FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Dilaudid71
Moderatori
Broj poruka : 9
Reputacija: : 1
Datum upisa : 07.02.2012

Beograde izdrži još malo Empty Beograde izdrži još malo

Pet Apr 27, 2012 8:39 am
Ljudi zaista mi je teško kada čujem ovakve priče,kao što je ova beogradska, neznam da li je doktor Petrović živ, ali je on bio jedan od retkih privatnjaka čije recepti su bili prihvatani za podizanje bilo kog Leka tipa Metadon, heptanon i sl...moj savet za mladića iz Beograda(čovek živi na dorćolu)i jedan je od najstarijih i medju prvima u jugoslaviji neuro psihijatara koji se specijaliovao za bolesti zavisnosti(to je u ostalom razlog zbog čega su mu recepti bili "validni")A žena mu se kao advokat specijalizirala za odbranu ovisnika za krivična dela...mislim da ako je čovek živ(ja sam pre nekih 7 godina išao kod njega, doduše nisam znao za njega , pre skidanja pa sam bio na "suvarku" koji sam jedva preživeo, i kada sam mu to ispričao čovek se uhvatio za glavu, i rekao mi "što me niste kontaktirali, ja bih vas skinuo metadonom za 21 dan....E sada poznata je činjenica , da je čitava ta generacije Dr.Maje paunović i sl jedna vrsta "Ruske Škole" Skidanja koja u suštini ne priznaje nikakve substitute(čist idiotizam)jer nije poenta u Substitutu kao drogi, već kao leku koji ćeš dovoljno dugo da uzimaš, dok god se psihička barijera ili medj narkomanskom braćom poznatiji kao "CRV" ne razbije, doduše to je moguće samo ako se pacijent zaista pridržava Metadona kao Substitucije za apstinencionalnu krizu , a ne kao "Dobitak" "Kuvanje i rokanje istog" i sl, Konkretna namena i svrha je da ako se pridržavate terapije, kroz par godina "CRV" zaista nestaje ili se pojavljuje jako retko i u intenzitetu u kom ga je lako odagnati, A to ta Ruska škola (Rusi dana današnjeg u zavaničnoj medicinskoj praksi nemaju substitucionu terapiju za bilo koju vrstu ovisnosti...Nego Suvarak skidanje, da li brzinski(bacanjem u komu)ili patnja od mesec dana i onda "Gun u Glavu" tj :Blokator i vi ste kao izlečeni, to su ovi naši početkom 2000.godine oberučke prihvatili iz dva razloga, Prvi je bipo , što je Dućaj oš uvek bio MUDO i cela ta priča,, znali su za svakog bitnijeg kupca, koji im je donosio pristojne pare, kada je otišao na lečenja kada će izaći i sl(to vam sve govori o razlozima ukidanja metadona u Drajzu)(kažem 2000, jer je sve do 97' godine u drajzerovoj kada se prijavite da ležite dobijate metadon, a Drugi razlog je, komani kao komani, su to znali da zloupotrebljavaju,kroz prvobitni upitnik i onda tamo napišu da su na 5 grama dopa...te prvotne doze metadona koje su dobijali bi ih obično bolje izdrogirale nego većina fixeva koje su kupovali, doduše ja nisam imao to prijatno iskustvo jer sam zakačio period posle, te sam iz tog razloga direktorici drajza sezona 2002, na pitanje A kako ste vi danas(lično je došla u vizitu)ja sam joj odgovorio , da sam tako dobro, da kada izadjem za dva dana, prvo što ću uraditi je da se izdrogiram kao slon, jer to što vi ovde radite se zove "Izazivanje nervnoga sloma kod pacijenata sa predispozicijom na isti"na šta mi je sva važna odgovorila kako ona zna da je to tako, ali da trenutno bolje od toga ne mogu, na šta sam ja rekao da obavezno onda ako imaju imalo lekarske etike, treba da upozore, naročito narkomane sa dužim stažom, kojima to nije ni prvo ni drugo skidanje, da im praktično ne možete pomoći, nego da ste limitirani na ovisnike sa ne većim stažom od max godinu dana, kojima je to prvi ozbiljniji pokušaj skidanja, jer njima bi ova vaša terapija diklofenima, pa još ako ih malo slagite i pustite buvu da im dajete i neki substitut...bila O.K) Upravo iz svih tih razloga, savetujem svima,da se podrži inicijativa, registrovanja nas , kao NVO, ponavljam, prava bilo koje organizacije su 100-struko veća i 100-struko ostvarljivija, nego pojedinca, ovisnika, koji nije zadovoljan lekom koji dobija...No ne može sve preko noći, i za to je potrebno vreme, ali ponavljam da bi naročito stariji ovisnici koji su već na Substituciji metadonom trebali da razmisle o pristupanju organizaciji, ja sam se sa Admin-om dogovorio , da ću donirati neka mala sredstva, koja su potrebna za tu administraciju i sl, pa polako da se krene, svi oni koji su ozbiljnoodlučili da se oslobode heroinske ovisnosti nemaju čega da se stide(nemaju ni heroinski ovisnici, ali se oni stide duboko u duši, tj. većina onih kojima je heroin isključivo postao hemijska tvar koju mora imati u organizmu da bi mogao ustati iz kreveta, i koji nema više ni fleševe, ni stondeve, ni ništa "kao što je nekada bilo" tj. od zabave nije ostalo ništa, samo je prisutna panika i mučnina u celoga tela, čak i kada se "Srede".
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Beograde izdrži još malo Empty E - TAKO , POČINJEMO!

Uto Maj 01, 2012 10:49 pm
Poštovani članovi team-a,svi oni koji nas poštuju, i koji pre svega sebi žele bolje i korisnici "MetadonPlus" foruma!

Došao je dan, kada mogu, kao presedavajući da Vam saopštim da je počela kampanja sakupljanja potpisa za uvodjenje i implementaciju S.R.O.M medikamenata u Opoidno Substitucionalnu Terapiju u Srbiji. Meni je ovo dan, koji sam jedva dočekao, i mogu sa ponosom da kažem da sam ušao u "istoriju" sa ovim poduhvatom. Na žalost, ja sam prvi koji je ovako nešto učinio, i pre ovoga mnoga dela, za sve nas koji se lečimo, planiramo da se lečimo, ili nam jednostavno državna politika "lečenja" nije dovoljno "atraktivna" da bi nas "privukla" da se, u opšte, lečimo. study

Danas, danas ulazimo u istoriju. "MetadonPlus" zajednica, prva je medju svima, pokrenula pravu inicijativu - i ima pravi program koji će podržati svi oni koji se zalažu za ulazak Slow-Release Oral Morphine-a trademark-a "Substitol" ili "MST Continus". Na stranici [url] http://www.scribd.com/doc/91507586/MetadonPlus-Potpisi-Za-Projekat-S-R-O-M[/url] http://www.scribd.com/doc/91507586/MetadonPlus-Potpisi-Za-Projekat-S-R-O-M možete dati svoj doprinos, tj. potpis za projekat koji možete pročitati preko linka na toj stranici. Very Happy Very Happy Very Happy

Nadam se da ćemo se skupiti toliko da imamo bar 5000 potpisa, pa da lokalnom nivou učinimo nešto, naravno cilj je 100.000 jer onda nema glasanja, već se predlog automatski implementira.

Za sve one, koji bi poneli šablon za potpisivanje, slobodno to učinite. Sa desne strane stranice koja je navedena, imate "DOWNLOAD" dugme, koje će Vam kasnije omogućiti da iz programa iz kojeg pokrećete file - isti i odštampate. cheers
Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu