FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Dosije...METADON Empty Dosije...METADON

Čet Nov 10, 2011 1:44 am
Sutra ce vam biti lepa emisija na RTS-u koja oslikava stav Srbije o Metadonskoj Terapiji.
Mogli bi da se raspitate u centru sta da radite ali dok neko bulazni o Morfinu i Hidromorfinu ljudi rade protiv Metadona.

Kod mene u centru skupljaju potpise i to ce da salju WHO, Ministarstvu i ne znam kome sve.
Otkucali su na komp, svi se potpisuju, zaposleni, ljudi na terapiji i ostalo.
Bolje bi bilo da se angazujete za ono sto ima jer cete i bez toga ostati.
Ajde sto ce deca do 25 godina da ostanu nego ce ljudi 30-40god da ostanu bez Metadona.
Ovi zahtevi za Morfinom, IV Metadonom su samo dokaz da se ne sme svakome davati Metadon jer ce da poludi od zahteva za daljim drogama.

Napisite bolje koje vam je prednost Metadon doneo posto drugo necete dobiti, samo i bez toga mozete da ostanete.
Nije smeo Vuckovic da daje tako mladim ljudima Metadon to i ja sada vidim ali jbg, ako neko treba da ih prebaci na Buprenorphine to je on.


INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Dosije...METADON Empty dosije KURCINA

Čet Nov 10, 2011 1:52 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Mogu oni da pricaju sta hoce! vidim da ti si se ti za mene bas zakacio samo sto me u opste ne zanima i krajnje profesionalno i suzdrzano cu ti odgovoriti!

- Sta lupetas da "ajde ovi od 25...ali ovi od 30-40-50" , da li si ti normalan ili si opet toliko usljakan da ne znas , opet, sta pricas???? Stremi se ka tome da metadonska, substituciona terapija, bude sto vise zastupljena i dostupacna. Ne samo za one sidase i hepatiticare (no disrespect) , i osudjenike, vec i za one koji ne mogu da se rese tog "glasa heroina" iz glave - BAS KAO I JA! Ako imas cime, razmisli: zasto bi se isti ti mladi, morali da bocnu nekog hepatiticara ili sidasa da bi dobili zeljenu terapiju, ili da izbodu neku bakicu za njenu jadnu penziju kako bi imali dosije i bili "ok" za metadon. METADON MORA BITI DRUGA (TRECA) LINIJA LECENJA, PRVA TREBA DA BUDE POKUSAJ ANTAGONISTIMA (KOD ONIH SA STAZOM 1 ili <1 godine), ANTAGONIST ILI POLU ANTAGONIST KOD ONIH SA 1 ili >1 staza, ili samo polu antagonist ako mu je drugi put a ima staz manji ili 1 god. , i METADON ako mu je drugi ili treci put a staz mu je veci od 1 godine IV opijatske primene!!!! TO JE TO - OFFICIJALNA SMERNICA ZA UPOTREBU METADONA. Potrazi na internetu "smernice za metadon".
- Zaisa lupetas, i ne mogu da verujem sta pricas. Ja imam 21. godinu, zavrsio sam INFORMATICKU AKADEMIJU NA METADONU - i stabilizovao se, sklonio sa ulice i dilovanja.
- Nemoj pricati neke stvari kad ne znas. Isti ti "mladi ili premladi na metadonu" su se lecili po dva puta na KBC Vojvodina, odeljenje "E" (valda), 4 puta detoxikovani , 2 kucno 2 intra hospitalno, 1 bili klinicki mrtvi - oficijalno , i da ne nabrajam dalje svoje klinicko stanje. NEMOJ DAKLE OSUDJIVATI I PRESUDJIVATI, o onome sto OCIGLEDNO NEMAS VEZE.
- Ostavi i prokomentarisi , ali ovako nesto nemoj pisati. Najpametnije sto si mogao da uradis jeste da napises kada je ta "emisija" na RTS-u i koji RTS je u pitanju...
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Čet Nov 10, 2011 2:24 am
Premesti sada ovu u drugu temu a ovde se potrudite da sutra u centrima se izjasnite povodom emisije u kojoj ce da prozivaju vasu terapiju.
Oglasite se ili nastavite da pricate o necemu sto nece biti kod nas nikada.
Onda ostani na Metadonu i prestani da pominjes Hidromorfon.
To sve lepo trebas da kazes tako kao sada i nista vise, nikakva IV Supstitucija jer se gubi svrha supstitucije da se prekdia sa iglom.
Hidromorfon i ostalo. Samo to sto si rekao sada i nista vise. I to nastavi da prenosis ljudima koji su protiv.
I nista vise sem toga...
avatar
Ivche
Moderatori
Broj poruka : 6
Reputacija: : 0
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Čet Nov 10, 2011 2:57 am
Pozdrav! E stvarno,kada je pomenuta emisija??! I mi smo u centru popunjavali upitnike o prednostima i terapiji uopste... Uz duzno postovanje obojici,mogli bi za promenu da se slozite,jel to je jos jedna nasa nacionalna boljka,ta nesloznost, treba da sagledama kroz najrealniju prizmu stanje stvari u ovoj jadnoj drzavi,i da se slozimo oko jedne stvari,ako nista drugo,a to je "nasa terapija",po svaku cenu,moramo da je sacuvamo i poboljsamo,nekim ljudima je nazaloost to "jedini stepenik" na kojem ostaju u zivotu... take care... pozdrav svima! cheers Laughing
avatar
Ivche
Moderatori
Broj poruka : 6
Reputacija: : 0
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Dosije...METADON Empty "Govor mrznje,diskriminacija,ili pak nesto trece"

Pet Nov 11, 2011 3:54 am
Iskreno,najiskrenije,imam utisak da je gospodje/gospodjica Olivera Pancic,svojim,pa moram tako da ga nazovem,"govorom mrznje i diskriminacijom" ljudi na supstitucionoj terapiji,nesvesno dovela u opasnost te ljude,naime jutros sam ispred mog Metadonskog Centra video nekolicinu ljudi,koji svojom vizuelno pojavom i izgledom u najmanju ruku,podsecaju na "batinase" iz vremena Milosevica,koji su tukli studente i aktiviste koje su u to vreme lepili plakate tada opozicionih stranaka u Srbiji... nazalost,sve mi ovo lici na vec dobro poznati i razradjeni scenario u Srbiji, ne bi me ni malo cudilo,da se pacijentima centra u kome se i ja lecim desi isto,sto se jako skoro desilo i studentima filozofskog fakulteta... nadam se da je pomenuta novinarka,gospodja Pancic svesna cinjenice,da ce ona licno biti odgovorna u slucaju,da nekome od pacijenata bude razbijena glava,od strane "patriota" iz raznih kvazi-patriotskih organizacija,cije ime ne bih pominja,da ne preudiciram nista,ovim putem bih aludirao na ljude da obrate paznju,kad odlaze i vracaju se iz centar... ljudi,cuvajte se! Sad Evil or Very Mad PS. Da,istakao bih samo da smo i mi u centru,potpisali "saopstenje za javnost" povodom vise puta pomenute emisije,i ako je saopstenje anonimno,i nije postojala obaveza potpisa.potpisalo se,onako gruba procena,odokativna,oko 80-ak pacijenata sigurno,sto je polovina broja svih pacijenata u centru,ovo je pomenuo nas kolega sa nick-om :"W011" nesto gore iznad,da je i kod njega u centru tako... e sad,danas je drugi deo pomenute emisije,mada nisam u potpunosti siguran,ako neko zna tacno ,neka javi?! Sve u svemu,situacija nije naivna,ljudi,cuvajte se,moramo da se slozimo i branimo,svoju terapiju i prava zagarantovana ustavom... pozdrav! Evil or Very Mad Suspect bom
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Pet Nov 11, 2011 8:53 am
Nisam gledao emisiju niti cu gledati. Ne nije me dovela u opasnost sem da sa lecenja prelazim na heroin i prodaju heroina... Tj prave od pacijenta dilera i zavisnika.
Ali sami smo krivi, dok su oni radili slozno i lobirali protiv Metadona drugi su pisali o "Metadonskom Lobiju" nepostojecem koji ne dozvoljava Subutex, xaxaxa
A oni sve vreme to i cekali, nisu ljude obavestili uo supstituciji i pozitivnim stranama nego sacekali negaticne. To su mi neki doktori, svi i Vuckovic i Jasna Daragan Saveljic i ostali. Jer su napravili tal sa Makedoncima oko Metadona i Buprenorfina. Hemofarm je pravio lek od vajkada i svima je bio dobar u Bgd. Svima, bio je jak, podnosljiv, a sada kriza, kosmari, nesanica, nejelo, depresija, doslo m ida se secem malopre po grudima.
I ljudi trazili od Skupstine Hidromorfon i IV Supstituciju u 20 god.
Sami smo krivi. Iskreno dok taj mali nije dobio terapiju ja sam bio miran.
Problem je sto mozemo da ih tuzimo Evropskom Sudu za ljudska prava.
Ljudi Ministar Zdravlja je covek iz vremena Slobodana Milosevica. Oni su nam prodavali drogu i branili Metadon da bi od tih para ratovali.
Tadic je doveo takvog coveka, mozemo da ih tuzimo verujte. Zato sto mene nece iznenaditi ukidanje Terapije, ja za heroin imam
ali cu da pobesnim zato sto ce to nekoga docekati onako unezverenog ko nije umeo da razgranici da ova zemlja ni Metadon nije progutala i da mnogo zavisnika muci i da nista nije ucinjeno da se obezbedi bolji i kvalitetniji Metadon nego su se trazili nemoguci lekovi, koji su skrenuli paznju na Metadonsku Terapiju i na izvoljevanje i mi smo svi najebali sada zbogf klinaca od 20 i 25 god koji mora da zadovoljeve svoju zelju da ih nesto radi inace oni bez rada ne mogu. Koji bre rad, nama ne treba rad, mislis, treba mnogima, meni je recimo bolje bistra glava od cistog kvalitetnog Metadona ali drugi ne izvoljevaju jer poznaju situaciju. Poznaju sta nam se sprema ne budemo li tuzili sada Ministra Zdravlja.
Spremajte Optuznicu bolje... Saljite Protest, potpisite se, zasto samo Savski Venac to da radi... Mi smo se potpisali i poslali.
Biuli ste deca kada su ukinuli ljudima lek, isti taj bolesni Srpski mozak, sada cete i vi to doziveti mozda...Pa da vidim da li cete traziti Jurnistu od Slavice Dukic Dejanovic jer ona radi kao Heroin na IV. Spremite se na ono sto ste radili dok niste dosli na Metadon.


A za emisiju moze da mi ga .... i Olivera i Tijanic i ceo RTS i Ministar Komunjara Rusofil. Pa nece ceo svet da bude postedjen a mi da trpimo Srpski pritisak non stop.
Neka shvate samo jednu sigurnu cinjenicu, da imaju jednog prestupnika i preprodavca vise a jednog pacijenta manje bez Metadona do kraja zivota, nikada mi Srbija nece birati lecenje jer ne zna kako se zove a ne da ocenjuje sta je dobro za ljude a sta ne.
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Pet Nov 11, 2011 9:04 am
Izvinite na duplom postu ali ovo su cinjenice u koje budite sigurni da su tacne.
1. Pijemo najgori Metadon u regionu i u Evropi, postoji mogucnost da se razblazuje i druge malverzacije jer kunem vam se u oci svoje ja sam dan pre ulaska u centar pio Original Alkaloid iz Apoteke. Lek ne moze da se poredi. Znaci ovaj u centrima je mrtvilo, uzas, onaj ti je davao volju za radom, elan neki, bio si lak, funkcionala, imao sam apetiti, nisam imao ruzne snove. Oni u centru nisu to ni znali da sam pio taj Original lek. Ovaj u centrima ima uzasna nezeljena dejstva, ocajna, za to ih treba kazniti jewr su nam napravili losiji izbor posto smo zavisnici, DA NAM BUDE GORE, VERUJTE.
2. Neko je napravio dil sa Alkaloidom oko Buprenorfina i ukidanja Hemofarm leka koji je snabdevao centre. Pare idu Makedoncima umesto da ostaju u zemlji.
3. Doktori ne rade nista da naprave emisiju ljudi koji su na Metadonu da se objasni ljudima da ne mogu da nam se mesaju u zivote. Znate zasto, zato sto i sami pocinju da se protive Metadonu jer se Subutex naplacuje, ja ga necu ni za dzabe.
4. Receptura Hemofarm Metadona je promenjena iz moguce dve stvari: Pritiska Ministarstvaa i menjanja koje rade u fabrici. Nema razlkoga da zbog prilagodjavanja standarda menjaju recept i dodaju jos novih sastojaka na valjani lek, shvatite obmanuti ste, spremaju vas za zlo da ne bi pomrli sa pravog Metadona da vam ukinu.

Te stvari shvatite i da se izborimo za Metadon tablete. Tu ne mogu da prave malverzacije. Ciste hidrohlorid tablete su najbolje sa najmanje nezeljenih efekata I najbolje dejstvo imaju.
I Cim ode stankovic moze da se poradi na uvodjenju MST CONTINUS od 50 i 100mg tablete sa produzenim dejstvom. Ja necu birati to jer znam sta je Morfin Sulfat ali moze da se plati mala participacija da bi se ljudi lecili time. Ulazimo u novu Eru Srbija nas vraca nazad. NE MOZE.
Jer 2x200mg MST Continus ce sigurno pokriti sve ljude nezadovoljne ali ih nece ni biti skoro kada se predje na Metadon tablete.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Dosije...METADON Empty iskreno brate

Sub Nov 12, 2011 3:46 am
Matori, iskreno, moguce je da pricas istinu, eto npr. teoretski je moguce da vam "neko" krade po centrovima odredjene količine, te stavlja u promet na ulicu. Druga varijanta, je da ga razblažuju, pa onda ostatak bacaju na ulicu. Treća varijanta, koju sto posto znam od jednog lekara, ne bih da imenujem, jeste da su pacijenti u Beogradu podvrgnuti drugačijem tretmanu, i to sam već jednom pomenuo , tako da se doza koja im se govori, u opšte ne dobija. Npr, kažu ti da dobijaš 70mg, ti zapravo dobijaš 50mg a ostalo gledaju kako će pacebo efekat uticati. Tako da , vidite malo da radite na tome. Dalje.
Što se tiče hemofarmovog, koji ja pijem, iz apoteke, jer ne dižem u centru već u apoteci kao i svi oni koji ne žive u gradovima gde su centri, dobijam hemofarmov "izmenjeni" (navodno) metadon. Naime, sve je ostalo isto što se tiče bočice bar, ali sada umesto metilparaben,propilparaben,propilglicol što je bilo u onim manjim (isto narandžastim kutijicama) sada piše, na ovim većim, metilparahidroksiparaben,propilparahidroksiparabe,propilglikol, i etanol 96%! E sad, ne znam da li je to tu i bilo ranije, samo nije bilo istaknuto ili su sada naglasili samo u kojim formulacijama su prethodno ispisane supstance.

Obavešteni su neki od vrhova naših vrhova u regionalnim metadonskim klinikama, i oni koji su i u medjunarodnim, da se oglase povodom RTSove kampanje, i u opšte glasina, da će se mtd terapija ukinuti u 21 veku, u 2011 godini kada se teži HAT terapijama,hidromorfonu u IV verziji, clean room shooting site oviima,mestima gde je moguće ubrizgati drogu pod nadzorom u sterilnim uslovima, i kada se otvara sve više i više drop in centrova i needle exchange mobilnih jedinica. Pa se nadam uskoro, kao odgovorni urednik sajta metadonplus.blog.com i dopisnik uskoro .... magazina, kao i odgovorni partner EHRNa i EMDDA, da ću Vam javiti šta se dogadja u Srbiji povodom svega ovoga.
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Sub Nov 12, 2011 5:35 am
Jer mozete da mi se raspitate kada primaju u Novom Sadu. Jbg izdacu stan u Bgd da se selim. Moram jbt umrecu 5 kg sam smrsao. Umirem jebote.
Ne ovo nije manja doza. Ako je manja dobijam 25mg. Znaci ovo je ludo ludilo i sramota kakvu treba prijaviti. Ja sam poslao mail Evropskoj Kancelariji da vidim samo da me upute kako da tuzim Zorana Stankovica i Jasnu Daragan Saveljic, ona je tamo od kada sam ja imaop 15 god. Od tada ubija ljude i vreme joj je da ide odande. Ubila je ja mislim 500 ljudi minimum.
Moram uzecu uput i menjam prebivaliste nema druge.
Kako su smeli da promene, kako su mogli da promene nesto sto je godinama bilo dobro i njih treba tuziti.
A dao sam im vremena da mi se vidi da mi se uvezu tablete da platim.
Ti kazes ako je placebo nema sanse da dobijam vise od 30mg meni pise 70mg. Ja sam na 50mg funkcionisao mr4vica mi je falila ali 200x bolje nego sada.
Pa jbt danad popi9jem 50mg dobro sutra u centru 70mg haos. Oni kao slogirani ne pamte ni koliko sam bio avistan, ja kada sam dosao na razgovor ona kaze "Ja mislila da ti nisi toliko dugo bio na heroinu,..."
Ej pa takvi mogu da ti daju da ne znaju sta ti daju ni sta ti treba ni sta si zasluzio.
Ja 20 god na opijatima. Treba mi 3x ovoliko koliko sada dobijam em to kao da nije taj lek. Eto toliko. A mozda i nije....Ovo je krs i zato idem ja iz Bgd lepo i cao. Menjam prebivaliste, sta kao da se selim zbog stana, necega, sta ima veze.
Dabogda im unuci istrulili.
Hocu da me saslusaju stariji, iskusniji lekari, sta ovde ja nju mogu da ucim o dozama.
Jedna na praksi bila kod mog lekara opste prakse seca se na praksi ucila da pise recepte pisala mi Metadon. Druga jos mladja... ma idi.
Necu doci cu do suda upropasticu im karijeru nece nigde moci da rade. Ne idem na razgovor vise sa njima, sa psihologom....Ali to nije placebo, NE I NE.
Mnogo sam se bolje osecao da sam popio 30-35mg Metadona. Ovo je uzas, nisam sredjen, nije mi razbistrio glavu, NE to je totalno unisten, razblazen, deformisan lek i ja im obecavam ili sud ili grob.

Eto vidis a ljudi misle da lazem, a oni su promenili sastojke ja to nisam ni znao. Tacno sam osetio, to mi je zivot okrenulo u najgorem smeru, ekspresno kako sam isao na bolje to mi je okrenulo zivot nazad i ovih 5 godina je baceno. Pa ja ne razmisljam sada da li sam napravio recidiv, ja o tim stvarima necu da razgovaram dok nisam stabilan.
Sram ih bilo. Nema Novi Sad pa most, nema trece.
Nego sta nego razblazuju i muljaju, ja sam zivi dokaz, da nije Hemofarm to napravio ne bi ni znao sta mucenici piju. Jos ih ja psujem jezik pregrizao kako lose izgledaju, kako prave recidive, gde ce mi dusa, gde ce mi dusa. Oni to rade NON STOP, Jasna Daragan I Mira Kovacevic. SUD ili GROB, trece za vas nece biti. Ja vam se kunem.
Onu Jasnu kada bi izveo na nsud mislili bi da je ispitivac KGB-a a ne Doktor nsve bi im bilo jasno. Imaju vise ljudi na dusi nego 50 dilera zajedno, ona i Mira.
Radi zivota svoga i da ne bi doslo do tragedije neke ja se selim iz Bgd-a. Taman sam sredio stan, renovirao, opremio da zivim kao covek....Nema leba od Bgd.

Dobro sada sta je bilo bilo je necu da kukam ne znam jer se to kuca optuznica pa salje ili kako...Advokat kako. Sutra cu da zovem znam jednog tu advokata sa kojim sam razgovarao koji isto kaze da je tu neko maznuo kes jos pri sklapanju ugovora sa Makedoncima. Njemu je to coveku odmah bilo jasno. Kaze eto vidis da te ne znam gledam onu emisiju i mislio bi Ubice, ubijaju narod. A kaze znam te i samo govorim ljudima ni polovinmu istine ne znate.
Na to idem da je Srpsko Zdravstvo nesposobno da mi pruzi adekvatnu pomoc koju bi mi pruzila svaka zemlja Evrope zbog malverzacija koje su napravili doktori koji iz vremena Slobodana Milosevica sede na istim mestima i ubijaju narod.
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Sub Nov 12, 2011 6:02 am
Zamisli da se vodam po sudovima nasim i stranim sa lekarima umesto da im nosim cvece za Novu Godinu.... To samo u Srbiji ima.
Nema moram.... Moram ubice me ako to ne uradim. Bicu kao i svi, zguren, 10 kg mrsaviji, kost i koza, spodoba u koju pokazuju prstom da plase ostale da beze od Metadona.
U to me pretvaraju svojim toksicnim inferiornim Metadonom koji nije ni 50% pravog Metadona.
Moram da ih tuzim nema druge... Moram znaci. Umrecu ako to ne uradim.
Od heroina ili bolesti iduci znojav sa upalom pluca po defektne inferiorne lekove sa tolikim nezeljenim efektima da se topim.
Moram to kako znam i umem da uradim. Nasi sudovi me nece slusati moram negde gde znaju tu sortu ljudi i gde nisu zasticeni.
Jos imam i onaj uzorak samo dodataka bez Metadona u flasici od koga pozli ljudima.
avatar
Ivche
Moderatori
Broj poruka : 6
Reputacija: : 0
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Sub Nov 12, 2011 6:14 am
Tu,si u pravu,bolje sad pokusati,nego kada postanemo "socijalni slucajevi" sto bi rekao jedan moj drugar Wink uglavnom,svestan si,da su ovde zasticeni kao beli medvedi,a mi smo obelezeni,samo sto ne nosimo "zute trake" i nas,kao sto si rekao,niti ce ko poslusati,niti uzeti za ozbiljno,mozda je resenje,obratiti se nekoj evropskoj organizaciji,koja se uopste bavi zastitom ljudskih prava...
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Sub Nov 12, 2011 10:53 am
Kakva bre organizacija za ljudska prava sada kada im uruci sud poziv ima da se cesu pred svim zaposlenima. Ne znam ko to urucuje te sudske pozive i kako ali ce se znati.
Nikakve organizacije pred svima sudski poziv i gotov. Dosta vise bre, nema pricam dva meseca, znaju za problem, ne menjaju mi lek, ne kontaktiraju lekari da vide da mi se uveze lek da platim.
E pa dosta je bilo vise... Ja pare za sud imam i za prevoz a oni ce morati da nadju.
U svakoj n ormalnoj zemlji to bi im unistilo karijeru kako god da prodju to bi im bila mrlja.
E sada mladjima to manje odgovara nego ovim babama koje sede od kada se nbapravio zavod do dana danasnjeg. Od kada su ljudi koncertima skupili pare za to, oni su se tu uvalili i ubijaju ljude svojim Balkansko-Srpskim Pravoslavnim Metodama. Ako je neko trpeo ja sam i pricao i kukao i molio ne vredi. Ne smeju da upravljaju vise mojim zivotom sem da idem po recepte i po strani lek kada se odredi za to.
NBadam se da ce ovo biti odskocna daska za Metadonsku Terapiju za sve. A posle u kabinet kod predsednika po povratku zbog brukanja zemlje.
Ma Jasna Daragan cim dobije pozivi i Mira Kovacevic one su smenjene. Takav poziv kada se dobije oni te smene za ugrozavanje zivota ljudi, ako ima malo dostojanstva u ljudima.
Trajace ali ako misle da ce trajati godinu dana nece, ni pola godine. Par meseci, mozda. Muka mi je od njih, muka mi je sta nam daju ubijaju nas. Ne sme Srbija vise da bude nadlezna za to jer moramo dokazati da nam je zdravlje losije od kada vode brigu o nama ja cu dokazati. Razboleo sam se od kada sam krenuo u centar. Razboleo...U krizi sam 24h. 20h u polu krizi 5h u krizi finoj.
Pa jel to lecenje, ne to je terorisanje covekovog tela ne bi li pristao na nesto drugo a to je zabranjeno.
Vec smisljam kako cu da sastavim i sta. Samo o tome mislim.
Zima je predamnom umrecu ako nastavim odlazak u centar ovako u krizi.
Heroin mi je jedina sansa pored Srpskog Ministarstva Zdravlja i to cu objasniti isto.
Kako umirem citajuci i gledajuci kako svet pije normalan lek kontrolisan na kome funkcionise kao ja 5 godina.
I onda cu na sto da im izvadim moju dozu sto dobijam za 24h.

Ona Jasna Daragan ubija ljude duze nego Sida. Od kada se taj zavod... kada je to 198x koje napravljen??? Pa da 30 godina su oni tu i maltretiraju narod.
Organizovali su dve potpune obustave i povratka Metadona. Ne znaju sta rade uopste. Ova zemlja se promenila i njima vise tu nije mesto. Ne zbog njih nego ne mogu da zivim od njih kao covek niti cu moci.
Da iz grada moram da se selim jer njima nije jasno iz svog stana jer ne kapiraju da cu da umrem i da se necu prilagoditi zivotu bez normalnog Metadona.
Pa nek im tamo na sudu kao malumnicima objasnjavaju moja prava i zasto je Metadon prednost i ostalo. Ma ne zanima me sta ce raditi trazicu samo da ja platim svoj lek jer moje medjunarodno pravo kao coveka je da koristim taj lek i da budem siguran u njegovo kvalitet a tako se osecam da znam da nam ne daju kvalitetan Metadon. Nisu racunali na crno trziste kada su napravili dva losa Metadona. Crno trziste je dokaz njihovih zlocinackih namera za koje ce odgovarati kao za svaku aferu. Povecavaju broj narkomana samo i nista vise.
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Čet Jan 19, 2012 2:13 am
LJUDI JA CU POLUDETI!NON STOP SAM U KRIZI A DOKTOR NECE U SOMBORU DA PREPISUJE VISE OD 60MG,JA DOBIJAM 55MG,STA DA RADIM,KAKO DA GA POBEDIM!OSTALI DOBIJAJU OD15MG DO 60MG I SVI SU U KRIZI,STRASNO,IMA NAS 60 I SVI SMO NON STOP U KRIZI!STA DA RAAAAAAAAAAAADIIIMM,POMAGAJTE!!!!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Pet Jan 20, 2012 8:37 am
coph8er ::LJUDI JA CU POLUDETI!NON STOP SAM U KRIZI A DOKTOR NECE U SOMBORU DA PREPISUJE VISE OD 60MG,JA DOBIJAM 55MG,STA DA RADIM,KAKO DA GA POBEDIM!OSTALI DOBIJAJU OD15MG DO 60MG I SVI SU U KRIZI,STRASNO,IMA NAS 60 I SVI SMO NON STOP U KRIZI!STA DA RAAAAAAAAAAAADIIIMM,POMAGAJTE!!!!

Ti momak si se raspisao po raznim forumima vidim i samo kukaš.Koliko ti je godina a koliko staža narkomanskog?I šta hoćeš primaš 5,5 to je i više nego dosta jer i ja pijem toliko a imam mnogo više i godina staža i godina metadona i godina života od tebe, a meni ne možeš prodavati priču da je to malo.I niste svi u krizi imam ortake u Somboru koji se ne žale,čak su zadovoljni dobijaju koliko im treba i dolaze jednom nedeljno.
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON Empty Tema

Pet Jan 20, 2012 9:01 am
Moje je mišljenje da će Metadona uvek biti,dal iz Hemofarma ili Alkaloida (nije svejedno) znam, mene pokriva ovaj Alkaloidov hvala Bogu dobro, za sad,ja gledam da ako može se dobije Hidromorfon da ubijem žudnju u sebi i da živim kao sav normalan svet.I ovako ja živim "normalno" radim,trudim se da osnujem porodicu,ali žudim,Hidromorfon bi taj problem rešio.
Klinci ili ne i oni su bolesni,trebaju se znati te linije odbrane,i meni da su dali metadon 90-e i ja bih imala diplomu,sad imam staž od 12 god.metadona.unazad,a ostalo...devedesete.....i manji komad osamdesetih
Protiv koga tužbu ?Protiv farmakomafije?Kome ?Gde?Ne budi smešan.
Trebamo tražiti MST(Hidromorfon,Jurnista) uz metadon Hemofarmov ili Alkaloidov svejedno.Odrediti ko i pod kojim uslovima ga dobija i kraj.
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON Empty Ispravak netačnog navoda

Pet Jan 20, 2012 9:13 am
Ovde svi kukaju Smile a raspisali see Very Happy
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Pet Jan 20, 2012 10:53 pm
[


Poslednji izmenio coph8er dana Pet Mar 09, 2012 8:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Sub Jan 21, 2012 6:15 am
Ne čujem ih baš da se bune a i oni imaju mogućnost da pišu po forumima.Ako ti je malo a ti lepo u N.S. kod njih u centar tamo podigni th od onih doktora a zatim mu taj izveštaj gurneš pod nos i on ti mora dati koliko na izveštaju iz NS.piše.I nemoj da si nervozan i dugi u Somboru primaju th.pa se ne žale,a ja imam svakodnevne kontakte sa njima. Smile
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Sub Jan 21, 2012 6:21 am
16 godina staža?Rokanja svaki dan,herioin,čaj,okica,opijati, svaki dan ?Nemoj sine,molim te da mi vredjaš inteligenciju,molim te,i ne zaboravi znaju te ljudi,sebe lažeš.
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Sub Jan 21, 2012 10:32 am
[


Poslednji izmenio coph8er dana Pet Mar 09, 2012 8:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Perica merica
Moderatori
Broj poruka : 5
Reputacija: : 0
Datum upisa : 23.01.2012
Godina : 53
Lokacija : Bg-Ns

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Pon Jan 23, 2012 9:35 am
Ljudi pre nego ista o sebi napisem,moram da Vas pitam i zamolim;NEMOJTE SE SVADJATI........Cmu to vdi,pogotovo ovde u virtuelnom ludilu,a problem nam je svima zajednicki...........i to vrlo analogno realan da gori ne moze biti..
Nikako da razumem o kakvim tuzbama se ovde pise,kome, za sta i da li ste svesni da je to sve ne moguce-NE MOGUCE.....Ko ce stati na nasu stranu,protiv lekara i jedne Mire Kovacevic...koja moze da nam odredi ,tako nesto vrlo lagano izdejstvuje ,da dobijemo zatvorenu meru lecenja u SZBZ u Bacvanskoj 14 A,ne 14 p.f. 944(istraga) vec mera lecenja od 6 meseci do tri godine...........
mislite da "oni" nisu obavesteni ....NEMOJ MO SE SVADJCKATI,VEC UJEDINITI..

P.S.jA SE DROGIRAM HEROINOM OD 02.JUNA 1986. I TO SAM KAO I SVI POCEO ODMAH SA ROKANJEM,POSTO I NISMO ZNALI/BILI SVESNI DA SE MOZE I SMRKATI.....ZATO SU MNOGI I MRTVI......

Pte neki dan odem da se prijavim za metadonsko odrzavanje,ono Djoka i to crnacki...na listu,pa cemo te zvati......ili se javi za dva meseca da vidis sta se desava i da li ima mesta............
A,lecio sam se jos u Gornjackoj,pre nego je u Drajzerovoj i otvoren centar.kao klinca me je pokojni prvi diler odveo kod Vanje Petrovica da me "spasava" dok je jos moglo.evo koliko me je spaslo..samo kod Zobina nisam bio jer sam se izdrogirao i stond zakasnio na Avion.mada drogiran i ne bi mogao da prodjem tretman....
eto,sta ja da radim,dajte neki savet....sutra cu biti u krizi, a moram da pocnem da odradjujem dobrotvorni rad/u javnom interesu 304 sati na Adi,izdajem klizaljke.dogovor i pocetak posla sa poverenikom iz Cecine "sluzbe",isti ogranak za Tretman i izvrsenja alternativnih sankcija.sta cu da radim,ponavljm se,NEMAM POJMA......MORACU U KRIZI DA BUDEM OD DESET DO OSAM UVECE..........DAJTE POMAZITE....A ZA TUZBE CU VAM JA SASTAVLJATI,(DIPL/ PRAVNIK,ADVOKAT VEC 11 GOD.).......
POZDRAV
Perica
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Pon Jan 23, 2012 10:33 am
Perice moja merice Smile i ja kad sam išao u Drajzerovu bilo je poček od dva meseca,nema saveta,nego ono snadji se dok ne dodješ na red.A svadjanje ma to i nije svadja,makar je ja nisam tako doživeo Wink
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Dosije...METADON Empty Posle....

Ned Feb 19, 2012 8:55 am
Pustio sam ovaj post da ide , i dijalog, takav kakav jeste - jer sam samo hteo da vidite / ostali / kako U BUDUCE NECE SMETI DA SE PRICA!
Statut MTD+ ce se uskoro doneti, svi koji su zainteresovani da budu u izvrsnom organu ovog TEAM-a, pre nego sto postane NVO, saljite mail na metadonplus@mail.com.

cherry
avatar
Sanel
Moderatori
Broj poruka : 6
Reputacija: : 0
Datum upisa : 04.03.2012

Dosije...METADON Empty ni jedan ni drugi

Uto Mar 06, 2012 6:00 am
Ljudi moji,,,ja primam 11k,,mogu vam reci da u zadnje vreme nisu dobri ni Hemofarm ni Alkaloid,,bas sam danas popio Alkaloid i nista to nije bolje i jace i delotvornije od Hemofarma!!!
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Dosije...METADON Empty Buni se na 11

Uto Mar 06, 2012 7:23 am
Sanel ::Ljudi moji,,,ja primam 11k,,mogu vam reci da u zadnje vreme nisu dobri ni Hemofarm ni Alkaloid,,bas sam danas popio Alkaloid i nista to nije bolje i jace i delotvornije od Hemofarma!!!
E sine ne znas ti kakve posledice tebe cekaju,ali ajde da ti odgovorim!Kakav god da je metadon,od 110mg ti ne mozes da kukas da jebe rak raka!
Sponsored content

Dosije...METADON Empty Re: Dosije...METADON

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu