FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Hydromorphone i Heroin Assisted Treatment (HAT) Empty Hydromorphone i Heroin Assisted Treatment (HAT)

Sub Nov 05, 2011 2:48 am
Sta mislite o ovim metodama supstitucije? Opste je poznato da je hidromorfon jako tesko razlikovati od heroina, a H.A.T se sprovodi u vise zemalja evrope, kanada, i australija. Mislite li da su ove mere substitucije ok? Da li se zalazete za njih ili...? Kakva su Vam iskustva sa drugim opoidima koji mogu da se koriste u substituciji...
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

Hydromorphone i Heroin Assisted Treatment (HAT) Empty Re: Hydromorphone i Heroin Assisted Treatment (HAT)

Sub Nov 05, 2011 5:20 am
Rekao sam sta mislim o Hidromorfonu (Jurnista) da ne moze da pokrije ljudi koji su na Metadonu prethodno a sta mislim o heroinu... Ne znam.
Moram da pocnem da ga uzimam da ne bi umro.
Ako mislim da produzim zivot dok Metadon ne bude valjao kao pre. Mislim da je zlo sa koga smo pokusali da se skinemo. Sada vidim zbog Srbije neuspesno.
Valjda sam jedan od malog broja ljudi na svetu koji je uspeo da u sebi nadje snagu da uz pomoc Metadona apstinira ali nije uspeo uz svako govno koje mu Srpska drzava poturi a da na njemu pise Metadon. Mislim da se nije postigla svrha susptitucionog programa posto Droga (Heroin) se ubrizgava, i dalje je prisutan rizik neki ali manji nego na ulici ili podrumu, vise puta mora dnevno to da se radi, nije zaveden i registrovan kao lek(zbog toga mi je tesko da sam sebe ubedim da radim nesto dobro sebi mada bi to lakse podneo nego lecenje lekom koje mi ne prija i na kome ne gubim zelju za heroinom), znaci ne lecis se nego se drogiras i dalje samo sto je drzava te skinula sa grbace kao kriminalca i manje su sanse da u besu namerno zarazis nekog coveka necim jer ti je lose a moze da ti bude dobro da drzava to zeli. Ne znam sta da mislim o tome. Sigurno bi pre usao u taj program nego u Subutex ali ne bi bio nimalo srecan posto je Metadon po meni sasvim dovoljan za normalan zivot. Kada kazem Metadon nemojte racunati na ono sto su Vuckovic i Daragan i ostali napravili od Metadonskog Programa. To vise nije taj program normalan. Ovde si zarobljen kod lekara a i dalje imas zelju za heroinom. Na Metadonu nemas zelju za heroinom.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Hydromorphone i Heroin Assisted Treatment (HAT) Empty odg

Čet Nov 10, 2011 1:13 am
cheers Injektabilni Hydromorphone je testiran davne 2002 godine u Australiji za odrzavanje, i PRIMENJEN JE SVE DO DANAS! Studije pokazuju da velika vecina ljudi koji su dobijali DAM (heroin medicinski) ili Hydromorphone - nisu mogli da razlikuju sta su koji put dobili. Takodje, pored Australije HAT ima Svajcarska,Britanija,Danska,Spanija,Nemacka,Belgija,Kanada - S.R morfin : Austrija,Nemacka,Irska,Britanija,Svajcarksa,Slovenija,Hrvatska,Bugarska,Svedska,Grcka i tako dalje....IV metadon, USA,Canada,Austrija,Nemacka,Irksa,Britanija,Austrija... I tako dalje... tako da- i te kako se isplati sve ovo navedeno, jer davanje IV verzije "droge izbora" manje kosta drzavu nego da ista zarazi u proseku 3 osobe HIV-om ili HCV-om i odrzavanjem (izdrzavanjem) u zatvoru i sudske troskove dodajte na to... Pfff.... Pametne drzave, pametne studije i analize = pametni potezi. Exclamation cheers
Sponsored content

Hydromorphone i Heroin Assisted Treatment (HAT) Empty Re: Hydromorphone i Heroin Assisted Treatment (HAT)

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu