FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Sre Mar 07, 2012 8:31 pm
KAKO ZA KOGA!!!
avatar
zna se
Moderatori
Broj poruka : 1
Reputacija: : 0
Datum upisa : 07.03.2012

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Sre Mar 07, 2012 9:49 pm
Valja raskrinkati bandu.
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Sre Mar 07, 2012 11:51 pm
[


Poslednji izmenio coph8er dana Pet Mar 09, 2012 8:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Čet Mar 08, 2012 12:46 am
Da bi nešto skontao,čovek treba da ima mozak,u ovom slučaju ja nisam sigurna... tongue
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Čet Mar 08, 2012 1:31 am
[


Poslednji izmenio coph8er dana Pet Mar 09, 2012 8:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Čet Mar 08, 2012 4:59 am
[


Poslednji izmenio coph8er dana Pet Mar 09, 2012 8:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Čet Mar 08, 2012 7:47 am
coph8er ::Ja imam nevidjeno strasan problem a kontam da ga ima krsha nas,spavanje tj. ne spavanje!Na metadonu sam vec dosta godina ali ajde neka bude dve regularne i gutam ksalol od 1mg 3x1!E sad,ne spavam normalno,moze se reci nikako od izlaska iz zatvora 2007.Sad ko zna kako vec tamo ide,vuces flormidale na nos i gutas sve zivo pa kontam da je zbog toga!Prvo sam(na slobodi)poceo piti Tolvon stari Miansan od 60mg i to je ono par dana spavas pa prestane da radi,kada se nagutam ovih slabijih lekova ne znam npr popijem kutiju bensedina ili ksalola,lorazepama tad nema sanse da zaspem,samo mi jos gore!Onda sam pio onaj Nipam od 5mg i isto par dana OK i prestane da radi!Jedino me zakuca onaj krvavi Leponex od bilo koliko mg ali od njega sav atrofiram,misici atrofiraju,sjebe mi se pritisak,pocne kriza kad se probudim a ne mogu da ustanem,i kad se sredim nisam nizasta taj dan!Da li ima neko resenje tj. neki lek koji te ne sjebe tako,neki koji je lak a da radi da moze normalno da se spava a i da ne remeti dejstvo metadona??!!
Poslušaj moje iskustvo sa KSANAXOM ili KSALOLOM,KAPHEJTERU!Pošto sam na metu već dosta godina(a inače sam iz N.S-a)pio sam metadon i pre otvaranja centra!E,sad!Pored Meta pijem Bromazepam(ponekad-retko Bensedin)i jednom prilikom sam ostao bez sedativa nekih 3-4 dana i pitam majku ima li ona nešto(a znam da ima brdo lekova,pošto je ležala 2 puta zbog depresije na psihijatriji)Otvorio sam njenu kutiju sa lekovima i :mogu ti reći bilo je svega,ali sam se ja odlučio za Ksalol!Probao sam ga ,dopao mi se,ali sam i čuo da je navlaka žestoka i odlučih da pitam dr.Dickov(možda je i znaš.a ako ne znaš ona je u prof.Vučkovića timu)!Kada sam joj rekao da ga pijem prvo me je pitala koliko dugo?Rekao sam 2 nedelje!Onda se oglasila dosta ozbiljnim tonom i rekla:"ODMAH PREKIDAJ"i nastavila:Uzimaćeš po 1-2 tablete,za 3-4-nedelje neće ti biti dovoljno ni 5 kom!A kriza koju proizvodi je strašna:nećeš imati volje nizašta,bićeš iscrpljen,a o ne spavanju i da ne govorim-nećeš moći naći lek koji će te uspavati,ali sa druge strane KSALOL je jako dobar i on se uzima u nekim nepredvidjenim stresnim situacijama(smrtni slučaji itd.)Još je rekla da leči osećaj napetosti,uznemirenosti i razne vrste anksioznosti"!Poslušao sam je(nema 4-5 nedelja kako je došlo do tog našeg razgovora) i odmah prekinuo i vratio se na staru terapiu!Sada opet pije Met i Bromazepam!Nemoj puno eksperimentisati sa lekovima!Puno pozdrava acab
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Čet Mar 08, 2012 8:22 am
coph8er ::TI MALI ADMINE STO STAVLJAS MANEKENSKE SLIKE KAO PROFILNE,POSLUSAJ STARIJE,SKINI TO,KAD TAD CES OTICI U MITROVICU PA KO ZNA,MOZDA TE NEKO PREPOZNA,SA LEDJA NARAVNO!NAPRAVIO SI SAJT DA SE USHLIHTASH PROFESORU VUCHKOVICU!KAZESH POMAZESH LJUDIMA OVDE,KOME SI POMOGAO BILO KAKVIM SAVETOM SEM STO SAMO ZNAS DA PRICAS IZ GOOGLE-A KOJI LEKOVI SU NA OVOJ ILI ONOJ LISTI!UMESTO TEBE NA PITANJA ODGOVARA OVA VANJA STO NE ZNA DA LI JE MUSKO ILI ZENSKO A SAMO KENJA DRUGIMA!KAZE DA JE IZ SUBOTICE,KOLKO JA ZNAM IZ SOMBORA JE,ZOVE SE DRAGANA,KURVA MATORA NARKOMANSKA KOJA JE POPUSILA DUSI PRE PAR GODINA KARAJUCI SE ZA CAJ SA KLINCEM KOJI JOJ JE GODISTE CERKE!A TI DRAGANA AKO SI MISLILA OVIM PUTEM DA MI UTERAS ku###,VERUJ MI DA SI SAMO SEBI TO NAPRAVILA JER SI ZBOG MENE MNOGO KUPACA IZGUBILA!SADA TI SE SAMO TALOZI MET U FRIZIDERU A PARA NIGDE,ALI JEBIGA SAMA SI TO NAPRAVILA!MALI HOMOSU UDARI BAN,ALI ONO PLAKANJE NA B-92 I SHLIHTANJE PROFESORU NIJEDAN BAN NE MOZE DA OPERE!OD MENE TOLIKO!!
Hejteru,na koju foru,brate, kontaš da se nekome i pomogne i nečiji problem prokomentariše(NARAVNO IZ SVOG(kako kaže sanel)NARKOMANSKOG-NEOBRAZOVANOG UGLA,kada je -u ovom slučaju samo žestoka rasprava u pitanju oko toga koje koga ..za čaj.ko in HIV itd!DAJ spustite loptu na zemlju(mislim i na Sanel)ne napadajte jedni drugi i da počnemo pričati kao ljudi!Boli me ku### baš ko je kome šta uradio,ako ne volite Vanju-nemojte s njom kontaktirati,ako ne volite mene,Peru,Miku,Lazu nemojte kontaktirati--I SHVATITE DA SMO SVI U ISTIM GOVNIMA!
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Čet Mar 08, 2012 12:48 pm
Boban ::
coph8er ::TI MALI ADMINE STO STAVLJAS MANEKENSKE SLIKE KAO PROFILNE,POSLUSAJ STARIJE,SKINI TO,KAD TAD CES OTICI U MITROVICU PA KO ZNA,MOZDA TE NEKO PREPOZNA,SA LEDJA NARAVNO!NAPRAVIO SI SAJT DA SE USHLIHTASH PROFESORU VUCHKOVICU!KAZESH POMAZESH LJUDIMA OVDE,KOME SI POMOGAO BILO KAKVIM SAVETOM SEM STO SAMO ZNAS DA PRICAS IZ GOOGLE-A KOJI LEKOVI SU NA OVOJ ILI ONOJ LISTI!UMESTO TEBE NA PITANJA ODGOVARA OVA VANJA STO NE ZNA DA LI JE MUSKO ILI ZENSKO A SAMO KENJA DRUGIMA!KAZE DA JE IZ SUBOTICE,KOLKO JA ZNAM IZ SOMBORA JE,ZOVE SE DRAGANA,KURVA MATORA NARKOMANSKA KOJA JE POPUSILA DUSI PRE PAR GODINA KARAJUCI SE ZA CAJ SA KLINCEM KOJI JOJ JE GODISTE CERKE!A TI DRAGANA AKO SI MISLILA OVIM PUTEM DA MI UTERAS ku###,VERUJ MI DA SI SAMO SEBI TO NAPRAVILA JER SI ZBOG MENE MNOGO KUPACA IZGUBILA!SADA TI SE SAMO TALOZI MET U FRIZIDERU A PARA NIGDE,ALI JEBIGA SAMA SI TO NAPRAVILA!MALI HOMOSU UDARI BAN,ALI ONO PLAKANJE NA B-92 I SHLIHTANJE PROFESORU NIJEDAN BAN NE MOZE DA OPERE!OD MENE TOLIKO!!
Hejteru,na koju foru,brate, kontaš da se nekome i pomogne i nečiji problem prokomentariše(NARAVNO IZ SVOG(kako kaže sanel)NARKOMANSKOG-NEOBRAZOVANOG UGLA,kada je -u ovom slučaju samo žestoka rasprava u pitanju oko toga koje koga ..za čaj.ko in HIV itd!DAJ spustite loptu na zemlju(mislim i na Sanel)ne napadajte jedni drugi i da počnemo pričati kao ljudi!Boli me ku### baš ko je kome šta uradio,ako ne volite Vanju-nemojte s njom kontaktirati,ako ne volite mene,Peru,Miku,Lazu nemojte kontaktirati--I SHVATITE DA SMO SVI U ISTIM GOVNIMA!
Brate sto se tice Vanje sama je pocela da me proziva,molio sam je da stane ona nece,sta da joj ja radim!Slusaj,meni je dr. sada ukinuuo ksalol posle 11godina,pio sam ga 1 ujutru 1 popodne i 3 pre spavanja!Evo vec dva meseca isprobavam slabije sedative,bens,lorazepam...i veruj mi opet sam se vratio na 5 ksalola dnevno i to moram da kupuujem,nema sanse da mi nesto drugo smiri srce ili da me uspava!Ne znam sta cu!a.c.a.b.
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Čet Mar 08, 2012 10:44 pm
coph8er ::
Boban ::
coph8er ::TI MALI ADMINE STO STAVLJAS MANEKENSKE SLIKE KAO PROFILNE,POSLUSAJ STARIJE,SKINI TO,KAD TAD CES OTICI U MITROVICU PA KO ZNA,MOZDA TE NEKO PREPOZNA,SA LEDJA NARAVNO!NAPRAVIO SI SAJT DA SE USHLIHTASH PROFESORU VUCHKOVICU!KAZESH POMAZESH LJUDIMA OVDE,KOME SI POMOGAO BILO KAKVIM SAVETOM SEM STO SAMO ZNAS DA PRICAS IZ GOOGLE-A KOJI LEKOVI SU NA OVOJ ILI ONOJ LISTI!UMESTO TEBE NA PITANJA ODGOVARA OVA VANJA STO NE ZNA DA LI JE MUSKO ILI ZENSKO A SAMO KENJA DRUGIMA!KAZE DA JE IZ SUBOTICE,KOLKO JA ZNAM IZ SOMBORA JE,ZOVE SE DRAGANA,KURVA MATORA NARKOMANSKA KOJA JE POPUSILA DUSI PRE PAR GODINA KARAJUCI SE ZA CAJ SA KLINCEM KOJI JOJ JE GODISTE CERKE!A TI DRAGANA AKO SI MISLILA OVIM PUTEM DA MI UTERAS ku###,VERUJ MI DA SI SAMO SEBI TO NAPRAVILA JER SI ZBOG MENE MNOGO KUPACA IZGUBILA!SADA TI SE SAMO TALOZI MET U FRIZIDERU A PARA NIGDE,ALI JEBIGA SAMA SI TO NAPRAVILA!MALI HOMOSU UDARI BAN,ALI ONO PLAKANJE NA B-92 I SHLIHTANJE PROFESORU NIJEDAN BAN NE MOZE DA OPERE!OD MENE TOLIKO!!
Hejteru,na koju foru,brate, kontaš da se nekome i pomogne i nečiji problem prokomentariše(NARAVNO IZ SVOG(kako kaže sanel)NARKOMANSKOG-NEOBRAZOVANOG UGLA,kada je -u ovom slučaju samo žestoka rasprava u pitanju oko toga koje koga ..za čaj.ko in HIV itd!DAJ spustite loptu na zemlju(mislim i na Sanel)ne napadajte jedni drugi i da počnemo pričati kao ljudi!Boli me ku### baš ko je kome šta uradio,ako ne volite Vanju-nemojte s njom kontaktirati,ako ne volite mene,Peru,Miku,Lazu nemojte kontaktirati--I SHVATITE DA SMO SVI U ISTIM GOVNIMA!
Brate sto se tice Vanje sama je pocela da me proziva,molio sam je da stane ona nece,sta da joj ja radim!Slusaj,meni je dr. sada ukinuuo ksalol posle 11godina,pio sam ga 1 ujutru 1 popodne i 3 pre spavanja!Evo vec dva meseca isprobavam slabije sedative,bens,lorazepam...i veruj mi opet sam se vratio na 5 ksalola dnevno i to moram da kupuujem,nema sanse da mi nesto drugo smiri srce ili da me uspava!Ne znam sta cu!a.c.a.b.
Vidi!Evo ti šta bih ja uradio!Polako izbacivao po jedan ksalol(ako treba i po pola-ali bi duže trajalo),a povećao bens.loraz,bromaz.ili ako treba i Rivotril!I kada bi dozu spustio na minimum stisnuo muda-ako treba ubacio koji Floros,ili Nipam i opet,ako ti ne pomaže i to,jebiga nemoj spavati dve-tri noći(sigurno ti nije prvi put) Smile ,i kontam da ćeš se dovesti kolko-tolko u red!pozdrav
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Pet Mar 09, 2012 4:59 am
Pa prvi put mi jeste da su u pitanju sedativi,ali...Pre 11 godina znaci tada sam imao 19,bilo leto i pocela glava da me boli,ali onako jako,preterano,da poluudis!Ne dao bog nikom takvu glavobolju!Ja kontao da je zbog leta,te godine bile velike ogromne vrucine i kao to je,kupicu analgin,cafetin..kad nista!I krene sad moja dr da me salje na snimanje pluca,pa vadi krv,pa ne znam ni ja sta i tako 3 meseca najgoreg perioda u zivotu sto se glavobolje tice jer sam kontao da necu moci vise da izdrzim!Na kraju,posalje me kod kardiologa!I ovo ono ne vidi on tu nista i pricamo i ja kazem da sam kao klinac jeo trodone ko lud i da ih dan danas pojedem(tada),on ponovo pogleda snimak srca i kao U JBT,i prepise mi neki lek za chuku presolol 2xpola i ksalol onaj najmanji od 0.25 2x1!Tad u gradu bio popularan bensedin i taman posle par meseci od kako sam ja ovo dobio ljudi pocnu da jedu ksalole i posle toga je dosao rivotril!Nego da zavrsim,smaram,posle prvog gutanja te polovine presolola i 1 xalola tog malog,mene posle vise od 3 meseca u sekundi prestane da boli vugla!I ja sam nastavio do dana danasnjeg da pijem ta dva leka ujutruu i predvece samo sto sam xal. pojacao na 1mg odma posle prve kutije a od nedavno pijem ta 3 uuvece da spavam!Znaci ja sam bukvalno to poceo piti iz navike,jer mi uvek bilo kao ako ne popijem bolece me glava!I nije meni problem sto mi je DR. ukinuo lek,ja ga kupujem bez recepta kao i sve ostale sedative u jednoj teci,nego mi je problem sto jebeno nisacim taj lek ne mogu da zamenim!Evo sad sam doneo kuci dve kutije bensedina dve rivotrila dve bromazepama dve lorazepama i jos dve kut. bensedina ali ovog CRO apaurina od 5mg,pa cu probati po 10 dana samo 1 lek!!!a.c.a.b.
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Pet Mar 09, 2012 7:53 am
ADMINE IZBRISI CELU OVU TEMU!MENE JE SRAMOTA SADA KADA VIDIM SVE TE SVADJE I PREPIRKE!!TREBA JEBENO DA SE POMAZEMO<OVO NE VODI NIGDE!!!!!!
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Pet Mar 09, 2012 11:01 am
coph8er ::ADMINE IZBRISI CELU OVU TEMU!MENE JE SRAMOTA SADA KADA VIDIM SVE TE SVADJE I PREPIRKE!!TREBA JEBENO DA SE POMAZEMO<OVO NE VODI NIGDE!!!!!!
Probaj,brate-ništa te nekošta,a i imaj u vidu da svi imamo neko sranje(kao ti sa ksalolom)!Nekoga muči jedno,drugoga muči drugo i tako redom ,jebiga niko nas nije tukao po ušima da se radimo-a što se tiče svedja,moje mišljenje je,da je bolje lepo poprazgovarati nego širiti nekakve nekativne vibracije i nervozu(a već smo i ovako svi u govnima ne do guše,nego do...acab!Ne daj se!Evo ti jedan primer!Dugo,dugo godina sam bio (pre Meta)na čaju!Prvo lečenje mi je bilo negde oko 1996(i to posle dosta godina pijenja kvalitetnog i količine"NIKAD DOSTA-DAJ JOŠ" Very Happy E,sad!Onaj ko zna šta je kriza od čaja znaće o čemu govorim:"LEŽIM KUĆI DVA DANA-NEMA HURKI,NEMA ČAJA,LEKOVA-NIČEGA!NISAM NI ZA K... ŠTO BI SE REKLO(IDEM U WC POVRAĆAM,U ISTO VREME PIŠAM NA BULJU-NE ZNAM ŠTA ĆU PRE,A U GLAVI LUDNICA!ZVONI TELEFON-ZOVE ME DRUGAR IZ SR.KARLOVACA DA DODJEM DA MI DA DA SE SREDIM!ZNAČI,BEZ RAZMIŠLJANJA;ZABORAVLJAM NA SVE I KREĆEM ZA KARLOVCE(A JEBIGA IMA DOSTA DA SE PREDJE)!Sedim u karlovačkom busu i razmišljam:"Mamu ti narkomansku,do pre 10 minuta nisi migao nogu da pomeriš,a sada bukvaklo trčiš da bi se sredio---[b]ODAKLE TI SNAGE SADA----!!!!Tu sam došao do jednog vrlo bitnog saznanja,koje mi i danas koristi u mnogim situacijama,a to je;da gomila sranja(koja nailazi u momentima krize,ustvari običan proizvod naše AUTOSUGESTIJE(ili kako je već ko zove)tj.S V E J E G L A V I!!!(e sad neko ima jaču volju neko slabiju itako -da ne smaram i ovako sam udavio!
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Pet Mar 09, 2012 8:39 pm
[quote="Boban"]
coph8er ::Tu sam došao do jednog vrlo bitnog saznanja,koje mi i danas koristi u mnogim situacijama,a to je;da gomila sranja(koja nailazi u momentima krize,ustvari običan proizvod naše AUTOSUGESTIJE(ili kako je već ko zove)tj.S V E J E G L A V I!!!(e sad neko ima jaču volju neko slabiju itako -da ne smaram i ovako sam udavio!
U pravu si!Ja sam brate posle 100 dana vojske prvi put isao kuci na vikend(2003),100 dana cist,pre toga mesec dana na 3xpola kubika;kako sam seo u bus krenuo znoj...ma ona prava pravcata zikra,jer sam kuuci isao samo sa namerom da popijem jca tj da se uradim!Zato kontam sta pricas!Crv je vechan bar po mom razmisljanju!!!
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty heh... GORI OD SVINJA

Uto Mar 20, 2012 3:57 am
[Često sam čuo izreku da su ljudi gori od svinja. Oni znaju kako da se ponašaju kad ih jednom opomeneš. Oni znaju ZAJEDNO da jedu. A vi, dato na tacnu, ne znate da uzmete KAO LJUDI - već kao SVINJE se prepucavate, i savetujete ADMINISTRATORA-VLASNIKA-GLAVNOG I ODGOVORNOG-GLAVU GLAVE, da menja sliku, da ide u manekene i slično, a isti taj "maneken" Vas je savetovao, otvorio mesto gde možete na početnoj strani i da se družite "CHAT" , pored SAJTA I FORUMA - samo i samo za Vas isključivo. Svinje su opet, poredjenja radi, zahvalne kada im bace makar koncentrat ili kad bi im bacio hleb... A Vi?[/b]

COPH8R-u... Ozbiljno razmišljam da li da Vas zadržim na forumu.

Sada tražite da zaključam temu, a ja ću Vas ostaviti da se svadjate kao J... kokoške, oko nekih stvari koje SAMO VI i ISKLJUČIVO VI U VAŠOJ GLAVI MOŽETE DA ISPRAVITE.

Maneken će te ostaviti još ovaj put bez opomene, što ne znači da nećeš sledeći put, ma i bez opomene biti banovan.

Meni ni iz džepa ni u džep, ali samo pogledaj šta si pisao svima njima, pa onda meni...i onda se TI , sa obrazom kao djon, pojaviš da tražiš da se tema stavi pod ključ jer se je TI baš napravio "valovom".

S poštovanjem.
GIO
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Uto Mar 20, 2012 6:19 am
Brate,admine,oprosti što se mešam u tvoje odluke i tvoja razmišljanja!Ali sam znaš da svi upadamo u kojekakve situacije i da nam svašta pada na pamet-samo što "to"neko zadrži za sebe;a neko jednostavno ne može-jače je od njega.COPH8R-a su povredile tvoje reči (mislim da je bio HCV-hepatit c u pitanju i reagovao na krajnje nedoličan način!Posle smo on i ja porazgovarali(preko "private" i momak je shvatio da je pogrešio(vidiš i sam da se pokajao i da te je molio da obrišeš njegove bezvezno-uvredljive komentare)!Posle sam neko vreme pratio njegove komentare,gde je čak jednom prilikom otišao (čini mi se za SOZO-a ili LOOCID-a da se raspita u teku za lekove i lepo im se obratio!Verovatno je dečko od onih kojibrzo planu(takav sam i ja-ali se kontrolišem),pa kad još dodaš nezadovoljstvo terapijom-i još gomilu sranja-ŠTO NIJE NI MALO OPRAVDANJE ZA "MANEKEN"I KOJEKAKVE GLUPOSTI,ALI...Nemoj samo.molim te da me pogrešno shvatiš,da ga ja tu kao nešto branim ili šta ja znam-ali kontam i ovako nas je malo(ŠtoOPET KAŽEM NIJE NIKAKVO OPRAVDANJE ZA DRSKA PONAŠANJA);ali ja mislim da će posle tvoje opomene biti OK!A ti COPH8ER triput meri jednom seci-JER I JA SAM SE LEČIO DVA PUTA OD CECE(HCV-Hepa C)i bez obzira što sam po tom pitanju u istom "košu"sa tobom nisam reagovao na neki-šta ja znam-ŠATRO UVREDLJIV NAČIN!Još jednom molim i admina i Coph8r-a i ostale članove da se držimo zajedno,ne zameramo jedni drugima(a do sukoba mišljenja mora dolaziti,ali ne treba produbljivati i počinjati svadje)MOLIO BIH DA MI NIKO NE ZAMERI!KAO ŠTO JE REKAO ADMIN TREBA DA KORISTIMO(I POMAŽEMO)MAKSIMALNO TO ŠTO NAM JE PRUŽENO!N E No Z A M E R I T E!!!! I love you
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Uto Mar 20, 2012 7:16 am
Sve OK,mada Admine mnogo si mladji i nijednom me nisi posavetovao dok ja tebe jesam,ali i to je ne bitno,bar meni!Mada kada procitas ovo sto si ti meni napisao ispada kako ti mozes da vredjas jer znas da te ne moze niko izbaciti!Povei i ti malo racuna o RESPECT-u,ne bitno sto si ADMIN,nije to chvarak na trenerci!!!Zashto nisi opomenuo Vanju kada mi je ime objavila,kada me je kratila na svakom postu????Tebe nema na forumu po 10-15 dana,ponekad nemas pojma ko sta pise,eto to za manekena sam ti napisao kada mi niko nije hteo pomoci,a kada je to bilo!Meni je u cilju da pomognem,posavetujem,ali opet i ja ocekujem neko jebeno postovanje sa druge strane!!!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Uto Mar 20, 2012 8:34 am
Gde čeljad nisu besna,kuća nije tesna Smile Psi laju ,karavani prolaze.Peace Smile
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Uto Mar 20, 2012 8:43 am
coph8er ::Sve OK,mada Admine mnogo si mladji i nijednom me nisi posavetovao dok ja tebe jesam,ali i to je ne bitno,bar meni!Mada kada procitas ovo sto si ti meni napisao ispada kako ti mozes da vredjas jer znas da te ne moze niko izbaciti!Povei i ti malo racuna o RESPECT-u,ne bitno sto si ADMIN,nije to chvarak na trenerci!!!Zashto nisi opomenuo Vanju kada mi je ime objavila,kada me je kratila na svakom postu????Tebe nema na forumu po 10-15 dana,ponekad nemas pojma ko sta pise,eto to za manekena sam ti napisao kada mi niko nije hteo pomoci,a kada je to bilo!Meni je u cilju da pomognem,posavetujem,ali opet i ja ocekujem neko jebeno postovanje sa druge strane!!!
AUUU,JEBOTE!Hejteru,moraš da shvatiš da je ;admin i od mene mladji(kao i ti 7 god);ali on je ADMINISTRATOR!Brate,na sajtu(forumu)ima nas raznih godina(i po godištu i po stažu-uličnom);ali bez obzira na sve gledaj da smo svi u istom SRANJU-i sad je još samo potrebna neka bezvezna negativna energija ili ko za šta!A.C.A.B.JA MOGU U ŽIVOT DA SE KLADIM(mada se nikad ne kladim)DA SAM I PROŠAO MNOGO VIŠE I PROPUTOVAO MNOGO VIŠE -NEGO VEĆINA VAS;ALI JA NAS GLEDAM SVE JEDNAKO-PROBAJ TAKO DA KONTAŠ I BIĆE SVE OK!ACAB.A O POŠTOVANJU-ETO JA TE POŠTUJEM KAO I SVE NA OVOM FORUMU ,JR,OPET KAŽEM SVI SMO BOLESNI ISTOM BOLEŠĆU,A DA NE GOVORIM DA IMAMO (POVRH SVIH SRANJA)I PROBLEMA SA LEKOVIMA!
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Sre Mar 21, 2012 2:27 am
Boban ::
coph8er ::Sve OK,mada Admine mnogo si mladji i nijednom me nisi posavetovao dok ja tebe jesam,ali i to je ne bitno,bar meni!Mada kada procitas ovo sto si ti meni napisao ispada kako ti mozes da vredjas jer znas da te ne moze niko izbaciti!Povei i ti malo racuna o RESPECT-u,ne bitno sto si ADMIN,nije to chvarak na trenerci!!!Zashto nisi opomenuo Vanju kada mi je ime objavila,kada me je kratila na svakom postu????Tebe nema na forumu po 10-15 dana,ponekad nemas pojma ko sta pise,eto to za manekena sam ti napisao kada mi niko nije hteo pomoci,a kada je to bilo!Meni je u cilju da pomognem,posavetujem,ali opet i ja ocekujem neko je/%no (Molim Vas da ne koristite ovakve reči) postovanje sa druge strane!!!
AUUU,JEBOTE!Hejteru,moraš da shvatiš da je ;admin i od mene mladji(kao i ti 7 god);ali on je ADMINISTRATOR!Brate,na sajtu(forumu)ima nas raznih godina(i po godištu i po stažu-uličnom);ali bez obzira na sve gledaj da smo svi u istom SRANJU-i sad je još samo potrebna neka bezvezna negativna energija ili ko za šta!A.C.A.B.JA MOGU U ŽIVOT DA SE KLADIM(mada se nikad ne kladim)DA SAM I PROŠAO MNOGO VIŠE I PROPUTOVAO MNOGO VIŠE -NEGO VEĆINA VAS;ALI JA NAS GLEDAM SVE JEDNAKO-PROBAJ TAKO DA KONTAŠ I BIĆE SVE OK!ACAB.A O POŠTOVANJU-ETO JA TE POŠTUJEM KAO I SVE NA OVOM FORUMU ,JR,OPET KAŽEM SVI SMO BOLESNI ISTOM BOLEŠĆU,A DA NE GOVORIM DA IMAMO (POVRH SVIH SRANJA)I PROBLEMA SA LEKOVIMA!
Brate!Postovanja imam i previse,za one kaoji zasluzuju,to sam dokazao u gradu,na robiji...!Adminu sam samo rekao da od njega ni jedan savet nisam dobio i da ne moze da me poredi sa svinjom bar iz respekta prema godinama!A.C.A.B. Plus uopste ne bi bio ovakav da me ova Vanja ne jebe na svaki ali svaki moj post!Mada i ja sam majmun sto se nastavljam sa budalom!!!a.c.a.b. RESPECT BRO!!!
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty RESPECT

Čet Okt 04, 2012 11:16 am
Osobi X ispisana je th: 280kapi metadona + 0+1/4+1 RIVOTRIL + 0+1+1-2 DIAZEPAM. Od toga, osoba X dobija od osobe s kojom živi i skojom je u bliskom srodstvu (živim pod njenim krovom), samo 230kapi ( jer je to USLOV DA OSTANE POD OKRILJEM PORODICE) i PREPOLOVLJENU th. u vezi sa tabletama. Dakle, 280kapi i sve što je SPECIJALISTA i lekar izdao - ništa se ne primenjuje uz obrazloženje, porodice osobe X: Ili pij i uzimaj TU terapiju, ali se priključi beskućnicima na ulici - ili ćeš da se skidaš kako ti to JA govorim! Tim za narkomaniju je upoznat sa problemom koja osoba X ima, da ne dobija ispisanu terapiju te da je pacijentovo zdravlje DIREKTNO ugroženo uslovljavanjem pri materijalom opstanku - izbacivanjem iz kuće ukoliko pije i uzima ono što je ispisano. Osoba X, NE MOŽE da izdrži sa ovom malom terapijom i razmišlja o samoubistvu. X-ove staratelje to u opšte ne zanima, i može da napusti kuću kada god to želi i da živi sa beskućnicima, na ulici. ŠTA DA SE RADI?

ŠTA OSOBA X DA RADI ? Osoba X nije jedina, na X sastanku SEEA za Narkomaniju, gde je prisustvovala Gđa. Dickov, Gosp. Svilokos, i Šef Vučković - koji su ukazali na "Odnos porodice prema pacijentima na održavanju-terapiji".

ETO, KADA DOBIJEM PRAVI ODGOVOR NA OVO - RESPECTA, GOMILE... (sarcastic)
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Čet Okt 04, 2012 10:56 pm
Vidi,brate!!Moj komšija je sa propisane 210 kapi;počeo od majke da dobija 140kapi,sedativ 1 bensedin dnevno(ali majka nije to učinila iz zle namere,nego u dogovoru s njim!)Sad joj je zahvalan-prošlo je normalno par meseci!Uvek u šteku ima po koji sedativ(bilo koji)kada mu se prohte,da ima uza se!Moj slučaj:sve je u frižideru-niko me ne kontroliše i normalno sam počeo malo(malo više)i eksperimentisati(zbog tog mog eksperimentisanja sam se i navukao-davno)tj.nekad popijem i po 2 i po boce,a nekada 90 kapi(naravno,ne posle 2 i po boce )nego pred odlazak kod dr-a nemam pa ćutim na tih 90 danima!Neko bi sada rekao,da je sve u glavi;ali ne može svako-neko ima jaču volju,neko slabiju,kao i sa pušenjem(neko ostavi iz prve,a neko se muči kao da se radio ne znam ni ja čim)!Da ne dužim bezveze;ja bih imao jedan ili dva izvora(jednog ili dva čoveka)koji bi mi mogli ponekad pomoći-ako je osoba u mogućnosti da nadje takve ljude!Mogu,trenutno,reći:budite strpljivi(navići će se mozak na pola terapije vremenom,a mislim da svako može doći do makar par sedativa)!Nemojte zamerite,ali ne znam drugi način!Sve najbolje!
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Čuj,brate

Čet Okt 04, 2012 11:05 pm
coph8er ::Ja imam nevidjeno strasan problem a kontam da ga ima krsha nas,spavanje tj. ne spavanje!Na metadonu sam vec dosta godina ali ajde neka bude dve regularne i gutam ksalol od 1mg 3x1!E sad,ne spavam normalno,moze se reci nikako od izlaska iz zatvora 2007.Sad ko zna kako vec tamo ide,vuces flormidale na nos i gutas sve zivo pa kontam da je zbog toga!Prvo sam(na slobodi)poceo piti Tolvon stari Miansan od 60mg i to je ono par dana spavas pa prestane da radi,kada se nagutam ovih slabijih lekova ne znam npr popijem kutiju bensedina ili ksalola,lorazepama tad nema sanse da zaspem,samo mi jos gore!Onda sam pio onaj Nipam od 5mg i isto par dana OK i prestane da radi!Jedino me zakuca onaj krvavi Leponex od bilo koliko mg ali od njega sav atrofiram,misici atrofiraju,sjebe mi se pritisak,pocne kriza kad se probudim a ne mogu da ustanem,i kad se sredim nisam nizasta taj dan!Da li ima neko resenje tj. neki lek koji te ne sjebe tako,neki koji je lak a da radi da moze normalno da se spava a i da ne remeti dejstvo metadona??!!
Brate,kada sam otišao kod dr.Dickov i rekao da sam probao Ksalol(ksanax)odgovor je bio:"Odmah prestaj sa tim,jer posle 3 nedelje pićeš po 5 komada i nećeš spavati,jer ti 1-2 neće ništa značiti.On se uzima u situacijama koje nastupaju iznenada,a jako su stresne(smrtni slučaj itd)!Tako sam i uradio(od tada ga nisam probao)i sada popijem 1(nekad ni jedan)bromazepam od 6mg!A i od "Leponexa "se čuvaj,ako se navučeš na njega-tu te neće ni macola uspavati-VERUJ MI(ima krš ljudu na Detelini koji su se zeznuli)
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Pon Okt 08, 2012 11:15 pm
Ja sam sreo osobu koja je čak i pušila Leponex. Beše to osoba meni vrlo draga, za par sati - osećao sam se kao da se znamo 100god. Ovaj forum nas je baš i spojio. (samo dokaz da na ovom forumu ima predivnih ljudi, a to što sam ja idiot pa idem osećanjima...) Nebitno od toga, ta osoba je bila i apotekar i sve... Babe bi, obolele, dolazile - ne znajući šta, u opšte znači:"unus","duo","tres", pa je tako mogla od "tres", bar 1 sebi da ostavi u stranu - Morfin Merck - npr. Pa onda, Jurniste od 32mg 2kutije, a pisalo je tres i tako. Ali nebitno, kažem, najviše se gledalo u "Leponex" - koji ja MRZIM. Mene to tako odvali, ali nikako u "pozitivnom" smislu, ako takav smisao i postoji.
- Leponex mi spusti pritisak, ako ga popijem uveče 2 dana - NAJBUKVALNIJE, nisam dobro. Lelujam, vidno usporen govor, a posle samo nedelju dana - verujte mi ljudi SVI OKO VAS ĆE PRIMETITI DA postajete bledi - tj. SVI će Vas izbegavati, i gledati kao jako psihičko obolelu osobu. -Realno, ko bi seo da priča sa bledom, zaraslom u bradu (neurednom) osobom, sa usporenim govorom - pritom nepovezanim + na metadonu.. ?!
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Brate,moj!

Uto Okt 09, 2012 12:58 am
ADMINISTRATOR ::Ja sam sreo osobu koja je čak i pušila Leponex. Beše to osoba meni vrlo draga, za par sati - osećao sam se kao da se znamo 100god. Ovaj forum nas je baš i spojio. (samo dokaz da na ovom forumu ima predivnih ljudi, a to što sam ja idiot pa idem osećanjima...) Nebitno od toga, ta osoba je bila i apotekar i sve... Babe bi, obolele, dolazile - ne znajući šta, u opšte znači:"unus","duo","tres", pa je tako mogla od "tres", bar 1 sebi da ostavi u stranu - Morfin Merck - npr. Pa onda, Jurniste od 32mg 2kutije, a pisalo je tres i tako. Ali nebitno, kažem, najviše se gledalo u "Leponex" - koji ja MRZIM. Mene to tako odvali, ali nikako u "pozitivnom" smislu, ako takav smisao i postoji.
- Leponex mi spusti pritisak, ako ga popijem uveče 2 dana - NAJBUKVALNIJE, nisam dobro. Lelujam, vidno usporen govor, a posle samo nedelju dana - verujte mi ljudi SVI OKO VAS ĆE PRIMETITI DA postajete bledi - tj. SVI će Vas izbegavati, i gledati kao jako psihičko obolelu osobu. -Realno, ko bi seo da priča sa bledom, zaraslom u bradu (neurednom) osobom, sa usporenim govorom - pritom nepovezanim + na metadonu.. ?!
Brate!Bio sam na psihijatriji 3 dana(navodno,nekakva depresivna reakcija-kratka)!Žalio sam se doktorici,da nisam nešto ok,i ona reče da dodjem na razgovor;a to je značilo(što mi nije bilo ni na kraj pameti)da ostanem 2-3 dana,da se to sve ispita!Naravno od ispitivanja ni traga ni glasa;tako da sam odmah tražio da me puste kući!No,to nije tako bitno-nego sam posmatrao ljude sa različitim simptomima,i posle nekoliko obavljenih razgovora(u dvorištu,uz kafu)saznam da su pacijenti kojima je prepisan(ne po potrbi)Leponex-UBEDLJIVO u najgorem psih.stanju,a i fizičkom!Nije im do života,a kamoli do brijanja...A sa druge strane,pacijenti koji su imali prava na leponex po potrebi(mislim da je oko 23h)su bukvalno trčali kada sestra vikne :"Terapija"!Ja ga nisam probao,a tek sad ga ne bih uzeo ni pod razno!I kod mene u kvartu,vidim da ljudi ni sutradan nisu kako treba,a popiju prethodno veče!!
Sponsored content

SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI... - Page 2 Empty Re: SEDATIVI,AD,BARBITUTRATI...

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu