FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!

S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Република Србија МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА

Ići dole

Република Србија МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА Empty Република Србија МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА

Počalji  INSPIREMAN taj Uto Dec 03, 2013 2:59 am

Република Србија
МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА
Кабинет Министра
Биро за информације од јавног значаја
01 број: 10831/13-3
05.11.2013. године
Б е о г р а д

Борис Милановић
Председавајући СУЗА У.Г

suzaorg@gmai.com

Поштовани,

У вези Вашег захтева за слободан приступ информацијама од јавног значаја који сте упутили Министарству унутрашњих послова Републике Србије дана 29.10.2013. године, а којим сте тражили достављање обавештења о трошењу новца из пројектног фонда и израду нацрта Стратегије, обавештавамо Вас о следећем:

Чланом 2. Закона о слободном приступу инфомацијама од јавног значаја, прецитирано је да је инфорација у смислу овог Закона, инфорација којом располаже орган јавне власти, настала у раду или у вези са радом органа јавне власти, садржана у одређеном документу, а односи си се на све оно о чему јавност има оправдани интерес да зна.

У складу са горе наведеном законском одредбом, обавештавамо Вас да је Одељење за управљање пројектима финансираним из фонова Европске уније, Министарства унутрашњих послова Републике Србије, доставило документацију са којом располажу, а у којој би требало да су садржани одговри (мисле на "одговорни") на Ваш захтев. То су квартални извештаји пројекта (финансијски и наративни) који су на енглеском језику у складу са процедурама за спровођење ИПА пројекта.
Како се ради о већем броју докумената, потребно би било да нам доставите адресу за пријем поште, како бисмо Вам документацију упутили редовном поштом, из разлога што тренутно нисмо у могућности да преведемо докуемта у електронски облик.

Када је у питању други део захтева који се односи на увид у нацрт Стратегије, обавештени смо да горе поменуто Одељење не поседује нацрт Стратегије. Наиме будући да су даљи кораци у израд (мисле на "израду") Стратегије везани за постојање Радне групе, самим тим и за подршку твининг пројекта у овом процесу, неопходно је да Министаство здравља, у складу својим надлежностима иницира формирање овог тела које би имало задатак да изради нацрт Стратегије за борбу против дрога за период од 2014. године.

С поштовањем,

ОВЛАШЋЕНО ЛИЦЕ
Драган Поповић
....потпис...

----------------------------------------------------

Naravno, Ministarstvo je poslalo dokumentaciju na adresu SUZA U.G i mogu Vam reći da mentori, i oni koji "uče" od njih su dobro probrani. Zakonski okviri koji se menjaju (LEGALISATION FRAME), kao i tela koja se stvaraju i infrastrukturni objekti kao što su objekti za skladištenje zaplenjene droge i sl. su vrlo obećavajući.

- Samim tim što se oglasilo Ministarstvo unutrašnjih poslova, i eksplicitno reklo da bi Ministarstvo Zdravlja trebalo da inicira pokretanje stvaranja Strategije, kao i tela- upravnog organa, orgovornog organa za stvaranje iste - govori nam o tome da će Srbija od Češke i Nemačke naučiti puno u ovom tvining projektu.

Nama su, naravno, dostavljeni i finansijski izveštaji u to ko koliko i za šta dobija iz fonda, i nekako ... Jeste puno, ali je u skladu sa platama eksperata koji su tu da u prvoj fazi urade puni skrining stanja u pravosudju, sistemu, kako zdravstvenom tako i pravnom, i na osnovu toga utvrde stanje i radnje koje će se preduzeti kako bi se polja gde Srbija "kaska" poboljšala.

- Legalisation Frame, tačnije pravni okvir za legalizaciju tj. dekriminalizaciju ili polovičnu dekriminalizaciju narkotika je stavljen pod "NOT QUITE CLEAR" tj. gospodi iz EU i EC tj. medicinskim i pravnim ekspertima nije jasno šta to naš Zakonodavni Okvir predviđa povodom klasifikacije, penala i konfiskacije narkotika... I koja je to mera koja je "nedozvoljena".

Zaista mnogo toga ima da se prouči iz dostavljenih dokumenata, a Vi ako želite da se uključite u sve ovo, molim Vas pošaljite mi poruku na forumu, i biću više nego sretan ukoliko nas ovo makar ujedini da budemo racionalni kada je reč o stvaranju jedne jake i stabilne NVO gde svaki član jednostavno radi OPSTANKA svega ima obavezu da uplaćuje članarinu u iznosu koji se usvoji na U.O U.G SUZA.

S poštovanjem,

PRESEDEAVAJUĆI I OSNIVAČ,

Boris M.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA

Broj poruka : 321
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 30

http://narko-manija.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Република Србија МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА Empty Re: Република Србија МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА

Počalji  djuka038 taj Čet Apr 03, 2014 9:19 am

Bas bih zeleo da ucestvujem i u osnivanju i u radu na temi narkomanije, imam puno iskustva sa NGO organizacijama te ako zelite da me uključite u projekat, ja sam uvek za. Moje ime je Vladimir Đukelić a telefon je 065 200 4037. Radio sam u UN-u na poboljšanju zdravstvene svesti uživaoca narkotika, t. j. konkretno razgovarao i držao predavanja o tome. Ako želite da me uključite u projekat, tu sam.

djuka038
Moderatori

Broj poruka : 3
Reputacija: : 1
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Република Србија МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА Empty Re: Република Србија МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА

Počalji  INSPIREMAN taj Sre Okt 29, 2014 11:37 pm

Poštovani Đuka,

Možete nas kontaktirati na telefon putem e-maila: suzaorg@gmail.com, bilo bi nam zadovljstvo da vidimo još jednog člana SUZE "u akciji".
INSPIREMAN
INSPIREMAN

Broj poruka : 321
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 30

http://narko-manija.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu