FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Dosije...METADON - Page 2 Empty VANJA -ja kada sam dosao?

Uto Mar 06, 2012 7:25 am
[


Poslednji izmenio coph8er dana Pet Mar 09, 2012 8:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON - Page 2 Empty Ja sam...

Uto Mar 06, 2012 8:41 am
... interseksualac.,jesi li ti čuo za to ?Odnosno ja sam Vanja to ti je dovoljno.
avatar
Sanel
Moderatori
Broj poruka : 6
Reputacija: : 0
Datum upisa : 04.03.2012

Dosije...METADON - Page 2 Empty NE BUNIM SE

Uto Mar 06, 2012 1:55 pm
Ja se ne bunim sto dobijam 11,cak sto vise,,sasvim mi je dovoljno da preguram 24h,,a mogao bi i duze,,nego kazem da Alkaloid nije nista bolji od Hemofarma,,ja sam pio Hem a sad pijem Alk,,i kazem vam da ne kukate ko neke babe i strine tu kad je sve to isti djubar!!
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Dosije...METADON - Page 2 Empty Re: Dosije...METADON

Sre Mar 07, 2012 1:50 am
Vanja ::... interseksualac.,jesi li ti čuo za to ?Odnosno ja sam Vanja to ti je dovoljno.
Nemoj da te jebu kompleksi,pravopis je u pitanju draga PRAVOPIS!!
avatar
Jaffa
Moderatori
Broj poruka : 12
Reputacija: : 1
Datum upisa : 30.10.2011

Dosije...METADON - Page 2 Empty PROFESIONALIZAM

Pet Mar 09, 2012 6:10 am
Ja sam zapanjen ovim skretanjem sa teme, i sve ovo govori O VAMA, tj. o nama kakvi smo kao društvo.
O kakvoj kulturi i evropskim manirima mi pričamo ?
Pogledajte koliko ste odlutali sa teme, i očekujem, tj. pozivajući se na prethodni profesionalizam Admin-a, mislim da će nepotrebne postove obrisati, i nastaviti sa temom, ili će pod ključ...


Who goes arround comes arround
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Dosije...METADON - Page 2 Empty Re: Dosije...METADON

Pet Mar 09, 2012 6:44 am
Jaffa ::Ja sam zapanjen ovim skretanjem sa teme, i sve ovo govori O VAMA, tj. o nama kakvi smo kao društvo.
O kakvoj kulturi i evropskim manirima mi pričamo ?
Pogledajte koliko ste odlutali sa teme, i očekujem, tj. pozivajući se na prethodni profesionalizam Admin-a, mislim da će nepotrebne postove obrisati, i nastaviti sa temom, ili će pod ključ...


Who goes arround comes arround
Vidis ja se slazem sa tobom,ali ako te neko konstantno provocira ti ne mozes da cutis!Ja sam 10000 puta zamolio gospodju da mi se ne obraca ali njen obraz pokazuje ta uziva u tome!!!I ja bi voleo da je forum tipa pitaj me ako znam objasnicu ti,ali ima raznih vrsti bolesnika!!
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

Dosije...METADON - Page 2 Empty lecenje

Pon Mar 19, 2012 11:07 pm
Dobar dan. Moj sin je trenutno da buprenorfinskoj terapiji na poluintenzivnoj nezi. Ja danima iscitavam forume i sajtove o bolesti kojom je on zahvacen. Pored toga sto me brine sta ce biti kada bude pusten na kucno lecenje, brine me sledeca stvar. Da li on moze da se "navuce" na taj lek koji koliko mogu da shvatim sluzi kao neka zamena za heroin. A on heroin nikada nije probao. Koristio je trodon vise godina unazad, ( faze spida, marihuane itd), a poslednje aktuelno, unazad mesec dana je caj od maka. Dakle pitanje je da li on sada moze da se navuce na lek buprenorfin i da po izlasku, posto ne bude imao taj lek, a prija mu, pozeli zamenu za njega tj heroin. Ne znam da li me razumete sta hocu da pitam.
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON - Page 2 Empty Re: Dosije...METADON

Pon Mar 19, 2012 11:33 pm
Mama ::Dobar dan. Moj sin je trenutno da buprenorfinskoj terapiji na poluintenzivnoj nezi. Ja danima iscitavam forume i sajtove o bolesti kojom je on zahvacen. Pored toga sto me brine sta ce biti kada bude pusten na kucno lecenje, brine me sledeca stvar. Da li on moze da se "navuce" na taj lek koji koliko mogu da shvatim sluzi kao neka zamena za heroin. A on heroin nikada nije probao. Koristio je trodon vise godina unazad, ( faze spida, marihuane itd), a poslednje aktuelno, unazad mesec dana je caj od maka. Dakle pitanje je da li on sada moze da se navuce na lek buprenorfin i da po izlasku, posto ne bude imao taj lek, a prija mu, pozeli zamenu za njega tj heroin. Ne znam da li me razumete sta hocu da pitam.

Draga mama,naravno da može i da će biti navučen na buprenorfin,buprenorfin je substitut ili zamena za heroin,a skidanje sa njega je mnogo teže nego skidanje sa heroina.Tragedija je što današnji klinci dobijaju zamenu za heroin, a da isti taj heroin nisu ni videli.Žao mi je što nemam trenutno više vremena ,a Vi ako imate još neko pitanje slobodno pitajte.Želim samo da Vam kažem da nije sve izgubljeno i da se sa buprenorfinom kvalitet života podiže na jedan drugi nivo.Narkoman više ne krade,ne deluje zapušteno,ima volju za životom ali kad nema lek (bup)onda dolazi do krize i to jako nezgodne krize.Kažem Vam oprostite što sad nemam vremena nadam se da ćemo još pričati i nadam se da će Vaš sin naći snage da se izbori sa ovom našom bolešću,mada kad se počne sa buprenorfinom tad se smatra da je bolest pobedila jer bolesniku dajemo legalnu drogu.A on po izlasku može uvek da poželi heroin,kod nas se kaže "Jednom narkoman uvek narkoman,a svetske statistike izlečenih su poražavajuće 7%
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

Dosije...METADON - Page 2 Empty jasno

Pon Mar 19, 2012 11:52 pm
ali ja hocu da naglasim da on nikada nije probao heroin, a sada ga lece buprenofrinom koji je legalni heorin ( koliko sam shvatila ) , da li ce po izlasku iz bolnice dobiti da koristi buprenofrin ili ce ga tek tako pustiti sa nekim drugim lekovima koji mu nece biti dovoljni jer je u bolnici dve nedelje pio buprenofrin. u tom slucaju moze da mu se javi zelja za zamenom buprenofrina na koji se navikao i da posegne za heroinom.. apsurd
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON - Page 2 Empty Re: Dosije...METADON

Uto Mar 20, 2012 8:17 am
Da , i ja sam Vam rekla da je to apsurd,lečiš nekog od heroina a on heroin video samo na filmu...
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Dosije...METADON - Page 2 Empty NETAČNE STVARI IZNOSITE

Uto Mar 20, 2012 9:52 am
Mama ::ali ja hocu da naglasim da on nikada nije probao heroin, a sada ga lece buprenofrinom koji je legalni heorin ( koliko sam shvatila ) , da li ce po izlasku iz bolnice dobiti da koristi buprenofrin ili ce ga tek tako pustiti sa nekim drugim lekovima koji mu nece biti dovoljni jer je u bolnici dve nedelje pio buprenofrin. u tom slucaju moze da mu se javi zelja za zamenom buprenofrina na koji se navikao i da posegne za heroinom.. apsurd

Nije probao heroin, što sumnjam, ali jeste trodon - sintentski opijat.
Nije probao heroin, ali jeste i rokao se čajem od maka što je EKVAVILENT METADONU a ne heroinu. Ljudima na čaju od maka, ni buprenorfin ne pomaže.

To je prvo što sam hteo da Vam kažem.Drugo,

buprenorfin nije "sintetički heroin".Sintetički heroin, ili medicinski heroin, jeste samo i jedino DIAMORFIN (INN DIACETILMORFIN). Buprenorfin je specifičan lek,kojeg ni nema u Srbiji za održavanje. Tako da će oni njega i skinuti (proći će kroz fazu koja se zove detoksikacija)i samo buprenorfinom umesto kao nekada nas trodonima, ga skidaju sa opijata i onda na "Nalorex", ili ako dotle se država sredi - na 6 meseci održavanja buprenorfinom.

Buprenorfin je POLUSINTETSKI opijat, ali je sam buprenorfin poluantagonist. Što ga čini ČISTOM SUPROTNOŠĆU OD HEROINA i METADONA, jer on na njemu NEĆE MOĆI DA UZIMA BILO KOJI DRUGI OPIJAT,JER DRUGI DEO MOLEKULA BUPRENORFINA JESTE OPIODNO-ANTAGONISTIČKI NASTROJEN ALI IMA VEĆI AFINITET PREMA OPOIDNIM RECEPTORIMA NA MOZGU OD SVIH DRUGIH OPIJATA. TAKO DA AKO UZME NEŠTO, A NA BUPRENORFINU JE, NEĆE OSETITI NIŠTA, E SAD.... SUTRADAN, AKO UZME ISTI LEK A SUPSTACA OSTALA U TELU - UPAŠĆE U VIDNU KRIZU I VI ĆETE ZNATI DA JE UZEO NEŠTO.

ETO, TOLIKO OD TOGA. Ako imate još neko pitanje, slobodno pitajte. Nadlgedao sam temu, kao neko ko se istinski i sa "de facto" činjenjicama barata kada vodi diskusiju ovakvog tipa.

S poštovanjem,
Glavni i odgovorni.

P.S: Budite SREĆNI, bez sarkazma, što ga u bolnici skidaju buprenorfinom. Pre mesec dana sam bio u NS-u, i rekli su tada da nemaju buprenorfin NI ZA KRATKOTRAJNU DETOKSIKACIJU. Sad jedino da su dobili, ili ste u privatnoj klinici. Ali kako god da bude, TO JE LEK - MNOGO MANJA NAVLAKUŠA OD METADONA (DE FACTO) ALI JE TOKSIČNIJI OD METADONA ZBOG METABOLIZACIJE BUPRENORFINA U MORFINSKE DERIVATE - kako narod kaže "težak je za jetru.".

Buprenorfin jeste "jak", u smislu pokrivanja kriza. Ali ne brinite, on nema "rad" ili "efekat" opijata.Ne znam ko vam je rekao da možete da ga poredite sa heroinom. Jedino možete da ga poredite u smislu, kada je u pitanju KOLIKO JE UZIMAO, pa onda koliko treba MG da ga POKRIJE, ali samo da nema krizu i želju. Buprenorfin ne daje euforiju, ili bilo šta drugo što bi moglo da se nazove "psihoaktivno", jeste malo sedativan u visokim dozama...
Ali je u isto vreme I BLOKATOR! Pa ... Eto. Toliko od nekoga ko nije imao, tu "sreću u nesreći" da me skidaju buprenorfinom, nego trodonima koji jedu i koju bubrege i jetru...
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dosije...METADON - Page 2 Empty Re: Dosije...METADON

Uto Mar 20, 2012 10:51 am
Uz dužno poštovanje,ali bup se može porediti sa heroinom i te kako,ja zaista nisam imala lično iskustvo ali sam čitala desetine ispovesti ljudi koji su na bup, sub,kson,i velika većina je posle prvog (obično iznudjenog) skidanja bupom,na žalost nastavljala sa drogiranjem,.
U svakom slučaju mama treba da zna da je čeka teška borba,ali ja je savetujem da tako mladog ovisnika pokuša razumeti i u dogovoru sa njim na neki način mu pokušati pomoći da se i sa bupom skine, a ne da na bupu ostane,ovistan o bupu ili metu je isto samo što su ljudi na bupu upočetku kao malo "normalniji" veseliji,"puni života"(depersonalizacija ličnosti) a ovi na metu opet su drugačiji.
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Dosije...METADON - Page 2 Empty Re: Dosije...METADON

Ned Mar 25, 2012 2:46 am
Kako ovo lepo vreme utice na metadon tj. rad istog,ili bilo chega drugog!Od kako je penal vreme ja sam odlican 5 kolko sam do sada kukao!!!
Sponsored content

Dosije...METADON - Page 2 Empty Re: Dosije...METADON

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu