FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

KOMUNE-Terapijske zajednice u Srbiji Empty KOMUNE-Terapijske zajednice u Srbiji

Čet Jan 19, 2012 12:58 am
Posto je moj narkomanski staz malo poduzi(preko 20g.) imao sam prilike da odem i boravim i u nekim zajednicama zapomoc zavisnicima ili rehabilitaciju,kako se kome vise svidja(sve se svodi na isto),ukupno 5.
U Srbiji postoji nekoliko registrovanih zajednica: Manastir Kovilj(kontakt Otac Branko 0648003918); ''Raskrsce''-Teen Challenge(N.Sad ulica Brace Ribnikar 59,tel.021540578; 0695405780) ; ''Reto centar'' Beograd kontakt: 0118040425 ; Crna Reka-najbolje je otici u man. Crna Reka i tu se raspitati,to je na putu N.Pazar-Rozaje,kod mesta Ribarice,nemam telefon ; ''Komuna Zabalj'' -Nikole Tesle 45 tel. 021831969, 0648144526 ;
To su zajednice za koje ja znam,siguran sam da ih ima jos dosta jer je poslednjih godina otvoreno dosta razlicitih zajednica,zato pazite pri odluci u koju bi ste vi otisli,jer neke komune zanima samo mat.dobit. Licno preporucujem pravoslavnu zajednicu pod pokroviteljstvom manastira Kovilj,koju sam naveo kao prvu!!! srecno!!! PS.psih.skidanje nije nimalo lako i ako se odlucite na taj korak bice to dug i naporan put od 1-3god.,ali se na kraju visestruko isplati!! sunny
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

KOMUNE-Terapijske zajednice u Srbiji Empty Sta da ti kazem

Čet Mar 15, 2012 11:32 am
Posle toliko neuspesnih pokusaja skidanja odlucio sam se da odem u komunu, i to sam gledao sto dalje po mogucstvu negde preko. Uspelo je posle brdo cimanja usao sam u cenacolo bio sam u Vrbovcu kod Zagreba i sve je to lepo stvarno ne mogu reci nista lose o komuni. Jednostavno se ispostavilo da sam nakon godinu dana provedenih tamo odlucio da izadjem. Ne u fazonu da sam dobro i da sam izlecen nego da ovo jednostavno nije za mene. Hocu da kazem da sam video ljude koli su proveli i pet godina pa pali i vratili se a bilo je onih sto su napravili put od tri i dobri su. Ali procenat uspesnosti koji oni daju kao validan je vise nego preuvelican. Sa jednom stvari se slazem da svako pre metadona proba sa komunom meni eto nije pomogla.
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

KOMUNE-Terapijske zajednice u Srbiji Empty Re: KOMUNE-Terapijske zajednice u Srbiji

Pet Apr 12, 2013 9:16 am
Samo sam hteo da potvrdim cinjenicu da ni meni zajednica nije pomogla(tj. vise pokusaja) cak 5 razlicitih zajednica, medjutim imam dosta pozitivnih zivotnih iskustava i pouka koje sam pokupio iz istih; naravno ima i losih...ali bitno je to da je
nasa borba protiv opijata za ceo zivot jer nama psiha funkcionise drugacije nego ljudima koji su ziveli strejt zivotom!
Naravno , zbog svega toga, posle svake zajednice, opet i opet sam padao....
U redu, to sam ja, ljudi su razliciti, poznajem puno likova kojima je zajednica pomogla!!! Medjutim opet kazem: -BORBA JE CITAV ZIVOT- !!!...
Zbog svega navedenog podrzavam u potpunosti MMT, kao trenutnu i SROM (kao buducu nadam se) terapiju...
koje nam menjaju zivot tj. normalno funkcionisem, radim, resocijalizovan sam i osecam se kao normalan covek!! Very Happy cheers
Sponsored content

KOMUNE-Terapijske zajednice u Srbiji Empty Re: KOMUNE-Terapijske zajednice u Srbiji

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu