FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Verujete li u Boga ? Empty Verujete li u Boga ?

Pet Mar 09, 2012 4:41 am
Ako verujete...šta mislite gde će naše narkomanske duše ?U raj ili pakao?
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pet Mar 09, 2012 6:58 am
NE! Evil or Very Mad
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pet Mar 09, 2012 7:13 am
Ne veruješ ?A stavio si malog vraga ???Ne razumem te.
Ako veruješ u vraga, onda logika govori da postoji kontra vragu, a to bi onda trebao biti Bog Wink te ako veruješ u vraga,onda veruješ i u Boga Smile
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pet Mar 09, 2012 7:32 am
Vanja ::Ne veruješ ?A stavio si malog vraga ???Ne razumem te.
Ako veruješ u vraga, onda logika govori da postoji kontra vragu, a to bi onda trebao biti Bog Wink te ako veruješ u vraga,onda veruješ i u Boga Smile
Ja sam mali vrag,bezobraznik,a u boga ne verujem jer kontam,neki se mole,neki ne,neki veruju,neki ne,a svi isto zive,pate...Moja najjaca pokojna baba je ceo zivot isla u crkvuu davala pare,molila se,sve po ps-uu,a i bila je stvarno predobra zena;uumrla je tako sto se patila 3 godine u najgorim mukama,kao kada bi mi npr bili u onoj najgoroj zikri od chaja npr 3 god i umrli!To je poenta,svi isto zive,nema razlike,verovali ili ne!!!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pet Mar 09, 2012 11:00 am
Možeš ti sagraditi 3 crkve i u njima spavati,moliti se dan i noć, ako si grešan nećeš tako svoj greh okajati i umiraćeš u mukama 3 godine.
A poenta je da ne žive svi isto,svi različito žive,ali zato sigurno svi isto umiru i odlaze Bogu na istinu.
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

Verujete li u Boga ? Empty Ja ne verujem! :-)

Pet Mar 09, 2012 11:26 am
JA NE VERUJEM U BOGA,NEGO ZNAM DA BOG POSTOJI I DA JE SVEMOGUĆ,DA JE SAV LJUBAV,DA JE POKAZAO KROZ HILJADE I HILADE (konkretno 7.5 hiljada)GODINA NJEGOVO POSTOJANJE(BILO TO KROZ OCA ILI SINA ILI SVETOGA DUHA!Možda ću biti malo pregrub(prema onima koji nisu od SVETE PRAVOSLAVNE vere) ali ću reći jedno "ORTODOKSIJA E TANATOS"(u prevodu sa Grčkog)"PRAVOSLAVLJE ILI SMRT"! Svaki čovek ima svoju sopstvenu volju(za razliku od životinje koja se vlada po instiktu i...),a samim tim odlučuje kome će se prikloniti:Bogu(kao onom koji je već pobedio zlo) ili onom drugom;koji je skapirao(odavno)da je bitka(protiv Boga izgubljena i sada napada ono što Bog najviše voli,a to je verovali ili ne baš ČOVEK(pa bio on dobar,zao svejedno-sunce greje i dobrog i lošeg)....kao što i LJUBAV nepravi razliku! Verujte mi nareč!Tokom istorije su mnogi vladari (koji su držali više od pola sveta)probali da naude Hrišćanstvu.Šta se desilo?Njihova carstva propala CRKVA ostala;da ne govorim da su mnogi narodi,sistemi,kojekakvi režimi probali da opstanu(s tim što će uništiti veru...Nisu uspeli--oni su propali,a Crkva opet ostala,ima još primera na milione nebih da smaram1Uglavnom odgovor je DA!!! Very Happy
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

Verujete li u Boga ? Empty Nisam video nastavak pitanja!

Pet Mar 09, 2012 11:48 am
Nemam sada toliko vremena da smaram ljude na koju ćemo mi stranukao narkomani),ali svaki čovek u svom životu nosi "krst"(neko teži,neko lakši-ali svakom je svoj najteži)!Čovek se spasava ispunjavajući(da kažem)one dve Božije zapovesti:1.LJUBI GOSPODA BOGA SVOGA SVIM SRCEM SVOJIM,I SVOM DUŠOM SVOJOM,SVOM MISLI SVOJOM I SVOM SNAGOM SVOJOM! 2.LJUBI BLIŽNJEGA SVOJEGA KAO ŠTO LJUBIŠ SEBE (ljubiti=voleti) !Znači(po meni)ko ispunjava ove dve Božije veličanstvene zapovesti spasiće se(tj.ići će u Raj-ne bih da produbljujem,ali Raj nije neko mesto gde cveta cveće i šta ja znam;nego je Raj stanje čovekove duše,tj obitavanje u Božijem prisustvu-Blaženstvo)Znači(po mom mišljenju) ići će u Raj svako(bio on narkoman,pijanac,ili bilo šta drugo)ko se trudi (koliko može,normalno)da ispunjava te dve Božije zapovesti!Oprostite,ako sam smorio!Želim vam svima sve najbolje!
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pet Mar 09, 2012 8:50 pm
Vanja ::Možeš ti sagraditi 3 crkve i u njima spavati,moliti se dan i noć, ako si grešan nećeš tako svoj greh okajati i umiraćeš u mukama 3 godine.
A poenta je da ne žive svi isto,svi različito žive,ali zato sigurno svi isto umiru i odlaze Bogu na istinu.
Svako ima svoje misljenje!!!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pet Mar 09, 2012 11:53 pm
Boban ::Nemam sada toliko vremena da smaram ljude na koju ćemo mi stranukao narkomani),ali svaki čovek u svom životu nosi "krst"(neko teži,neko lakši-ali svakom je svoj najteži)!Čovek se spasava ispunjavajući(da kažem)one dve Božije zapovesti:1.LJUBI GOSPODA BOGA SVOGA SVIM SRCEM SVOJIM,I SVOM DUŠOM SVOJOM,SVOM MISLI SVOJOM I SVOM SNAGOM SVOJOM! 2.LJUBI BLIŽNJEGA SVOJEGA KAO ŠTO LJUBIŠ SEBE (ljubiti=voleti) !Znači(po meni)ko ispunjava ove dve Božije veličanstvene zapovesti spasiće se(tj.ići će u Raj-ne bih da produbljujem,ali Raj nije neko mesto gde cveta cveće i šta ja znam;nego je Raj stanje čovekove duše,tj obitavanje u Božijem prisustvu-Blaženstvo)Znači(po mom mišljenju) ići će u Raj svako(bio on narkoman,pijanac,ili bilo šta drugo)ko se trudi (koliko može,normalno)da ispunjava te dve Božije zapovesti!Oprostite,ako sam smorio!Želim vam svima sve najbolje!


Gde bre smorio,dapače.Ima samo nekih stvari koje nisu dorečene,npr.7500 godina,postojanja čoveka,a arheologija nalazi nekakve ostatke za koje tvrde da su ljucki i stariji su od 7500,ja kao verujuća ne pravim pitanje,verujem ali ovi drugi izvlače to kao agrument protiv,dalje poznato je i meni i tebi da je Biblija menjana,prepravljana na vaseljenskim saborima,ako se ne varam na prvom i trećem saboru,pa ako to znamo ,onda nas razum sam pita zašto je to činjeno,zbog koga,čega?A ako tome dodamo i ovaj link,priča se zapetljava do neslućenih razmera


https://www.youtube.com/watch?v=taXD1OMTyqA
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Sub Mar 10, 2012 9:27 am
Vanja ::
Boban ::Nemam sada toliko vremena da smaram ljude na koju ćemo mi stranukao narkomani),ali svaki čovek u svom životu nosi "krst"(neko teži,neko lakši-ali svakom je svoj najteži)!Čovek se spasava ispunjavajući(da kažem)one dve Božije zapovesti:1.LJUBI GOSPODA BOGA SVOGA SVIM SRCEM SVOJIM,I SVOM DUŠOM SVOJOM,SVOM MISLI SVOJOM I SVOM SNAGOM SVOJOM! 2.LJUBI BLIŽNJEGA SVOJEGA KAO ŠTO LJUBIŠ SEBE (ljubiti=voleti) !Znači(po meni)ko ispunjava ove dve Božije veličanstvene zapovesti spasiće se(tj.ići će u Raj-ne bih da produbljujem,ali Raj nije neko mesto gde cveta cveće i šta ja znam;nego je Raj stanje čovekove duše,tj obitavanje u Božijem prisustvu-Blaženstvo)Znači(po mom mišljenju) ići će u Raj svako(bio on narkoman,pijanac,ili bilo šta drugo)ko se trudi (koliko može,normalno)da ispunjava te dve Božije zapovesti!Oprostite,ako sam smorio!Želim vam svima sve najbolje!


Gde bre smorio,dapače.Ima samo nekih stvari koje nisu dorečene,npr.7500 godina,postojanja čoveka,a arheologija nalazi nekakve ostatke za koje tvrde da su ljucki i stariji su od 7500,ja kao verujuća ne pravim pitanje,verujem ali ovi drugi izvlače to kao agrument protiv,dalje poznato je i meni i tebi da je Biblija menjana,prepravljana na vaseljenskim saborima,ako se ne varam na prvom i trećem saboru,pa ako to znamo ,onda nas razum sam pita zašto je to činjeno,zbog koga,čega?A ako tome dodamo i ovaj link,priča se zapetljava do neslućenih razmera


https://www.youtube.com/watch?v=taXD1OMTyqA
Vanja!Na klipu koji si postavila su većinom ljudske lobanje-verovatno sa kojekakvim deformitetima,ili kao što su neka plemena radila da deci stežu lobanju,da bi ostala izdužena da šlem ne bi spao tokom bitke,ili iz Bog zna kog razloga!Čak se i u Sv.pismu,spominje postojanje divova!U SV.pismu nigde ne piše koliko su Adam i Eva obitavali u Raju(što je moglo trajati milijardama godina),dok nisu proterani-znamo kako i zbog čega)!Biblija nikada nije menjana!Nego su sazivani tzv VASELJENSKI SABORI(kojih je bilo 6)i nekoliko pomesnih;kada bi za to bilo potrebe(npr.pojave raznih jeresi,ikonoborci itd!Pročitaj malo o Vaseljenskim i pomesnih saborima;zašto su Oci zasedali itd!SVETO PISMO NIKADA NIJE MENJANO,OSIM JEDNOM PRILIKOM KADA(po svetootačkim knjigama pišem,a ne iz glave ili tv-a,štampe)JE U STAROM ZAVETU SVETI PROROK ISAIJA HTEO DA NAPIŠE UMESTO "DEVICA"-"MLADA ŽENA"(bilo mu je čudno kako će to devica začeti i ostati devica(a reč je o proročanstvu koje nagoveštava da će devica(misli se na Presvetu Bogorodicu)bezgrešno da začne od Duha Svetoga(za par vekova) i rodi sina Emanuila;tj HRISTOSA!TOG MOMENTA(kada je hteo da prepravi)JAVIO MU SE ARHANGEL GAVRIL I REKAO DA PIŠE KAKO JE ZAPISANO (tj devica,a ne mlada žena-što se kroz par vekova i pokazalo)
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Verujete li u Boga ? Empty relativna stvar

Pon Mar 19, 2012 8:40 pm
Vera mora da postoji e sad da li ce to biti bog ili nesto drugo. Ja recimo verujem da postoji nesto vise od onoga sto mi vidimo nasim ocima. Ja verujem da je bog u svima nama i verujem da je bog nasa savest i ljubav koju nosimo u nama koju smo spremni podeliti sa svetom. Mozda se neko i nece sloziti sa mnom upravo zato je to i tako skakljiva tema koju ja granicim sa politikom jer kada vernik pocne diskusiju sa ne vernikom nastace ludnica, Cinjenica je da treba svako da veruje u nesto i da se trudi da bude dobar covek I love you
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

Verujete li u Boga ? Empty Slažem se,brAte potpuno SI U PRAVU!

Uto Mar 20, 2012 2:03 am
metadonman ::Vera mora da postoji e sad da li ce to biti bog ili nesto drugo. Ja recimo verujem da postoji nesto vise od onoga sto mi vidimo nasim ocima. Ja verujem da je bog u svima nama i verujem da je bog nasa savest i ljubav koju nosimo u nama koju smo spremni podeliti sa svetom. Mozda se neko i nece sloziti sa mnom upravo zato je to i tako skakljiva tema koju ja granicim sa politikom jer kada vernik pocne diskusiju sa ne vernikom nastace ludnica, Cinjenica je da treba svako da veruje u nesto i da se trudi da bude dobar covek I love you
Vidi,brate moj;meni jedna stvar ne ide u glavu-da i oni indijanci(da kažem priprosti u prašumama ili gde već-VERUJU-da postoji "nešto",a (da kažem)"savremen "čovek negira postojanje Svevišnjega!Moje lično mišljenje da je sve to jedan BOG;samo ga neko zove MANITU,neko ALAH,neko KRIŠNA....!Mislim da svi potajno znaju da "nešto"postoji,ali neće da priznaju!A sam znaš da nijedna laž ne može dugo da opstane("U LAŽI SU KRATKE NOGE"-što bi rekli)!Veruj mi;da je meni jako puno vremena trebalo da poverujem, da je HRISTOS stvarno Sin Božiji(tj .jedan od SV.TROJICE-OTAC-SIN-I SV.DUH) i PRAVOSLAVNA vera jedina prava(mada svako za svoju tvrdi da je njegova vera ispravna)!Onda sam se zapitao(pošto sam stalno tražio"greške"u Bibliji):"Pa,jebote majmune jedan;- mnogo,mnogo učeniji,mudriji ljudi već hiljadama godina pokušavaju da nadju grešku i ne uspevaju;a sad ću ja,neuka seljačina da pronadjem grešku i dokažem da je sve "to"izmišljotina!Kako sam dublje ulazio u sve to,sve sam (da kažem)čvršće i jače verovao i uvideo da se neka proročanstva(npr.dolazaK samog Isusa(sam način dolaska,pa način stradanja i na kraju VASKSNUĆE)SPOMINJU NE VEKOVIMA,NEGO HILJADAMA GODINA U NAZAD(tj.još u STAROM ZAVET)A to što si rekao da je Bog u svakom čoveku-JESTE;samo se postavlja pitanje koliko ti kao individua želiš da ga prihvatič,i u kojoj meri!U pravu si i da je Bog ljubav!Zašto ga ne vidimo?Ukratko:OGRANIČENI SMO TELESNIM VIDOM I NIJE DOZVOLJENO OVIM OČIMA(NITI SE MOŽE)VIDETI BOG!Tek kada duša napusti svoje telo(koje je ograničava u mnogim stvarima),onda može da vidi "taj"nevidljivi svet tj.andjele,a isto tako i demone!Sorry,ako sam udavio,ali smatram da je vera u spasenje,jako bitna za nas narkomane(mnogo bitnija ,nego kod čoveka koji je straight!Sorry,ako sam udavio,ali jednostavno NE MOŽE kraće! Very Happy
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Uto Mar 20, 2012 7:21 am
Boban je pravi vernik!Upoznao sam ga na infektivnoj u NS-u kada smo primali pegilovanu terapiju!!!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Uto Mar 20, 2012 8:24 am
A postoje li ljudi koji su veliki medijumi poput Volfa Mesinga?Danas ih zovu opsenari(a oni to nisu), nekada su ih zvali proroci.Ja jesam verujuća samo pokušavam sve da shvatim...
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Sre Mar 21, 2012 1:01 am
Vanja ::Ako verujete...šta mislite gde će naše narkomanske duše ?U raj ili pakao?

Pa s obzirom sta sam sve radio ove godine tesko da cu da odem u raj. Osim ako se do kraja ovog mog zivota ne pokajem istinski i budu mi gresi oprosteni. U tom slucaju jos imam neke sanse da stignem do raja. A iskreno radim na pokajanju za sva dela koja sam ucinio pa sad videcemo gde cu stici. Ustvari ne cemo videti ali ja cu znati Smile
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pet Apr 12, 2013 11:05 pm
jedno pitanje za vernike ali i ne vernike

"Ako je bog svemoguc, da li je moguce da napravi dovoljno veliku stenu da ne moze ni sam da je podigne?"

znam da je pitanje malo bezobrazno,ujedno je i moje omiljeno pitanje koje postavljam svestenicima. I naravno da jos uvek nisam dobio odgovor koji bi zadovoljio moju znatizelju samo sto se tice ovog pitanje Question Twisted Evil Question cheers
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Sub Apr 13, 2013 12:55 pm
metadonman ::jedno pitanje za vernike ali i ne vernike

"Ako je bog svemoguc, da li je moguce da napravi dovoljno veliku stenu da ne moze ni sam da je podigne?"

znam da je pitanje malo bezobrazno,ujedno je i moje omiljeno pitanje koje postavljam svestenicima. I naravno da jos uvek nisam dobio odgovor koji bi zadovoljio moju znatizelju samo sto se tice ovog pitanje Question Twisted Evil Question cheers


...Naravno Bog je svemoguc!...
Na primer zamisli sebe kao svemoguceg tvorca, da li bi se bavio takvim stvarima?!! Question Cool cheers
Bog je svuda, samo ga treba prepoznati u sebi...
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Sub Apr 13, 2013 11:16 pm
Ne ,kontam ga ja sve to je super. Moje misljenje je da je bog u svakome od nas tj savest ajede tako da kazemo ali ovo pitanje je smisljeno da bi se zezao sa svestenicima nista lose nisam mislio Laughing
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pon Apr 22, 2013 8:05 am
Ma OK sve naravno, skontao sam.... Very Happy cheers
Samo da kažem da je meni vera ,kao vera dosta pomogla u borbi protiv heroina- najviše u poč., da nije bilo Boga koga sam
doživeo na samo meni i njemu poznat način ne bih danas bio živ.... zato ZNAM da POSTOJI !! Laughing Exclamation
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pon Apr 22, 2013 9:47 am
Ne verujem u boga u principu ali sam rekao da sam spreman da predjem u katolicku veru i da postanem vernik ako budem dobio Hrvatsko Drzavljanstvo.
E sada kada su mi odgovarali iz Hrvatske Ambasade su mi rekli da moram da se uz potrebne vec papire, maticnjak i ostale stvari da se javno izjasnim kao Hrvatski Drzavljanin.
Kako se to radi i koja je procedura za to i gde se to radi to stvarno ne znam.
Nisam vernik kod nas, ateista sam, ne mislim nista dobro o pravoslavnoj crkvi i mislim da je veliko zlo zbog kojeg Srpski narod nece zavrsiti lepo.
Velikim delom zbog pravoslavne crkve svet o nama zna istinu o tome kakav smo stvarno narod.
Pravoslavna Crkva je prva ta gde na sebi osecam direktno da je stetna, to nije govor, nije zamisao to je osecanje da su stesni.
Katolicka crkva je modernija, civilizovanija ali kazem prvo sam ateista.

Slazem se sa time da cu ici u pakao ako postoji to. Jel sam radio i radim mnogo zle stvari.
Nikakvo opravdanje nije sto sam svestan toga jedino kazem ne bi to radio da sam rodjen u drugoj zemlji ne u Srbiji.
Mentalitet jedne lose zemlje mi je dopustio da stetim njoj i sebi jel Srbi nemaju osecaj za opstanak i za istinu isti kao druga bica.
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pon Apr 22, 2013 2:25 pm
Postovani,
pusti ljude: ljudi su ljudi i uvek ce biti raznih, Bog je onaj koji nam daje zivot every day!!! Smile
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pon Apr 29, 2013 9:25 pm
Meni je toliko nemoguce da poverujem u pricu tu u Bogu da je to za mene bukvalno rtani film.
Ne kazem postovao bi Katolicku crkvu iz razloga zato sto katolicki svestenici i recimo baptistickaa crkva pomogli zavisnicima u smisli da nude lecenja na sve nacine.
Baptisticka crkva ima centre gde se do Metadona dolazi za 15min. Kako bi covek koji je na ulici ocajan prosao i rekao dosta mi je necu vise da moje pare idu dilerima. Necu da jacam kriminalne grupe. I oni styartuju program za 15min. Srbi i Pravoslavna Crkva su uvek bili mesto za mazohiste, nikada im takve stvari dalje nisu padale napamet. Oni ne vide dalje od nosa.
Druigo Pravoslavna Crkva je jedna vrsta sekte koja se odvojila od izvornog.
Em sto su naucnici skoro dokazali da mogu da naprave zivot u laboratoriji. Znaci pre bi poverovao da nas je naprednija civilizacija stvorila nego bog.
Zivo me zanima sta bi crkva rekla kada bi vanzemaljci dosli. Da li je i njih napravio ili sta, zamislite kada bi to njima poceli da pricaju tu pricu Smile.
Nekoj civilizaciji koja zna milion puta vise stvari nego covek, koja mozda zna i tajne svemira i svega kada bi svestenik poceo da prica pricu o ciki sa bradom.

Drugo crkva je sakrila neke stvari medju kojima je i ta da je Isus bio ozenjen prostitutkom sveticom.
Da su kasnije oni pobegli na tlo danasnje Francuske, da je tamo dinastija neka nastala od toga.
Znaci ja ne mogu da verujem kako je to uopste opstala takva laz.
Ne sumnjam da je Isus bio harizmatican i ubedljiv ali sve ostalo je najskuplja i najteza laz koju i kada bi svetski mocnici znali da je laz morali bi da kriju jel bi nastao haos.
Zamislite kada bi svi krenuli da traze ono sto su dali crkvi za prevaru i za laz. Ko bi im vratio silne dane slusajuci gluposti, silne porodice su od pamtiveka odvajale za crkvu.
Znaci to je laz koja se svi mole da je istina.
Ja sam od onih koji moraju da vide i da postoje dokazi da bi verovao u nesto ali postoje stvari koje su mi verovatnije od drugih.
Prica o Isusu je crtani film. Znaci milion puta su manje sanse da je to istina nego da su nas napravili vanzemaljci.
To ce nekome verniku da zvuci haha veruje u vanzemaljce ali covek je vec danas skoro sve dokazao, velike su sanse da su neki ljudi postojali i pre nas.
Sta se desilo sa njima ko zna. Mozda cemo ih sresti, mozda ne. Ali ce za najvise 10 god covek napraviti zivi organizam iz nicega i time dokazati da je i priroda to sama stvorila.
Tako da je verovatnije da su nas vanzemaljci stvorili a najverovatnije da smo nastali slucajno, pukom slucajnoscu i da radjamo se i umiremo nizasta.
Drugi zivot ne postoji, ovo je sve sto imamo. Mozes da ubijes milion ljudi zavrsices kao i da si spasao milion. Pakla i raja nema sem na zemlji i zavisi samo od ljudi.
Samo ljudi mogu da ti naprave raj i pakao. Kao sto meni Hrvatska bi bila raj a Srbija je Pakao.
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Pon Apr 29, 2013 11:59 pm
Matori,
..eej, pročitaj molim te!! ponovo šta si napisao!!!
... mislim, biće ti sve jasno...I HOPE SO... Cool Very Happy
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Uto Apr 30, 2013 1:54 pm
To sto sam ja napisao od reci do reci si mogao da gledas na TV a moci ces opet ako imas Discovery, samo mnogo opsirnije I za tebe neverovatnije.
A to sto ja pre verujem u to nego da je cika sa bradom ustao iz groba I odleteo kod oca na presto na oblacima to je druga stvar.

Tamo ces lepo videti opis I kako se doslo do dokaza koja je dinastija nastala a u sebi nosi deo Isusove krvi.
Imas stvari koje je crkva sakrila, ophodjenje Isusa prema device Mariji I sve ostalo po zakonima koji su vazili tada govori da su bili ozenjeni.
Videces koliko je crkva izvlacila iz konteksta, sakrivala, koje je knjige zabranila I sta se u njima govori.

Da je to bio jedan najobicniji covek I nista vise I da tu nista cudno se nije desilo.
Ovde mozemo da polemisemo do prekosutra, kao sto je tebi to neverovatno meni je prica crkve smesna.
Znaci ja u crkvi dobijam napade smeha kada mislim o cemu ljudi misle ne mogu da se ne smejem farsi.
Da sam mogao da ti prepricam ovde sta je sve izneseno koje predpostavke mnogo uverljivije verovatno bi tvoje opaske bile jos gore.
Zato ti savetujem da pogledas I sam posto se to reprizira I nesto bude po 5 puta u roku od mesec dana.
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Sre Maj 01, 2013 3:22 am
Postovani Classified !
Mislim da je knjiga ''Davinčijev kod'' prava stvar za vaša uverenja....ako je niste već pročitali...to je ta priča!
Svako ima pravo na svoje mišljenje....
- samo sam zamolio da pročitate šta ste napisali, jer je tekst kontradiktoran, sam po sebi !!
-sve najbolje želim...-


Poslednji izmenio sozo99 dana Sre Maj 01, 2013 3:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
Sponsored content

Verujete li u Boga ? Empty Re: Verujete li u Boga ?

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu