FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Sub Jan 14, 2012 10:10 pm
Licno mislim da u met. centru razblazuju metadon bar 10-20%!!?
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Čet Jan 19, 2012 2:14 am
LJUDI JA CU POLUDETI!NON STOP SAM U KRIZI A DOKTOR NECE U SOMBORU DA PREPISUJE VISE OD 60MG,JA DOBIJAM 55,STA DA RADIM,KAKO DA GA POBEDIM!OSTALI DOBIJAJU OD15MG DO 60,STRASNO,IMA NAS 60 I SVI SMO NON STOP U KRIZI!STA DA RAAAAAAAAAAAADIIIMM,POMAGAJTE!!!!
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty SVI ZAJEDNO!

Čet Jan 19, 2012 2:27 am
Jednostavno se organizujte svi zajedno i recite kako je u ostalim centrima,tj. da je 100mg sasvim normalna terapija u drugim centrima...itd..
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Sre Jan 25, 2012 3:42 am
sozo99 ::Licno mislim da u met. centru razblazuju metadon bar 10-20%!!?
U mom centru u ovaj alkaloid od litre izvuku 300-400 kubika i tolko isto sipaju vode,pa onda satro pred nama otvore punu da mislimo kako je sad svez i do jaja!pic@%* (molimo Vas da ne koristite ove reci)
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Razblazuju!

Sub Mar 03, 2012 8:56 am
Da tu si u pravu 100%!! Mada ovde u N.S.-u bar dele alkaloid met.,koji deluje i drzi dovoljno dugo!!
A to sto razblazuju ne znam kako prijaviti ,onamoguciti,skoro da je nemoguce!!nazalost!! Ali moramo se boriti nekako?!!! MORAMO!!
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Sub Mar 03, 2012 10:52 am
Message reputation : 100% (1 vote)
sozo99 ::Da tu si u pravu 100%!! Mada ovde u N.S.-u bar dele alkaloid met.,koji deluje i drzi dovoljno dugo!!
A to sto razblazuju ne znam kako prijaviti ,onamoguciti,skoro da je nemoguce!!nazalost!! Ali moramo se boriti nekako?!!! MORAMO!!
To je bilo ranije,sad (bar mislim) da daju redovno,ali i meni i jos mnogima taj metadon radi samo par sati,dok nam je hemofarm radio i sutra!!!A nedavno smo dobili u centru alkaloid iz malih bocica i kao da smo uzeli duplu terapiju!
avatar
cazza
Moderatori
Broj poruka : 3
Reputacija: : 0
Datum upisa : 29.05.2012
Godina : 47

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Uto Apr 09, 2013 7:03 am
Sto se tice razblazivanja pa valjda vam je poznat slucaj u Zrenjaninu, trenutno se vodi i sudski proces gde je bolnicki tehnicar priznao da je razblazivao,a po papirima se na kraju ispostavilo da nedostaje 17 litara Metadona alkaloida,a on kaze da je oko 2-3 litre razblazio?E sad gde je ostatak,ko to zna,mozda lekari koji su tada vodili met centar u Zrenjaninu i koji su bili svedoci a neki i bogami u pritvoru.A od tada,ima jedno dve godine, nama ovde su uveli takav rezim da svakog meseca jedan odustane,jedan pokusa nesto drugo,jednog izbace, a desio se i smrtni slucaj jer je izbacen.Uzas jedan,svi smo nezadovoljni ali nemamo kome da se zalimo,a nije da nismo probali,ali covek koji je pokusao da skupi neke potpise je osetio osvetu belih mantila na svojoj dozi.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Uto Apr 09, 2013 2:10 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
Verujte ljudi meni je sve padalo napamet jel sam bio u svakom centru u Beogradu.
Jednostavno nisam mogao da verujem da je Metadon razlicit danima a onda sam shvatio da je to isto razlicit i kada uzmem iz apoteke.

Ja ne znam ovde su ljudi se dosta mucili za neke stvari I otisli daleko, otvorili sajt, cimaju se, ulazu napor, I niko ne bi mogao da pomisli da gleda sa strane da ljudi trose energiju toliku u jednom pravcu za lekove koji su skupi. Niko ne bi pomislio citajuci organizaciju cele price, vidim kontakte sa raznim organizacijama da se u takvoj zemlji ljudi cimaju za Morfin a drzava im daje I servira defektan Metadon. Nema Metadon je los, razblazen, ako je los to je neka supstanca to nije Metadon.

I ja znam kako kazete ko se pobunio jel ovo mora da bude prica za celu Srbiju ista, "osetio je na svojoj kozi osvetu lekara u vidu doze".
Ako treba nek sva krivica padne na mene, nema kakvi potpisi, skupe se pare za advokata, ili nadje mlad I sposoban covek koji zeli pravdu, ne cima se veza vise kod lekara nego u advokaturi, stavis u sudnici dva leka pokazes od ovog nam je dobro od ovoga nam je zlo, lekari to znaju I kriju, rade nam o glavi I prave se gluvi. Kakvi potpisi. Pa nije ovo peticija, dajte molim vas lekarcici dajte nam bolji lek.

Jel gledajuci sa strane zaista je I meni smesno da drzava u kojoj zavisnici nisu u mogucnosti zbog svoje neorganizovanosti da izdejstvuju da dobijaju Metadon, nego im drzava daje supstancu koja nema svojstva tog leka a od njih ocekuje da se ponasaju kao da su na Metadonu i prete i ucenjuju nas, da neko u toj drzavi ne trazi prvo da se to ispravi pa sve drugo.
Ja dajem svoj glas da uvedu ali izgleda toliko smesno da bi neko pomislio da tim ljudima I ne treba to jel njima dobro na necemu sto I nije Metadon.
Secam se vremena kada smo jos Morfin Sulfat mogli da kupimo u apoteci kao I Trodon, skok sa Morfin Sulfata na Hemofarmov Metadon kada nadjemo na crno je bio veliki skok u pozitivnom smislu I olaksanje.

Kazem malo smesno izgleda da pacijenti neke zemlje koje lekari do te mere zezaju I system I cine tolike prekrsaje nad njima I ljudske I krivicne I stetne po zdravlje I toliko nerazumevanje iskazuju se ne organizuju u pravom smislu. Kod nas u centru isto izvrsili samoubistva neki, devojka je rekla da ne moze da trpi vise apstinencijalni sindrom u Metadonskom program pa nista. Nacelnik I dalje prima platu.
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Sre Apr 10, 2013 7:06 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Met centar u Novom Sadu u kojem i sam podizem tereapiju gde ne dobijamo hemofarm nego alkaloid Skoplje (po meni met u fullu).Flasa je litarska i cela stvar oko metadona je ozbiljna jer dva potpisa jedan koji ostaje njima jedan koji se salje za ministarstvo zdravlja.Ukoliko ga razblazuju u sta ja sumnjam moralo bi da bude jako puno ljudi upleteno u jednu takvu zaje...ciju. Nikad mi se nije desilo da sam dobio tj. Popio terapiju koja me nije pokrila 24 sata a bilo je i slucajeva kada sam dan pre podizanja terapije ostajao bez i cak i taj dan prolazio je ok bez znakova bilo kakve krize.Misljenje da se metadon razblazuje je po meni (samo mom misljenju) tendencija narkomana da gleda da iz boce istrese zadnju kap,i sam obrazac razmisljanja koji godinama gradi licnost narkomana da levati druge.U ovom slucaju mi (narkomani,pacijenti) nemamo kontrolu samo gledamo kako nam se sipa i po glavi ide misao "mora da me levate, da ga razblazuju,zakinula me...." Ljudi rade svoj posao...To je barem neko moje misljenje na temu razblazivanja metadona
avatar
cazza
Moderatori
Broj poruka : 3
Reputacija: : 0
Datum upisa : 29.05.2012
Godina : 47

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Čet Apr 11, 2013 1:42 am
Tendencija narkomana da im se razblazuje u Zrenjaninu je zasnovana na dobroj osnovi.Kao sto sam vec napisao u prethodnom postu kod nas se vodi sudski proces gje je jedan od optuzenih I bolnicki tehnicar koji nam je delio terapiju.A on je zvanicno i izjavio da je razblazivao metadon Alkaloid 1L sa vodom i tako ublazen nam je i davao.Moram reci da se te dve -tri godine dosta pacijenata zalilo na klasicne pojave krize a dosta njih je moralo i kupovati da bi se "pokrilo".Sada nam je jasno i zasto.Pravo pitanje u vezi celog ovog slucaja je sta su doktori koji su bili odgovorni za rad met centra uradili jer se po policijskom uvidu radilo o nedostatku celih 17 litara metadona ,sto je moram priznati velika kolicina za jednog tehnicara.Verujem da su bili umesani i doktrori ,e sad na koji nacin ne mogu da iznosim ne proverene informacije ili ulicne spekulacije,ali znam da je i glavna doktorica Dr.Zegarac bila u policijskom pritvoru.Sada je ispalo da se svi vade i da su jedino krivi pacijenti-narkomani koji su to organizova.a da li je tako ??? Ne verujem da ce mo pravu istinu ikada saznati ali znam da kad se zavrsi sudski proces ( koji inace traje vec trecu godinu) dacu sve od sebe da se nekako organizujemo i tuzimo bolnicu jer nas je tri godine lagala i obmanjivala ne dajuci nam odgovarajucu i propisanu terapiju.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Čet Apr 11, 2013 7:36 am
Ne znam ne mogu da kazem za Zrenjanin ja sam na receptima, znam samo da je lek isti kao u Centrima odvratan, ja kada popijem 60-70mg Heptanona umesto 100mg supstance koju nam daju u Srbiji ja se preporodim. Najtuznije mi je bilo kada sam slusao lika koji kaze Dok se nije Hemofarm Metadon promenio posle terapije sam isao u grad sada letim kuci da ubrizgavam ovo sranje sto nam daju. Stariji ljudi znaju da nije Metadon i naravno likovi iz inostranstva koji su imali prilike da probaju Metadon i koji su bili dugo i strejt na Hemofarm Metadonu znaci mnogo godina pre 2010. Mladji jednostavno ne mozes da znas kada udjes u program i daju ti ovo i kriju se iza tebe.
Pa mene ne znam kako nisu izbacili iz programa, ja sam isao na to da isprebijam lekara ciglom u glavu i da me izbace jel nije Metadon.
Naravno haos je ispao doslo obezbedjenje, izveli me napolje da cekam ispred centra kao keru da mi donose terpiju ispred centra.
Isao na komisiju ali verovatno to sto su oni donekle samo svesni da sam bio normalan covek na Metadonu i funkcionalan je jednostavno uticalo na to da me ne izbace mada znaju da mi je sada sve jedno, izbacili ne izbacili ne razmisljam o apstinenciji, kada mi se uzme nesto uzmem.
To se desilo posle 4 dana Heptanona, ja sa 100mg supstance deljenje u Srbiji kupio sam 2 kutije Heptanona i ziveo rajski na 50mg kao gospodin covek funkcionalan koji nema nijedne brige, kao sportista, e kada je to prestalo kada su mi dali posle 4 dana 50mg 100 nasih miligrama ja sam doziveo neki nervni napad prekid filma i uleteo sa ciglom u Drjazerovu i u kancelariju lekara.
Koji od tada ne pricaju mi Metadon je dobar i isti nego Los je i Nismo mi krivi.
Ovim putem mogu samo da se zahvalim direktorki jel nikome valjda nije oprostno to sto je radio tamo, ali sam imao sve negativne testove i znaju da mi je zdravstveni sistem ove zemlje definitivno i za sva vremena unistio zdravlje, san, apetit, izgled, ponasanje, razmisljanje u kompletu za sva vremena.

Za Zrenjanin znam tu pricu i ja kazem doktorima kako vi mozete da pricate lek je dobar kada su to govorili i ljudima u Zrenjaninu 2 godine dok su ih krali.
Mislim da sami ne mozemo da uradimo nista posebno, takodje ima pacijenata koji sve drukare lekarima i stite ih. Ali jednostavno kod svakog advokata da odete i da porazgovarate 1h o nasoj situaciji ce kazati da je cela prica odavno prelkrsila sve zakonske i humane i civilizovane okvire.
Vi sada da probaate Hemofarm Metadon to je Alkohol i secer, ja sam 2000 jutara pio lek cist, ja znam tj ukus ne napamet nego znas kako... On sada vise nema onu gorcinu u pozadini, on je ostavljao gorcinu koja ostaje pola sata u ustima, od koje se sirila toplina skroz, opijat, u sred najveceg seksa nocu ustanses da se umijes pogledas se zenice kao na heroinu posle 20h.
To je Metadon, ovo je kako da dam ime Varanje SrpskihZavisnika. Ali eto valjda Srbi su i pod Turcima bili 500god dozvoljavaju svasta, ovo nijedan narod ne bi dozvolio ovako nesto odavno bi bili paralelno u sudnici Evropskoj i nasoj.

Pa Rusi su toliko slozni da su oni govorili pred UN kako ih drzava temeljno i smisljeno ubija jel nemaju Metadon. Ej pred UN, mi nemozemo na sud da idemo. Ali Rusiji ne zavisi sve od ugleda u Evropi kao nama. Mogu da odlazu. Nas jedva cekaju da neko pokrene nesto pravno protiv Srbije. Silne delegacije i timovi putuju u Rusiju objasnjavaju im da zatiru svoj narod. Ali Srbiji sudbina zavisi direktno od Unije, mi posle svadja za 6 meseci smo klinicki mrtva zemlja. Mi nemamo Naftu kao Rusija.
Kada budu shvatili sta je Pravoslavlje uradilo na drugom mestu od leka ja mislim da bi to bio presedan kakav niko ni sanjao nije, da se ovo istestira sto ulazi u usta 3000 mucenika.
Slog ce ih udariti kada vide cega su se Srbi dosetili.
Nego prica veliki broj pacijenata koji nije probao vise vrsta Metadona i nije bio konstantno dugo godina strejt na jednoj istoj dozi sigurno dobrog Metadona.
To su lekari i ocekivali ali to sve pada u vodu naravno da pre sudjenja mora da se testira Alkaloid Metadon i Hemofarm Metadon u stranoj laboratoriji, ako se pokazu odstupanja od lkekova u Evropi pacijenti mogu da kazu da je na osnovu toga njima bilo lose i da su im se dogadjale stetne stvari a da su lekari cutali.
Ali mnogi trtljaju sve lekarima, ja istina se sazna uvek.
Zato je bitno iskazati da si se bunio, da je bilo protiv tvoje volje, da ti je bilo lose, da ti je zivot upropascen i da nisi vise funkcionalan, posledice se znaju o njima se pise odavno o tome ne treba pricati alio jednostavno ne dozvoliti da jednog dana kazu nisi govorio da ti je lose, cutao si. Jel ce se lekari na to vaditi. Oni kazu nisu krivi Kovacevicka je pitala Hocete Alkaloid ili Heptanon. Svi rekli Heptanon, pojavio se Alkaloid.
avatar
cazza
Moderatori
Broj poruka : 3
Reputacija: : 0
Datum upisa : 29.05.2012
Godina : 47

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Pet Apr 12, 2013 2:01 am
Problem je i u donacijama.Znam da se met centrima donira Alkaloid a da ljudi koji ga podizu u apotekama dobijaju sada taj novi metadon,znam iz iskustva jer sam do 2008 podizau u apoteci hemofarmov a posle presao na Alkaloid,i bilo mi je frke,nije da nije,i tada sam mislio da je hemofarmov dosta bolji , ali pre 2 god. kad su mi lekari smanjili terapiju ( izasao iz zatvora ( Zrenjaninski )gde su poceli da nas skidaju sa terapije metadona , po 20kapi nedeljno,jer se u to vreme zbilo to njesra sa met centrom i prodajom metadona u Zrenjaninu.pa eto da izbace ,kako su nam rekli taj otrov iz ustanove ) i poceli da me vode iz pocetka,kao da se prethodnih cetiri godine substitucione terapije ne racuna, i krenuli sa davanjem 90 kapi ili ti 3ml alkaloida na dan , bio sam primoran kupovati metadon i to hemofarmov ,primetio sam da nije to vise isto,cak mislim i da pored toga sto su promenili pakovanje ,promenili su i hemijski sastav,sto i pise na papiru koji ide u kutiji sa bocom,nesto su izbacili, a to nesto je veoma bilo bitno za taj osecaj koji je pruzao na pocetku , tako da sa tim novim nisam mogao biti pokriven vise od 5-6 sati.Ozbiljno razmisljam o tuzbi protiv Zrenjaninske bolnice cim se zavrsi trenutni proces koji ce nam dati za pravo ( nadam se da advokati i sudije nece obrisati istinu koja ne ide na ruku ustanovama ) da tuzimo bolnicu,jer nisam ja kriv sto sam dobijao razblazen metadon sa ko zna cime,pa mi nije bilo dobro a tada se vec svasta desava i radi, pa neko i uzme prekomernu dozu jek ko ce ga znati koliko si ti popito taj dan metadona a koliko vode ili vec ko zna cega pa dokupis nesto i gle evo overa,a bilo je toga.Da tuzim bolnickog tehnicara ne mogu,on je iovako vec optuzen od starne drzave,vec tuzim ustanovu,to jest bolnicu.Kad sam predlozio ovo nekim poznanicima sa terapije rekli su mi da sam lud,da ce me izbaciti iz programa (bilo je primera sankcionisanja pokusaja borbe za nasa prava,vec sam pisao o tome ) da ce me uhapsiti jer ce mi namestiti neke svedoke,...
A to da ima pacijenata koji sve pricaju lekarima,koji se udvaraju i ljube dupeta tim naduvenim psihijatricicima, (kod nas u Zr. je doktor devojka od 28 god. koja je tu na praksi i koja nema predstavu o problemu sa kojim navodno treba da se nosi , a da ne pricam koliko je umisljena u svoje znanje i znanje o zivotu ,pa gde ce ona meni sa 37god. zivota i 20god. iskustva uzimanja raznih supstanci da pametuje sta je to bolest zavisnosti,sta je to apstnencijalna kriza , za poludeti) ima ih dosta koji svoj sebicni interes stavljaju ispred svih nasih zajednickih problema pa cak i lazima ,kao taj i taj prodaju ,onaj spusta a onaj uzima heroin , ne kazem da nema takvih , na zalost ima ih i to ne mali broj ,ali ko njemu daje za pravo da to druka doktorima koji iako je sve to tajna,to jest odnos doktora i pacijenta je poverljiv odnos, sve to preniose policiji,pa ja sam vidjam inspektore koji redovno obilaze metadonski centar.
Mnogo sam oduzio ali mnogo jada,besa,razocarenja i ogorcernosti mi je na dusi pa pisem da pomognem i sebi ali i drugima.
Eto ,KRAJ.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Sub Apr 13, 2013 2:08 pm
Koji novi Metadon, u kuci imam dva razlicita, trazio sam 3 Alkaloid i 4 Hemofarm, zadnji, koji novi, nema novi.
Sto se tice mene i ako pitate mene Alkaloid nikada nije ni valjao.
Oni imaju registrovani Alkaloid, Hemofarm, Heptanon, mislim u Makedoniji.
Pili su Hemofarm, kada se pokvario poceli su Heptanon, i sami izbegavaju Alkaloid.
Problem je sto je on registrovan u celoj Evropi i svi ga izbegavaju i on stoji kao opcija koju niko nece.
Hrvati ni da cuju, kazu da je los, slabo pokriva i da se moze porediti sa Tramadolom, sto je i moje misljenje.
Ej bre Metadon kada popijes tu nema spavanja, on izrazito budi aktivnost i trazenje nekog hobija, petljanje po kuci, san je miran bez snova, kako legnes tako se probudis, krize pocinje kao u sat posle 24h a zenice su male nekih 26-28h, znaci pre toga ih nista ne moze povecati nikakvog uzbudjenje, mrak, nista na svetu.
Nema nova serija, stara serija. Hemofarm posle septembra 2011 ne valja, Alkaloid nije valjao nikada. Stim sto je Hemofarm pravio 2 meseca lek od koga sam se ja otrovao, izaslo mi crvenilo na ulicu, osecao se na jestivo ulje i sl. To je trajalo mesec dana a posle je bio samo slabodelotvoran lek. On je bi pre istog ukusa kao sada samo sto je ostavljao gorcinu kao da si tabletu neku grizao u ustima, sada nista, secer i alkohol.
Ako ikada bude dobar ja bi rekao prvi.
Ja sam pisao Hemofarmu Ljudi ne ponavljajte mi kao papagaji da je lek u redu, to ce se znati kada se uporedi koncentracija u Evropi i tuzimo vas za nesavesno i nekvalitetno lecenje koje je izazvalo stetne posledice... Ne ponavljajte to, dovedite tehnicara i napravite ono sto ste pravili 1995, 2000, 2005 itd. Tacno u procenat ni milimetar nigde odstupanja.
Zato sto neko ne dobija Metadon, neko je zajeban, ostecen i nad nekim je ucinjeno krivicno delo, nad Srbima ili celom Evropom, sve se bojim da je nad nama.
Posto ovakvi lekari kakvi lece kod nas sede u zatvorima u svetu i ja necu biti miran dok to ne bude i kod nas. Nisam cuo nacelnika Drajzerove da se pojavio u medijima i rekao Tesko nam je da radimo sa ljudima, lek nije dobar, ne on je mene doveo do toga da su u Lazi Lazarevic morali da potvrde da nisam dusevno bolestan, da je sve sto sam pravio apstinencijalni sindrom iako mi daju lek i da me vrate odakle sam dosao. Znaci pazite vi nasta su spremni lekari lececi ljude da ne priznaju da izdaju neefikasan lek, koliko je njihova nehumanost duboka i koliko su Srpski geni pokvareni do srzi. Pa mene su mogli da zatvore normalnog, sreca da u zemlji jos ima ljudi koji vide kada covek je normalan.
E sada to vise nije zbog toga nego ioako je lek los oni moraju da se zastite i nece da trpe ispade. Drugim recima oni hoce sebe da zastite od posledica sranja za koje su oni velikim delom krivi i hteli su vestacki i na silu da drugim lekovima nadomeste sve sto se kod mene pojavljuje zbog loseg Metadona i sto je samo Metadon sredjivao potpuno.
Koliko to covek vidi koliko je svet u pravu kada mrzi Srbe da ti u svakodnevnom zivotu osetis koliko su Ustase i Siptari u pravu. To je ono najgore.
Nisam video nikoga da je rekao los je lek kao sto su rekli meni pred kevom. Cak je direktorka na TV rekla Ima lekova, super, sve. Voditeljka sa BE92 naaglasava 2 puta daje joj prostora da kaze i ona cuti, nece. Jel je to maslo Drajzeroveeeeee. Njih slusa Drzava. I Ministarka je dolazila u Drajzerovu i nju su slagali i njoj su ispricali da je sve OK i da se to pojedinci zale.
Zato mislim da oni moraju da idu u Evropsku sudnicu posle analize nasih lekova i da drzava nasa snosi posledice zbog njih i da joj visi pecat nehumane drzave nad glavom koja nema kredibilitet nizasta vise.
E a kada stvar dodje do suda onda mozemo da uporedimo koliko su nam sanse za zivot smanjene zbog Srbije i koje sve druge lekove nemamo sto imaju okolne zemlje i da damo do znanja da u Evropu zeli jedna jako nehumana zemlja iskljucivo zbog svoje koristi i zastite, koja nije sposobnaa da stanovnistvu ucini dostupne osnovne stvari a razmislja da se na nju gledaa kao na druge zemlje i trazi pravdu na Kosovu i reci jednostavno da UN i Evropa ne smeju da osecaju nista da duguju Srbiji jel sto je vise nezavisne teritorije to je manje ljudi nad kojima ce Beograd da krsi ljudska prava.
Samo vam kazem ako i dodje do suda ni govora samo nasem sudu ali svakako i nasem.
I mora se ici na to koliko je Srbija u istoriji obmanjivala Evropu, koliko puta se nije drzala dogovora lagao ih Tito, lagao ih Sloba, lagali ih moderne demokrate, pola Srbije u Hagu za ratne zlocine, da takav mentalitet nije sposoban da donosi dobre odluke i da je laz cak i u knjigama najvecih Srpskih pisaca obelezena kao jedna od najizrazenijih osobina Srba. Da su spremni na sve samo da bi ostvarili svoje ideje koje su 99% lose.
Jednostavno ja bi najvise voleo da nas oslobode jurisdikcije Srpskog zdravstvenog sistema jel bi tako spasli zivote i poboljsali kvalitet zivota ljudima.
Ne treba mi njihov besplatni lazni Metadon ja cu platiti pravi kao lek mog izbora i ono na cemu se ja osecam fizicki najsposbnije, najzdravije, na cemu mogu da pokazem svoje normalne emocije a ne agresivonost i opasnost po sebe i druge i bice u jos bezbednijem obliku nego sto mi oni daju.
Secam se kada je Metadon valjao, bog otac ih nije mogao naterati da prime coveka u program, sada ulazi kako ko hoce, obmanuti gradjani se gomilaju.
Nama ni ne treba sudjenje, da me stave 3 dana u hotelsku sobu u Briselu i daju lek sa bilo kog trzista Evropskog dosta je za presudu.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Ned Apr 14, 2013 12:31 am
ŠALA:

Mislim da je ovakav dugačak post rezultat frustracije, besa - ali i moram priznati sve normalnije serije leka "Metadon®️" proizvođača "Hemofarm" Vršac.

Velika je šteta što uvoznik leka "Metadon MOLTENI" (rastvor od 1-2-5mg/ml , 5mg/ml u 20ml bočicama za apoteke) se ne izdaje a to je upravo ono što "pije cela Evropa". Živo bi me zanimalo kako bi reagovali SVI MI koji tvrdimo i želimo da tužimo (sa punim pravom, državu po VIŠE stavova a među njima i zagarantovano ustavno pravo: PRAVO NA ŽIVOT I IZBOR.)

Tako da, ne bih da dužim kolege, ali još jednom. Skinite Skype (www.skype.com), dodajte me u kontakte (Skype ID): milanovicboris , i da se već počemo sinhronizovano organizovati i integrisati u društvene krugove sinhronizovani, i ujedinjeni sa ciljevima opisanim u statutu udruženja. (www.narko-manija.blogspot.com).

- Da nastavim, tj. dodam samo: krivo mi je što je PROVIDENS D.O.O , uvoznik lekova inače: dobio dozvolu stavljanja leka u promet, i kada sam se poslednji put čuo sa ljudima iz njihove kompanije, koji su zaduženi ne samo za "Metadon MOLTENI" italijanskog proizvođača, već i mnoooogo drugih lekova - nisu stavili lek u promet ni nakon formiranja cena <- Arrow na šta su oni meni ukazivali da čekaju da se "desi" kako bi se "Metadon MOLTENI" našao na rafovima apoteka.

Dodajte SKYPE ID: milanovicboris

DODAVANJE I SMATRANJE ČLANOVIMA UDRUŽENJA, SMATRAĆE SE SVI ONI KOJI DODAVANJE (SLANJE ZAHTEVA ZA CONTACT) KONTAKTA SKYPE ID-a: milanovicboris - KOJI DODAJU POMENUTI ID DO 31.04.2013 !!!!!

SVE POSLE TOGA, SMATRAĆE SE IRELEVANTNIM. I POTREBAN ĆE BITI DOBAR RAZLOG (npr. nisam bio ni registrovan, nisam čuo za vas, itd...taj fazon neki) da bi ušli u našu zajednicu zvanu "SUZA".



Poštovanje.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Pon Apr 15, 2013 8:35 am
Za Metadon Molteni ne znam, narucio sam ga cekam vec dve nedelje, direktorka apoteke je 2 puta trazila da se lek dobavi.
Nije bio ni Alkaloid ali su mi iz apoteka Bgd dostavili u moju apoteku odmah sutradan po poslatom mailu.
Tacno su znali odmah i koja sam apoteka i sve.

Moramo da tuzimo drzavu jel to rade ljudi koji su u pravu i oni koji znaju da su u pravu. Onaj koji zna da je u pravu suda ne sme da se boji.
Mi ne trazimo pare, ne trazimo odstetu iako je stvar otisla daleko od kada su nam duzni ne odstetu nego negovanje u Svajcarskoj jel posledice samo dobri lekari iz inostranstva mogu da objasne sta su nama uradili sve nenormalni lekari nasoj psihi boreci se da zivimo bez opijata i kada je moguce i kada steti.
Ja sam ziv primer coveka i dokaza da su tekstovi pisani u Evropi istina. Moj dan je uzasan, ja sam nesposoban da obavljam najprostije poslove zbog nelagodnosti da se pokrenem, znaci nelagodnost i odvratni simptomi su do te mere prisutni a osoblje koje leci nije svesno u kakvom stanju im se nalaze pacijenti, negira to i laze. Nelagodnost ona je do te mere izrazena da je to neopisivo i mislim da svako ko to negira i doveo me je u ovu situaciju mora da zna da pravi krivicno delo negirajuci to. Jednostavno to je samo prosto nefunkcionisanje mozga bez opijata koji emituje uzasne simptome jel kada se endorfin ne luci covek nije nizasta. Ovo je kod nas do te mere da smo mi biljke kojima je odvratno da zive.
Znaci Srpski glupi zdravstveni sistem sa savojim bolesnim lekarima kakvi recimo rade u Drajzerovoj nije uradio nista drugo nego sem sto je pricao za funkcionalnog coveka na leku koji mi je pasovao kao stvoren za mene napravio nefunkcionalnog dajuci ko zna sta, ja ovo ne znam kako da nazovem sem otrovati i dovodjenje u zabludu. Dva krivicna dela.
Dok sam bio normalan pricali su da nisam pa su od normalnog coveka napravili biljku silom mu menjajuci terapiju i kvalitet leka, protiv volje.
Razmislite pa da pravimo temu vezanu za ovu temu i budite svesni svi koji kazu da je ovo Metadon spadaju u sledece grupe: na terapiji posle 2010, digli ruke od zivota, drogiraju se uz terapiju konstantno, rade u dosluhu sa lekarima.
Meni suze liju non stop, nosim maramicu non stop, urin mi je svetle boje, groznicav, nikakav, znaci nijedan simptom stabilne opijatske supstitucione terapije nemam i krivim najvise strucnjake specijaliste koji rade sa nama i koji odredjuju doze, lekove, i ostalo. Oni su omanuli i za kraci zivot mozemo se obratiti njima. Metadon dokazano ne skracuje zivot ali kriza i ovo stanje u kome nas drze kako bi sami naputstili program i trazili neki drugi lek.
Ono sto sam video u Srpskim institucijama zdravstvenim ja mislim nema ni u horor komedijama, ti ljudi apsolutno da nadju lek protiv raka ne bi znali da ga imaju i ne bi umeli da ga distribuiraju i ti ljudi da je lek za sidu na Banjici oni ne bi stigli da ga isporuce na Dedinje recimo jel bi se neka pravna zackoljica nasla i covek bi umro i ti koji su krivi za to bi oni bi okrivili druge.

Bio sam u Drajzerovoj kada je usao lik unutra unezveren, klinac ima mozda 18 god. Na licu mu se ne vidi da je popusio cigaru a ne uzeo heroin.
Decko je izgubio Substitol, na odrzavanju je u Austriji, znate to je Morfin. Dosao je na mesec dana i izgubio lekove i dosao je u Drajzerovu da mu daju Metadon.
Morao je da plati lek, i dali su mu ali je imao sve papire kod sebe. Prica da je isto bio na Metadonu ali spada u grupu ljudi koji imaju problem sa eliminisanjem vode iz tela kada je na Metadonu, naduju mu se zglobovi pa je presao na Morfin. Na tome mu je OK kao. Gledam ga i mislim se koliko bi njega fizicki ostetio boravak u Srbiji i lecenje nasih lekara i kako ga paze Nemci i da je vreme da osobe koje tako rade budu u sudnici. Jel i on se drogirao, i on je uzimao heroin, ali ga nije lecio Srpski olos nego Arijevci.
Naravno doktorka mu je poslala odmah faksom nalaze i sve.
Sponsored content

DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN? Empty Re: DA LI JE U METADONSKOM CENTRU METADON RAZBLAZEN?

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu