FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

jurnista -  JURNISTA (naleteo na 2 od 8 miligrama) Empty JURNISTA (naleteo na 2 od 8 miligrama)

Čet Jun 13, 2013 1:01 am
Stvarno ovih dana nalecem na svasta, naleteo sam na dve tablete jurniste od 8 miligrama i jednu implementirao u danasnju terapiju a sutra planiram i drugu na 24 sata da vidim da li ima neke razlike.Posto sam ja to tako sam na svoju ruku jer sam alavac nestrpljivi, Molim vas za neki savet da li je to dobra ideja ili losa. Mislim u krajnjem slucaju popunjavali smo peticiju da se jurnista uvede kao dodatak metadonu koliko sam ja shvatio e sad mozda sam pogresno shvatio pa ako neko ima nesto da mi kaze bilo bi super  bounce

Pa nista uzeo jos jednu od osaam miligrama (uz redovnu terapijumetadona) danas na 24 sata ne vidim nikakve promene

nista evo ja da se dopunim za redom uzimao jurnistu na 24 sata uz metadon i nikakav pomak ni gore ni bolje a mi glasali da nam se implementira u terapiju moje pitanje samo cemu
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

jurnista -  JURNISTA (naleteo na 2 od 8 miligrama) Empty Re: JURNISTA (naleteo na 2 od 8 miligrama)

Čet Jun 20, 2013 10:47 pm
JAOOOO!!!!!


Kako si se zajebao! 2x8 ODJEDNOM! To je kao da si sada popio po 30mg (x30kapi) meta IZ DVA PUTA! nisi nista uradio, bacio si!

- Jurnista je napravljena po principu da SLOW RELEASE, znači isto kao met- i duži, polu-život (H.L) half-life, izbacivanja - i takođe poseduje, ali u mnogo manjem i bolje nameštenom akumulacije.


PRIMER:


Metadon koji se pije za održavanje, ima "eliminacioni" polu-život od ~24h. Zato je pogodan za
održavanje i jer samo jedna doza, jedno administriranje leka, traje ceo dan - s toga pacijent ne mora da dolazi na dnevnu kliniku: metadonski centar, ambulantu pri Domovima Zdravlja ili Kliničkim Centrima, bolnicama.

HIDROMORFON (U OBLIKU "JURNISTA®" TABLETA) se po svim kliničkim ispitivanjima vršenim u periodu razmaka od 4 godine, nisu odudarali puno - sve u granicama očekivanog, ali su dokazali superiornost nad metadonom!
S toga, hidromorfon u svim DRUGIM oblicima osim JURNISTA nije predviđen za hronične bolove prouzrokovane kancerom, već zbog svog VEOMA SPECIFIČNOG načina izrade SAME TABLETE "JURNISTA ®" koja ONEMOGUĆAVA ZLOUPOTREBU, I PROLONGIRA MNOGO STABILNIJI NIVO PRISUSTVA NEGO ŠTO TO ČINI METADON SA OGROMNIM ODUDARANJIMA NIVOA (merenim u mikro i nanogamima po kubnom centrimetru krvi) KOJI JE, PRIMERA RADI, IZMEREN SAMO 8 ČASOVA RANIJE.


DAKLE,


ono što si ti uradio jeste proćerdao nešto za šta bi ja dao 20eur opušteno. Jer treba obe da se uzmu, kako bi obe, u isto vreme opuštale 16 mg na ISTI vremenski period u zavisnosti od osmotskog pritiska. (OROS Push-n-Pull tehnologija izrade tablete).

TVOJ SLUČAJ:

- Cx (akronim za često korišten izraz "Customer X" umesto imena) uzima 8mg u rasponu od min. 8 sati umesto originalnih 8x2 = 16mg odjednom na isti vremenski period.  U slučaju koji je naveden, Jurnista je otpuštala samo 8mg hidromorfona....sve do tačke T gde je druga tableta uzimala, te posle pola sata do 45 min (T+45, tako) peak-ispuštanje jedne i ispuštanje druge tablete po ~ 8mg hidromorfona su otpuštane uz-u RAZLIČITIM periodima, pa je s toga nastao jedino mali akumulativni efekat, onoga što je u sistemu do tačke kada je dodatni C2 (druga tableta) u drugom sasvim terminu od T1, po svom terminu T2, ispustila ~ 8 mg hidromorfona.

ZAKLJUČAK:

- Cx što je radio, je traćenje Jurnista tableta.
Iz sledeće formule, po kojoj možemo da dobijemo rezultat sa 15 % +/- odudaranja, što je prihvatljivo + crossover koji varira između 25%-70% .



Ono što je naš kolega uradio je sledeće:

C1= 7,00MG hidromorfona x 24/7 = ~3,40
T
Tint = Interval C1 (hidromorfon prva tableta, i generalno) otpuštanje tablete na svakih 3h i 40min.
PRIMER;
C1 administrirano u 13:00, dok je C2 administrirano u 17:00h. c1T1int: 13.10h; 16,50h; 20,30h; 00,10,h ...

C2 termini opuštanja hidromorf. tablete - znači termini u kojima tableta otpušta 7,00MG hidromorfona i kada nivo iste supstance po cm kubnom je najveći.

+C2int:

C2 administrirano u 17.30. c2T2int: 21,50 h; 00,30h; 16,10h (sl. dan)

PRAKTIČNO OVE DVE TABLETE SU U SINHRONU MOGLE RADITI GENERALNO 2 PUTA! MOGAO SI OSETITI PRAVI RAD SAMO U 2 NAVRATA I TO JE OKO:

22:00 i 00,40
                                             


A POŠTO Cx NIJE PRATIO UPUTSTVA UZIMANJA LEKA, NITI KAKO ON DELUJE GENERALNI I STRUČNI ZAKLJUČAK JESTE:

DIJAGNOZA PROCENE: "DOZA NE POKAZUJE PRAVU JAČINU- NIŠTA"
REŠENJE: "PREVAZIĆI KONVERTOVANU DOZU U MORFINU; HIDROMORFON TABLETAMA. UKOLIKO JE DOZA 16mg(KONVERZIJA HRONIČNO UNOŠENOG METADONA SA MORFINOM = cifra u koju treba i hidromorfon slow-release/controlled release talb. )
DNEVNO A VI IMATE SAMO TABLETE  OD 8 MG; 2x8mg ODJEDNOM - kako bi ista količina leka 17,7mg hidromorfona u istom intervalu bila otpuštena.


S poštovanjem.

INSPIREMAN CHECK



Ne gledam vremensku prognozu,
unapred znam da biće ružna,
rastao sam u koprivama,
pa nisam postao ruža.
Stvarnost tužna,
i danas emituje uživo užaš,
metž i gužva
život k'o nužda
što ništa ne pruža.
Sipaj još koji da se "zgužvam",
odgledala se gnušam.
23 'dina tu sam,
i skroz sam kao usran,
stvarnost ne uzda,
niko nikokad nikada ne bodri
dani modri retko dobri
svi sa glavom u torbi
odbij,
nisam ni ja više onaj od nekada.
Plašim se ljudi,
raskida prekida,
prekih pogleda,
sreću ponekad vidim preko dvogleda,
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

jurnista -  JURNISTA (naleteo na 2 od 8 miligrama) Empty e bas super

Sre Jul 03, 2013 4:16 am
Kontas da sam dva dana kucao i trazio savet jer ne znam sta bih sa te dve uradio osim da uzmem jednu na 24 casa. Super si ti to meni objasnio ali kaaaaaaaaaasno ali dobro ako ikada naletim ponovo znacu sta i kako....
Sponsored content

jurnista -  JURNISTA (naleteo na 2 od 8 miligrama) Empty Re: JURNISTA (naleteo na 2 od 8 miligrama)

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu