FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Lesinari ispred metadonskih centara

Pon Mar 19, 2012 9:47 am
Message reputation : 100% (1 vote)
ovo je tema bas HARM REDUCTION. Kako otici po teapiju bezbedno, ono obezbedjenje ne radi nista imaju kao utoke. Ekipa sedi i vreba otimaju ljudima terapiju prosto neverovatno. Da li ste vi mozda imali neka slicna iskustva i sta raditi u takvim situacijama. Kako u centar otici mirno meni je tamo ici trauma gledam da sto pre udjem i nestanem odatle
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Lesinari ispred metadonskih centara Empty SLAZEM SE U POTPUNOSTI!

Pon Mar 19, 2012 10:16 am
To jeste jedan vid kriminala,i moramo ga nekako zaustaviti! Ilii daidemo u grupama,onda nam ne mogu nista? Ili da se vidimo pre toga pa odemo !!
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Lesinari ispred metadonskih centara Empty moj mob . *nije dozovljeno ostavljati javno broj, uradite to putem PM*

Pon Mar 19, 2012 10:19 am









slobodno se javi,lakse je kad si u grupi!!!
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Lesinari ispred metadonskih centara Empty ja sam cool

Pon Mar 19, 2012 8:31 pm
Ja nemam problema nikad, samo mi je svaki put neprijatno da idem tamo ali sam se nagledao tako odvratnih scena da to nema ni u filmovima. Tome se nekako mora stati na put. Kada bi centar (salter) bio u zgradi kao odeljenje sa cekaonicom mozda bi to resilo problem a ne ovako na margini napolju na izvolte. Stvarno sam se nagledao svakakvih uzasa Sad
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Uto Mar 20, 2012 6:51 am
metadonman ::Ja nemam problema nikad, samo mi je svaki put neprijatno da idem tamo ali sam se nagledao tako odvratnih scena da to nema ni u filmovima. Tome se nekako mora stati na put. Kada bi centar (salter) bio u zgradi kao odeljenje sa cekaonicom mozda bi to resilo problem a ne ovako na margini napolju na izvolte. Stvarno sam se nagledao svakakvih uzasa Sad
Kod nas ni cuvara ni pic@%* (molimo Vas da ne koristite ove reci) materine!Nama je tehnicar sto deli rekao ko god hoce da otme met iz centra(one boce od litre,uvek ima dve)neka trazi i on ce dati samo da mu se ne naudi!A otimanja kolko hoces,samo se ljudi boje ``OTIMACA``!!!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Uto Mar 20, 2012 9:00 am
Kako se zaštititi?Nemam odgovor na to pitanje jer ovisnika ima raznih,nekom dovoljno da ga popreko pogledaš i da mu uzmeš th.a neko bi ti to urokljivo oko iskopao samo kad bi krenuo da mu otmeš....treba ako ikako se može ići nekim drugim putevima gde nema lešinara koji sačekuju.Kod nas je taj problem rešen stalnom postavkom policije u civilu koji sede u kolima (a da to ovisnici i ne znaju) sede i snimaju ko,šta s kim,kad i koliko,pa samim tim nehotično i čuvaju i ove ..
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Uto Mar 20, 2012 9:14 am
Vanja ::Kako se zaštititi?Nemam odgovor na to pitanje jer ovisnika ima raznih,nekom dovoljno da ga popreko pogledaš i da mu uzmeš th.a neko bi ti to urokljivo oko iskopao samo kad bi krenuo da mu otmeš....treba ako ikako se može ići nekim drugim putevima gde nema lešinara koji sačekuju.Kod nas je taj problem rešen stalnom postavkom policije u civilu koji sede u kolima (a da to ovisnici i ne znaju) sede i snimaju ko,šta s kim,kad i koliko,pa samim tim nehotično i čuvaju i ove ..

Vidis ovo je skroz dobro resenje. Meni je samo zao tih ljudi koji nemaju sa kim da idu i bivaju klasicno reketirani u najmanju ruku iz dana u dan. To se ponavlja i i niko prstom ne mrda
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Pet Mar 23, 2012 10:31 am
Ja mogu da shvatim kako neko može da nekom otme, ali ne mogu da shvatim kako taj dozvoli da mu se otme ? Very Happy Pa ja bih im oči iskopala ,popila je,prolila,vrištala Very Happy
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Lesinari ispred metadonskih centara Empty taxi ili nikad sam!

Sub Maj 26, 2012 11:50 pm
Uglavnom idem taxijem, nikad sam, uvek sa nekim od kad mi se desilo da me je presrela ekipa koja me pratila 500m., i ''morao'' sam dati bocicu da me neka budala ne izbode ili sl., i otmu mi sve sto imam ,a imao sam u tom trenutku pored terapije i platu koju sam primio tog dana!! Znaci, moj savet: TAXI ili ko nije u mogucnosti NIKAD SAM,UVEK SA JOS NEKIM!! pozdrav ljudi!! Cool
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Ludnica i ispred apoteka!!!!

Sre Jul 11, 2012 2:56 am
Prosle nedelje, odem ja po recepte i idem do apoteke, kao i svaki put, je li...

Apoteka krcata, kao i uvek. Ljudi ispred i iza mene. Cekam svoj red i sve full, izvadim novcanik da dam recept, LK i zdr knj i ode apotekarka iza da donese met, i cujem ja iza mene da se neka dvojica nesto domundjavaju. Vec sam naucio da imam i na ledjima oci, to me je izgleda spasilo....

Kada sam potpisao recepte i kada je apotekarka htela da mi preda obe kutije, rekao sam joj da saceka malo i da skloni kod sebe jos malko (dok ne spakujem sve nazad u svoju "pederushu"). I u momentu kada je apotekarka sklonila sa pulta nazad kod sebe met, ta dvojica se pojavila pored mene! Pogledam ih i pitam "Sta je? Zikiriki vam je, pa cete da kradete moj metadon?" I apotekarki je sve bilo jasno, zvala je jedinog muskarca apotekara (a hvala k****, lik ima skoro 2 metra i "ima ga"). Ovo dvoje su samo iztrcali i nestali!
Kazu da znaju tako da vise oko i u apoteci po sat - dva i da su poznati vec...

Sad im znam face - neka samo probaju da mi pridju! Nece se lepo zavrsiti!
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Lesinari ispred metadonskih centara Empty nesto mi nije jasno :(

Pon Jul 30, 2012 9:24 am
Napisao si text skroz ok. I cista desetka kako si ih prozreo....Ali kako citam sticem utisak da samo jedna apoteka u gradu ima met. Ne znam odakle si ali mi nije jasno kako u apotci isto sranje ko i u centru,ja sam mislio da ljudi koji jizu u apoteci to rade mnogo kulturnije: "Dobar dan,cepte,"momenat"."dovidjenja. Ili ja zivim u totalno iluzorno-imaginarnom svetu.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Lesinari ispred metadonskih centara Empty 2 apoteke

Pon Jul 30, 2012 7:40 pm
metadonman ::Napisao si text skroz ok. I cista desetka kako si ih prozreo....Ali kako citam sticem utisak da samo jedna apoteka u gradu ima met. Ne znam odakle si ali mi nije jasno kako u apotci isto sranje ko i u centru,ja sam mislio da ljudi koji jizu u apoteci to rade mnogo kulturnije: "Dobar dan,cepte,"momenat"."dovidjenja. Ili ja zivim u totalno iluzorno-imaginarnom svetu.

Imamo 2 apoteke ovde koje izdaju met. Zato takvim likovima i nije tesko provaliti gde da stanu... Ali ih od onda nisam video.
Inace - Kada das recepte, LK i zdravstvenu, to ti je proces dok ona provuce tvoju knjizicu kroz laser, pa recepte ispunjava sa tvojim podacima iz licne karte... Iskusniji apotekar to minimum 5 minuta radi. Sleep
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Uto Okt 23, 2012 6:55 pm
Kod nas dobiješ recepte od lekara opšte prakse, na osnovu mišljenja lekara iz m. centra u kome si....
Posle toga, je već rutina... Znači dolaziš svaki ponedeljak, prepodne-poslepodne, prvo se ispisuju recepti za "metadonce", mi br. LK kao i potpise odradimo odmah po primanju recepata. Naslonimo se na zid, ili bilo šta - popunimo šta ima da se popuni - i odnesemo popunjene recepte sa BR.LK i potpisom u narodnu apoteku - i podignemo. KRAJ


Da li je moguće podići metadon na recepte u apotekama, u Novom Sadu ili Beogradu?

Primera radi, već sam 2 godine ili 5 godina (nebitno) na MMT i želim da podižem iz apoteke, jer mi je DZ i apoteka mnogo bliže i jednostavnije za podizanje, te ne moram da se srećem sa dilerima usput.

- Takođe, po "ZVANIČNE SMERNICE ZA SUBSTITUCIONALNU TERAPIJU METADONOM" Ministarstvo Zdravlja, piše: " Pacijent, koji je više od 6 meseci pokazao da mu se može verovati, odnosno da u 6 meseci nije bio pozitivan na bilo koju drugu PAS - stiče pravo na podizanje doze za 2 dana - do 2 nedelje, pri čemu se terapija podignuta za 2 nedelje može izdati 2 puta bez obrazloženja. Sve iznad 2 podizanja terapije potrebne da zadovolji potrebe pacijenta za 2 nedelje, moraju biti pravdana dokazima o putovanju, rezervacijom u...i slično. "
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Lesinari ispred metadonskih centara Empty u NS ne moze

Uto Okt 23, 2012 10:38 pm
u Ns mozes da ides 10 godina i da budes primeran i ne mozes da dobijes da dizes u apoteci.Sto znaci 1 nedeljno moras ici u centar.....a ispred centra komedija (tragi) to bi se moglo rasturiti za 15 min i da se zna da kad dignes terapiju bez zadrzavanja (kampovanja ispred) palis. Ali iz nekog razloga se to pusta Shocked
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Ned Feb 03, 2013 11:12 am
N.S. mafija ispred met.centra!

Prošle nedelje ortak moj ode po terapiju( najsmešnije što momak samo pije, svaki dan ),popoje i šta biva,nikog nigde,kaže lik, krenem
lagano prema izlazu iz bolnice, tamo prema pored perionice, kuhinje do gl. ulaza u centar; razumem ga, jer ako kreneš medju
zgrade ko zna šta i ko ti se moze isprečiti na putu!
Nigde nikog i odjednom , škripa , staje auto pun likova raznih ispred njega, izlazi lik i u fazonu ''daj '' !!? -Šta da ti dam-?
''Terapiju, ajde sad si digao bočice''!! - Ja samo pijem- kaže lik ! Mladjani lik sa podrškom u autu posle kraće rasprave odustaje, povlači se u auto i odlaze.... Šta je ovo? Divlji zapad? Ko to dopušta i kontroliše ?!
Bio sam jako isfrustriran ovom pričom dragog mi prijatelja*,+sam se naslušao raznih dr.priča sa mnogo lošijim i težim krajem..
Ko je odgovoran i zašto se takvim likovima dopušta da ''vise'' ispred met. centra?
Uzgred ''oni'' tačno znaju kada nema obezbedjenja , e to je njihovo vreme, alo šta je to - DIVLJI ZAPAD !
Nadam se da će policija preduzeti nešto da se mi koji dižemo terapiju zaštitimo na neki način.....
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Sre Feb 20, 2013 11:42 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Mogli bi da u 2 akcije za nedelju dana da rese sve.Znaju oni tacno ko visi ,ko se grebe,ko otima....Samo je naj nenormalnije pitanje zasto se to dopusta? jer samim tim slika o nama je blago receno uzasna.A ima skroz ok ljudi koji gledaju svoja posla svoje porodice dolaze po terapiju a ne znaju da li ce i kakvi ce doci kuci.Pa ja idem svaki dan i pijem i lik me zaustavi i kaze:"ajde uleti mi 30 pika",drugi prilazi i nadovezuje se"meni 20" ja kazem:"ali ja pijem ljudi terapiju" da bi dobio odgovor onokao ladno i dobar dan "pa iznesi napolje" Da covek ne poveruje.Naravno da sam im izneo K Ja sisao vesla nisam.Nazalost jako puno ljudi prolazi mnogo gore sto ne znaci da jedan od tih necu biti sutra ja samo je pitanje na koga cu naleteti u datom trenutku...Pa da li je moguce da se podizanje leka kod nas u gradu svelona cistu kocku.SRAMOTA,SRAMOTA
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Sre Feb 20, 2013 6:01 pm
Neverovatnih slika, dešavanja, svega sam se nagledao tamo!
Meni, a koliko sam skontao i većini nije jasno zašto je tim likovima omogućeno da se čitav dan, dok radi met. centar, šetkaju okolo?
Zašto?? Jel to neki deal sa nekim, o čemu se radi??!!
Ovo je stvar za muriju, zašto da ne, a ne da gledam jadnika kako beži okolo da mu neki tamo... ne otme terapiju??!!
Mnogo ljudi je prijavilo takve slučajeve, ali nažalost , slabo i sporo se to rešava...
nadam se da će u budućnosti biti drugačije...
...nadam se da sam već sposoban da stanem na ''svoje'' noge i skinem se ... jer mi je stvarno dosta svega toga,
pre bih se zrtvovao ''skidanjem'', nego da me neko saceka iza ugla i izbode zbog terapije...
Sa druge strane muka mi je vise da idem tamo i gledam iste face koje ''vise'' ispred iz dana u dan ...










Poslednji izmenio sozo99 dana Čet Feb 21, 2013 10:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
Sponsored content

Lesinari ispred metadonskih centara Empty Re: Lesinari ispred metadonskih centara

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu