FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!

S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Alkaloid Metadon BOLJI???

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Alkaloid Metadon BOLJI???

Počalji  INSPIREMAN taj Sub Okt 22, 2011 6:28 am

Puno je prica da je Alkaloidov Metadon "bolji" i da - "traje duze" ! E pa, sufrujuci po Internetu dosao sam do fascinantnog zakljucka da je zapravo Hemofarmov Metadon taj koji je "cistiji" i "bezbedniji" ! Pogledajte sliku i videcete koje su pomocne supstance od Alkaloidovog! ako pogledate dobro, tu je "sorbitol" koji je neverovatno stetan, pogotovo za one koji i dalje zive u iluziji da je Metadon Alkaloid "pogodan" za I.V upotrebu. NIJEDAN od metadona, osim onaj za IV , NIJE za iv... Ili ? Imate li Vi kakvo iskustvo ? afro
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA

Broj poruka : 321
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 27

Pogledaj profil korisnika http://narko-manija.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

pa da

Počalji  Vlaja taj Ned Okt 23, 2011 1:15 am

Pa tako sam i mislio... Mislim, te lovacke price, ispred metadonskih centara - ja ne znam zaista, ko je lud da poredi ISTU koncentraciju 10mg/ml sa 10mg/ml...? Mislimmm... Zaista! A inace, ovaj sorbitol RAZARA vene, a pored toga - ih ZAPUSAVA!!! cherry

Hemofarmov ili Alkaloidov, nije svejedno! pogotovo ako ga furate na venu u picku materinu... U prvom ETANOL u drugom limunska kiselina I SORBITOL!!!! Zjuuu, pa Vi trpajte!

Inace, ja dizem HF-ov i nista mi ne fali osim... voleo bih da u tom nedostatku te euforije koju zapravo i jure ljudi na S.T, da nam dodaju morfin, ovaj oralni najobicniji, ili dva puta nedeljno npr na IV morfin, ili jurnista za 2 nedelje jedno pakovanje na 2 nedelje od 64mg i sl.!!!

Vlaja
Moderatori

Broj poruka : 23
Reputacija: : 1
Datum upisa : 23.10.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Alkaloid Metadon BOLJI???

Počalji  W011 taj Uto Nov 01, 2011 10:36 pm

Govorio sam to ljudima da je Hemofarm Metadon retko dobar. Jos kada je dosao Alkaloid Metadon svi su poleteli na njega, ja ne. Mad
Probaj Alkaloid, Probaj. Mislim se zasto da probam kada mi je ovaj dobar. 5 godina je sve bilo OK.
Bio sam na 40-50mg Hemofarmovog Metadona uvek(5 god) dobar 24h bez zelje za heroinom.
Prvo pijem ga ne ubrizgavam ga tako da mi ne smeta ni alkohol ni secer u Hemofarmovom ni gustina a lepo mi i deluje i nema zasto da prelazim na Alkaloidov koji je laski za ubrizgavanje.
Ali onda je i Hemofarm nesto promenio i ubacio supstance koja meni nisu odgovarala i morao sam da se preselim u Metadonski Centar.
Sada sam na duploj dozi skoro i nije mi dobro kao na Hemofarm Metadonu. No
Verujte i losije izgledam i losije se krecem, Alkaloid Metadon meni nije dobar i ne znam zasto su ga izabrali
(mogu da predpostavim, slabiji je pa da bi na slabijem leku ali bice vise recidiva).
A mozda je i fabrika bezobrazna desava se da naprave dobar lek da bi se izborili na trzistu pa vremenom pokvare.
Mozda nekome odgovara meni uopste ne odgovara osecam se kao da sam na skidanju sa Metadona sa zeljom da uzmem heroin.
Pozzdrav cujemo se jos ne tako cesto jer sam se dogovorio sa lekarima da manje vremena provodim na forumima u raspravi sa protivnicima terapije.
Kazu oni tebe ne mogu da ubede ni ti njih tako da nema svrhe svako ce svojim putem ici i izabrati sta mu odgovara ili umreti.
Ljudi morate da odrzite ovaj forum bar 6 meseci jer to je neki period kada ce poceti da dolaze ljudi dok saznaju, dok se opuste, itd.
W011
Moderatori

Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  W011 taj Uto Nov 22, 2011 12:50 am

Jel znate kakav je Alkaloid Metadon ovako u malim flasicama???
Gorak je ne neprijatno gorak, ja imam neprijatnost povracam od ampula Novalgetola, Nalorex, ...
NE ovaj je kao voda, gorak je a u ustima kao da skuplja usta ta gorcina, specificno nimalo neprijatno.
Bas se oseca jako to specificno gorko i nema eklstrakta nikakvog niti mirise ninasta.
Hemofarmov mirise na bolnicu i pre je bio mnogo jace gorak nego posle sto je bilo kada mi je pozlilo od pomocnih sastojaka.
Alkaloid ne mirise uopste ovaj iz male flasice. Mirise ovaj njihov u centru na neke dodatke ko zna sta.
KRIMINALCI KLASICNI.
Sta su se oni dosetili covece kada zemlja prosi kandidaturu. Ja saljem mailove i pitam da li je to sto ubijaju ljude dovoljan razlog da ne dobijemo kandidaturu jer mislim da jeste.
Mada ionako necemu nikad u EU zato sto se razlikujemo od njih po 100 pitanja i Evropa to zna. Ubijamo svoje ljude i ne dozvoljavamo lecenje kao svaka zemlja Unije u koju zelimo da udjemo. Najgori smo po broju zavisnika i HIV pozitivnih u regionu i to placamo zato sto su Jasnu Daragn ostavili na mestu direktora bolnice u Beogradu. Drugi lekari bi za to vreme radio nesto i sada bi bilo 1000 zavisnika sigurno manje. 500 bi imalo porodice, pilo lek, a vecina onih koji ne nameravaju da odu kod lekara po Buprenorphine jel ih to ne zanima bi optisli jel bi znali da im lekar zeli da pomogne i da nece biti u krizi i da ne moraju da ukradu da bi pokrili krizu.
Ako ti znas da moras da ukrades i prodas drogu da bi sklonio krizu nema tu nista od lecenja niti odlaska kod lekara.
E Jasdna Daragn treba da odgovara za to i da p[ozovu sve koji su odbijeni za Metadon preko nekog medija da se vidi kakvi slucajevi su tu odbijeni da nadgledaju strani lekari to i aju svoje misljenje a njoj da se sudi za odbijanje da pruzi pomoc kakvu bi dobili u civilizovanom svetu.
W011
Moderatori

Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mislim...

Počalji  Vlaja taj Pon Dec 12, 2011 6:41 am

Pre svega, mislim da je ovde tema "Koji je (po nama) bolji"... Po mom goolge-ovanju, dok sam bio na detoksikaciji u privatnoj bolnici sa Wi-Fi Internetom,
mislim da je to sve isti K... samo drugo pakovanje.
Mislim da, ukoliko se nesto menjalo, jeste samo odnos d i l metadona. Mislim da se neprofesionalno ponasanje pri SAMOM PRAVLJENJU metadona. Neka se prave vise nasumicnih analiza smese, pa i same baze koja stigne za proizvodnju. pirat pirat pirat

Vlaja
Moderatori

Broj poruka : 23
Datum upisa : 23.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  SOZO99 taj Pet Jan 13, 2012 9:30 pm

Hemofarmov metadon je mnogo drugaciji od alkaloidovog,to govorim iz mog iskustva.Hemofarm duze drzi,narmalnije seosecam na njemu,i nemam brige da licu izdrzati 24h,dok Alkaloid ima cudno osamucujuce dejstvo,i meni se samo spava od njega i nista mi se ne radi,stonije slucaj sa Hemofarmom!!! Toliko od mene pozz.
SOZO99
Moderatori

Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  coph8er taj Čet Jan 19, 2012 2:19 am

Admin ::Puno je prica da je Alkaloidov Metadon "bolji" i da - "traje duze" ! E pa, sufrujuci po Internetu dosao sam do fascinantnog zakljucka da je zapravo Hemofarmov Metadon taj koji je "cistiji" i "bezbedniji" ! Pogledajte sliku i videcete koje su pomocne supstance od Alkaloidovog! ako pogledate dobro, tu je "sorbitol" koji je neverovatno stetan, pogotovo za one koji i dalje zive u iluziji da je Metadon Alkaloid "pogodan" za I.V upotrebu. NIJEDAN od metadona, osim onaj za IV , NIJE za iv... Ili ? Imate li Vi kakvo iskustvo ? afro
JA DOBIJAM SAMO 55MG ALKALOIDA OD LITRE I POSLE 3h POCINJE KRIZA,A UVECE NEMA SPAVANJA,OD 4h UJUTRU KRECE R A S P A D A NJ E!!!!!!
coph8er
Moderatori

Broj poruka : 83
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Da je ili nije bolji

Počalji  Dilaudid71 taj Uto Feb 07, 2012 6:25 am

Ja ću sada iznete jedno mišljenje za koje znam da će naići na mnogo negodovanja, ali šta je tu je
Kao prvo razlike izmedju Hemafarmovog i Alkaloidovog Meta NEMA affraid
Narkoman sam sada će skoro obljetnica 20 godina, na terapiji sam skoro punih 5 godina, i otada mi se život manje više preokrenuo.
Činjenice ili facta su sledeća da je kod Hemaformovog Metadona tokom godina dolazilo da raznih nivoa "čišćenja" od nus efekata(ali zapamtite za lekare je Otkid Nus efekat, tj.High ii dobitak) što i nije cilj Substitucione terapije, ja lično da se pitam pacijenata na Met terapiji bi bilo drastično manje, zbog čega...Zbog toga što isuviše veliki broj ljudi Metadonsku terapiju doživljava kao , novi način "akcije" tipa trange-frange" i novi način OTKIDA, što sve zajedno čini da se polemika koji je metadon bolji uopšte i vodi, i zbog toga se isuviše veliki broj ljudi vraća heroinu, čaju i ostalom, zbog toga što je metadonsku terapiju shvatilo ....u stvari uopšte nije shvatilo...već samo videlo šansu u tome da na neki način sebe obezbedi od sigurne zikre, a "kada nisi u zikri sve ostalo će mo lako," jeli tako braćo narkomani.
Na još jedan način ću ilustrovati koliko su priče o ovom ili onom metadonu slabo smislene....bilo je to pre dve godine, gde mi frend priča kako je došao u posjed starog dobrog plivinog Heptanona(ja isto pripadam generaciji koja je prvo probala hept, pa tek onda čula za met)Uglavnom uzeo je on taj hept i po priči se izdobiojao pa skoro "kao nekad", dva meseca kasnije sam u Umagu gde se upoznajem sa čovekom koji je na održavanju heptanonom i pitam ga ja tj. kažem kako mi je prijatelj ispričao kako je Heptanon onaj STARI, na šta će on "Ma kakvi ...pederi sve su izvukli iz njega , nema tu H od onog staaaarog Heptanona"....uglavnom zaključak je sledeći(da skratim priču) Ako očekujete da se dobijate i "progorevate posteljinu" nijedan vam Metadon ,Heptanon ili već neće valjati, ako hoćete napokon da počnete da živite koliko toliko normalno(kažem koliko toliko jer ste i dalje ovisnik)Metadonskoj terapiji treba da pristupite kada vam je zaista i u duši i u srcu dosta drogiranja i otkida, ali nemožete više da krizirate(jer posle 101 krize čovekovo telo i psiha nisu isti)i Metadon treba da postane "Štaka" na nekih minimalno 4 godine(računa se na da je za 10 godina aktivnog intravenoznog heroinskog ovisništva , barem pola tog vremena potrebno da se čovek zaista odvikne od potrebe za Dobijenošću, High-u, Otkidu ili kako god.I zbog svega toga istina je da se iz današnjih Metadona maximalno odstranjeni opijumski alkaloidi koji izazivaju euforiju, ali isto tako kada se neko 20 godina drogira, više nemože da nadje ni dobar Heroin(jer ni on nije više kao onaj što sam uzimao prvoga puta) Mislim da ništa nisam slagao.
Nemoj te mi zameriti, jako dobro znam šta je muka, ali nemojte ulaziti u priču sa metadonom (jer je Heroinska Kriza dečija igra)Ako imate tri godine polu drogiranja i eto nije vam do krize.
Ovo je moj prvi post , puno pozdrava inicijativi i svaka čast što će ljudi na ovom forumu ako ništa drugo moći da pronadju dobar savet, pa čak i rešenje nekih trenutnih problema i da razmenjiju iskustva...eto ja sam izneo jedno moje.

Dilaudid71
Moderatori

Broj poruka : 9
Datum upisa : 07.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hmm...

Počalji  L00cID taj Ned Mar 04, 2012 10:03 am

Ljudi, od kada sam iz apoteke poceo da dizem HF-ov met s datumom 05.2011. na ovamo - nesto NIJE u redu!
Zenice su mi sire, devojka je to prvo primetila, ceo dan mi se samo spava, svrsim za 4-5 minuta, rad je mnogo kraci i ne pokriva me skroz do uvece - vozim 'biciklu' u snu! ALO! Nekako je apoteka dobila seriju koja je bila pre Maja 2011 pre 10ak dana i razlika je NEVEROVATNA!

Ja sutra ujutru idem do lekara i iznecu mu sve sto imam u vezi (HF) metadona i trazicu da mi na recepte ispisuje ISKLJUCIVO Alkaloid-ov met!
L00cID
Moderatori

Broj poruka : 125
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh