FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Dilaudid71
Moderatori
Broj poruka : 9
Reputacija: : 1
Datum upisa : 07.02.2012

Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN! - Page 2 Empty Re: Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN!

Sre Apr 25, 2012 8:20 am
Prošlo-nedeljno ponedeljniko podizanje hemofarma, i sve je u najboljem redu(jedino što stvarno nisam zagledao u seriju, niti sam u skorije vreme osetio da mi redovna terapija nije dosta, a koja je da baš nepreciziram, ispod 150 kapi,
Znalo je to da se dešava i ranijih godina, ali ne tako velike serije, nego bukvalno u jednoj turi , bude trećina pojebana, što znači da su bili malo moralniji , pa su mixali pojebanu turu sa dobrom, a pošto je i njihov etički pristup prodaje lekova erodiro.."Šta mi tu možemo" a ko zna možda vrše i neke Placebo Opite affraid ...uglavnom ,ovo nije prvi put...ali je malo drastičniji(ponavljam , ja sam prošao bez posledica)iHoću još jednom da poručim svim članovima foruma, primetio sam tendeciju Totalne Psihoze Straha ,da će te se jednog dana probuditi , krenuti po terapiju a oni će reći "Terapija, kakva terapija??? pa to je ukinuto !!" ...Da je u centru ostalo 300-ak ljudi , koliko je bilo prvobitno planirano da se primi za nekih 5 godina, i da ima samo onih prvobitnih dizača meta iz apoteke sa pisanim receptima, saj scenari bi bio vrlo moguć, ali zbog toga , što su potrebe za supstitucionom terapijom bile mnogo više nego što su oni to u svojim statistikama zamišljali, danas M Centar novi sad sve zajedno ima preko Hiljadu pacijenata...to je brojka koja na primer daleko nadmašuje, sve seoske ambulante, prigradske ,a bogami i neke male gradske...I ukidanje istog bi u najmanju ruku mogao biti duuuugotrajan proces...Doduše znam ljudi se vode logikom ovo je Srbija ovde je sve moguće...pa to je donekle istina, stim što da je samo puka etika u pitanju to jeste , nikakav biznis, već "samo pomažemo ljudima u nevolji", isto tako bi ukidanje bilo mogućnije, ali računam da je centar, kada su u pitanju i proizvodjači lekova i ..etc...postoje interesi da se nastavi sa radom+što je centar još uvek na spisku doniranih centara iz Portugalske centrale , za evropu, doduše niže kategorije prioriteta , nego što je bio prilikom otvaranja.....3 stvar, mislim da Admin ima odličnu ideju o registraciji udruženja pacijenata, jer bilo koje registrovano udruženje, ima daleko veća prava na "halabuku", od bilo kog pojedinca..
.A samo jedan podatak primera radi, da spadamo u redju (vrlo malobrojnu)grupu zemalja , gde pacijent na substituciji dobija metadon "za poneti"....U americi tako što ne postoji(naravno pričam o običnim smrtnicima,jer tamo svako ko iole drži do sebe, kada ga zaboli koleno, dobija Roxy(Rophinol, ozbiljan opijat) A koga malo jače bole ledja, dilaudid...mislim na srednej bogate i bogate ljude koji imaju svoje privatne lekare.Ali Ne-bogati(a mi smo manje više ovde svi NE-bogati, neko ima možda maloo više, neko mallloo manje ali ..." E za takve nema "za poneti" ništa, osim u neki extremnim situacijama ,moranje kratkog putovanja , teške bolesti i sl., Znači nije sve tako crno,U O'landiji je s'početka 90'ih(a mi smo po razvoju terapije i lečenja tu sada negde, možda još koju godinu ranije u Holandiji, tamo je išao Metadon Bus, doduše procedura za terapiju je bila lakša, ali Bus svaki dan kruži drugim delom grada, tako da se jednom do dva puta desi da ti je BUS blizu, ili bliže,ali uglavnom nije a fora je što se zaustavi, ako u roku od 15.-20 minuta niko ne dodje(što je redji slučaj rendeer Kreće ka sledećoj lokaciji, i kada napravi svoj djir, ode kući, što morate priznati nije bolje od "jasnog mesta" gde ćete podići vašu terapiju, došli u 9 ili 12... zato, toliko za sada, i svima preporučujem, da probaju malo da se mentalno odlepe od konstantne napetosti...te nije dobar ovaj, te onaj, te ovo, jao šta ćemo sada... unesite malo pozitivnog duha.Drugo i "zikrašin je za ljude" affraid No Ovo se već jako šalim. affraid
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN! - Page 2 Empty Netacna tvrdna, s toga moram...

Uto Maj 08, 2012 5:24 am
Dilaudid71 ::Prošlo-nedeljno ponedeljniko podizanje hemofarma, i sve je u najboljem redu(jedino što stvarno nisam zagledao u seriju, niti sam u skorije vreme osetio da mi redovna terapija nije dosta, a koja je da baš nepreciziram, ispod 150 kapi,
Znalo je to da se dešava i ranijih godina, ali ne tako velike serije, nego bukvalno u jednoj turi , bude trećina pojebana, što znači da su bili malo moralniji , pa su mixali pojebanu turu sa dobrom, a pošto je i njihov etički pristup prodaje lekova erodiro.."Šta mi tu možemo" a ko zna možda vrše i neke Placebo Opite affraid ...uglavnom ,ovo nije prvi put...ali je malo drastičniji(ponavljam , ja sam prošao bez posledica)iHoću još jednom da poručim svim članovima foruma, primetio sam tendeciju Totalne Psihoze Straha ,da će te se jednog dana probuditi , krenuti po terapiju a oni će reći "Terapija, kakva terapija??? pa to je ukinuto !!" ...Da je u centru ostalo 300-ak ljudi , koliko je bilo prvobitno planirano da se primi za nekih 5 godina, i da ima samo onih prvobitnih dizača meta iz apoteke sa pisanim receptima, saj scenari bi bio vrlo moguć, ali zbog toga , što su potrebe za supstitucionom terapijom bile mnogo više nego što su oni to u svojim statistikama zamišljali, danas M Centar novi sad sve zajedno ima preko Hiljadu pacijenata...to je brojka koja na primer daleko nadmašuje, sve seoske ambulante, prigradske ,a bogami i neke male gradske...I ukidanje istog bi u najmanju ruku mogao biti duuuugotrajan proces...Doduše znam ljudi se vode logikom ovo je Srbija ovde je sve moguće...pa to je donekle istina, stim što da je samo puka etika u pitanju to jeste , nikakav biznis, već "samo pomažemo ljudima u nevolji", isto tako bi ukidanje bilo mogućnije, ali računam da je centar, kada su u pitanju i proizvodjači lekova i ..etc...postoje interesi da se nastavi sa radom+što je centar još uvek na spisku doniranih centara iz Portugalske centrale , za evropu, doduše niže kategorije prioriteta , nego što je bio prilikom otvaranja.....3 stvar, mislim da Admin ima odličnu ideju o registraciji udruženja pacijenata, jer bilo koje registrovano udruženje, ima daleko veća prava na "halabuku", od bilo kog pojedinca..
.A samo jedan podatak primera radi, da spadamo u redju (vrlo malobrojnu)grupu zemalja , gde pacijent na substituciji dobija metadon "za poneti"....U americi tako što ne postoji(naravno pričam o običnim smrtnicima,jer tamo svako ko iole drži do sebe, kada ga zaboli koleno, dobija Roxy(Rophinol, ozbiljan opijat) A koga malo jače bole ledja, dilaudid...mislim na srednej bogate i bogate ljude koji imaju svoje privatne lekare.Ali Ne-bogati(a mi smo manje više ovde svi NE-bogati, neko ima možda maloo više, neko mallloo manje ali ..." E za takve nema "za poneti" ništa, osim u neki extremnim situacijama ,moranje kratkog putovanja , teške bolesti i sl., Znači nije sve tako crno,U O'landiji je s'početka 90'ih(a mi smo po razvoju terapije i lečenja tu sada negde, možda još koju godinu ranije u Holandiji, tamo je išao Metadon Bus, doduše procedura za terapiju je bila lakša, ali Bus svaki dan kruži drugim delom grada, tako da se jednom do dva puta desi da ti je BUS blizu, ili bliže,ali uglavnom nije a fora je što se zaustavi, ako u roku od 15.-20 minuta niko ne dodje(što je redji slučaj rendeer Kreće ka sledećoj lokaciji, i kada napravi svoj djir, ode kući, što morate priznati nije bolje od "jasnog mesta" gde ćete podići vašu terapiju, došli u 9 ili 12... zato, toliko za sada, i svima preporučujem, da probaju malo da se mentalno odlepe od konstantne napetosti...te nije dobar ovaj, te onaj, te ovo, jao šta ćemo sada... unesite malo pozitivnog duha.Drugo i "zikrašin je za ljude" affraid No Ovo se već jako šalim. affraid


Poštovani, u Vašem postu ste napisali da u Sjedinjenim Državama nema take-home doza. Ima, i te kako. Po FDA regulaciji, svaki pacijent koji je najmanje 3 a preporučljivo 6 meseci bez recidiva, na terapiji metadonom može dobit svoje take home doze u trajanju od 3 do 7 dana.
Naime, pacijenti koji su uključeni na take-home fazon, iz ovog ili onog razloga, posle 3 meseca, dobijaju take home doze za 3,4 dana ili 3 dana, četvrti dolaze ili obrnuto. Dok svaki pacijent ima 2 take home bočice za vikend - tačnije za subotu i nedelju. TO je bila nedavno debata, žučna poprilično, o pravima pacijenata na metadonu, u US te s toga možete naći poprilično puno podataka kako i na koji način dobijaju metadon i kako i na koji način se dolazi do take home bočica. E sad njihov metadon, onaj zeleni, od koga od početne doze i Dr.House zakljuca a navučen na vikodin (hidrokodon), onda...

No, evo, sad stiže Metadon MOLTENI, čeka svoju cenu "na veliko" i odluku da li će biti, kao u HR, uvršten u Pozitivnu A listu lekova.
Kako Italijan stigao, tako vidim kako svi hoće Hemofarm od jednom, kako su falš ture otišle, a ne vidim ni da se neko u centru, sad kad sam bio žalio na Alkaloid. Šta više, video sam da ga ljudi kupuju i ....nažalost rokaju zajedno sa sokom onim, pa i preko butt-cheek tehnika više nije nepoznanica za naše NS metadonce.

Jad i beda... No ono sa čime sam izašao u javnost, i sa kojim projektom - mislio sam da ću na mail dobiti bar 2-3 potpisa OD VAS MAKAR KOJI STE OVDE medjutim ništa! Na temi "POČELO JE..." , imate i linkove i sve, ja ne znam DA LI STE ZAISTA TAKVI DA SAMO TRAŽITE DA BUDE BOLJE A NISTE U STANJU MAIL SA POTREBNIM INFORMACIJAMA DA POŠALJETE KAO SVOJ POTPIS!!! cherry



Ja sam sada sa dijazepama prešao na 2.5 x2 na dan lorazepama i 1/4 Clonazepama uveče. Dakle jedan preko dana Lor, a uveče još jedan i 1/4 clonazepama.


OBAVEŠTENJE: ZA SVE ONE KOJI SE PITAJU ŠTA JE SA BUPRENORFINOM, METADON PLUS TEAM ĆE SE U BUDUĆE POZABAVITI ALIMSom i Min.Zdravlja kada je u pitanju Buprenorfin , za koga u apoteci gde mi izdaju metadon NISU NI ČULI , i tom prilikom ću videti da "proguram" ako ništa drugo onda SROM održavanje.

LDP žali sada što ga nismo podržali, ali eto mu - da je ON NAS PODRŽAO I OBEĆAO DA ĆE UKOLIKO BUDE U PRILICI, A SADA JE JASNO DA HOĆE, DA RADI U VLADI - odraditi nam da imamo SROM medikamente za održavanje dobio bi MetadonPlus glasove i jednu OGROMNU KAMPANJU "GLAS ZA NJEGA" medju 150.000 ljudi! Sada, sada je uvideo - poziv dobijen iz glavnog odbora LDPa gde me zovu da odem na sastanak sa "predsednikom"..Kasno malo!


Sve najbolje SVIMA, i daj nam Bože mira i zdravlja - i vlade li normalne više! Moderne Srbije, bez predrasuda, zdravstva bez predrasuda-modernizovanog, političara koji će nas zastupati. Daj nam Bože.

Izvinjavam se ako sam nešto pogrešno napisao, ja sam počeo sa tapper-downom, KOJI DOKTORICA U NS NIJE PODRŽALA TE REKLA DA SE VRATIM NA 280, ali ja.... "jesam", bi ja - ali ima neko "iznad mene" ko kaže:"Ulica ili 280"... Možda je to i dobro, ali da ne jedem već 15 dan i da samo visim na kompu ili idem pa se sastajem sa političarima gde se izderem ko manijak - onda... Jebem ti to!

Izvinjavam se na rečniku!

BORIMO SE ZA PRAVA ! ZA NAŠA PRAVA! MI SMO ORGANIZACIJA KOJA SE BAVI ZAŠTITOM LJUDSKIH PRAVA - KOJA SU NAM "DE FACTO" UGROŽENA!

BOLJEDANAS.BLOGSPOT.COM ; je moj drugi projekat. Pročitajte o istom na www.boljedanas.blogspot.com


S poštovanjem,
VAŠ ADMIN!
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN! - Page 2 Empty Zar opet?!

Sub Avg 11, 2012 10:04 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
U mom gradu izdaju 2 serije, verovali ili ne, OPET su (obe serije) lose.......
Poznanici/poznanice koji isto piju met i s kojima sam u kontaktu, SVI samo spavamo, bez volje smo, krize se vracaju, nekima gadna depresija.... Neverovatno! Zar opet!?

Sta ovaj Hemofarm radi s tim lekovima?! Jesu normalni oni?

Odmah cu i reci o kojim serijama se radi:
H 200 001
H 200 052

Ja ne znam vise kako da planiram zivot! Ulazim u neke dogovore s nadom za bolje sutra kad ono prc! Evo Hemofarm izda OPET los metadon! Jupiiiii!

Za seriju H 200 001 smem da tvrdim da je pre 2-3 meseca bila na mestu, ali sada... Jel moguce da metadon lose drze, pod nekim losim uslovima pa se pokvari?!
Ja ne znam vise sta da radim....

Ima neko nekakvu ideju, predstavu o ovome???
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN! - Page 2 Empty Re: Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN!

Uto Avg 21, 2012 8:21 pm
Heh, da nije možda ova letnja sezona, i ove temperature oko 40C uticale na metadon - koji treba da se čuva na optimalnoj temperaturi od 28C ?

- Ali opet, to je ne moguće, jer je "HF" preuzeo na sebe DOBAVJANJE lekova, tako da oni sa svojim kombikama s klimom šalju svoje lekove. Ja ovde primam seriju 2... 53 , ako se ne varam, i ono ... Spavam i spavam... Užas! A ništa od SUBSTITUTA, od SUBSTITUCIONALNE TERAPIJE! Pa da li lekari znaju šta znači REČ "substitution" ?! ZAMENA! E, a kakva je ovo zamena i za šta zamena? Za bolji život, tako što ću da se znojim kao KONJ, kriziram i ne spavam a pijem krdo lekova, te telo zadržava vodu i ...maaa....

- 28.08.2012 , METADON MOLTENI BIĆE DOSTUPAN U APOTEKAMA! POGLEDAJTE NA SAJTU ALIMS-a. Rastvor od 20ml, 5mg po 1ml, tj. bočica sa rastvorom od 5mg po ml, izdavaće se NR , tj NA RECEPT. Smile PROVIDENS D.O.O JE POTVRDIO ZA "NARKOMANIJA" DA 28.08 MOLTENI ĆE UGLEDATI SVETLOST DANA, kako je usvojena cena lekova "na veliko". Nepoznato ostaje da li će se metadon MOLTENI plaćati ili ne. I da li će i kolika potražnja biti za istim, jer je I.V rokanje ovim - "malo" zeznutije. bounce
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN! - Page 2 Empty Re: Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN!

Uto Avg 21, 2012 9:38 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
ADMINISTRATOR ::Heh, da nije možda ova letnja sezona, i ove temperature oko 40C uticale na metadon - koji treba da se čuva na optimalnoj temperaturi od 28C ?

- Ali opet, to je ne moguće, jer je "HF" preuzeo na sebe DOBAVJANJE lekova, tako da oni sa svojim kombikama s klimom šalju svoje lekove. Ja ovde primam seriju 2... 53 , ako se ne varam, i ono ... Spavam i spavam... Užas! A ništa od SUBSTITUTA, od SUBSTITUCIONALNE TERAPIJE! Pa da li lekari znaju šta znači REČ "substitution" ?! ZAMENA! E, a kakva je ovo zamena i za šta zamena? Za bolji život, tako što ću da se znojim kao KONJ, kriziram i ne spavam a pijem krdo lekova, te telo zadržava vodu i ...maaa....

- 28.08.2012 , METADON MOLTENI BIĆE DOSTUPAN U APOTEKAMA! POGLEDAJTE NA SAJTU ALIMS-a. Rastvor od 20ml, 5mg po 1ml, tj. bočica sa rastvorom od 5mg po ml, izdavaće se NR , tj NA RECEPT. Smile PROVIDENS D.O.O JE POTVRDIO ZA "NARKOMANIJA" DA 28.08 MOLTENI ĆE UGLEDATI SVETLOST DANA, kako je usvojena cena lekova "na veliko". Nepoznato ostaje da li će se metadon MOLTENI plaćati ili ne. I da li će i kolika potražnja biti za istim, jer je I.V rokanje ovim - "malo" zeznutije. bounce

NAPOKON! Italijani! Mada ako ovi iz moje apoteke urade nesto povodom ove scene, treba da dobiju Alkaloid, ali jos su u procesu "opipavanja" kako-sta... Nadam se da ce uspeti i da ce ga biti i u mom gradu!

A sto se tice ovih serija... Zivo njesra! I ovaj xxxx53 koji spominjes je kikiriki! JEDINA serija koja strenutno valja je xxxx51 - verujte mi! Ja sam na svoje ime rezervisao u apoteci dovoljno i miran sam sledecih mesec i po-dva... Evo, pre 10 minuta sam stigao iz grada i stvarno su mi stavili u stranu od te serije, potvrdili su da su OK ljudi u apoteci Wink
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN! - Page 2 Empty UMIREM!

Čet Sep 13, 2012 2:43 am
Ceo moj grad i poznanici koji su na odrzavanju metadonom UMIRU! U apotekama ima samo jaaaako loseg metadona! Pa jesu oni normalni?!
Posto mi metadon ne pomaze, krljam u sebe lorazepama kao da su bombone, samo da preguram dan, a tako polako vec 2-3 nedelje......
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN! - Page 2 Empty Strašno!

Čet Okt 04, 2012 11:13 am
Iskreno, jako mi je žao što to čujem!
- Da li se nešto promenilo u vezi sa tim?

PITANJE ZA SVE:

Osobi X ispisana je th: 280kapi metadona + 0+1/4+1 RIVOTRIL + 0+1+1-2 DIAZEPAM. Od toga, osoba X dobija od osobe s kojom živi i skojom je u bliskom srodstvu (živim pod njenim krovom), samo 230kapi ( jer je to USLOV DA OSTANE POD OKRILJEM PORODICE) i PREPOLOVLJENU th. u vezi sa tabletama. Dakle, 280kapi i sve što je SPECIJALISTA i lekar izdao - ništa se ne primenjuje uz obrazloženje, porodice osobe X: Ili pij i uzimaj TU terapiju, ali se priključi beskućnicima na ulici - ili ćeš da se skidaš kako ti to JA govorim! Tim za narkomaniju je upoznat sa problemom koja osoba X ima, da ne dobija ispisanu terapiju te da je pacijentovo zdravlje DIREKTNO ugroženo uslovljavanjem pri materijalom opstanku - izbacivanjem iz kuće ukoliko pije i uzima ono što je ispisano. Osoba X, NE MOŽE da izdrži sa ovom malom terapijom i razmišlja o samoubistvu. X-ove staratelje to u opšte ne zanima, i može da napusti kuću kada god to želi i da živi sa beskućnicima, na ulici. ŠTA DA SE RADI?

ŠTA OSOBA X DA RADI ? Osoba X nije jedina, na X sastanku SEEA za Narkomaniju, gde je prisustvovala Gđa. Dickov, Gosp. Svilokos, i Šef Vučković - koji su ukazali na "Odnos porodice prema pacijentima na održavanju-terapiji".
Sponsored content

Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN! - Page 2 Empty Re: Cak i HEMOFARMOV METADON POSTAJE NEDELOTVORAN!

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu