FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Rotacija Vena Empty Rotacija Vena

Pet Dec 02, 2011 10:17 am
Da li ste znali, da Vaše vene mogu biti sačuvane i do 80% ukoliko:

- Pre svakog IV uzimanja, na mesta u koja planirate da injekutujete PAS prvo operete antibakterijskim sapunom.
- Pre svakog IV uzimanja, okupati se u vrućoj vodi ili se istuširati u istoj.
- Pre injektovanja, dobro osmatrajte Vaše telo, te pronadjite bar 3 mesta PRE nego što počnete sa procesom ubrizgavanja.
- Koristite rastegljiv/elastičan steznik, koji bi ste na 15-20cm od mesta gde planirate da ubrizgate narkotik vezali, NIKADA NA ČVOR već vezivanje tipa pertle ili slično kako biste što lakše pri pronalasku vene mogli da oslobodite slobodan prolazak krvi...
- Ukoliko imate poteškoća sa pronalaženjem vena, mesta koja planirate da procesuriate dobro zagrejte, jer prilikom zagrevanja, vene se šire i izlaze na površinu, kako bi prirodno ohladili krvotok-telo.
- Koristite UVEK čistu iglu. Tupe i stare igle razaraju vene, te se često dogadja pri upotrebi starih igala da pogodite venu, ali krv ne uleti u prostor izmedju šprica i igle namenjen za to.
- Špriceve redovno menjajte, a ukoliko ste primorani , PRE SVAKOG IV PROCESURIRANJA isprite špric tečnim sapunom, te ga isperite MIN. TRI PUTA ili MLAKOM / NE VRELOM / vodom. Vrela voda može dovesti do deformiteta šprica.

Exclamation Imajte na umu, da svako intravenozno uzimanje ima rizik od nastanka komplikacija, težih. Ovaj članak služi ISKLJUČIVO ZA EDUKATIVNE SVRHE, i NIKAKO KAO PODSTREK KA UZIMANJU NARKOTIKA NI NA KOJI NAČIN. MetadonPlus, i odgovorni urednik PROKLAMUJU ZDRAV NAČIN ŽIVOTA TE OVAJ I SVI OSTALI HARM-REDUCTION ČLANCI SLUŽE ISKLJUČIVO U EDUKATIVNE SVRHE, SVRHE SMANJENJA ŠTETE UZROKOVANE UNOŠENJEM DROGE. cheers
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Rotacija Vena Empty Re: Rotacija Vena

Pet Dec 02, 2011 8:53 pm
Znas li kada je meni prestala da ulazi krv u spric kada pogodim venu, pre 10 godina.
5 god nego pre nego sto sam prestao da se drogiram ipoceo Metadonsku.
Sada dobro u preponu se pucam pa je lakse mnogo.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Rotacija Vena Empty td

Pon Dec 05, 2011 1:12 am
NE znam koliko dugo nemate vene poštovani. Ne preporučujem injektovanje u prepone. Iskreno, JA SAM ne mogu i ne smem i ako znam otprilike kako. Ali ono što me buni, jeste kako neko pronalazi "preponu" gore, iznad "bele linije" prepone, neko ispod - na nozi...
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Rotacija Vena Empty Šuplje vene....

Sre Maj 01, 2013 4:11 am
Pretpostavljam da to gde se ko nalazi zavisi ko je kako navikao....
...nego, htedoh reći da postoje tkz. ŠUPLJE VENE, tj. vene koje možemo napipati i naći i kad smo u njoj ...nema krvi...šuplja Sad
Sponsored content

Rotacija Vena Empty Re: Rotacija Vena

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu