FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Čet Mar 22, 2012 8:31 am
coph8er ::JA VISE NECU CITATI NJENE POSTOVE I TO JE TO...DOSTA NERVIRANJA I SVADJANJA!!!TOLIKO O TOJ TEMI!!ZIVI MI BILI! Very Happy Very Happy Very Happy

Ma trebamo se i dalje družiti čoveče,samo ti ne treba da sve shvataš kao napad na tebe.Okreni na zajebanciju i ti.Pa daj jebem mu miša jesmo li mi ovde neka ekipa ili nismo,a u ekipi se valjda zeza ali naravno u granicama dobrog ukusa,koje su granice odedjuju ljudi na forumu Smile Ja to tako gledam ,i kažem ti sve što želim sebi želim i tebi :)I ne samo tebi nego svima Vama Smile
kina9
kina9
Moderatori
Broj poruka : 1
Reputacija: : 0
Datum upisa : 21.05.2012

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Čet Maj 24, 2012 5:36 am
Pozdrav svima!!!!!
Volela da podelim sa vama moja iskustva sa subotexom..pila sam ga 5 meseci i stvarno mi je prijao i pomogao, u smislu da sam prestala da pijem alkohol,kojeg sam se dohvatila kad sam se skinula sa dopa. Posto sam pre pocetka terapije bila vec cista 3 meseca,krenula sam sa dozom od 4 mg,pa sam poslednji mesec smanjila na 2mg,.Depra je prestala,resila sam da zavrsim fakultet i bas sam se preporodila.Mene je subotex radio, nisam bila odvaljena ali mi je stvarno bilo ok.Postepeno sam ga smanjivala,pa preskakala dane i kriza je bila zaista blaga. Svako treba da nadje sta mu odgovara,ja licno nisam zelela na metadon,sto ne znaci da mislim ista lose o njemu.
Pozdrav josh jedan od mene za vas!!!!!!!!












L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Dobrodosla na forum!!! :)

Čet Maj 24, 2012 9:50 am
kina9 ::Pozdrav svima!!!!!
Volela da podelim sa vama moja iskustva sa subotexom..pila sam ga 5 meseci i stvarno mi je prijao i pomogao, u smislu da sam prestala da pijem alkohol,kojeg sam se dohvatila kad sam se skinula sa dopa. Posto sam pre pocetka terapije bila vec cista 3 meseca,krenula sam sa dozom od 4 mg,pa sam poslednji mesec smanjila na 2mg,.Depra je prestala,resila sam da zavrsim fakultet i bas sam se preporodila.Mene je subotex radio, nisam bila odvaljena ali mi je stvarno bilo ok.Postepeno sam ga smanjivala,pa preskakala dane i kriza je bila zaista blaga. Svako treba da nadje sta mu odgovara,ja licno nisam zelela na metadon,sto ne znaci da mislim ista lose o njemu.
Pozdrav josh jedan od mene za vas!!!!!!!!

Dobrodosla! Smile

Licno nemam iskustva sa subutexom, ali sam citao i cuo o njemu dosta.
Uhh... kad sam procitao da si pila alkohol, stegao mi se zeludac, ne podnosim ga... Cak ni pivo, mada se nekada reeeeetko desi i popijem jedno hladno, ali to jednom u 3 meseca.

A reci - nisi htela metadon, sto? Pila si ga i nije ti odgovarao, ili...?
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Sre Maj 30, 2012 5:29 am
coph8er ::
Vanja ::Ma kako samo možeš takve nebuloze da tvrdiš? Ti znaš provereno da to nikom nije uspelo?Ko si ti svevideće oko VB?
Jel ti znaš sve narkomane na svetu?
A šta ako ti ja kažem da sam se tako spustila i održavam se tako već godinama?14 godina sam na metadonu i prva sam iz Subotice koja je dobila th.došla sam bila na dve bočice dnevno ,a sad sam na 30 kapi i ti ćeš da tvrdiš pouzdano da je to neizvodljivo...neizvodljivo je tebi i onima koji se uz th.koriste i još po nešto.
Oni koji th.piju kao LEK oni nemaju probleme,a svi oni koji th.uzimaju pa je ufuraju ili popiju za dva dana ,e oni cvile kako se znoje i kako im je malo,kako u centrima mešaju metadon,itd,itd.
Oćeš i sad tvrditi provereno da je to neizvodljivo?
Smanji malo,ne širi dezinformacije i daj čoveku podršku kad već želi da pokuša da se spusti,nemoj mu odmah ubacivati u glavu neuspeh,ako si ti po pitanju skidanja u životu neuspešan,pun besa i paranoje., jel shvataš da nisu svi kao ti?I ako čoveku ne možeš dati vetar u ledja nemoj ga ni zaustavljati u pokušaju spuštanja tolerancije.
HOCES MI SE SKINUTI VISE SA KURCA JEBEM MU MATER!!!!!!!!PRICAM O SVOM ISKUSTVU I SVOJIM DRUGARIMA POZNANICIMA!IDI VISE U PICKU MATERINU,ODJEBI OD MENE,KAKO DA TI OBJASNIM?????????????????????????????I KO SE PUCA,KO TROSI ZA DVA DANA,STA PRICAS TI,STA KLEVETAS?!!ZNAS NEKU JAJARU KOJA ME ZNA I ODJEDNOM ZNAS CEO MOJ ZIVOT!CINKAROSI OBICNI,SAMO LAZETE I SHLIHTATE SE JEDNI DRUGIMA...ODJEBI PO 100-TI PUT VISE OD MENE!!!!!!!


COPH8ER - BAN!!! DOSTA MI JE TVOG REČNIKA I TVOG VASPITANJA. PREISPITAJ SE, PA ONDA MOŽDA MOŽEŠ NAZAD, DO TADA IDI NEGDE PA PSUJ I RADI ŠTA GOD HOĆEŠ.

Korisnik : Coph8er
Akcija : ZABRANA PRISTUPA - BAN
Period: Na neodređeno
Razlog : Više puta opominjan, javno . Ne pridržavanje P.K "MetadonPlus" foruma.
Komentar: Kada razmisliš o svemu, i kada budeš bio spreman na normalan razgovor - možeš poslati mail na metadonplus@mail.com
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Ban!

Čet Maj 31, 2012 3:08 am
I treba banovati! Ovakvo ponasanje ce samo odbiti buduce, potencijalne clanove!

@Admin - Ne znam zasto je forum jos uvek prilicno slabo posecen (necu da ulazim u detalje), ali bih licno voleo/preporucio da cesce dolazis i reagujes kao sto si reagovao na post iznad (jer se ta "rasprava" desila prilicno davno).

Evo, ja prvi barem 2-3 puta nedeljno dodjem na forum, cesto i ostavim komentar ali skoro uvek ostanem bez odgovora.

Ako imas ideju - reci kako da pomognem(o) i da se prosirimo! Share-ovanje na social sajtovima kod mene ne dolazi u obzir (iz razumljivih razloga), ali ako imas neku ideju, ja cu pomoci ako mogu!

Cheers! Wink
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Pon Nov 12, 2012 12:11 am
Boban ::Brate!Ja sam dugo mislio da samo uspeva-SASEČEŠ I U ku###-TRPIŠ DOK NE PRODJE!90% na Detelini ljudi koji su probali sa smanjivanjem su se vratili(a neki čak i povećali)!Čuj ovo!Lik na mardelju(slagaću te ali mislim da je u pitanj 2004 ili 2005(uglavnom posle odlaska onog majmuna od upravnika!Momak je moje godište i pio je 300 kapi,svaki dan!Prošlo je to par meseci(dobio je oko 5-6 godina)i jedan dan -NEMA TERAPIJE ZA NJEGA!On odmah kod dr-a i pita gde je moj met?Kada ovaj odgovara:Ti si D....čist već 2 nedelje-a šta se desilo?Lekar je bio u kontaktu sa Vučkovićem i dogovorili se da mu smanjuju po malo-i doveli ga do nule!Kada je izašao,sedimo(pijemo kafu i pričamo)pitam ja njega:"Pa,dobro,brate kako nisi osetio da piješ vodu sa nekim bezveznim kapima?Kaže:"Nećeš mi verovati,ali malo me je boluckao stomak-dva,tri dana-ali sam kontao da je od hrane!Kada je izašao opet se vratio metu(2 boce na dan)i sda je opet pao(pre par nedelja-bio je naslov"uhapšen najveći diler u neznam koliko godina u nazad-bio je i snimak-možda si video!Ja sam probao da smanjujem čaj-svojevremeno,ali sam se uvek vraćao na početak-DOK MI NIJE PUKAO FILM I KUPIO PAR INFUZIJA,ELEKTROLITA,VITAMINA ITD I KRENUO DA SE SKIDAM NA SUVO(BEZ BENDŽOSA,BEZ IČEGA I USPELO MI JE (MISLIM DA SAM BIO ČIST OKO 2,5-3 godine)ETO

Taj "dečko" je iz Bečeja, odakle sam i ja. I vrlo se dobro poznajemo, što nije baš za ponos,


Poslednji izmenio ADMINISTRATOR dana Pon Nov 12, 2012 12:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : nije za ponos)
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Terapija

Ned Maj 12, 2013 10:22 pm
Od februara 2011 sam na metadonskoj terapiji i otprilike toliko dugo i posecujem ovaj sajt! Nisam pisala do sada.Nisam navikla da pricam o sebi i o ovom problemu.Ali otisla sam U Metadoski centar/Beograd. I iskreno funkcionisem. Ali ova anketa me je naterala da pisem.Da li vam je met ok/jeste,a da li je najbolje resenje nije,da li je osoblje ok/jeste a da li bi trebali da budu bolji... Funkcionisem.Jos uvek mi nije uspostavljena konacna terapija jer imam jos jednu bolest uz ovu pa se metadon slaze ili neslaze sa ostalim lekovima.I to traje a ja postajem umorna.A umorna sam jer sam ovisnik sa prekidima od 81 i ovo mi je prvo lecenje.I ocekivala sam pomoc.Ako nespavam/povecaj te terapiju,ako sam depresivna/uvedite anti depresiv i povecajte terapiju(Izvini,zaboravili smo na ove druge lekove zato ti je lose,ukini svu terapiju na 5 dana),gusim se/jao tebi je velika terapija,smanjicemo,uvode mi Tegretol povecaj terapiju ali ljudi gusim se...Mislim da shvatate o cemu pricam.2011 otisla sam na more,rekla sam da cu ostati barem mesec dana i dobila terapiju za 15.Ostala 45 kupovala met,vratila se i nisu me izbacili jer sam imala metadon u urinu.Ali nesmem vise da odem na vise od 15 dana,sada cu mozda moci i C.G jer u Dobroti imaju metadonski centar.Ovo mi je prvo lecenje u ustanovi(prethodna skidanja na moj nacin i nije ih bilo puno) Radim,korstan sam clan drustva i sve je ok dok nisam otisla u centar.Uspela sam da sakrijem 30 godina drogiranja ali ne mozes da sakrijes metadonsku terapiju.Gde god da treba da idem kod lekara prvo sto napisu je Heroinski ovisnik od 81godine.I za skener,neurologa(neuralgija trigemini mi je druga dijagnoza)za EEG,za snimanje kicme,na kartonu mi pise krupnim slovima crvenim flomasterom F21.1 ili koja je vec sifra za bolesti zavisnosti.I onda dodjes na red nikad,jer tu te znaju,do juce su imali neko drugo misljenje o tebi do juce su hteli da ti pomognu ali sada. Sam metadon,nije metadon,pila sam ga ranije 80-tih.Dobro ne kriziram ali sam ko pas navucena a budim se i lezem sa zeljom da se uradim i to traje.I umorna sam od te te borbe sa sobom i od bolova,diskriminacije,ne spavanja.
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Sub Jun 01, 2013 12:17 am
monkeyb :: Od februara 2011 sam na metadonskoj terapiji i otprilike toliko dugo i posecujem ovaj sajt! Nisam pisala do sada.Nisam navikla da pricam o sebi i o ovom problemu.Ali otisla sam U Metadoski centar/Beograd. I iskreno funkcionisem. Ali ova anketa me je naterala da pisem.Da li vam je met ok/jeste,a da li je najbolje resenje nije,da li je osoblje ok/jeste a da li bi trebali da budu bolji... Funkcionisem.Jos uvek mi nije uspostavljena konacna terapija jer imam jos jednu bolest uz ovu pa se metadon slaze ili neslaze sa ostalim lekovima.I to traje a ja postajem umorna.A umorna sam jer sam ovisnik sa prekidima od 81 i ovo mi je prvo lecenje.I ocekivala sam pomoc.Ako nespavam/povecaj te terapiju,ako sam depresivna/uvedite anti depresiv i povecajte terapiju(Izvini,zaboravili smo na ove druge lekove zato ti je lose,ukini svu terapiju na 5 dana),gusim se/jao tebi je velika terapija,smanjicemo,uvode mi Tegretol povecaj terapiju ali ljudi gusim se...Mislim da shvatate o cemu pricam.2011 otisla sam na more,rekla sam da cu ostati barem mesec dana i dobila terapiju za 15.Ostala 45 kupovala met,vratila se i nisu me izbacili jer sam imala metadon u urinu.Ali nesmem vise da odem na vise od 15 dana,sada cu mozda moci i C.G jer u Dobroti imaju metadonski centar.Ovo mi je prvo lecenje u ustanovi(prethodna skidanja na moj nacin i nije ih bilo puno) Radim,korstan sam clan drustva i sve je ok dok nisam otisla u centar.Uspela sam da sakrijem 30 godina drogiranja ali ne mozes da sakrijes metadonsku terapiju.Gde god da treba da idem kod lekara prvo sto napisu je Heroinski ovisnik od 81godine.I za skener,neurologa(neuralgija trigemini mi je druga dijagnoza)za EEG,za snimanje kicme,na kartonu mi pise krupnim slovima crvenim flomasterom F21.1 ili koja je vec sifra za bolesti zavisnosti.I onda dodjes na red nikad,jer tu te znaju,do juce su imali neko drugo misljenje o tebi do juce su hteli da ti pomognu ali sada. Sam metadon,nije metadon,pila sam ga ranije 80-tih.Dobro ne kriziram ali sam ko pas navucena a budim se i lezem sa zeljom da se uradim i to traje.I umorna sam od te te borbe sa sobom i od bolova,diskriminacije,ne spavanja.


Teska prica skroz cimaju te vamo tamo kojekakve dijagnoze.Mogu bogu da zahvalim sto je moja jedina dijagnoza bolest zavisnosti i to je to znaci da mi metadon pomaze u tolikoj meri da sam postao onaj stari kakav sam bio pre dopa i nadam se da cu takav (znam) da cu takav i ostati. Pokusavam nesto da smisli da ti kazem a ne mogu mozak kao da mi je stao jer kontam da imas mnogo vise iskustva od mene. Ja sam sve lekove koje su mi dali izbacio povremeno popijem nesto za smirenje i samo metadon i metadon to je ono sto me odrzava normalnog i to je jedina stvar koja mi je bilo koja terapija donela da budem onaj stari.Jeste jesam zavisbik od metadona ali ako je to cena i da budem onaj stari nije problem. Samo lekove nikako nikakve antidepresive,spustalice dizalice samo metadon
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Sub Jun 01, 2013 4:44 am
monkeyb :: Od februara 2011 sam na metadonskoj terapiji i otprilike toliko dugo i posecujem ovaj sajt! Nisam pisala do sada.Nisam navikla da pricam o sebi i o ovom problemu.Ali otisla sam U Metadoski centar/Beograd. I iskreno funkcionisem. Ali ova anketa me je naterala da pisem.Da li vam je met ok/jeste,a da li je najbolje resenje nije,da li je osoblje ok/jeste a da li bi trebali da budu bolji... Funkcionisem.Jos uvek mi nije uspostavljena konacna terapija jer imam jos jednu bolest uz ovu pa se metadon slaze ili neslaze sa ostalim lekovima.I to traje a ja postajem umorna.A umorna sam jer sam ovisnik sa prekidima od 81 i ovo mi je prvo lecenje.I ocekivala sam pomoc.Ako nespavam/povecaj te terapiju,ako sam depresivna/uvedite anti depresiv i povecajte terapiju(Izvini,zaboravili smo na ove druge lekove zato ti je lose,ukini svu terapiju na 5 dana),gusim se/jao tebi je velika terapija,smanjicemo,uvode mi Tegretol povecaj terapiju ali ljudi gusim se...Mislim da shvatate o cemu pricam.2011 otisla sam na more,rekla sam da cu ostati barem mesec dana i dobila terapiju za 15.Ostala 45 kupovala met,vratila se i nisu me izbacili jer sam imala metadon u urinu.Ali nesmem vise da odem na vise od 15 dana,sada cu mozda moci i C.G jer u Dobroti imaju metadonski centar.Ovo mi je prvo lecenje u ustanovi(prethodna skidanja na moj nacin i nije ih bilo puno) Radim,korstan sam clan drustva i sve je ok dok nisam otisla u centar.Uspela sam da sakrijem 30 godina drogiranja ali ne mozes da sakrijes metadonsku terapiju.Gde god da treba da idem kod lekara prvo sto napisu je Heroinski ovisnik od 81godine.I za skener,neurologa(neuralgija trigemini mi je druga dijagnoza)za EEG,za snimanje kicme,na kartonu mi pise krupnim slovima crvenim flomasterom F21.1 ili koja je vec sifra za bolesti zavisnosti.I onda dodjes na red nikad,jer tu te znaju,do juce su imali neko drugo misljenje o tebi do juce su hteli da ti pomognu ali sada. Sam metadon,nije metadon,pila sam ga ranije 80-tih.Dobro ne kriziram ali sam ko pas navucena a budim se i lezem sa zeljom da se uradim i to traje.I umorna sam od te te borbe sa sobom i od bolova,diskriminacije,ne spavanja.

Da, strasno je kada ne mozes da mrdnes kao covek a da ne cimas pre toga sajtove, pa telefone i na kraju papirologije, nekad i po kilometar.... Uzas... BTW F11 je "nasa" dijagnoza Wink

Kazes da bolujes i od "neuralgija trigemini"? Sad listam google i jaaaako dobro znam sta je to! Ali nisam nikada od doktora dobio potvrdu niti su me ozbiljno tada shvatali. A sada je vec... No, evo ovako...
Moja prva teza droga je bio trodon. Ne treba da pricam da sam ga sredinom 90-ih pio kao teenager na kile, na velikom odmoru (za cenu 2-3 djevreka) mi odemo do najblize privatne apoteke i kupimo troxe. I tako sam unistavao svoj mozak da je to haos. Vec kada sam kapsule stavio u usta, podsvesno (ili svesno!) organizam mi je vec trigerovao refleks za povracanje jer je znao sta mu sledi. Bilo je i epi napada, uhhh.... sramota me je dok ovo pisem, koliki sam magarac.... Imao sam jaaaako puno epi napada i bio sam jedno vreme u fazonu ako osetim da je vreme da opet dobijem epi napad, da ga sto pre dobijem, pa da mi se resetuje mozak pa da se mogu opet sa manje briga rokati, da necu epi u skorije vreme dobiti. Pazi kako sam razmisljao!!!! Question Exclamation
Elem! Dosao je kraj sa trodonima negde 2007.-e... ALI!!! Ja sam TAKVE bolove trpeo u glavi, NEVEROVATNO! Kao da "duh" ogromnog teretnog voza prodje kroz mene (glavu), neki strujni udar, propracen zvukovima, pritiskom u glavi i bubnim opnama... I poceh ja da rokam caffetin na svoju ruku... U pocetku je pomagalo, pa sam pre 2god prestao sa svim caffetinima i tim kikiriki painkiller-ima (kada sam napokon dobio metadon). Dan danas imam te "brze strujne udare", ali ne tako strasne, zahvaljujuci metadonu. Ali kada spavam, onda zna da bude "veselo", ali *kuc-kuc*, kazem - met mi ipak pomaze.

Uhhh... raspisah se ja.... Shocked
U prevodu - kakvi smo magarci svi sto smo zalutali na ovaj put. Da se sretnu L00cID iz sadasnjosti i L00cID iz teenage perioda, ne da bih ga prevaspitao! Jujuj!!! Ali gotovo.... Crying or Very sad

No - glavu gore - Sta je bilo, bilo je - drago mi je sto se dopisujemo i druzimo ovde! Ipak je lakse kada imas nekome ispricati neke svoje najdublje intime.... Wink
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Sub Jun 01, 2013 8:56 am

Metadon pa kakav god da je ili kakav god da nam daju meni omogucava da funkcionisem.Na zalost meni ne sprecava bolove od Neuralgije ali to nerade ni ovi drugi lekovi koje sam dobijala dosada.Funkcionisem,prijtelj je kucnog budzeta.Ja sizim na Metadonski centar,to jest na ljude koji su tamo i trebali bi da nam pomognu.Radno vreme je vise nego glupo od 8-12.Ne smes da zakasnis(nismo smeli ni kod dilera) nece da sacekaju ni 5min,ako se pozalim na terapiju,da mislim da nesto nije bas s njom u redu kazu mi da se samo ja zalim a da li vam i to zvuci poznato.Ne smemo da pricamo u cekaonici,doktorka pita prijatelja Googl-a o mojim lekovima predamnom,pita me posle preskocenog dana da li sam se izdrogirala juce(zakasnila sam 10min i nisam dobila terapiju)... O a sestrice pa blago receno one su tamo gazdarice.To me muci.A ja masem i vicem MI SMO LJUDI.Ne nismo,mi smo za njh F.11.U kafice oko centra nam je zabranjen ulazak a centar je na Zeleznickoj stanici preko puta takozvanog Picinog parka.Divan jedan kraj sa biranom klijentelom e a ja tamo ne mogu da pijem kafu.I osecam se grozno.I guram dalje i izguracu ali razmisljam o napustanju centra jako cesto pa onda se uplasim jer nesto ne mogu bas da racunam na svoj jak karakter.I znate o cemu pricam a i jako mi je drago da imam kome da pricam!!! Very Happy cheers flower
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Sub Jun 01, 2013 11:09 am
monkeyb ::
Metadon pa kakav god da je ili kakav god da nam daju meni omogucava da funkcionisem.Na zalost meni ne sprecava bolove od Neuralgije ali to nerade ni ovi drugi lekovi koje sam dobijala dosada.Funkcionisem,prijtelj je kucnog budzeta.Ja sizim na Metadonski centar,to jest na ljude koji su tamo i trebali bi da nam pomognu.Radno vreme je vise nego glupo od 8-12.Ne smes da zakasnis(nismo smeli ni kod dilera) nece da sacekaju ni 5min,ako se pozalim na terapiju,da mislim da nesto nije bas s njom u redu kazu mi da se samo ja zalim a da li vam i to zvuci poznato.Ne smemo da pricamo u cekaonici,doktorka pita prijatelja Googl-a o mojim lekovima predamnom,pita me posle preskocenog dana da li sam se izdrogirala juce(zakasnila sam 10min i nisam dobila terapiju)... O a sestrice pa blago receno one su tamo gazdarice.To me muci.A ja masem i vicem MI SMO LJUDI.Ne nismo,mi smo za njh F.11.U kafice oko centra nam je zabranjen ulazak a centar je na Zeleznickoj stanici preko puta takozvanog Picinog parka.Divan jedan kraj sa biranom klijentelom e a ja tamo ne mogu da pijem kafu.I osecam se grozno.I guram dalje i izguracu ali razmisljam o napustanju centra jako cesto pa onda se uplasim jer nesto ne mogu bas da racunam na svoj jak karakter.I znate o cemu pricam a i jako mi je drago da imam kome da pricam!!! Very Happy cheers flower

Da, da.... Znamo o cemu pricas .... Junky and his monkey....
Reci - ne mozes da predjes na recepte? Da ti izpisuju i da budes sama sebi gazda? Kod mene je tako... Sad dok je nestashice, sva sreca pa mi je dr-ica opste prakse cool zena i pre nego sto mi nestane leka, 2-3 dana ranije mi izpise 2 dupla recepta (4kut - koje su mi za 8 dana dovoljne).
Da sam na tvom mestu - raspitao bih se za tu varijantu, pa makar na kvarno ih na'vatala (sta god to bilo)...
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Ned Jun 02, 2013 2:34 am
kina9 ::Pozdrav svima!!!!!
Volela da podelim sa vama moja iskustva sa subotexom..pila sam ga 5 meseci i stvarno mi je prijao i pomogao, u smislu da sam prestala da pijem alkohol,kojeg sam se dohvatila kad sam se skinula sa dopa. Posto sam pre pocetka terapije bila vec cista 3 meseca,krenula sam sa dozom od 4 mg,pa sam poslednji mesec smanjila na 2mg,.Depra je prestala,resila sam da zavrsim fakultet i bas sam se preporodila.Mene je subotex radio, nisam bila odvaljena ali mi je stvarno bilo ok.Postepeno sam ga smanjivala,pa preskakala dane i kriza je bila zaista blaga. Svako treba da nadje sta mu odgovara,ja licno nisam zelela na metadon,sto ne znaci da mislim ista lose o njemu.
Pozdrav josh jedan od mene za vas!!!!!!!!

To je skroz super i pozitivna priva ali mene interesuje kako si dosla do suba posto ga meni niko nije ni ponudio jedinu stvar koju su mi ponudili je metadon i ne mogu da se pozalim moj zivot je puno bolji od kada sam na programu ali sam i dalje zavisnik (zavisim i od njih,putovanja...)










monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Ned Jun 02, 2013 7:26 am
metadonman ::
kina9 ::Pozdrav svima!!!!!
Volela da podelim sa vama moja iskustva sa subotexom..pila sam ga 5 meseci i stvarno mi je prijao i pomogao, u smislu da sam prestala da pijem alkohol,kojeg sam se dohvatila kad sam se skinula sa dopa. Posto sam pre pocetka terapije bila vec cista 3 meseca,krenula sam sa dozom od 4 mg,pa sam poslednji mesec smanjila na 2mg,.Depra je prestala,resila sam da zavrsim fakultet i bas sam se preporodila.Mene je subotex radio, nisam bila odvaljena ali mi je stvarno bilo ok.Postepeno sam ga smanjivala,pa preskakala dane i kriza je bila zaista blaga. Svako treba da nadje sta mu odgovara,ja licno nisam zelela na metadon,sto ne znaci da mislim ista lose o njemu.
Pozdrav josh jedan od mene za vas!!!!!!!!

To je skroz super i pozitivna priva ali mene interesuje kako si dosla do suba posto ga meni niko nije ni ponudio jedinu stvar koju su mi ponudili je metadon i ne mogu da se pozalim moj zivot je puno bolji od kada sam na programu ali sam i dalje zavisnik (zavisim i od njih,putovanja...)

Bas to kako da dodjemo do toga da barem probamo nesto drugo! jer realno i dalje smo navuceni mlooogo i na puno meta a povodac oko vrata je najveca muka.Meni konkretno za sub su rekli da to nije za mene a ne i zasto nije za mene.700din po kutiji nije nesto sto moze da mi bude problem jer kad sam kod burazera u Novom Sadu jednom nedeljno putujem tamo/vamo i to je veci izdatak.Konkretno pitanje bi bilo da li sub ima istu namenu kao i met.Skidanje i odrzavanje ili samo skidanje? scratch










monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Ned Jun 02, 2013 7:32 am
L00cID ::
monkeyb ::
Metadon pa kakav god da je ili kakav god da nam daju meni omogucava da funkcionisem.Na zalost meni ne sprecava bolove od Neuralgije ali to nerade ni ovi drugi lekovi koje sam dobijala dosada.Funkcionisem,prijtelj je kucnog budzeta.Ja sizim na Metadonski centar,to jest na ljude koji su tamo i trebali bi da nam pomognu.Radno vreme je vise nego glupo od 8-12.Ne smes da zakasnis(nismo smeli ni kod dilera) nece da sacekaju ni 5min,ako se pozalim na terapiju,da mislim da nesto nije bas s njom u redu kazu mi da se samo ja zalim a da li vam i to zvuci poznato.Ne smemo da pricamo u cekaonici,doktorka pita prijatelja Googl-a o mojim lekovima predamnom,pita me posle preskocenog dana da li sam se izdrogirala juce(zakasnila sam 10min i nisam dobila terapiju)... O a sestrice pa blago receno one su tamo gazdarice.To me muci.A ja masem i vicem MI SMO LJUDI.Ne nismo,mi smo za njh F.11.U kafice oko centra nam je zabranjen ulazak a centar je na Zeleznickoj stanici preko puta takozvanog Picinog parka.Divan jedan kraj sa biranom klijentelom e a ja tamo ne mogu da pijem kafu.I osecam se grozno.I guram dalje i izguracu ali razmisljam o napustanju centra jako cesto pa onda se uplasim jer nesto ne mogu bas da racunam na svoj jak karakter.I znate o cemu pricam a i jako mi je drago da imam kome da pricam!!! Very Happy cheers flower

Da, da.... Znamo o cemu pricas .... Junky and his monkey....
Reci - ne mozes da predjes na recepte? Da ti izpisuju i da budes sama sebi gazda? Kod mene je tako... Sad dok je nestashice, sva sreca pa mi je dr-ica opste prakse cool zena i pre nego sto mi nestane leka, 2-3 dana ranije mi izpise 2 dupla recepta (4kut - koje su mi za 8 dana dovoljne).
Da sam na tvom mestu - raspitao bih se za tu varijantu, pa makar na kvarno ih na'vatala (sta god to bilo)...

Neuralgija Trigemini je razlog jer zahvaljujuci njoj ili bolje lekovima za nju meni nije odredjena konacna terapija.Sada sam prestala da pijem Neurontin i ako me vrate na Tegretol automatski mi se povecava metadon otprilike za 40mg/60mg...I idemo u krug! confused
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Ned Jun 02, 2013 8:03 am
Auuu.... Bas tako - u krug.... Nije dosta sto je bolest zavisnosti zacarani krug nego jos i taj krug podleze zakonima druge bolesti... bedaka... Sad
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty ne vredi citat

Pon Jun 03, 2013 11:19 am
To je skroz super i pozitivna priva ali mene interesuje kako si dosla do suba posto ga meni niko nije ni ponudio jedinu stvar koju su mi ponudili je metadon i ne mogu da se pozalim moj zivot je puno bolji od kada sam na programu ali sam i dalje zavisnik (zavisim i od njih,putovanja...)

pa sam ti ovako ponovio pitanje i ako mozes da mi kazes ekvivalent suba od 8mg koliko bi to bilo mg metadona ako uopste moze da se pravi takvo poredjenje
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Pon Jun 03, 2013 1:22 pm
Greskom sam ubacula svoje pitanje u dopis KINA9 i METADONMEN.Mada i mene interesuje da li mogu da predjem sa meta na subotex! Izvinjavam se na smetnji!!!
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Pon Jun 03, 2013 1:35 pm
u N.Sadu može da se predje na subotex, ali ne preporučujem, iz iskustva nekih osoba...sad ,ne znam, ako se odlučiš za taj korak , raspitaj se dobro...MOJA PREPORUKA!!
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Pet Jun 14, 2013 11:27 pm
SOZO99 ::u N.Sadu može da se predje na subotex, ali ne preporučujem, iz iskustva nekih osoba...sad ,ne znam, ako se odlučiš za taj korak , raspitaj se dobro...MOJA PREPORUKA!!

   Slazem se.Pocela ja da se raspiujem ovde pa me izgrdise.Usput sto te nema?
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Uto Jun 18, 2013 7:00 am
Što me nema? 
Preselio sam se, tako da jedno vreme nisam imao net...eto, zato me nije bilo..

U svakom slučaju hvala na pitanju, jako mi je bilo drago kad sam video da neko misli i na mene nebitnog. Hvala još jednom!!
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Uto Jun 18, 2013 11:10 am
SOZO99 ::Što me nema? 
Preselio sam se, tako da jedno vreme nisam imao net...eto, zato me nije bilo..

U svakom slučaju hvala na pitanju, jako mi je bilo drago kad sam video da neko misli i na mene nebitnog. Hvala još jednom!!

  Molim i drugi put!!! Uraaa!Very Happy:D:D
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty PEČURKE

Sub Avg 28, 2021 7:11 pm
Ja sam nedavno imao iskustvo sa pečurkama, iako sam na metadonu, i mogu Vam reći da doza od oko 2g (za prvi put), skuvana kao čaj, je bila za mene OTKRIĆE nečeg najlepšeg i najpozitivnijeg. Sve bih dao samo da znam tako te ljude koji imaju šeme za gljive jer smataram, a i staviću u statut U.G da:

MARIHUANA DO 5G
GLJIVE DO 5G

...Za sad, se na forumu neće smatrati kao trgovina narkoticima i moći će da se spominju u bilo kojem kontekstu.
Sponsored content

Sta vam je terapija (bilo koja) donela? - Page 2 Empty Re: Sta vam je terapija (bilo koja) donela?

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu