FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Put preko granice sa terapijom Empty Put preko granice sa terapijom

Sub Mar 03, 2012 5:54 am
Kako sa svojom terapijom putovati preko granice ?Ima neko neko iskustvo?
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Put preko granice sa terapijom Empty Iko?

Ned Apr 15, 2012 1:09 am
Isto pitanje!

Jel isao neko preko grane na duze vreme (recimo mesec dana) i kako je nosio svoju terapiju?
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Put preko granice sa terapijom Empty Re: Put preko granice sa terapijom

Uto Apr 17, 2012 7:52 am
Obavezno od doktora tražiti da napiše da nosiš sa sobom svoju th. koliko je nosiš i koliko je dugo piješ,koliko ćeš biti odsutan,kao i kod kojeg doktora se u inostranstvu možeš javiti zlu ne trebalo,na izveštaju napisati da se izveštaj izdaje jer prelaziš granicu,na granici ne prijavljuješ ništa dok te ne pitaju ili provale, a ako pitaju ili provale onda im poturiš pod nos papir od doktora OVEREN PEČATOM DOKTORA I BOLNICEi ne mogu ti ništa.
Mesec dana ne možeš da dobiješ jer godišnji je dve nedelje,eventualno tri ,ako si sa doktorom ok i ako ima u tebe poverenja.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Put preko granice sa terapijom Empty Re: Put preko granice sa terapijom

Sre Apr 25, 2012 3:34 am
Vanja ::Obavezno od doktora tražiti da napiše da nosiš sa sobom svoju th. koliko je nosiš i koliko je dugo piješ,koliko ćeš biti odsutan,kao i kod kojeg doktora se u inostranstvu možeš javiti zlu ne trebalo,na izveštaju napisati da se izveštaj izdaje jer prelaziš granicu,na granici ne prijavljuješ ništa dok te ne pitaju ili provale, a ako pitaju ili provale onda im poturiš pod nos papir od doktora OVEREN PEČATOM DOKTORA I BOLNICEi ne mogu ti ništa.
Mesec dana ne možeš da dobiješ jer godišnji je dve nedelje,eventualno tri ,ako si sa doktorom ok i ako ima u tebe poverenja.

Pretpostavljam da si ovo sve 'iz prve ruke' naveo, hvala! Wink

Ici cu kod psihijatra svakako od nedelje, treba da vidim kako i sta sa tom (prokletom) papirologijom pale Nema gore scene kod nas nego kada visis kao budala po salterima i cekaonicama... Sta je - tu je... tongue

E sad, kod mene bas i nije tolika jednostavna situacija, jer bih izasao na duze od 2 -3 nedelje, a ako ne moze - radije necu ni ici! ...takva je situacija, sta da radim... Na dan - dva nije problem, to ce se lako skontati, je li...

Nego vidim da (konkretno) nemacka ustupa metadonsku terapiju (uz odgovarajuce papire, pecate i novcanu nadoknadu). S ovim (ugarskim) pasoshem mogu dalje i duze da ostanem, ali je terapija prc i pod znakom pitanja, a to ne bih da rizikujem tamo negde na granici ili (jos gore) kada stignem u Minhen! Zamisli onako u polu-krizi i zurbi kako bih izgledao pred shvabskim doktorima! Neka hvala - radije cu vas da smaram ovde sa (mozda preglupim) pitanjima, hehehe Very Happy

Zivi bili pa videli - a kad saznam nesto vise, verovatno cu se javiti ovde Cool
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Put preko granice sa terapijom Empty mozda pomogne

Pet Apr 12, 2013 11:49 pm
http://www.indro-online.de/austria.htm
kontakti na koje se javis ako ides preko i nastavis tamo sa terapijom da ne nosis odavde .Ovde samo sredis sve papire koje je potrenbno da im dostavis a tamo se pojavis i kazes dobar dan. A sto se tice samog nosenja iz bugarske sam doneo pusku,granicu nikad clean nisam presao a isao sam svuda par bocica bih sakrio na keca
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Put preko granice sa terapijom Empty Re: Put preko granice sa terapijom

Sre Maj 01, 2013 10:12 pm
Negde sam video celu listu svih Evropskih zemalja sa telefonima gde da se javite ukoliko se nadjete tamo a potrebna je pomoc.

Meni je drug koji je na Metadonu sada u zatvoru i sretnem mu brata koji se rodio kod Knina, i brat i sestra su mu rodjeni tamo samo on u Beogradu.
Nepopravljivi dzanki, a cale mu mrzi narkomane, ima para bogat, kucu i dalje imaju dole u Dalmaciji, blizu mora jako. Sve bi imao da se ne drogira.
Cele godine je prazna kuca sem dva meseca leti.
Dodje mi da molim coveka da razgovoram normalno da kazem da imam problem i da boravim tamo u toj kuci.
Da sa burazerom njegovim odem u Knin u opstinu i da kazem da zelim dozvoli boravka, zivecu tu i tu.
Posle da se javim da mi treba lecenje i kasnije posle odredjenog vremena pristojnog ponasanja bi trazio drzavljanstvo.
Za to vreme bi video da volontiram u nekim nevladinim organizacijama, da se pokaze da sam normalan i dobar i da politicka i
ljudska situacija i nehumanost su razlozi zasto sam otisao iz Srbije.
Ali je tesko zato sto cale zna kakvi su narkomani, on je uvek vodio drustvo tamo, kazu da ce da pomognu pa ne rade nista celo leto.
Ja bi hteo sve drugacije.
Na sve strane tesko a tako bi se popravio tamo kako u Srbiji nikada necu.
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Put preko granice sa terapijom Empty Re: Put preko granice sa terapijom

Čet Maj 02, 2013 5:25 am
Classified ::Negde sam video celu listu svih Evropskih zemalja sa telefonima gde da se javite ukoliko se nadjete tamo a potrebna je pomoc.

Meni je drug koji je na Metadonu sada u zatvoru i sretnem mu brata koji se rodio kod Knina, i brat i sestra su mu rodjeni tamo samo on u Beogradu.
Nepopravljivi dzanki, a cale mu mrzi narkomane, ima para bogat, kucu i dalje imaju dole u Dalmaciji, blizu mora jako. Sve bi imao da se ne drogira.
Cele godine je prazna kuca sem dva meseca leti.
Dodje mi da molim coveka da razgovoram normalno da kazem da imam problem i da boravim tamo u toj kuci.
Da sa burazerom njegovim odem u Knin u opstinu i da kazem da zelim dozvoli boravka, zivecu tu i tu.
Posle da se javim da mi treba lecenje i kasnije posle odredjenog vremena pristojnog ponasanja bi trazio drzavljanstvo.
Za to vreme bi video da volontiram u nekim nevladinim organizacijama, da se pokaze da sam normalan i dobar i da politicka i
ljudska situacija i nehumanost su razlozi zasto sam otisao iz Srbije.
Ali je tesko zato sto cale zna kakvi su narkomani, on je uvek vodio drustvo tamo, kazu da ce da pomognu pa ne rade nista celo leto.
Ja bi hteo sve drugacije.
Na sve strane tesko a tako bi se popravio tamo kako u Srbiji nikada necu.

ovo je odgovor na temu :[ kako preko granice sa terapijom], iskreno , ovde je neka dr. prica...
- pisite odgovor NA TEMU!!!
Sponsored content

Put preko granice sa terapijom Empty Re: Put preko granice sa terapijom

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu