FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Bensedin,Lorazepam,Sanval,

Ned Jan 20, 2013 4:09 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Na svojih 270 kapi, koliko je opasno upustiti se u ove lekove, posto ih i ne gotivim nesto (imao sam iskustva skidanja sa flormidala do duse)popijem ih retko.Ali mi ljudi oko mene a nekada i ja primecujem a sam nervozan tj da lako pucam i nemam strpljenja pa se razmisljam da pijem to o mi je prepisano kako mi je prepisano. A ne ovako samo met i povremeno alijako povremeno ore navedenoNe znam stradim.....
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty METADON+ TERAPIJA DR. LEKOVIMA

Pet Jan 25, 2013 4:27 am
metadonman ::Na svojih 270 kapi, koliko je opasno upustiti se u ove lekove, posto ih i ne gotivim nesto (imao sam iskustva skidanja sa flormidala do duse)popijem ih retko.Ali mi ljudi oko mene a nekada i ja primecujem a sam nervozan tj da lako pucam i nemam strpljenja pa se razmisljam da pijem to o mi je prepisano kako mi je prepisano. A ne ovako samo met i povremeno alijako povremeno ore navedenoNe znam stradim.....

Pozdrav od mene!
Met. terapija kao terapija ima prateću terapiju tipa: Bens., Rivotril(koga u poslednjih par meseci i nema) i Flormidal(midazolam)ili kao zamena Sanval(koji se pokazao kao mnogo slabiji)....uglavnom, naravno sve zavisi od toga koji prateći F ,tj. -dijagnozu ima čovek
na terapiji...tako da se može dobiti i Leponex( Lepinja) ili neki antidepresiv...itd., mogućnosti su razne..
E sad , preko MET-a, uzeti svoju propisanu terapiju jeste preporuka lekara...Bensendin za smirenje, Rivotril zbog neodredjenih strahova(anksioznost) plus pojačava sedativna i dr. svojstva Bensendina ili sl. lekova tog tipa, i pred spavanje Flormidal kao uvod u san, ko ima takvih problema, a imamo ih skoro svi ponekad iz raznoraznih razloga...
Ovim sam hteo da naglasim da je nazovi dopunska terapija potrebna i NE SME SE NIKAKO ZLOUPOTREBLJAVATI!!! Zašto_? zato što zloupotrebom, posebno preko MET-a nanosimo štetu i probleme sami sebi i to različite prirode, od najbezazlenije do najgore moguće!!!
U slučaju da nekom ne odgovara terapija uvek se može obratiti lekaru-specijalisti i objasniti problem...!!! Exclamation
Pozdrav i svako dobro !! Smile Samo da naglasim da sve ovo što sam napisao proizilazi isklj. iz ličnog iskustva i iskustva bliskih mi osoba!!!


Poslednji izmenio sozo99 dana Pet Jan 25, 2013 4:34 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Shvatio sam hvala ti.

Pet Feb 01, 2013 3:39 am
Neki moj ritam i kako ja funkcionisem izgleda ovako 270 kapi i popijem dva lorazepama nakon toga pre spavanja popijem dva dva tj 2 bensedina i 2 sanvala.....I za sada sam ok nemam te momente zombiranja i slicno osecam se normalno i zdravo....Ali ipak ih ne pijem tako kako mi je receno klasicna ona raspodela
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Re: Bensedin,Lorazepam,Sanval,

Pet Feb 01, 2013 11:05 am
Ma to je ok.
Drago mi je da je tako zaista ! Very Happy
Puno pozdrava druže! Borba je neprestana kod svih nas, najviše sa samim sobom!
Pozz. i sve najbolje Exclamation Smile
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Lorazepam, da ga djavo nosi!

Čet Maj 16, 2013 2:02 am
Ja sam navucen na Lorazepam, mnooogo pre nego sto sam dobio metadonsku terapiju...
Pijem dnevno 150 kapi i ujutru odmah (pre metadona, jer mi organizam mnogo vise zahteva lorazepam) roknem 2 x 2.5mg uz kafu, pa tek posle kafe popijem 150 kapi. Ali tu oko rucka ili posle, uzmem jos 2x2.5 lor i uvece 2x2.5lor.... Inace umirem! Zna za ovo i psihijatar, kaze da cemo poraditi na tome.
Probali smo da uvedemo rivotril, s tim da smanjim loram, ali sam bio zombi od kombinacije, tako da sam izbacio rivotril i vratio se loramu... Ne znam... bubrezi i jetra - jos malo pa pasteta Shocked
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Re: Bensedin,Lorazepam,Sanval,

Pon Maj 27, 2013 5:13 am
Velika većina(pa možda i svi) lekovi, bilo koje vrste, utiču na jetru i bubrege Exclamation
To naravno svi znamo, jer kada se lek uzme oralno(popije) i stigne do jetre u nešto izmenjenom sastavu, mora da je oskrnavi manje ili više, u zavisnosti od medikamenta(leka), kasnije njegovi metaboliti(najčešće puni otrova) odlaze do bubrega , gde se vrši završna obrada i zato bubrezi najviše stradaju Exclamation
Kod lekova koji deluju na CNS ,kao i najobičnijih analgetika( Brufen-izuzetno štetan za bubrege) koji deluju na periferni nervni sistem, preradom dolazi do jako otrovnih metabolita(ostataka) koji mnogo žešće uništavaju naše organe, najviše gore navedene bubrege i jetru....
Zato, kad već moramo popiti prepisanu th., tačno koliko i kako je prepisano, ništa više Exclamation, jer pored sve štetnosti još stvaramo i dodatnu zavisnost koja kasnije ima za posledicu mukotrpnu psih. borbu, dok se ne vrati sve na neku normalu....

Što se tiče Lorazepama(Loram), znam NKNJ (više osoba oba pola) kojima ''paše'' isklj. taj lek kao dodatak met. th., meni lično ne odgovara, ali mislim da jedino smanjivanjem doze(veoma lagano i pažljivo) se može postići neki boljitak, pa nek traje mesecima opet je dobro...(jer je gore navedena količina zaista prevelika i škodljiva) Exclamation
Pozdrav za LOOcID-a i ostale članove Exclamation
I oprostite što sam ovoolikoo pisao, nadam se da će nekom biti od pomoći cheers


Poslednji izmenio SOZO99 dana Pon Maj 27, 2013 5:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ispravka)
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Re: Bensedin,Lorazepam,Sanval,

Pon Maj 27, 2013 5:28 am
SOZO99 :: Velika većina(pa možda i svi) lekovi, bilo koje vrste, utiču na jetru i bubrege Exclamation
To naravno svi znamo, jer kada se lek uzme oralno(popije) i stigne do jetre u nešto izmenjenom sastavu, mora da je oskrnavi manje ili više, u zavisnosti od medikamenta(leka), kasnije njegovi metaboliti(najčešće puni otrova) odlaze do bubrega , gde se vrši završna obrada i zato bubrezi najviše stradaju Exclamation
Kod lekova koji deluju na CNS ,kao i najobičnijih analgetika( Brufen-izuzetno štetan za bubrege) koji deluju na periferni nervni sistem, preradom dolazi do jako otrovnih metabolita(ostataka) koji mnogo žešće uništavaju naše organe, najviše gore navedene bubrege i jetru....
Zato, kad već moramo popiti prepisanu th., tačno koliko i kako je prepisano, ništa više Exclamation, jer pored sve štetnosti još stvaramo i dodatnu zavisnost koja kasnije ima za posledicu mukotrpnu psih. borbu, dok se ne vrati sve na neku normalu....

Što se tiče Lorazepama(Loram), znam NKNJ (više osoba oba pola) kojima ''paše'' isklj. taj lek kao dodatak met. th., meni lično ne odgovara, ali mislim da jedino smanjivanjem doze(veoma lagano i pažljivo) se može postići neki boljitak, pa nek traje mesecima opet je dobro...(jer je gore navedena količina zaista prevelika i škodljiva) Exclamation
Pozdrav za LOOcID-a i ostale članove Exclamation
I oprostite što sam ovoolikoo pisao, nadam se da će nekom biti od pomoći cheers

...znam... Sad Nekada i vise od 6x2.5mg popijem.... Ali moracu nesto da preduzmem, lagano da smanjujem...
Poz! Wink
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Re: Bensedin,Lorazepam,Sanval,

Uto Maj 28, 2013 8:07 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
L00cID ::
SOZO99 :: Velika većina(pa možda i svi) lekovi, bilo koje vrste, utiču na jetru i bubrege Exclamation
To naravno svi znamo, jer kada se lek uzme oralno(popije) i stigne do jetre u nešto izmenjenom sastavu, mora da je oskrnavi manje ili više, u zavisnosti od medikamenta(leka), kasnije njegovi metaboliti(najčešće puni otrova) odlaze do bubrega , gde se vrši završna obrada i zato bubrezi najviše stradaju Exclamation
Kod lekova koji deluju na CNS ,kao i najobičnijih analgetika( Brufen-izuzetno štetan za bubrege) koji deluju na periferni nervni sistem, preradom dolazi do jako otrovnih metabolita(ostataka) koji mnogo žešće uništavaju naše organe, najviše gore navedene bubrege i jetru....
Zato, kad već moramo popiti prepisanu th., tačno koliko i kako je prepisano, ništa više Exclamation, jer pored sve štetnosti još stvaramo i dodatnu zavisnost koja kasnije ima za posledicu mukotrpnu psih. borbu, dok se ne vrati sve na neku normalu....

Što se tiče Lorazepama(Loram), znam NKNJ (više osoba oba pola) kojima ''paše'' isklj. taj lek kao dodatak met. th., meni lično ne odgovara, ali mislim da jedino smanjivanjem doze(veoma lagano i pažljivo) se može postići neki boljitak, pa nek traje mesecima opet je dobro...(jer je gore navedena količina zaista prevelika i škodljiva) Exclamation
Pozdrav za LOOcID-a i ostale članove Exclamation
I oprostite što sam ovoolikoo pisao, nadam se da će nekom biti od pomoći cheers

...znam... Sad Nekada i vise od 6x2.5mg popijem.... Ali moracu nesto da preduzmem, lagano da smanjujem...
Poz! Wink

Negde sam vec opisala moje iskustvo sa formidalom.Grozno.Protiv lekova sam uz metadon zato sto znam mnogo vise od jedne osobe koje su se uspesno pretvorili u biljke.Provode dane ispred TV=a i pustaju da zivot prolazi pored njih.I tu ne razumem lekare.Gore pise da mu je uveden rivotril na lorazepam i met.Sta se moglo ocekivati od te kombinacije.Kako bilo ko da funkcionise sa tom kombinacijom.Zato kazem da nas ne lece. Da se razumemo potpuno mi je jasno zasto dosta nas pije lekove ali zasto ih lekari dele sakom i kapom.Zasto omogucavaju zlouporebu lekova.Ja sam pitala jednom zasto mi prepisuju bensedin,sanval,flormidal,odgovor je pa zar nisi trazila.Ne nisam trazila rekla sam da nespavam duze od 3=4 sata od kada sam na metu.To je cinjenica a ne zahtev za formidalom sa kojim sam detetu priredila da gleda sumanutu majku.I ovako mogu jos dugo...Super je to za one koji imaju gde i kako da sede pred TV=om ceo dan,da ne moraju da rade,da imaju ko da ih hrani a sta ce mo sa onima koji su zbog dopa vec na ulici,bez ikakve podrske sa 22 vec bez zuba kako ce oni da se zaposle na metu,bensedinu i rivotrilu,lorazepamu...Na ovom forumu mi spadamo u povlascene a zamislite se na ulici! Sad affraid
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Hemijski mozgovi...

Sre Maj 29, 2013 3:31 am
Prvo bravo za monkeyb(podržavam sve gore napisano)* Exclamation
- Doktorima je izgleda najlakše da prepišu lek i gotovo....problem rešen Sad Question
- zbog toga imamo potpuno neaktivne osobe sa mozgovima punim hemije od raznih lekića i tabletica Exclamation @
- a jadnici (koje su roditelji izbacili iz kuće, neretko po savetu istih tih ''lekara'') koji nemaju gde, a pritom su zbog hemijskog mozga(od lekova) potpuno neaktivni, bezvoljni, bez želje za životom i najčešće (zbog toga što nemaju gde i čime da se okupaju i obuku čist veš) lošeg izgleda, tako da niko ne želi da ih zaposli...i tako dolazimo do jednog začaranog kruga u kome mladi ljudi sve više propadaju... What a Face affraid
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Re: Bensedin,Lorazepam,Sanval,

Sre Maj 29, 2013 5:37 am
Danas sam pre podne krenuo kolima od kuce i popio sam "samo" 2x2.5mg lorama a nisam ga poneo sa sobom jer nisam znao da cu se zadrzati malo duze.... Vozio sam kola skoro 3 sata sa jednim kratkim stajanjem... ljudi.... na 30 stepeni mene HLADAN znoj! Pored 150 kapi meta! (kojeg BTW LADNJAKA nema u mom gradu! NI JEDNE KUTIJE VISE!!! ...al nije to sad tema).
Pre oko mesec i po - dva sam bacio rivotril, vise negativnih efekata nego pozitivnih. Prekinuo sam sa rivotrilom, ali ovaj lorazepam.... Nekada sanjam kako mi jede unutrasnje organe!! NAJOZB!
Sutra idem kod psihijatra na mesecni pregled, pa cu joj spomenuti ovo....

Poz ljudi! Smile
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Lekovi

Čet Maj 30, 2013 8:17 am
L00cID ::Danas sam pre podne krenuo kolima od kuce i popio sam "samo" 2x2.5mg lorama a nisam ga poneo sa sobom jer nisam znao da cu se zadrzati malo duze.... Vozio sam kola skoro 3 sata sa jednim kratkim stajanjem... ljudi.... na 30 stepeni mene HLADAN znoj! Pored 150 kapi meta! (kojeg BTW LADNJAKA nema u mom gradu! NI JEDNE KUTIJE VISE!!! ...al nije to sad tema).
Pre oko mesec i po - dva sam bacio rivotril, vise negativnih efekata nego pozitivnih. Prekinuo sam sa rivotrilom, ali ovaj lorazepam.... Nekada sanjam kako mi jede unutrasnje organe!! NAJOZB!
Sutra idem kod psihijatra na mesecni pregled, pa cu joj spomenuti ovo....

Poz ljudi! Smile

Ako resis da batalis lorazepam spremi se na dug proces! Mene su navukli na Neurontin.(Druga dijagnoza kod mene je Neuralgija trgemini i poznata je po znacajnoj kolicini bola koju voli da vam priusti)Kako sam reagovala na lek.Vid mutan i udvojen,bolovi u zglobovima,zaboravnost do te mere da sam mislila da sam u pocetnoj fazi Alchajmera,nisam smela da sedim cuteci duze od 3 minuta jer bih zaspala...Celu godinu sam objasnjavala da mi lek ne prija jer mi niti ukida niti smanjuje bolove.Ali Tergetol; ne mogu zbog meta i njihove ideje da mi na ta dva uvedu i antidepresiv.Nije mi bilo dobro ali Neurontin je stigao ko zamena.Posto oni nisu hteli da ga ukinu uradila sam to sama.Trajalo je 6 meseci da prestanem da ga pijem naravno bez pomoci lekara jer niko me nije terao da prestanem...Nije jednostavno,ni lako a ako moras da si medju normalnima i funkcionises... Moj savet bez obzira na sve napustaj lekove vise stete nego pomoci.Ja sada vec 4 meseca nepijem nista za Neuralgiju jer jos uvek imam posledice od pijenja istog!Sve najbolje i zelim ti lekare koji hoce da pomognu!!! Smile
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty ADMIN ODGOVOR

Pon Jul 13, 2015 10:26 pm
Sasvim je ok kombinovati diazepam, kao i ostale prepisane lekove...
Sponsored content

Bensedin,Lorazepam,Sanval, Empty Re: Bensedin,Lorazepam,Sanval,

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu