I OSECALI LOSE, TRETIRANJE LJUDSKIH BICA KAO STOKE.
JA MISLIM DA NA SVETU NEMA COVEKA KOJI VISE MRZI LEKARE KOD KOJIH IDE NEGO JA, ZNACI JA KADA ODEM JEDNOM U 15 DANA JA ZNACI NJIH NE CUJEM UOPSTE.
ZNACI MOLIM SE DA MI NISTA NE KAZU JEL NEMAM VOLJE DA IH GLEDAM U VRATA GLEDAM, ONI SU GRESKA I ZIVI GREH OVE ZEMLJE. JEDAN OD RAZLOGA KADA SVET PISE SRBI STOKA I DIVLJACI E ONI O KOJIMA PISU I KOJI TO OSECAJU E TO JE TAMO U KANCELARIJI. LJUDI NEOPAKE POGUBNE IDEOLOGIJE KOJU CE IVICA DACIC AKO BUDE IMAO IMALO PAMETI I ZELI DA NAPRAVI EVROPU RASCICSTITI SVE DO JEDNE OSOBE KOJA JE IMALA VEZE SA METADONOM. POSTO VI NISTE SLOZNI I POSTO NE MOZEMO DA SE SLOZIMO ALBANCI BI TO LEPO RESILI, SKUPI BI 10.000E I PLATILI ADVOKATA IZ INOSTRANSTVA KOJI SE BAVI LJUDSKIM PRAVIMA CEO ZIVOT KOJI BI ZA DVA DANA ZAVRSIO POSAO A LJUDI BI OTVORENIH USTA GLEDALI, NAPRAVIO BI RADOVANA KARADZICA TJ MONSTRUME OD NJIH ZA DVA DANA. DOKAZAO KRIVICU, STETNOST, SVESNOST DA SU TO RADILI I POSLAO EVROPSKOM SUDU DA ODREDI VISINU ODSTETE I DA NALOG KAKO DA DRZAVA UNAPREDI PROGRAM A POSLE BI SE SJATILI PRIVATNICI IZ SVETA DA OTVORE KLINIKE ZA ODRZAVANJE KAO STO IMA U SVIM NORMALNIM DRZAVAMA.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Re: DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Pon Apr 29, 2013 6:52 am
Ljudi opravdanja nema ni objasnjenja, mozete ga traziti gde hocete.
Jednostavno iz leka su uklonili ono sto leci, prosto i jasno i zagorcali ljudima kojima stvarno treba lek zivot po svim svetskim kriterijumima, knjigama, casopisima mi trpimo Srpsko izivljavanje.
Izivljavanje seljobera skupljenih sa ko zna kojih strana koji rade sta hoce u drzavi u kojoj nema zakona, prava, humanosti, pravde i morala.
Ja sam u svojoj glavi opravdao ubistvo takvih osoba i nijedna recenica, savet, razgovor, terapija ne moze da me ubedi u suprotno.
Znaci u moj glavi ljudi koji su zasluzni za ovo i njihove porodice ne zasluzuju da zive. Porodice zbog toga sto samo tako mogu da osete bol koju priredjuju i da se trznu.
Za zenice nema opravdanja i nema laganja, nas mozak je bolji tester nego svi aparati za testiranje lekova i sve lazi svih kurvinih sinova koji kazu lek je normalan.
Ako mozak dobije sta treba reaguje tako, ne dobije reaguje ovako. To je izvan nase moci i smesno je o tome pricati.
Moze da se kaze da je ovo i test kome treba lek i to se moze reci, moze se reci sve, samo se ne moze reci da se radi po zakonu i da je lek koji nam daju Metadon Hidrohlorid kakav donosi uspeh u Metadonskoj Terapiji.
Daju nam sta Srbi misle da treba i sta hoce iako je to sto rade stetno i remeti i kvari zivot nekim ljudima i suprotno od saveta UN i WHO tj ljudima kojima treba lecenje kakvo su ove ustanove zamislile i zacrtale da mora da bude dostupno sirom civilizovane Evrope.
Znaci UN i WHO nisu ovo osmislili ovako, ovo je lazno, i krivci treba da snose odgovornost jel je ovo lecenje.
Ja idem kod lekara i pijem lek odredjenog naziva od koga bi bio normalan ali su ga oni promenili pa se osecam lose.
Svesno je uveden takav los da bi se stvorili sta zele a to su narkomani.
Ja cu mom doktoru na neki seminar da odnesem cvece i pred svima da kazem poslao vam ovo moj narkodiler jel mu donosim pare od kada ste nam poremetili lecenje.
Pred 50-100 ljudi cu viknuti njegovo ime i doneti cvece. Na Engelskom ako stranci budu tu.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Re: DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Sub Maj 25, 2013 9:36 pm
Koliko smo mi glupi ili da kazem pojedini ljudi dokle su nas oni doveli, ali toce uskoro prestati posto svi na Methadone.org znaju za nas problem ja sam i pricao jos pre 6 meseci kada sam pljuvao Srbiju i odrzavanje ovde i Specijalnu Bolnicu ZBZZ kao najgoru i najenehumaniju ustanovu takvog tipa u regionu.
Pa sada su nasli jednu od najboljih laboratorija gde cu slati Hemofarm. Ljudi trebace mi taj papir na sudu ako se pojavim iz ko zna cega kada Vujosevic ili neko pocnu da lupetaju da im stavim pod nos.
Drugo hocu da se Hemofarm kao fabrika stavi na black listuv izvoznika Evropskih jel ako nama ovo rade ko zna kome jos daju defektne lekove.
Tako da cu poslati, ali cekam jos da mi daju adresu i sajt jedne laboratorije gde na analizu se salje i za krivicna ispitivanja i tako...
Ja sam tek pre neki dan video koliko su ljudi neki zastranili kada pricaju o Metadonu.
Sta se desilo. Uvece kada sam trebao da popijem malo kao i uvek posto ja ne razmisljam sta radim i radim sve mahinalno ja sam otvorio, bacio poklopac i nategao i popio za 12h 200mg leka. Ajde sto nisam bio sredjen ni kao da sam popio 40mg od pre svih tih 200 zajedno. Cak mogu nekome i da poklonim bocu da popije 200 zajedno da vidi de ce se osecati isto kao i od ovoga koliko pije, neznatna razlika, znaci neopijatske painkillere pijemo neke.
Nego je nastao problem jer sada 36h ne smem da popijem dozu jel necu imati.
To je bilo prekjuce u 23h nocu, ja jos nisam popio lek, trebao sam da popijem jutros, jeste ja se tresem jako, znaci vidi se na oko da se tresem kao da su me iz lega izvadili ali to je samo to i na Trodonu da sam bio tresao se. Znate sta bi meni bilo sada da ja nisam popio 36h Hemofarmov Metadon da je sada 2010 god.
Do sada bi iz mene izaslo 3kg proliva, ja bi se tresao, bulaznio, znaci to je takva kriza 24h u min da ja ako zaspim pa ne ustajem iz kreveta ja sa cebetom idem kroz kucu do flasice i nazad u krevet, a najcesce samo jednu ruku proturim kroz cebe do flasice na stolu popijem odmereno sa sokom vece pre toga i posle tacno 35 osetis Booom i iskaces iz kreveta otporean na sve.
Meni je zao sto moram da kazem da neki ljudi ne zna sta pricaju.
Da li vi znate da mi je drugarica naa 1gr bila navucena da ona se non stop radila i kada nema popije 30kapi Metadona.
Ona kaze meni je taj dan lepsi nego kada sam na dopu. Ja ne stondiram kao na dopu, ali sam aktivnija, radim, jurim, spavam bez ijednog sna.
I onda osoba kojaa vodi organizaciju koja se bavi time kaze da je njemu Metadon lepo delovao jel je on dosao ociscen.
Pa sine moj moram tako da te nazovem, znas li ti u kakvim smo stanjima dolazili kod bukelica pa kada ti da 90kapi 30mg ti pada ti glava pa ti on da to vece jos 90 za kuci tebe nije proslo ni ono od ujutru pa sutra jos ima ovog prvog a on ti da 85kapi.
VI NE ZNATE STA JE METADON.
Ja sam resio ja mogu vise da prodam kod nas ovaj Metadon nego sto kosta Heptanon, ja cu ici ture na granicu.
Prodavacu ovo djubre i da kupujem za 20e kutiju Heptanona kolika je ulicna cena u Zagrebu, Vukovaru i Osjeku Hepova u kutiji u kapima je 15e.
Da kod lekara nisam isao da dajem urin niti cu, ovo nije Metadon a ja dajem urin za Metadon a ako mi kaze nesto drugop isprebijacu ga kao vola u kupusu kada dobijem papir iz laboratorije pred devojkom ili ribom ili zenom i decom, nebitno.
Takvo neznanje je nedopustivo, ja da sam ne mestu nekog tako ja bi rekao starijima Daj molim te nabavi mi da ne popijem jedno jutro moju dozu nabavi mi istu dozu Evropskog Metadona da vidim o cemu se radi. Ne decko je bio uradjen na video klipu jel je bio strejt.
Da je ovo Metadon, ljudi u Iranu, Tajlandu, Kini, Hong Kongu nikad ne bi prestali da uzimaju heroin. Zamisli Kineski beli heroin, tj Burmanski sto ga svi zovu Tajlandski sto drzi 30h da ga odrzavas ovim, pa on bi mucenik umro, taj Vujosevic nigde uspeha u lecenju ne bi imao a u Albaniji da radi deca bi mu igrala trbusnjak u haremu ne bi ni pola rekao nekome sto je meni.
Ne ovo cela tura ide na prodaju da bi imao za Metadon. A vi ako vam je dobro na ovome u redu, ja vam kazes i kunem se kricete teme kada budem kopirao ovde list i objasnjenje cu traziti posebno
Da li se lek podudara jacinom i snagom i kolicinom aktivne supstance sa Eli Lilly laboratoprijom koja je receptu Metadona iz Nemacke i rasira ga po svetu
Da li u 100mg ima 95-105mg aktivne supstance

Ako nema misljenje strucnjaka da li je osoba koja je silom iskljucivana sa leka mogla da dobije ostecenja nervenog sistema dok je neko ubedjuje da je lek pravi
Posle toga mi mozemo na koji hocemo sud da ih posaljemo u zasluzenu penziju sada u tisini ili u aferi kada Srbija udje u EU.
Jel u EU ne odlucuje Srbija nego svi zajedno i Evropski parlament ima prednost.
Cisto da se izbegne situacija da recimo ja uzmem i kazem dajte mi moj karton putujem za Nemacku da me pregledaju i vide karton.
Da se izbegne prezvrljavanje kartona ljudima, pisanja novih dijagnoza i tuzbe za pocinjeno ranije jel Hrvatska ima nikada vise slicnih tuzbi za koje isplacuje odstetu narodu a znate gde je Hrvatska kada su ljudska prava, Sakoman je zgrozen bio kada sam mu rekao sta mi je Vujosevic kojim se recenicima obracao da mi kaze
I MENI APOTEKARKA KAZE DA JE BRUFEN ISTI PA NIJE, TAKO DA SE I JA PONASAM KAO ON KADA MENI ON KAZE DA JE METADON ISTI A NIJE.
I RECENICA AKO HOCES CIVILIZOVANO LECENJE A TI SE POKUPI U EVROPU PA IDI.
ZNACI KAD TAD CU SEDETI PRIKLJUCEN ZA APARATE ZA UTVRDJIVANJE LAZI DA UTVRDE DA LI JE STVARNO TO REKAO I DRUGE STVARI.

DA ONI ODRZAVAJU LJUDE SA OVIM, MUCENIKE KOJI NISU MOGLI BEZ HEROINA DA VARA STO SE TICE MEDICINSKIH SREDSTAVA I LEKOVA, VARAJU, OVO JE PREVARA BOLESNIH LJUDI I VI U VOJVODINI BI PROFITIRALI SAMO TAKO KADA BI SE ODCEPILI OD SRBIJE. DA JE ANTE PAVELIC NA VLAST I DA JE HRVATSKA DO ZEMUNA KAO STO JE BILA VI BI MANJE PROBLEMA I PATNJI IMALI U LECENJU NEGO STO IMATE U SRBIJI SADA.
Mozete me mrzeti do prekustra ali toga budite svesni od kada otvorite oci.
Na kraju krajeva necete vi slati lekove nego ja, a za to mi niko nece kazati hvala sto saljem 300mg "Metadona" da se testira.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Re: DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Sub Maj 25, 2013 10:07 pm
Mislim cisto hvala da mi kazete posto ce taj papir da bude jednog dana veliki problem u zivotima lekara i Hemofarma kao izvoznika lekova i njegove reputacije i sposobnosti da pravi i izvozi lekove i da ih testira.
Vi bi da saljete kod nas na testiranje. Kadija te tuzi Kadija ti sudi. Pa znate ko testira Metadon i kvalitet, pa Hemofarm, oni se ljute da ti saljes drugome.
Daju ti adresu gde da posaljes pa ti potpisu da mogu da ti nadomeste u apoteci. Dovoljno im je 1/3 bocice da vide sta treba, ispod toga ne valja.
Tako su pre govorili bar. ALI NECE ONI TESTIRATI, NJIHOV NALAZ IMAM KOPIRAN U KOMPU I CUVAM GA KAO OCI U GLAVI.
Sponsored content

DA LI SAM JA(MI)NA METADONU??? Empty Re: DA LI SAM JA(MI)NA METADONU???

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu