FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

jurnista - Jurnista,Hidromorfon,MST Empty Jurnista,Hidromorfon,MST

Ned Jan 15, 2012 12:37 am
Da li je ovaj lek kod nas u Srbiji registrovan?Mogu li ga lekari prepisivati ?Hvala i pozdrav svima od Vanje.
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

jurnista - Jurnista,Hidromorfon,MST Empty da li moze da se prepise?

Ned Jan 15, 2012 11:56 pm
Mislim ,mada nisam 100% siguran da nista od toga lekari ne mogu prepisati!!,opet kazem nisam siguran,nadam se da ce uskoro moci,kao sto moze na pr. Buprenorfin(Subotex). Od tih navedenih lekova sumnjam da i imaju neki u apotekama;drzavnim mislim naravno?!
avatar
Dilaudid71
Moderatori
Broj poruka : 9
Reputacija: : 1
Datum upisa : 07.02.2012

jurnista - Jurnista,Hidromorfon,MST Empty Re: Jurnista,Hidromorfon,MST

Sre Feb 08, 2012 8:09 am
Jurnista je registrovana i to je na pozitivnoj listi lekova, s'tim što je na pozitivnoj listi kao Pain Menagment lek za osobe obolele i u odmaklom stanju carcinoma koji izaziva boleve (nedaj bože ikom)
E sada u svetu se Dilaudid(ili Jurnisat, pravi već decenijam)i pomalo je smešno kada neko kaže za Jurnistu da je lek budućnosti, a praktično je u svojoj bazičnoj formi kao Dilaudid napravljen pre MetaDONA OHHOHO
Dilaudid ima mnogo prednosti u odnosu na metaadon, kao prvo puno manje ima u sebi alkaloida koji štete organizmu i samim tim zdravlju, Kao drugi mDilaudid koliko god tro zvučalo neverovatno je baš zbog čistoće manje adiktivan od Metadona mada je procena da je mnogo jači kao lek u istoj količini , koliko , neznam tačno tj. ne bih da iznosim podatke jer se dosta razlikuju ali se svi slažu da je mnogo jači.
U nekim zemljama se Jurnista(dilaudid)Kombinuje sa Metadonskom terapijom i kažu da imaju mnoooogo bolje rezultate zbog praktičnog gubitka sporednih efekata čistog E-metadona kao što su depresija, pospanost, preterano znojenje etc, a pacijent je kvalitetnije pokriven i nema opasnosti od dobijanja apstinencionih simptoma pre vremena.
Uglavnom Lek je kod nas registrovan, Imaga, Ali je registrovan kao lek za pacijente sa cancerogenim oboljenjima,
postoje još lekovi koji se kod nas nisu registrovali poput PolysMidona, koji je nemački Metadon i u stvari je Pošto Metadon čine dbe osnovne baze Metadon E i Metadon L-Metadon E je sve ono što nevalja u metadonu A metadon L je sve ono što valja, Pa su Nemci kao Nemci izdvojili L metadon i napravili vrlo kvalitetni lek koji je se dozira u razmerama, ako je neko pio 150 kapi Metadona, piće 10 kapi PolyMidona..
Mi kao Metadonski pacijenti bi morali da izvršimo pritisak ako treba i preko centrale u Portugalu,
otom potom, koja je glavnistatistički centar za sve Metadonske centre u evropi pa verovali ili ne i za ove naše jer su uz njihovu donaciju i pomoć otvoreni.
Ja sam iz Novog Sada i jako ću ozbiljno početi da radim na tome da dodje do jednog ozbiljnog sastanka izmedju Čelnih ljudi Centra i Nas pacijenata,
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

jurnista - Jurnista,Hidromorfon,MST Empty Re: Jurnista,Hidromorfon,MST

Čet Feb 09, 2012 6:24 am
Da ,saznao sam sličan info.načekaćemo se još do MST-a ,a baš je mnoogo dobar jer sam imao priliku da ga probam ,pokriva svu žudnju lek je za nas ono izmišljen u kombinaciji sa metadonom i ne shvatam zašto nam ga ne davaju kad nam pomaže.
Sponsored content

jurnista - Jurnista,Hidromorfon,MST Empty Re: Jurnista,Hidromorfon,MST

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu