FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Milos Vasic
Moderatori
Broj poruka : 10
Reputacija: : 1
Datum upisa : 30.09.2013
Godina : 42
Lokacija : Kikinda

Ne Azurnostlekara opste prakse u Kikindi Empty Ne Azurnostlekara opste prakse u Kikindi

Pon Sep 30, 2013 2:40 am
Danas sam se prijavio i vidim da je ovo jedini nacin da se nesto kaze,napise a da to nekog mozda i zanima a mozda i pomogne.Evo ima 10meseci kako sam na metadonskom odrzavanju koje sam dobio u Novom Knezevcu jer sam se sam i navukao na Metadon,pre toga na heroin itd.Uglavnom nekikh 10god.mi je narkomanski staz a sad se prvi put lecim.Ni jedan recidiv nisam imao,na svaku kontrolu redovno i sto bi rekli uzoran pacijent.Ali,stvar je izuzetno teska po mene jer u Kikindi gde mi lekarka opste prakse pise normalno duple recepte to radi potpuno zapanjujuce i po mene pogubno!Ja inace petkom dizem dva puta po 6boca i jednom po 5.E sad u prosli petak je neispravno ispisala recepte,dosla je na posao u 7h.a otisla u 8h.ja imao zakazano u 10h.za recepte,odem,sestra mi ih uredno preda odem u apoteku kad ono(ja nisam gledao,neispravno ispisani)samo jedan je dobro ispisala i dobijem jednu bocicu i iz apoteke me posalju kod dr da mi poprave te recepte.Medjutim u dispanzeru samo sestra medicinska,ona mi zena ne moze pomoci a od drugih lekara niko nece bukvalno.Pa taj dan i posle podne mi kazu da dodjem i nekako mi daju jos jedan recept.Da skratim,evo danas u ponedeljak,ja dobijem od nje (nasao sam je)recept i mesto 6bocica ja dobijem 5!Na njenu ruku,onako ona zna zena specijalista koji mi je dozirao metadon nezna po njoj izgleda i potpuno je hladnokrvna sto ja necu imati dosta leka tj.terapiju do petka,kad opet kod iste idem!Inace pijem 230kapi dnevno,sve je super bilo dok nije pocelo sa ovim gledanjem na nas koji koristimo lek metadon,kao na gradjane treceg reda ili ne postojeceg reda!Revoltiran sam jer nemam kome da se zalim,gde pravdu da trazim,iskreno Kikinda je malo mesto a doktori su svi povezani kao svinjska creva,bukvalno oni koji dobijaju platu za to da lece ljude,mene vracaju na stari a verovatno i gori put.Inace sam imao velike nesrece u zivotu,porodicne gubitke,stresan posao koji me je mozda i doveo do nekih puteva na kojima nikada nebih bio.Bile su mi dostupne stvari i informacije koje nezelim ni najgorem neprijatelju.Moje pitanje koje evo prvi put pustam u mrezu,etar net je:Sta i kako da se izvucem i zivim kao covek,samo malo,malo normalnije??Molim ako neko postoji a moze da mi pomogne makar odgovorom ili uputi il sta god,osecam se izgubljenim jako.Hvala u svakom slucaju!!MIlos Vasic
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Ne Azurnostlekara opste prakse u Kikindi Empty Re: Ne Azurnostlekara opste prakse u Kikindi

Uto Okt 29, 2013 6:31 am
Druže, a da nisi dobio ti jednu manje jer si već dobio prethodni dan 1? Logično...
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Ne Azurnostlekara opste prakse u Kikindi Empty Re: Ne Azurnostlekara opste prakse u Kikindi

Sre Dec 18, 2013 2:21 am
Milos Vasic ::Danas sam se prijavio i vidim da je ovo jedini nacin da se nesto kaze,napise a da to nekog mozda i zanima a mozda i pomogne.Evo ima 10meseci kako sam na metadonskom odrzavanju koje sam dobio u Novom Knezevcu jer sam se sam i navukao na Metadon,pre toga na heroin itd.Uglavnom nekikh 10god.mi je narkomanski staz a sad se prvi put lecim.Ni jedan recidiv nisam imao,na svaku kontrolu redovno i sto bi rekli uzoran pacijent.Ali,stvar je izuzetno teska po mene jer u Kikindi gde mi lekarka opste prakse pise normalno duple recepte to radi potpuno zapanjujuce i po mene pogubno!Ja inace petkom dizem dva puta po 6boca i jednom po 5.E sad u prosli petak je neispravno ispisala recepte,dosla je na posao u 7h.a otisla u 8h.ja imao zakazano u 10h.za recepte,odem,sestra mi ih uredno preda odem u apoteku kad ono(ja nisam gledao,neispravno ispisani)samo jedan je dobro ispisala i dobijem jednu bocicu i iz apoteke me posalju kod dr da mi poprave te recepte.Medjutim u dispanzeru samo sestra medicinska,ona mi zena ne moze pomoci a od drugih lekara niko nece bukvalno.Pa taj dan i posle podne mi kazu da dodjem i nekako mi daju jos jedan recept.Da skratim,evo danas u ponedeljak,ja dobijem od nje (nasao sam je)recept i mesto 6bocica ja dobijem 5!Na njenu ruku,onako ona zna zena specijalista koji mi je dozirao metadon nezna po njoj izgleda i potpuno je hladnokrvna sto ja necu imati dosta leka tj.terapiju do petka,kad opet kod iste idem!Inace pijem 230kapi dnevno,sve je super bilo dok nije pocelo sa ovim gledanjem na nas koji koristimo lek metadon,kao na gradjane treceg reda ili ne postojeceg reda!Revoltiran sam jer nemam kome da se zalim,gde pravdu da trazim,iskreno Kikinda je malo mesto a doktori su svi povezani kao svinjska creva,bukvalno oni koji dobijaju platu za to da lece ljude,mene vracaju na stari a verovatno i gori put.Inace sam imao velike nesrece u zivotu,porodicne gubitke,stresan posao koji me je mozda i doveo do nekih puteva na kojima nikada nebih bio.Bile su mi dostupne stvari i informacije koje nezelim ni najgorem neprijatelju.Moje pitanje koje evo prvi put pustam u mrezu,etar net je:Sta i kako da se izvucem i zivim kao covek,samo malo,malo normalnije??Molim ako neko postoji a moze da mi pomogne makar odgovorom ili uputi il sta god,osecam se izgubljenim jako.Hvala u svakom slucaju!!MIlos Vasic

Pitanje svih nas je kako da se izvucemo i zivimo normalnije.Odlazak po met svakih sedam dana,pogledi medicinskih sestara,apotekara.Komentari samih lekara.Gradjani treceg reda?! Povodac oko vrata.Ne smem ni da se bunim niti koga da tuzim jer cim krenem u bilo kakav oblik rasprave me potsete da sam samohrana majka maloletnog deteta i da mi je pametnije da cutim.Lekari specijalisti ne pokazuju bas neku zelju da nas lece kada stignemo sa uputom koji pocinje recenicom: Heroinski zavisnik od 1981,u Metadonskom centru od februara 2010 na odrzavanju zali se na jake bolove u predelu desne strane lica... I onda se zavrsava ovako... prilagoditi terapiju! U prevodu nije mi nista nego hocu vise metadona. Skoro 3 godine mi je trebalo da dobijem dijagnozu,a terapija mi jos nije uskladjena.Nemamo podrsku od medicinskih radnika a ostali bolje da neznaju jer nemaju bas puno lepih reci za nas. Kako da se izvucemo i zivimo kao ljudi?

FORUM !!! Ovaj forum je resenje.Treba da se aktiviramo,da pisemo a ne samo da citamo.Da uvrstimo izlazak na forum u spisak svakodnevnih obaveza.Pisite dnevnik,pisite sta vas muci,pisite svaki put kada ste doziveli diskriminaciju,sta vas boli, da li postoji neko ko vas voli takve kakvi ste...Ima puno tema koje su pokrenute ovde i sve to za nas!
Prinajem da sam ja ta koja ostajem anonimna i to samo zbog cere koja ima 9 godina i plasim se kako bi to moglo da se odrazi na nju. Boris je sa svoje 23 godine istupio za sve nas.Trpi udarce prvenstveno od svoje porodice a onda od celokupne javnosti u kojoj ima malo onih koji nas smatraju za najgore izdanke ljudskog roda,koji ne priznaju narkomaniju za bolest i koji bi nas radije eliminisali nego lecili.
Forum je resenje samo ako se malo potrudimo.Milose Vasicu pisi kao i do sada i podrzi ovaj forum koliko god mozes.  cheers 
Sponsored content

Ne Azurnostlekara opste prakse u Kikindi Empty Re: Ne Azurnostlekara opste prakse u Kikindi

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu