FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Pon Dec 05, 2011 11:49 am
Poštovani,prestavniče MetadonPlus zajednice!



Lek Metadon Molteni u dozi 5mg/ml registrovan je u Srbiji. Rešenje o registraciji izdala je Agencija za lekove i medicinska sredstva dana 23.08.2011 godine. Procedura koja treba da prođe do pojavljivanja leka u zdravstvenim ustanovama obuhvata, između ostalog i aplikovanje na Listu lekova koji se propisuju i izdaju na teret sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja.

Nažalost, nismo u mogućnosti da predvidimo koliko će trajati ovaj proces jer to ne zavisi od nas. Nadamo se da će prilikom objavljivanja sledeće Liste lekova, lek Metadon Molteni biti uvršten na Listu lekova koji se propisuju i izdaju na teret sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja, i da će biti dostupan pacijentima na teritoriji Republike Srbije.



S poštovanjem,


PROVIDENS DOO
- Pa, i na dnu pandorine kutije ostala je ..."nada". Ovog puta nada da će se ovaj ,iako u "slabijoj miligrazi" metadon, naći na tržištu i konačno uništiti ovaj MONOPOL NAD LEKOVIMA. Ja u apoteci NIJEDAN osim Hemofarmovog Metadona ne mogu da dobijem. Čak ni "nacrnjen" Alkaloid, koji je za neke bolji-za neke lošiji...
avatar
Vlaja
Moderatori
Broj poruka : 23
Reputacija: : 1
Datum upisa : 23.10.2011

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty eeeee

Pon Dec 12, 2011 6:36 am
E, nije me bilo neko vreme...
Vidis nisam ni znao za taj italijanski metadon. Mislim da je to pozitivna stvar, jer ce monopol HF biti ovime anuliran, donekle....

Sta Vi mislite?
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty bolji ili losiji

Sub Jan 14, 2012 4:15 am
Ne znam nista o tom Italijanskom metu,da li je bolji od nasih koje sada imamo na raspolaganju? Najverovatnije jeste,cim ga uvode,a i to nije sigurno...ako neko zna nesto vise o njemu,voleo bih da procitam...! sa postovanjem vas sozo
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty ODGOVOR

Sre Mar 07, 2012 6:34 am
Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Metmolteni




ZNAK "R" znači da se može izdati na dupli recept, shodno propisu o izdavanju lekova koji sadrže opojne droge!
ZNAK "RS" znači da se lek, medikament u tom pakovanju, može samo upotrebiti u medicinskim ustanovama!
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Ima ikakvih novosti?

Uto Jun 19, 2012 5:39 am
Znamo da ce Italijani da donesu njihov proizvod/metadon u SRB, ali DA LI ce Hemofarm to tako sa strane gledati i cutati i dozvoliti? Jer oni drze kod nas ceo monopol i nisam bas 100% siguran da ce sve proci kako bi mi voleli i kako bi trebalo, je li....

Eto primer - Alcaloid iz Makedonije nam izporucuje (koliko ja znam - izpravite me ako gresim!!! ) metadon a njega u Vojvodini (konkretno) nema! ...sem onih od 1L, sto se nosi u Met centre.
Do nedavno je na svim sajtovima apoteka koji su u mom gradu stajalo da imaju Alcaloid met od 10ml = 100mg, isto kao i Hemofarmov. Kada sam im se javio i zatrazio da mi se da makedonski, oni su me s nevericom docekali i pitali odakle mi ta informacija!!!! Shocked ...i sve dok se nisam nasao i trazio met drugog proizvodjaca oni nisu ni znali da im je makedonski metadon na listi, na sajtu! Naravno, od onda su regulisali i skinuli sa sajt(ov)a !!!
Znaci - nesto meni tu smrdi! Jer taj ko je pravio sajt, dobio je INFO da i te kako postoji Alkaloid metadon, samo se tu nesto cudno desava! Sta? ...e, to ne znam....

Zato - nadam se da ce ovaj italijanski met "proci bolje" nego makedonski! Drzim fige!!!
avatar
Ivche
Moderatori
Broj poruka : 6
Reputacija: : 0
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty "Italijanski metadon"

Uto Jun 26, 2012 5:10 am
pozdrav ljudi,samo bih na kratko da se na dovezem i da podelim svoje iskustvo,naime 22 ovog meseca,sad proslog petka,po podizanju vikend doza u m.centru i setnje po gradu,naletim na jednu ,pa mogu slobodno da kazem:"Zenu" posto je dosta starija od mene,i nesto procaskamo kratko,pitaala me z pdo,kao,jel moze brzo da se nadje nesto dobro,u frici je i slicno,nije popila terapiju,skapiram da je na metu-u i odem s njom do hostela u kom je odsela,i uzmem od nje tabletu,koja je u nekoj papirnoj tabli,znaci ne blister,nego obicna papirna tabla, na kojoj je pisalo :"Metadona" M23 i 120mg cetri te miligramaze i jos par komada od 60 i 80mg,uglavnom sam uzeo odmah tu jednu od 120mg preko 95mg iz centra,i ne pamtim takav dan,dan za pamcenje,ne znam,zamolio sam je da mi proda jos neku,ali nije mogla,valjda je bila vec u deficitu,tako da sve u svemu,zanimljivo iskustvo... Smile pozdrav za sve ljude dobre volje!!!
avatar
Vilijana
Moderatori
Broj poruka : 1
Reputacija: : 1
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 39

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Re: Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Sre Avg 08, 2012 2:58 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Nacekacemo se mi jos pitaj ku### koliko vremena dok nam ne uvedu neki drugi metadon . Svi ljudi sa kojima sam pricao i koji su imali priliki da budu na metu u inostranstvu , a kasnije su u Srbiji probali hemofarmov i alkaloid , pitali su me sa cudjenjem , KAKAV TI JE OVO METADON ?
Meni nije jasno kako je moguce da isti lek koji ima isti hemijski sastav bude toliko razlicit u kvalitetu...
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Re: Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Sre Avg 08, 2012 3:44 am
Vilijana ::Nacekacemo se mi jos pitaj ku### koliko vremena dok nam ne uvedu neki drugi metadon . Svi ljudi sa kojima sam pricao i koji su imali priliki da budu na metu u inostranstvu , a kasnije su u Srbiji probali hemofarmov i alkaloid , pitali su me sa cudjenjem , KAKAV TI JE OVO METADON ?
Meni nije jasno kako je moguce da isti lek koji ima isti hemijski sastav bude toliko razlicit u kvalitetu...

Nista mi ne pricaj! Umirem koliko su neke serije ocajne (a vecina serija je bullshit). S vremena na vreme se pojavi OK serija, ali to je to...
Ne znam sta se desava kod nas u Srbendiji... Al da je lose - lose je!
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Šta nam je činiti?

Uto Maj 14, 2013 6:43 am
Čitam naše postove i vidim da se svi slažemo u jednom: ''Metadon u Srbiji je loš''
Šta predlažete da uradimo povodom toga? Exclamation Exclamation
...Šta može pokrenuti ove naše farmaceutske kuće Question Samo konkurencija.... Exclamation cheers
...predložite nešto konstruktivno i krećemo u akciju... Idea cheers
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty pocetak...

Uto Maj 14, 2013 9:25 am
Moj otac je jedan od boljih advokata u nasem NS tako da ce da brani nase interese i u Strazburu ako treba. Samo da se organizujemo tacno kako ,sta, protiv koga i naravno da on da zeleno svetlo da imamo prodju i pleti pleti po buraniji Evil or Very Mad
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Re: Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Uto Maj 14, 2013 4:47 pm
metadonman ::Moj otac je jedan od boljih advokata u nasem NS tako da ce da brani nase interese i u Strazburu ako treba. Samo da se organizujemo tacno kako ,sta, protiv koga i naravno da on da zeleno svetlo da imamo prodju i pleti pleti po buraniji Evil or Very Mad

Po meni, treba odneti u privatnu laboratoriju nekoliko serija (znaci ne samo jednu) da se detaljan sastav zna. ZNAM da ce svaki rezultat drasticno odudarati, sto je vec samo po sebi dovoljno da se napadne fabrika. A to sto ce se onda videti da NIJE ISPOSTOVANA prava formula, e too je vec prica koja bi ih dokusurila!
Odmah u rebra!
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Iskreno

Sre Maj 15, 2013 1:57 am
Poštovani!

Najiskrenije, voleo bih da je ovo što metadonman kaže istina. Ako jeste, advokati te vrste imaju i keša da odrade nasumični nalaz, te da laboratorija može i da posvedoči o tome da je:


1) Kutija nasumično izabrana
2) Da je kutija bila neoštećena
3) Da je bočica neoštećena
4) Da se serije bočica zabeleže
5) Da se utvrdi srazmer levo i dextro metadona
6) Da se utvrdi koliko mg ima jednog i drugog - mada se to može iz srazmera utvrditi, ali opet...
7) Da se konsultuju i kontaktiraju (mogu to preuzeti na sebe) prestižne NVO kao i internacionalne organizacije o ovom slučaju



Obrazloženje



Tačka 1. - Randomized analysis, tj. nasumična analiza će jedina biti validna i neoboriva na sudu.

Tačka 2. - Kutija mora biti neoštećena, jer će u suprotnom biti ostavljeno prostora za "malverzaciju" druge strane da je naša strana radila nešto sa substancom za koju se tvrdi da je to i to. To i to mora biti jasno definisano, tj. jasno definisano za šta ih tužimo.

Tačka 3. - Podudara se, u smislu razloga, a u vezi sa celom optužnicom sa tačkom 2

Tačka 4. - Serija mora biti zabeležena kako bi se znalo ko je u tom momentu bio zadužen za proveru kvaliteta. I sada, kada odete na zvaničnu web-prezentaciju ALIMS-a www.alims.gov.rs videćete da u "Pretrazi sertifikata humanih lekova" kada ukucate ključnu reč "metadon" jedini serifikati ima "Metadon Alkaloid"

Tačka 5. - Srazmer je, koliko vidim, ovde ono što je bitno i ono što prestvalja "to i to", kao i da li metadon koji pacijenti na recept dobijaju - Hemofarm METADON®️ ima srazmer koji je minimalan, a to je 50:50. Takođe, jako je bitno pronaći - gde to piše da metadon hcl, i njegova resmatička solucija koja se daje pacijentima mora imati 50:50 proporciju - koja je minimum Question

Tačka 6. - Miligramaža se može utvrditi proporcijalim računanjem, ali je najbolje da to urade stručnjaci - jer mi ne znamo (ili nismo relevantni) da znamo kolika je gustina, koliko mol-a ima ... tj. koliki je "ro" § (gustina) levo-metadona tj. levo orijentisanog izomera molekula koji je po sebi sam stereomer metadon hcl kao i § (ro) od dextro-metadona tj. desno orijentisanog izomera molekula metadon hcl-a.

Tačka 7. - Kontaktiranja relevantnih organizacija ću ja preuzeti na sebe, ako se slažete. Član sam HR Coalition-a USA, Californian Human Rights Fondacije, imam kontakte u EMCDDA koja je prevarena od strane Batuta kada je u pitanju statistika i od strane relevantnih i resornih osoba i ministara kada su u pitanju lekovi- substance koje se koriste u O.S.T u Srbiji. Na oficijalnoj stranici EMCDDA (www.emcdda.europa.eu) kada odete na Srbiju videćete da se buprenorfinska terapija sprovodi od 2010. - u regionalnim centrima, te da je pilot projekat svođenja uvođenja OST metadonom na prim. zdravstveni nivo "Savski Venac" - uspeo. A činjenica je da je zatvoren.


Sada, ako ste već zagrizli u ovo, nemojte da posustajete! Nemojte da trčite pred rudu. Ja sam juče poslao jedan krajnje profesionalan e-mail kabinetu ministarke, pri Ministarstvu Zdravlja. Izložio sam tri problema. Problem sa monopolom koji HF ima nad metadonom. Problem sa nemanjem alternativnih terapija, a pritom metadon koji se daje pacijentima ne prolazi i osetno je promenjen, i kao treći problem da ne postoji buprenorfin za one visoko motivisane ili za one koje ne trpe nalorex.

Takođe 2 mejla su otišla i Vladi. Jedan direktno kroz njihovu kontakt formu, a drugi Premijeru.

Mejl je otišao svima u BATUT-u, pre mesec dana, da se po zakonu dostave informacije od javnog značaja. Zbog njih Studija može da propadne jer neću imati adekvatnu državnu statistiku, ali, pritisak će biti izvršen.

Znači, poenta jeste da sada ako smo zakoračili u ovo- i ako je država svesna da smo se organizovali daj da i izgledamo tako.

Vas oko 8 je tek odgovorilo na anketu, ali dobro. Mislim to je nekih 10% od registrovanih članova. Svi su doduše glasali 100% za uvođenje alternative OST metadonom, ali, su neki i ocenini da su zadovoljni terapijom. Doduše, većina nije zadovoljna terapijom -ali je zadovoljna tretmanom od strane ljudi u dnevnim bolnicama.


S poštovanjem,
Osnivač - Presedavajući
Boris M.



avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Re: Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Sre Maj 15, 2013 3:16 am
Ne moze da se odnese u laboratoriju nasumicnu jer nase laboratorije ne mogu da izvrse neke analize.
Ne zato sto nisu strucne nego ih nisu radili pre I ne znaju sta traze.
Takodje to bi bilo pristrasno. Zar ocekujete da drzava izadje javno I da kaze da 2 god ljudima se temeljno skodi zdravlju I da to znaju nacelnici I direktori primarne dravstvene zastite.
Pa nije ovo Hrvatska da uhapsi Sanadera. Srbin je srastao sa prevarom svake vrste. Znaci ti ljudi su lagali I to je dokazano I za te podatke zna I organizacija VEZA da oni namerno krivili podatke povecavali uspeh I sakrivali neuspehe jos pre 6-7 god na pocetku projekata.
Ne lek mora da se u prisustvu svedoka I vise ljudi podigne iz apoteke na 3 mesta, da se zapakuje I posalje DHLom u London najbolje.
U laboratorije visoko opremljene najmodernijom tehnologijom da im se jasno stavi do znanja sta ljudi osecaju, sta treba da je unutra I da se pogleda da li u nasih 100mg Metadona ima plus minus 2% tacno aktivne supstance koliko u svakom drugom kao I da se urade druge analize pomocne materije.
Srpske laboratorije to niti mogu niti hoce a podlozne su prevari.
Osim toga mislim da svi direktori I nacelnici iz primarne ustanove za lecenje zavisnika moraju da dobiju otkaze.
To je 10 ljudi. 10 ljudi iz generacije zbog koje je Srbija gde jeste. Taj olos selektuje isti takav olos iz mladjih generacija.
Tu moraju da dodju ljudi koji su tek zavrsili medicine u Svajcarskoj I Nemackoj I da oni rade privremeno 2-3 god dok ne osposobe nase lekare.
To je 10 ljudi. 10 kretena koji kroje sudbinu citave Srbije. Zbog tih 10 ljudi ili 5 ja sam otisao kada je pocela protivevropska prohibicija Metadona.
Otisao sam bio 3912 pacijent, sada je brojka premasila 35.000 valjda a mozda I 40.000 zavisnika.
NIKO ZIVI NA OVOJ PLANETI IM TO NE BI OPROSTIO U SITUACIJI KADA SVAKI ADVOKAT MOZE DA UZME EVROPSKU DOKUMENTACIJU I DA OBJASNI NA KOJI SU NACIN RADILI SUPROTNO VAZECIM I OPSTE PRIHVACENIM METODAMA LECENJE U CIVILIZOVANO MMODERNMOM SVETU. NIKO IM NE BI TO OPROSTIO. TI LJUDI SU ZNALI DA UVODE SLAB METADON. TI LJUDI SU TO URADILI ZNAJUCI KAKO CEMO SE OSECATI. ONI SU KRILI I SAKRIVALI SIMPTOME BOLESTI KAO STO KAZU LJUDI IZ VEZE DA SU 2006 KRILI OD EVROPE I DRUGE STVARI. NE MOZE 5 LJUDI IZ NAOPAKE IDEOLOGIJE DA KROJU SUDBINU SRBIJE I LECENJE.
Sto se mene tice moje duboko misljenje je da postoji dogovor I da je donet najgori poznati Metadon, koga ni makedonci ne daju svojim bolesnima od raka ni zavisnicima.
A da se odmah posle toga napravio I dogovor o smanjenju aktivne supstance u Hemofarmu kako ne bi bila drasticna razlika u leku.
To je moje misljenje I mislim da ce se jednog dana pokazati kao tacno.
Da li me razumete ti ljudi nisu uradili nesto lose pa da to kriju. Oni nastavaljaju da rade lose I prave sve gore stvari I unistavajju zivote. Njihova ideologija je pogresna, to su ljudi sadisti I nista vise, nas lece kurve, socijalisti I sadisti. To je dokazano I to se zna, nemojte me terati da pricam imena I dovodim ljude da pricaju sta se njima desavalo pojedinacno.

Hemofarm to moze da prekine tako sto bi napravio lek kakav je I bio ali nece.
Ne da nece, nego verovatno niti ima vise te materije, niti se bavi time.
Pravi od neceg drugog I ko zna kako I sta.
Vise se ne daje lek kakav je napravio uspeh nego kakav sadisti misle da treba.
Samo ove nove generacije su takve da oni mogu da naprave I 200.000 kartona nista se ne bi promenilo.
Ljudi su pre bili drugaciji, vazio je dogovor, kada se dogovore ne izlaze iz onog dvorista dok se ne napravi dil.
Sada je drugacije, sta 50% ljudi nije ni svesno sta dobija, uslo u program kada je Metadon postao nedelotvoran I nepomazuci.
Pre ove generacije sada jos 10 god starije od mene, ja se sa njima najbolje slazem. Oni su znali sve da urade.
Sada moze da ide I da ubrizgava otrov ljudima I da umiru za nedelju dana nikoga nece okritivit.
Oni kao vode neke papire, neki dokazi, pred sudom, nesto glume kao. Nema I bog rekao laku noc, cim ja sedim u krizi 2 god I nedostatku opijata a neko misli da lazem.
Ja nisam video nikoga ko laze takve stvari. To je neizvodljivo sa strane ljudske volje I obrasca ponasanja samo sto ne znaju ljudi.

KAO NEKI DOKAZI LJUDI SE BECE OVDE POKAZUJU ZENICE. HOCETE DA VIDITE ZENICE, HOCETE???
DODJITE U BEOGRAD U RIMSKU 10 DA VIDITE ZENICE DA SE ZGROZITE. DODJITE. URADITE MI TESTOVE SVE STO TREBA.
DODJITE DA VIDITE DOKAZ NEDELOTVORNOSTI I DEFEKTNOSTI I UNISTENOG LECENJA, ZDRAVLJA, IZGLEDA, PONASANJA, SNA, APETITA, SVEGA.


Ceo dan me trese groznica kao da sam otrovan pomocnim supstancama nekim I hemikalijama.
KAKO BI IM SMRSILI KONCE U EVROPSKOJ UNIJI ZA NEDELJU DANA. NA PRVOJ STRANI BI IM BILE SLIKE NOVINA ONAKO OD FABRIKE ZA PROIZVODNJU LEKA DO MINISTRA I LEKARA. DA BRE TO NEMA OBRAZA DA KAZE JAVITE SE APOTEKAMA PRIVATNIM ONI CE NARUCITI METADON PA PLATITE KO IMA RECEPTE. NEMA BEZOBRAZLUK DO BESVESTI.
TREBA IM DOCI NA GAJBU SA MILICIJOM I DONETI CVECE ZA SVE STO SU IZLECILI LJUDE I ONDA UHAPSITI ZBOG SVIH PACIJENATA KOJIMA TREBA SUPSTITUCIONA TERAPIJA.
EVO VAM ZAHVALNICA STO STE IZLECILI IZLECILI A SADA DA VIDIMO KOLIKO STE SAHRANILI DA BI NJIH IZLECIILI.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Re: Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Sre Maj 15, 2013 4:18 am
Classfield ja ne znam da li ti to namerno, ili ti tako mozak radi da moraš da vređaš i da širiš govor mržnje. Imaš "FAQ" gore, i lepo ti je objašnjeno sve.
Naime, mi da - hoćemo da vidimo tvoje zenice, kada tvrdiš da si "u krizi" dve godine. Pa kako ćeš dokazati da si ti u pravu, ako ne "de juris" i "de facto" argumentacijom. Kao što je NKnJ (Neko Ko nije Ja) okačio svoju sliku, uslikanu WEB KAMERICOM.

Otisao sam bio 3912 pacijent, sada je brojka premasila 35.000 valjda a mozda I 40.000 zavisnika.
Znači ja ne znam odakle ti ova [b]potpuno netačna informacija? MOLIM TE DA NE ŠIRIŠ DEZINFORMACIJE.

Najnoviji izveštaj iz 24 metadonska centra, o broju pacijenata na OST, dostavljen u periodu od 1.Januara do 31.Marta 2011. godine je 1.435. Sada je taj broj negde oko 2000.

Do 31. Decembra 2011., total broj ljudi koji je primao metadon u zatvorima je bio: 128.

Broj Intravenoznih Korisnika Droga (IDU-intravenous drug users) se kotira između oko 48 083 , gde samo Beograd po poslednjim istraživanjima ima 13 040 intravenoznih korisnika droga.

Broj smrtnih ishoda, povezanih sa upotrebom droga je bio 39 u 2011, i u porastu je.

IZVOR: EVROPSKI MONITORING CENTAR ZA DROGU I ZAVISNIKE OD DROGA (EMCDDA, European Monitoring Center for Drug and Drug Addicts)
Referenca: http://www.emcdda.europa.eu/publications/country-overviews/rs#pdu

OVO SE ZOVE ARGUMENTOVANIM ODGOVOROM . Kada se pozivaš na brojeve, i slično, na neke "očigledne stvari"; molio bih te da u buduće budeš bar pola od nivao profesionalnosti kojim sam te sada demantovao.

OVAKO LJUDI SADA ZNAJU PRAVE INFORMACIJE, A ONO ŠTO SI TI NAPISAO JE ČISTA BUDALAŠTINA. Grubo rečeno, ali tako je.



- Eto, i ja sam onaj istoi Srbin, i isto "onaj koji bi ukrao od svakoga, i koga treba ubiti". Šta sada samnom, koji sam ti dao na uvid i prevod i referencu, u smislu "evo- ovo je tako i tako. ".

- A i onaj dečko što ti se "krevelji" - koji ti je dao adekvatan demant onoga što ti pišeš. Šta sad sa tim dečkom, tj. čovekom pošto je on 5 god. na terapiji i na 200kapi tj. nekih 65mg ima takve zenice. On pije istu terapiju 6 meseci i takve su mu zenice. I šta sad?! I ne bekelji se on, već te je poklopio i demantovao ljudksi. Ja nemam nameru da se prepirem ili kamoli "svađam" sa tobom. - Jer te razumem, u nekom smislu.
Ali, zar to ne može na lepši malo način? - Hajde, pokaži da ti nisi "od tih" koji su stoke i svinje, te se obraćaj sa visine i pokaži da si bolji od njih.
Hoćeš protiv njih? - Budi bolji od njih!
Hoćeš protiv njih? - Ne "pucaj" kapislama na njih.


Šta sad sa svim ovim ljudima koji isto smatraju da je metadon nedelotvoran, što pokazuje i ALIMS-ova pretraga sertifikata, gde kada ukucate metadon izađe samo sertifikat o ispravnosti Metadon Alkaloid-a.

MOLIM SVE DA POGLEDAJU MALO "FAQ" I DA SE INFORMIŠU O NEKIM STVARIMA.


Naime voleo bih sada da se izjasnite da li ste spremni da krenete u kapanju protiv nedelotvornog metadona tako što će se uraditi u mom gorenavedenom post-u.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Re: Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Čet Maj 16, 2013 2:58 am
Shvaticete jednog dana da sam radio ovo da vas ne bi svet gledao kao mucenike i zgrazavao se sta rade nad vama.
Jel znam da nemate te gene kao Albanci slozne i ponosne da cete da ustanete vas 5 krene kod lekara da im objasni u oci da lek ne valja i nabije flasicu u usta i kaze da uvezu tablete a da ce usput jos 55 da vam se prikljuci koji nisu na terapiji. To ne mozes od Srba da ocekujes je da su takvi bili bi 50- god pod Turcima ne 500. To je tako i nije vredjanje.
Takvi ste i to je to. Kako da kazem priroda vam je takva da cete pre da ubedite druge da mislite i sami kao lekari nego sto cete se pobuniti protiv njih.
Ja nisam takav, ja sam za svoja ubedjenja spreman da ih branim zivotom. Jel to sam ja. I svaki deo mog bica, svaki atom moj zna da sam ja u pravu.
Kako da vam opisem to su hiljade misli, ubedjenja, sve, znaci to je osecanje.
I ja sam sprema ako mi neko kaze da mora taj i taj da umre da bi se ja lecio civilizovano i kako se ne mucim ja cu da ga lisim zivota.
Jel ovo sto ja osecam sada su napravili

Vujosevic Aleksandar
Jasna Dragan Saveljic
Mira Kovace
vic

Sve ostalo je sporedno. To su osobe koje su kritikovane, to su osobe koje znaju da vam se izdaje los lek, to su osobe koje vole da vam daju los i defektan lek. To su osobe koje ne zele da vam daju lek kao ostalima. Ovo sto nas muci su simptomi nesuzbijene bolesti koji su toliko eskalirali da su stvorili druge dijagnoze sto je samo po sebi odavno krivicno delo. Kod nekoga manje a kod nekoga vise i to varira od toga koliki si ti stvarno zavisnik i sta si pio u zivotu. Kome se mozak privikao na pravi Metadon taj moze da skoci kroz prozor od muka i agonije.
A svi ostali kao sto vam je rekao juce covek na TV, mozete i imate pravo da obratite sudu u Strazburu ako vam je drzava uskratila neke stvari.
Sve vam je rekao, ako nesto vam nije omoguceno ili je drzava doprinela pogorsanju stanja sam covek kaze da onda ima narod pravo na tuzbu.
Mislim da Drajzerova zalsluzuje vecu tuzbu za nereagovanje i totalno neinteresovanje sto narod KRIZIRA. Znaci oni znaju da je lek los a ipak imaju opravdanja i pravdaju se kao da je dobar.
Ajde da pokusamo da ih tuzimo sudu Evropskom, sta neka objasne posle deci i kolegama svoju verziju price. Neka na slavama pricaju kako je Metadon los i ostalo necu da bre mi nijedna zivotinja ostecuje zivot. Ja nemam nista ako on pogresi, nista, a moja bolest i svi podaci i sve sto ja osecam i izgledam govori ne da gresi nego da su gresni od glave do pete da gresniji ne mogu biti.
Jos jednom vam kazem slati nasim laboratorijama Metadon to je samo pravljenje mesta koja jednog dana nece imati nikakav kredibilitet kada se otkrije da su gresili ili lagali.
Ovo sto kazete za flasice, otvorene, naduvene. Nikada se nisam susreo sa time, znaci ja bi voleo da neko pokusa da mi da tako nesto.
Svaki put su flasice bile zatvorene i videlo se da ih ruka nije takla pre mene, vidi se kada je pipnes da je sterilisana bila.
Ja ne znam da li se vi secate perioda Metadon je bio dobar tada, ihaaa kada je Hemofarmova masina sekla poklopce i pri vrhu. Znaci samo otpadne poklopac, morao je da stoji ravno da se ne prosipa. Ali poklopac pri vrhu otpadne kao skalp. Smile I tada kada su kutije bile neke i natopljene malo lekom lek je bio isti ODLICAN, nisam se pozalio jer ima 10 kapi manje jel je lek bio dobar, fenomenalan. To je trajalo nekoliko meseci secenje poklopaca. Masina je bila centrirana lose nesto i dva puta sekla.
Tako da to otpada, leku fali aktivna supstanca koja nam pomaze da ostavimo heroin i ona zbog koje se ne drogiramo na Metadonu i mozemo da funkcionisemo. Ili je nema nimalo ili je ima mizerno ali stvarno mizerno malo tipa 20mg u 100mg ili ispod.
Pa oni su vec jedanput snizili doze sa 100mg na 10-15mg, pre 20god, znate koliko je ljudi tada odustalo od Metadona, koliko je umrlo tada advokata, doktora.
Jel hocete vi to, da vas pojede zavisnost zbog budala. Hocete jos 5 krugova da pravite i posete samo sada sa Subutexom. Prvo Nalorex sada Subutex. Pa dokle.
Znaci ovo bi im bio drugi put, jedino tada su rekli a sada bi bilo skandal da su rekli.
Sta treba jedan koji je pokrao pare i pobegao skratio doze, sada dosao drugi pa i on to. Ovaj ziv nece docekati titulu.
Znaci moj najgori ocaj krize je nista kada vidis dete sa prosutim mozgom i jednog iskezenog koga si lose procenio i zaboravio.
A sta ce biti posledica, koja, zatvor, batine u miliciji, pa ja cu imati metastazu tada ili ko zna sta...Sve ce mi biti smesno, necu ih cuti uopste kao u transu.
Mi ne idemo dalje od tog dana nego ka tom danu. Jedan pa drugi korak, jedan pa drugi, svaki dan sve blize...

Idite u Drajzerovu pitajte najstarije zavisnike, ko je ziv iz tih generacija sto je odustao od Metadona kada su poceli da daju odjednom 10 puta manje doze.
I njima su govorili sto i vama, nemojte vi kao ovi Metadonci, vi cete lepo ovo ono. Srpska ideologija, pravoslavni sadisti, vas ce lepo da dovedu u red, samo ce devojke da vas interesuju, raj odjednom ste u raju. Usli ste u drogu ko zna zasto i drogirali se upropastili se i sada izlazite i odjednom ste u raju sve lepo odjednom, antidepresivi, sedativi, lekovi za spavanje, super sve...
A crv u sredini za jedan dan pojedete te kao da si 10 dana ziveo samo od misli o heroinu.
U normalnom svetu a kao pao smarsa kao vanzemaljski jezik da pricaju, ti strejt ne znas ni zasto se smeju ni cemu se raduju, ni sta je smesno, sta je tim ljudima.
To vam zele, da vas ispituju. Pa nigde nemas besplatno zivu silu da ubijas ovako kao ovde. Ovde se zamorci preskacu. Nekaznjeno imaju sto niko nigde nema.
Zato kazem vam tuzimo ih dovoljno je nas 10 svesnih da su nas prevarili. Samo je potrebno da znas da te je ostetio i da to osecas.
Iza 10 ostace pitanje koliko u narodu ima jos onih koji ni ne znaju sto terapija ne uspeva. Jedno pitanje radja drugo, trece cetvrto. Bice i vremena i za Morfin. Ako ih tuzimo za los Metadon niko nas ne sprecava da u isto vreme se zalimo sto nema dostpunih drugih lekova.
Za jednu gresku za jednog pacijenta se gubi dozvola. Moze sve da spase, ako jednom pogresi kao kod mene sto grese jel mi ne omogucavaju Metadon kakav pije svet to je dovoljno kao da nista nikad nije uradio dobro.
I nemojte da mislite jel niste u Bgdu da ste izbegli ovim imenima i da druga politika je prema vama.
Od Drajzerove samo Otcepljenje Pomaze. Hasim Taci recimo ne mora da ih trpi vise.
Automatsku su vam sredili sta cete piti u svim centrima od Pirota do NSa.
Znaci od njih samo ako se odcepis mozes da dobijes bolje lecenje.
I da ne zaboravimo mrtvo ministarstvo, znaci nepokretno. Oni hoce ali njih mrzi, oni nemaju kad.
Vrucina, tezak zivot, bolesni su pa moraju da trpe bolest inace bi oni pozurili.
Pitam se samo koliko nam je bora na licu izaslo zbog takvih ljudi, koliko smo ruzniji, stariji, nervozniji nepovratno.
Zbog 3-5 mentola i retarda i sadisticka idiota.
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Re: Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Čet Maj 16, 2013 5:11 am
Ovo Alekse Nenadovica je blizu mene. Icu cu sutra do njih.
Najvise je 2-3km od mene udaljeno.
Evo sada sam isao da podignem lek 8km od mene, Hemofarm cuvena serija iz Aprila 2012, 190 sta da vam kazem...
Dabogda mene i moje oci pojeli crvi zive ako sam ikada ista slagao.
Svaka greska koju sam rekao a znam da ih je bilo jako malo je totalno neka nebitna glupost.
Sve sto je bitno je gola crna istina.
100Mg Metadona znaci zenice normalne ceo dan, imam krizu, znaci iritacija koze lica, bolovi u nogama, tezina, grozan ukus u ustima,...
Eto idem kod lekara, dajem urin. Neka je proklet i Vujosevic i Radonjicka i Kovacevicka, i Daragan, neka su im deca prokleta i neka ih manijaci drogiraju heroinom u oko i siluju jednog dana.
Eto to im preporucujem ja sa imenom i prezimenom. Sada idem da kupim heroin. Znate zasto, razmisljao sam, dao one recepte i gledam apotekarku i ja sam potpuno isti kao osoba koja je posle kradja, prestupa i prevara u gradu utrcavala u apoteku po ganove i nervozno cekala. To mi je svanulo taj trenutak dok sam gledao.
Nema sanse da cu da odem u Drajzerovu dok me ne zovu, moze keva da se valja pred amnom i da me moli, moze 100 troletnica i srcanih udara da je spici zaboli me ona stvar.
Kada me budu pozvali zbog ne dolazenja reci cu im sta imam.
Sada idem da ostavim pisamce dileru jel je takvo pravilo da ga ne zovem sa mog telefona.
Ikao znam da se ne bi nista desilo ali je tako on rekao.
I to ce me satreti on je izasao iz zatvora i duzan mi je pare odavno, te pare mi ne bi ni vratio odmah nego iz delova. Ali eto sada iz delova uzimam heroin.
Mada bi bolje bilo da uzmem odjedanput dovoljno 4-5kom i da capnem. Neki u nasim ustanovama kada bi to uradio oni ne bi videli koliki bi im teret spao nad glavama porodica, ne bi ni bili svesni toga ali to bi bilo nevidjeno... Ali sta mislite pa nisam ja glup, da uradim sutra nesto a ja u zatvor a vama za 2 meseca Morfin u lecenje. Pa ne bi me se ni setili u zatvoru.
Ali ne postoje teoretske sanse da ja prezivim 2020 toliko ce i neki koji su me lecili.
Evo ovo je drogiranje u cast mojih vajnih lekara.
Znaci ne krijem se, glupo da stavljam sliku, znaci ali moze ko hoce da zove i da kaze taj i taj uzima heroin u Metadonskom Programu. Da uzimam ga.
Imam dobar razlog. Ali da su imena koja sam nabrojao u grobu i jami i da me leci Slavko Sakoman ne bi ga uzimao.
Lozim ja dilera da odnese Vujosevicu cvece na neki seminar sto mu je doveo musteriju. Kazem stavi cvikere boli te tuku, nece ti smeti nista, daj mu cvece reci ima tu ljudi godinama strejt vi ih napraviste narkomane od pacijenata.
Joj koga sam danas video kada biste znali, ali dobro nebitno je to za vas totalno...
I eto samo i ja stekam flasice za laboratoriju u inostranstvu. Niko od vas nece. Vec imam ali zbog raznih serija sada posto cu uzimati dop imacu jos 1 u steku nosim liku koji ne zna ni sta je to ni dop zna iz price, mladji 13god. To stoji kod njega vec nekoliko neotpakovanih flasica. UV zracima mogu da potvrde laboratorije da nisu dodirivane flasice posle sterilizacije i da nisu otvarane.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Brate, ajde prekini...

Pet Maj 17, 2013 2:21 am
Message reputation : 100% (2 votes)
Classfield,

ja te molim da se sabereš i pogledaš svoje postove. U početku pretprošlog posta, prvo se ograđuješ od srpske nacionalnosti u drugom počinješ sa rečenicom: "Pa mi smo takav narod..." - brate, pa ok... Ali ako si se ogradio od nas srba, koje si ti nacionalosti? (sada ono iz "Lepa Sela Lepo Gore: "J,j,j,j,j,ja sam n,narkoman .

Ja ti sada ozbiljno govorim gospodine W011, Classfield i Gdine. J... prekinite sa ovakvim govorima mržnje, i kršenjem pravila ponašanja. Niko od nas nije kriv za Vašu "priču" i niko ovde nije dužan da čita romane pod kategorijom "Nadri-patetika jednog metadonca".

Ajde molim te, pre nego što te banujem - jer već imaš za 3 bana "ispade" n kršenja ustava, zakona, i na kraju statuta i P.K SUZA (www.narko-manija.serbianforum.info) foruma. Toliko samo, i da (a koliko vidim, SUZA je jedina ostala koja sa svojim forumom, organizacija, koja te nije još potpuno zabranila, a veruj mi - s znanjem sa Microsoft University-a i zv(n)anjem Certificated System Administraotor for IT Network Infrastructure - može da banuje; tako da možeš da menjaš mejlove i melove, i I.P adrese- ali ćeš opet biti banovan. Svaki Network Adapter ima M.A.C unikatnu heksadecimalnu adresu - koja meni ostaje da protumačim i da radim s njom šta mi se radi.


S poštovanjem,
Osnivač,
Glavni i Odgovorni

BORIS M.
Sponsored content

Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS Empty Re: Italijanski Metadon - "Metadon Molteni". EXLUZIVNO ZA METADONPLUS

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu