FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty Dete betona

Pon Mar 19, 2012 9:29 pm
Odrastao u disfunkcionalnoj porodici, roditelji mi se razveli kada sam imao dve a sestra jednu god (svaka im cast imali su vremena taman toliko da user* stvar). Do svoje desete ziveo am kod majke. Kada sam imao sedam sa nama je poceo da zivi covek 10 god mladji od nje prema nama je bio stvarno dobar ali nije radio bavio se kriminalom a njih zajedno u tandemu bili su recept za katastrofu.Razvod je bio daleko od sporazumnog, klali su se nekih 7,8 god preko sestre i mene naravno da bi sud na kraju decu (nas) dodelio majci. Balansiranje izmedju zivljenja u jednoj sobici krvavog razvoda i nas cistih opeglanih i odlicnih ucenika uzelo je danak. Majka je pocela da pije. Bilo je strasno mene je bilo sramota dolazili bi mi drugari nismo imali gde da budemo jer smo ziveli u jednoj sobici i maloj kuhinjici ona bih ih davila nerazgovetnim alkoholisanim glasom dok bi joj glava padala sa stola. Caleta smo vidjali sredom i svake druge nedelje ziveo je van grada u kuci od 700kvadrata 6 kupatila svako je imao svoju sobu za nas je to bio zamak gde nam je sve bil dozvoljeno. Cale je radio na tome da ja "samostalno" donesem odluku da zelim da prejem da zivim kod njega ali za to je bilo potrebno da napunim deset godina. U nasoj drzavi dete sa deset godina moze da "odluci" samo kod kog roditelja zeli da zivi. Falilo mi je jos tri godine. Za te tri godine spolja je izgledalo sve kao zlato: dobro dete cisto ispeglano odlican ucenik. Dok je u kuci vldao haos sestra i ja lezali bi u sobi ja bih je umirivao da prestane da place dok smo kroz vrta slusali kako pucaju samari, dreku i psovanje doslo bi jutro i kao da se nista nije desilo. To se tako desavalo sa vremena na vreme bili smo mali i nismo znali nista osim da se tuku. Blizio sam se desetoj godini stvari su mi postajale jasnije. Jedno vece dosao je ocuh kuci od komsija gde su piili zestoko naravno da li su mu napunili glavu ili nisu (posle sam saznao da nisu) da je keva bila sa nekim komsijom usao je u kucu i odvalio je od batina dok samo ja i sestra llezali u sobi. Opet drugom prilikom otisao je da grabulja ribu usred zime, a majka je sedela sa flasom i cekala ga. Doao je kuci sa dzakom ribe koja je bila iscepana od trokrake udice ona ga je napadala i napadala gadjala ga je tanjirom hrane skocio je on skocio sam i ja iz kreveta otvorio vrata da bih video majku kako leti kroz prostoriju dok joj se niz levu nogu slivala mokraca. Otrcao sam iskocio kroz prozor u pidzami trcao sam bos nekih 200m po snegu do komsije lupao im na prozor da zovu miliciju jer ce ocuh ubiti majku. Tu noc sam prespavao kod komsija secam se zvuka sirene i marice koja juri ka mojoj kuci. To je bila kap koja je prelila casu napunio sam deset godina i jedan dan stao pred majku i rekao joj :"ti pijes tucete se ja ne mogu tako hocu da idem kod tate da zivim" (tog trenutka sam sebi potpisao presudu nemajuci pritom pojma sta radim). Spakovala mi je kofer i i rekla "kapija ti je otvorena". To je prvi put da sam se nasao na ulici sam sa svojim stvarima bez krova nad glavom. Isao sam na stanicu sve je bilo tako veliko oko mene ulice, kola, ljudi. Nasao sam put do oceve kuce i tu krece moj spiralni put ka dole. Sta covek zna sta treba da se radi a detetom od deset godina. Jednom recju bio sam prepusten sam sebi i od jednom se nasao bez ikakve kontrole.Za samo cetiri godine provedene kod njega slika je izgledala ovako. Imao sam 14 godina osmi razred sam zavrsio sa 2:50 prosekom autoritet nisam znao sta je i slusao sam punkcinu, duvao lepak, pusio travu i tu i tamo gutao koji trodon kada bi naleteli na kombinaciju. Posto nije znao sta ce sa mnom poslao me je u skolu 60 km od mog rodnog grada malo li je reci da je to bio totalni fijasko. Vratio sam se kod njega a on me je poslao kod keve. Ni to nije potrajalo jer majka je rekla "uzeo si ga kao odlicnog ucenika i kroz sest godina mi ga vracas ne kao delikventa kao kriminalca vodi ga nazad" Imao je para da me ne bi gledao placao me je da budem van kuce desavalo se da po par meseci ne dodjem kuci. Napunio sam 16 dilovali smo travu i heroin na popularne keceve tada i tu pocinje moje jahanje ka zalasku sunca.Da nastavim da pisem nema potrebe jer sve je sablon i sve je isto ulica pakao. Prosao sam sito i reseto vaskrso barem tri puta. Dobio sansu sa metadonom sada sam kod majke i zivimo kao srecna porodica
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Dete betona Empty sad

Uto Mar 20, 2012 3:43 am
"Ortak ima 23. izdržavaju ga matori,
tako ovde žive,
moji geto šatakori,
još uvek klošarim po svom vanila skaju,
ako ne veruješ meni,
pitaj bilo kog u kraju."

-----------------------------------------

Ovde je problem, što se 80% ljudi,na mmt, pa možda uključujući mi mene - previše bavi analiziranjem stanja sopstvenog i slično.
A ja se pak zalažem za "ti ćeš da mi doneseš novi svet bre p'''' ti materina, uzmi radi nešto slepče, nije te stid pred matorima" baš iz tog razloga pokušavam da Vas na bilo koji način pokrenem - pa makar sakupljanje potpisa to bilo.sunce se radja napolju,a Vi se bavite analizom sebe, što ubija, umesto u šetnju pa ponesete projekat, pa potpis po potpis...pa u kafić neki rok, npr. objasnite da to vodi ka dekriminizaciji droga (legal marijuana) i eto potpisa....
Ma nije to do potpisa VEĆ POKRENIMO SE, DA NE BI POMOGLI ONIMA KOJI SEKU GRANU NA KOJOJ SEDIMO!


NAPOMENA: OVO SE DIREKTNO NE ODNOSI NA KORISNIKA IZNAD, NEGO GENERALNO!!!!!!
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty a uuu

Sre Mar 21, 2012 11:10 pm
Admin ::"Ortak ima 23. izdržavaju ga matori,
tako ovde žive,
moji geto šatakori,
još uvek klošarim po svom vanila skaju,
ako ne veruješ meni,
pitaj bilo kog u kraju."

-----------------------------------------

Ovde je problem, što se 80% ljudi,na mmt, pa možda uključujući mi mene - previše bavi analiziranjem stanja sopstvenog i slično.
A ja se pak zalažem za "ti ćeš da mi doneseš novi svet bre p'''' ti materina, uzmi radi nešto slepče, nije te stid pred matorima" baš iz tog razloga pokušavam da Vas na bilo koji način pokrenem - pa makar sakupljanje potpisa to bilo.sunce se radja napolju,a Vi se bavite analizom sebe, što ubija, umesto u šetnju pa ponesete projekat, pa potpis po potpis...pa u kafić neki rok, npr. objasnite da to vodi ka dekriminizaciji droga (legal marijuana) i eto potpisa....
Ma nije to do potpisa VEĆ POKRENIMO SE, DA NE BI POMOGLI ONIMA KOJI SEKU GRANU NA KOJOJ SEDIMO!


NAPOMENA: OVO SE DIREKTNO NE ODNOSI NA KORISNIKA IZNAD, NEGO GENERALNO!!!!!!

Vidi ja sam na mestu gde treba napisao ukratko moju pricu. A ti si ispod napisao nesto sto me je povredilo bas. Bez obzira sto si napisao da se to ne odnosi na mene. Nekako mi je cudno jer se nalazi bas ispred mog posta. Motivaciona poruka sa kojom se slazem ali se ne slazem sa mestom na koje si je stavio. Ja sam prvi koji ti je na temi vasa prica vas staz ustvari i napisao moju pricu i otvorio se. Kazem ti slazem se sa tobom ali mislim da je mesto pogresno. Mogao si ostaviti koment vezan za temu za moj post nesto sto te je pogodilo, negde gde si se mozda pronasao, kritiku bilo sta ali ovo nikako. Opet to je samo neko moje misljenje, mozda i ja lupam gluposti
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dete betona Empty metadonman

Pet Mar 23, 2012 10:24 am
Sve srećne porodice liče jedna na drugu,svaka nesrećna porodica,nesrećna je na svoj način-Tolstoj

Svaka priča je suvišna,žao mi je što si tako prošao kao dete,kod nas je to najveći problem što nam se porodica konstantno raspada 20 godina,ja pamtim kako je bilo još 90-ih što bi se reklo u prošlom veku Very Happy,matora veštica Twisted Evil Very Happy a sad kad čujem Vaše ispovesti nije mi dobro...

Što se tiče spike izmedju admina i tebe treba samo da čitaš pravilnonpr.zadnju rečenicu samo .

"NAPOMENA: OVO SE DIREKTNO NE ODNOSI NA KORISNIKA IZNAD, NEGO GENERALNO!!!!!!


On ti pokušava reći način kako da budemo korisni svima nama i da manje misliš na svoju muku,a složićemo se da možda nije našao pravo mesto za poruku koju želi da širi a tiče se svih nas,tu ćemo se složiti,al to njegovo neiskustvo u komunikaciji sa bolesnikom,jer mi smo svi bolesni,kao i on,samo što on non-stop "juri ne obazire se " čini mi se...
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty tacno

Pet Mar 23, 2012 10:38 pm
Vanja ::Sve srećne porodice liče jedna na drugu,svaka nesrećna porodica,nesrećna je na svoj način-Tolstoj

Svaka priča je suvišna,žao mi je što si tako prošao kao dete,kod nas je to najveći problem što nam se porodica konstantno raspada 20 godina,ja pamtim kako je bilo još 90-ih što bi se reklo u prošlom veku Very Happy,matora veštica Twisted Evil Very Happy a sad kad čujem Vaše ispovesti nije mi dobro...

Što se tiče spike izmedju admina i tebe treba samo da čitaš pravilnonpr.zadnju rečenicu samo .

"NAPOMENA: OVO SE DIREKTNO NE ODNOSI NA KORISNIKA IZNAD, NEGO GENERALNO!!!!!!


On ti pokušava reći način kako da budemo korisni svima nama i da manje misliš na svoju muku,a složićemo se da možda nije našao pravo mesto za poruku koju želi da širi a tiče se svih nas,tu ćemo se složiti,al to njegovo neiskustvo u komunikaciji sa bolesnikom,jer mi smo svi bolesni,kao i on,samo što on non-stop "juri ne obazire se " čini mi se...

Shvatio sam tu zadnju pravilno napisanu, iskren da i budem tesko mi je da ostanem na toj recenici kada sam video i ono iznad. Ali ti si rekla nesto ovde sada sto me je dosta umirilo i dosta tog nekog bola sklonilo citiracu te "al to njegovo neiskustvo u komunikaciji sa bolesnikom,jer mi smo svi bolesni,kao i on,samo što on non-stop "juri ne obazire se " čini mi se..." Mislim da bi se ipak trebao obazreti sto bi stari rekli "dva puta meri, jednom seci" Mislim s obzirom kakve smo zivote vodili ili ih vodimo i dalje dosta nam je bilo bola bilo koje vrste. Ovde smo da mopognemo jedni drugima nasim iskustvima Smile
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dete betona Empty Re: Dete betona

Pet Mar 23, 2012 11:33 pm
Tako je, ovde smo da pomognemo jedni drugima,ali i da jedni druge razumemo,ili makar da to pokušamo.
Takodje moramo biti i svesni da smo ovde svi "laici" i da nismo što se kaže obučeni za komunikaciju sa bolesnim osobama,kada se tome doda još mladost i neiskustvo,kao u ovom slučaju dobije se ovo što smo dobili.U svakom slučaju ja verujem da nije bilo zle namere nego je samo u pitanju neiskustvo Smile
Kako sad živiš?Kako majka,sestra?Ako nisam indiskretna?Jel radiš negde nešto?Čime se baviš? Smile
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty rado cu pricati ti

Sub Mar 24, 2012 12:25 am
Vanja ::Tako je, ovde smo da pomognemo jedni drugima,ali i da jedni druge razumemo,ili makar da to pokušamo.
Takodje moramo biti i svesni da smo ovde svi "laici" i da nismo što se kaže obučeni za komunikaciju sa bolesnim osobama,kada se tome doda još mladost i neiskustvo,kao u ovom slučaju dobije se ovo što smo dobili.U svakom slučaju ja verujem da nije bilo zle namere nego je samo u pitanju neiskustvo Smile
Kako sad živiš?Kako majka,sestra?Ako nisam indiskretna?Jel radiš negde nešto?Čime se baviš? Smile


Zivim samo sa majkom (jer je ona ostala otrprilike i zadnja osoba koja bi me primila pod njen krov) Majka i sestra ne pricaju nisu se ni videle nekih 16 mozda gore/dole godina sto je za mene ne poimljivo. LJudi su razlicicti ali krv nije voda. Jednom sam dozvolio vucibatinama da me izmanipulisu i da majci ostavim poruku najgoreg moguceg uvredljivijeg sadrzaja da ne nabrajam i otisao sam .Otisao sam u vojsku proslo je tri meseca dok me nisu pustili kuci, devojka je spremala plan kako da nas ujedini. Nije joj trebao za to vreme tamo sam shvatio da nista nema veze i da jesti i da nije ona je mja majka koju volim. Nazalost sestru tada nije videla neke 4 godine mislila je da nece ni mene rasprodala je svu imovinu koju smo imali za budzasto VIkendica-suzuki vitara. tako da sa majkom sam osta dobar sto govori i cinjenica da zivimo zajedno sada i da nam je nikada bolje od kad sam mmt. Mama radi neki mali privatni biznis mozemoga svrstati u kozmetiku ali se desava da po dve Nedelje ne dodje ni jedna musterija. Pomazu nas komsije nase bakute kolik mogu ja ne mogu da radim jos. A moja glavna zanimanja su za psytrance zvuk. Tako pravimo zurkice po klubovima tu se uze par hiljada nista preterano. Ja imam neki plan da upisem 4 stepen te srednje loju sam upiso p odatle polako. Eto drago mi je ako sam ti mogao odgovoriti na neka pitanaja oprosti ako je bilo malo sturo majka me pozuruje da u skoli imaju onaj mini bas pa ti rade preglede reko evoevoiiiiidem. Pitaj slobodno odgovoricuti pa to je valjda nekako i jedini vid da se upozmajemo caos odo u pokretni bus Very Happy
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty jeste

Ned Mar 25, 2012 6:20 am
stigao sam na kraju kada su se pakovali, "pa ajde oces secer da ti izmerimo" "mmmmm moze ali ja se bojim igala" hahha 5,2 odlica. Kaze vidi na sajtu doma zdravlja gde ce sledece nedelje biti "otvorena vrata" pa dodji ...VAzi Smile
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Dete betona Empty O cemu mi to?

Pon Mar 26, 2012 3:35 pm
Prvo, metadonman, ja sam takav da problem ne guram ispod tepiha već idem direktno na njega - i suprotstavljam se istom.
Nemoj misliti da ako si stariji, da onaj mladji, nije možda preživeo veći pakao od tebe. Nemoj omalovažavati, to se odnosi na SVE koji su učestovali u ovoj disusiji, nekoga ko jeste mladji od tebe - ali ne i "neiskusniji".
Da sam "neiskusniji", misliš da bih bio ovde gde sam sada ? Da je bilo Boga, kao što nije, pa bih bio neiskusan kao dete od 12. godina, pa bi me savršeno bolela kitica za MMT, metadon, opijate i slično. Ali ne, "neiskusni" se cima za hiljade života. Neiskusni ima energije i elana da napiše projekat, koji se može meriti doktoratom, ili magistraturom. Neiskusni je 3 puta ležao u bolnici. Neiskusni je 40sekundi bio mrtav. Neiskusni je živeo na -25 sa klošarima, iako je porodica imućna. Neiskusnog nikad, niko nije podržavao ni u čemu, sve je i kad je, stvorio sa 10 prstiju. Neiskusni je osnovao celo ovo njesra, od kojeg mi dodje da odustanem kada vidim tu atipičnu stigmu o "stažu" i "iskustvu" heroinomana. Brate, pa ja bi bio najsrećniji da nisam ovde neki "Admin", i/ili da nikad nisam uveo svoju porodicu u vrtlog narkotika. Ali eto, sa svojih 14. se to desilo, ni onda nisam ćutao, već kad sam se navukao u oči sam im rekao da ću "lakše izgurati kokainsku krizu, ali da heroinsku ne mogu", jer sam bio jako navučen, s obzirom da sam i po 1000eura, znam zvuči neverovatno ali sam imao devojku čiji su jako bogati a ona našla štek-ona klinka ja klinac- pa pare davala meni "da izadjemo u NS". Znala je ona rutinu, prvo na "Novo Naselje", pa onda idemo dalje... Na koncert "Dinče", sećam se, pa hoteli, pa taxijem do hotela "Vojvodina" pa daj ljubičastu na recepciji s rečenicom:" Dosta za 7 dana?"... MALOLETNIK. I još mnogo zajebancija sa horsom, i šervloletom sjebanim od mog drugara (sad iz Švedske), koji je sa 16 godina ukrao kevi auto, pokupio mene, i otišli dan pred njegov odlazak za NS - bez dinara - da se odradimo na račun bračnog para koji je tada valjao SVE. I bilo je svega, toliko da je ševrolet ostao bez goriva, polomljene osovine, i bez jedne felne.
Odlutah, poenta je da je to što je napisano, i što te povredilo bilo i podvučeno i crnim slovima napisano - a ti se pronašao u ... odredjenim rečenicama. E, to je stvaran problem, a ne to što je "Admin" napisao nešto što je živa istina. Ako mi naše dupe ne pomerimo, ko će ? Hoće nam terapije padati sa grane i dalje ? Dolaze sve teža i teža vremena, a mi i dalje dopuštamo da nam seku granu na kojoj sedimo.

Žao mi je ako sam te povredio, podvučeno je bilo baš iz tog razloga - ali moramo svi odvojiti DVE stvari :

1) Podvučeno je bilo da se ne odnosi na korisnika
2) Stvar je pojedinca, i psihe istog - da li će se pronaći u nekoj od rečenica ili ne.

Dalje, nema šta da se polemiše oko toga.

VRATIMO SE NA TEMU, ili da ide pod ključ? Slobodno recite.
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty Re: Dete betona

Uto Mar 27, 2012 8:44 am
Admin ::Prvo, metadonman, ja sam takav da problem ne guram ispod tepiha već idem direktno na njega - i suprotstavljam se istom.
Nemoj misliti da ako si stariji, da onaj mladji, nije možda preživeo veći pakao od tebe. Nemoj omalovažavati, to se odnosi na SVE koji su učestovali u ovoj disusiji, nekoga ko jeste mladji od tebe - ali ne i "neiskusniji".
Da sam "neiskusniji", misliš da bih bio ovde gde sam sada ? Da je bilo Boga, kao što nije, pa bih bio neiskusan kao dete od 12. godina, pa bi me savršeno bolela kitica za MMT, metadon, opijate i slično. Ali ne, "neiskusni" se cima za hiljade života. Neiskusni ima energije i elana da napiše projekat, koji se može meriti doktoratom, ili magistraturom. Neiskusni je 3 puta ležao u bolnici. Neiskusni je 40sekundi bio mrtav. Neiskusni je živeo na -25 sa klošarima, iako je porodica imućna. Neiskusnog nikad, niko nije podržavao ni u čemu, sve je i kad je, stvorio sa 10 prstiju. Neiskusni je osnovao celo ovo njesra, od kojeg mi dodje da odustanem kada vidim tu atipičnu stigmu o "stažu" i "iskustvu" heroinomana. Brate, pa ja bi bio najsrećniji da nisam ovde neki "Admin", i/ili da nikad nisam uveo svoju porodicu u vrtlog narkotika. Ali eto, sa svojih 14. se to desilo, ni onda nisam ćutao, već kad sam se navukao u oči sam im rekao da ću "lakše izgurati kokainsku krizu, ali da heroinsku ne mogu", jer sam bio jako navučen, s obzirom da sam i po 1000eura, znam zvuči neverovatno ali sam imao devojku čiji su jako bogati a ona našla štek-ona klinka ja klinac- pa pare davala meni "da izadjemo u NS". Znala je ona rutinu, prvo na "Novo Naselje", pa onda idemo dalje... Na koncert "Dinče", sećam se, pa hoteli, pa taxijem do hotela "Vojvodina" pa daj ljubičastu na recepciji s rečenicom:" Dosta za 7 dana?"... MALOLETNIK. I još mnogo zajebancija sa horsom, i šervloletom sjebanim od mog drugara (sad iz Švedske), koji je sa 16 godina ukrao kevi auto, pokupio mene, i otišli dan pred njegov odlazak za NS - bez dinara - da se odradimo na račun bračnog para koji je tada valjao SVE. I bilo je svega, toliko da je ševrolet ostao bez goriva, polomljene osovine, i bez jedne felne.
Odlutah, poenta je da je to što je napisano, i što te povredilo bilo i podvučeno i crnim slovima napisano - a ti se pronašao u ... odredjenim rečenicama. E, to je stvaran problem, a ne to što je "Admin" napisao nešto što je živa istina. Ako mi naše dupe ne pomerimo, ko će ? Hoće nam terapije padati sa grane i dalje ? Dolaze sve teža i teža vremena, a mi i dalje dopuštamo da nam seku granu na kojoj sedimo.

Žao mi je ako sam te povredio, podvučeno je bilo baš iz tog razloga - ali moramo svi odvojiti DVE stvari :

1) Podvučeno je bilo da se ne odnosi na korisnika
2) Stvar je pojedinca, i psihe istog - da li će se pronaći u nekoj od rečenica ili ne.

Dalje, nema šta da se polemiše oko toga.

VRATIMO SE NA TEMU, ili da ide pod ključ? Slobodno recite.

Ej jako si se uzbudio skroz oko totalno relevantnih stvari. Nalazimo se odeljku vase "ispovesti vas staz" gde sam upravo napisao text pod imenom "dete betona" ( mislim da je to prvi takav tekst u delu gde i treba da bude )de si ti prvi ne otisao nego odskocio sa teme. Pritom si mene povredio. Sve jedno sam rekao da se slazm sa tobom ali da se ne ponavljam sada. I to je Vanja onda nekako osetila i malo da smiri strasti si spomenut u kontekstu ne iskusan ali samo u obracanju pacientima (jer svi smo laici) to se odnosilo samo na taj post a ne na tvoj staz i tvoju ispovest.Inace tvoje ispovesti i staza nema jer je jos nisi napisao, I onda smo opet se vratili na temu jel sam joj pisao nesto o meni i evo sad ti totalno van teme imas super deo koji si krenuo da pises voloe bih da procitam od prvog do poslednjeg slova ali tako sto ces u istom ovom delu " vase price vas staz" dati ime jednoj kao ja i napisati svoju Pricu sa svojim stazom ako mislis da je tako lako otvoriti srce i staviti ga na papir. E sada da li ces zakljucavati temu i to je na tebi jer ja sam u "dete betona" ukratko napisao kako su to tekli ti moji dani detnjstva i ako sam tako mlad stigao do heroina ostalo su lovacke price i sabloni. Najbitnije je da sam sada na metadonu stabilan, srecno zivim sa majkom, daleko od ulice kurble i svega ostalog. Sada mi je drago kada mogu nesto da napisem negde i time pomognem nekom
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

Dete betona Empty "MISLIM" DA ZNAM GDE JE PROBLEM?

Uto Mar 27, 2012 11:01 am
Hajde(MOLIO BIH SVE ČLANOVE)da pre kliktanja na ono"POSLATI"pročitaju još jednom(pa ako treba i dvaput istu poruku)pa tek onda,klik na"POSLATI"!Neki od ljudi se malo više narade(metadonom koji ne valj ni za ku###)pa pišu svašta ;ne računajući da pri tome mogu da povrede osobu ili osobe koje navodi!!MOLIM VAS:"T R I P U T MERI,A RAZMISLI DALI ĆEŠ UOPŠTE PRESEĆI!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Dete betona Empty Re: Dete betona

Sre Mar 28, 2012 1:42 am
U nekim stvarima si dobar,odličan čak, kompjuteri,organizacija, itd.,ali u nekim si zelen i neiskusan do bola, a to pokazuje i ovaj tvoj post.Iskustvo donose godine,preživjene,vidjene i doživljene stvari,u svim segmentima života, a ti si juče počeo da živiš, mlad si i neiskusan u komunikaciji sa bolesnicima jer si i sam deo tog miljea,i nemoj se nalaziti uvredjen jer te niko nije vredjao,niti to pokušao, nego te je hteo na jedan način zaštiti.
I ja sam neiskusan u mnogim stvarima,pa se ne durim kao malo dete kad mi neko kaže ono što je istina, što je još jedan dokaz tvog neiskustva,ali u ovim stvarima imam 22 godine više iskustva od tebe što nije za pohvalu ,ali mi daje pravo da tako kažem,niko ovde nije doktor ali bolesnika razumem i shvatam.No bad filing.
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty ja sam je zatrpao

Pon Apr 02, 2012 3:06 am
Sekiru ratnu naravno jer svi smo tu da bih tu smo da bi se pomagali a ne ratovali i tako je to bilo sad moze lula mira i da idemo dalje Arrow
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

Dete betona Empty pa,pali tu lulu mira,šta čekaš???

Pon Apr 02, 2012 4:16 am
metadonman ::Sekiru ratnu naravno jer svi smo tu da bih tu smo da bi se pomagali a ne ratovali i tako je to bilo sad moze lula mira i da idemo dalje Arrow
Brate,svaka ti čast.Tek sam malopre pročitao tvoju priču i kako sada živite i oduševio si me!Jesmo svi u kurcu-i svakom je svoj problem najteži,ali evo ja priznajem da sam radio svašta i nanosio boli bespotrebne ljudima koji su mi pružali ljubav;ali oko moje porodice(oca i majke)i onoga što si ti napisao(prvo sa očuhom pa sa biološkim ocem,juuuu...SKIDAM KAPU)!Ako ti nije teško ili ne prtstavlja neki problem želeo bih da te pitam(možda si i napisao,a ja nisam naišao)-ne moraš odgovoriti:"jel,majka još pije ili je malo "spustila loptu na zemlju"?Kažem ,opetmoja majka je pod stvarno ŽESTOKIM lekovima i kao biljka je(što se i ja osećam krivim zbog tog stanja),ali je opet sa druge strane srećna kada me pogleda danas i seti se kakav sam ranije bio!Eto toliko(pisao bih još,ali moram da krenem mpod hitno-sve najbolje i ostavite mi malo iz te lule Very Happy
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty Re: Dete betona

Pon Apr 02, 2012 5:00 am
Boban ::
metadonman ::Sekiru ratnu naravno jer svi smo tu da bih tu smo da bi se pomagali a ne ratovali i tako je to bilo sad moze lula mira i da idemo dalje Arrow
Brate,svaka ti čast.Tek sam malopre pročitao tvoju priču i kako sada živite i oduševio si me!Jesmo svi u kurcu-i svakom je svoj problem najteži,ali evo ja priznajem da sam radio svašta i nanosio boli bespotrebne ljudima koji su mi pružali ljubav;ali oko moje porodice(oca i majke)i onoga što si ti napisao(prvo sa očuhom pa sa biološkim ocem,juuuu...SKIDAM KAPU)!Ako ti nije teško ili ne prtstavlja neki problem želeo bih da te pitam(možda si i napisao,a ja nisam naišao)-ne moraš odgovoriti:"jel,majka još pije ili je malo "spustila loptu na zemlju"?Kažem ,opetmoja majka je pod stvarno ŽESTOKIM lekovima i kao biljka je(što se i ja osećam krivim zbog tog stanja),ali je opet sa druge strane srećna kada me pogleda danas i seti se kakav sam ranije bio!Eto toliko(pisao bih još,ali moram da krenem mpod hitno-sve najbolje i ostavite mi malo iz te lule Very Happy

U svakom slucaju hvala ti na podrsci i rado cu odgovoriti na tvoje pitanje. Bilo je potrebno da "izgubi" oba deteta Tj. da mi predjemo da zivimo kod oca samovoljno. Ja sa 10 a sestra sa 15 tako ne secam se bas. Ali Izgleda da je to bila kap koja je i prelila casu i strefila je posred cela...Jedan dan je sela pogledala oko sebe shvatila da je izgubila i da je upravo alkohol bio ta nit koja je drzala za vreme te borbe (razvoda) ne primecujuci da ce zbog te niti izgubiti. Pogodilo je tako jako da kap alkohola vise nije stavila u usta, to ce sada biti dobrih preko 10 godina sigurno. Druga strana familije ne veruje (jer nemaju kontakta sa njom) i misle da povremeno popije ali sam ja tu kao zivi svedok da potvrdim da nema kapi. Na sta sam ja posebno ponosan kao njen sin...Mnogi ljudi bi se bas u tom trenutku predali, i to predali tako da bi automatski skocili iza tacke posle koje nema povrtka. Ja isto ne pijem, to je ono dobro u losem gledajuci te scene kao dete.... Neka medju prvim svesnim donesenim mi je bila da nikada necu biti alkoholicar. To je toliko duboko u meni da eto pored svih problema ka tom nikada nisam isao ni ti cu ici.Keva je borac jedan od jacih prezivela je rak dojke, rekonstrukcije, sepsu klinicku smrt a taj period sa alkoholom je bio momenat kada je otac sipao po tuzbama tuzio je za modricu velicine zrna pirinca (ja citao tuzbe) preko 170 tuzbi ako se ne varam i 9 godina krljanja po sudovima, centrovima za socijalni rad. I naravno naj veci deo prljavstine je isao preko mene i sestre jer su se dobacivali sa nama poput ping-ponga, vikend svaki drugi sredai tako u krug. Samo je bilo pitanje ko je vise bio sofisticiraniji a to je bio otac naravno. Isao je na to da je slomi na neki nacin a nacin je bio perfect alkohol. Sada kada je sve to proslo ima identicno gledanje na period koji sam ti opisao pricali smo puno, naravno kasnije pitao bih je :"zar nisi videla koliko alkohol utice negativno da gubis" secam se da mi je rekla da je ta casa bio jedini izlaz iz tog dana ne mareci za posledice (to mi je bas nazalost poznato stanje) Sada smo u nekom novom periodu jer pocinjemo da zivimo onako kako smo tebali godinama. Zajedno kuvamo rucak,pijemo kafu cak ni lekovene pije. Slagao bih kada bi rekao uopste zbog situacije u kojoj smo, mislim iskljucivo na finansisku popije koji sedativ tu i tamo ali pricamo i sve karte su na stolu tako da ne moze da se zavoza nikako. Previse smo SR**** polizali sad samo mozemo i moramo da budemo dobro i idemo napred Smile Sad smo super sijamo i ona i ja, sada samo da buducnost bude nam nakljonjena u smislu da i pored metadona mogu nekako doprinositi kuci, to mi je najveca zelja opet sa druge straane ona je mirna jer zna zasto ne trazim posao. Polako vreme i dobre stvari ce doci ja sam siguran jer ako sam ja dobro svi oko mene su dobro Smile
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

Dete betona Empty Re: Dete betona

Pon Apr 02, 2012 9:41 am
Znaš koliko mi je drago,brate moj-iako se ne poznajemo lično;ali kao da se o meni radi!Ne znam zašto,ali još od malih nogu sam dosta puta bio sretniji i zadovoljniji kada se nekom desi neka lepa stvar ili se izvuče iz neke loše situacije(normalno.pogotovo moji bližnji)neko koga makar i kao tebe što poznajem -nego meni samom!Da ne ispadne(ili da neko pomisli)kako se sada nešto proseravam,ali,veruj mi da mi je baš jako,jako drago i zbog tebe i zbog majke (što se okanula tog zla)zbog svega šta je jadnica proživela i ti i sestra pored nje;i kako je sada nastupio da kažem LEP period života za sve!NEMA NIŠTA LEPŠE!OPET POONAVLJAM DA MI JE JAKO DRAGO I DA SVE TO POTRAJE KOLIKO BOG DA,A DAĆE-KADA VIDI DA SE I VI BORITE!SVE NAJBOLJE I HVALA TI ŠTO SI MI ULEPŠAO VEČE!
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty dobro se osecam...

Sre Apr 04, 2012 10:02 pm
Drago mi je sto sam mogao nekom da ulepsam vece, rado cu pisati i odgovoriti na sva pitanja jer ipak tu smo da bi pomagali jedni drugima Smile
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Dete betona Empty Re: Dete betona

Pet Jan 25, 2013 11:18 am
Čitam naše postove i ne mogu da verujem koliko je suština naše narkomanije slična,da ne kažem ista!
Odrastanje,okolina, roditelji tj. porodica, nerazumevanje itd...itd...
Iskreno godinama već od kad se skidam, borim se sam sa sobom i svojom prošlošću...Zašto??

Lagano, jako lagano pokušavam sebi da ugradim pravi temelj, BUDUĆNOST!!!
Od prošlosti mi je uvek samo loše, a sutra je novi dan i gledam napred....
...teško je jako posle svega, ali naša borba je borba za život, borba za sutra, za BUDUĆNOST!!!
Pozdrav svima!!! ...borba je svakog trena do kraja... sunny cheers
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty bravo

Pet Feb 01, 2013 3:47 am
Treba se fokusirati na to sta cemo raditi danas da bi nam bilo bolje sutra.....Nazalost tako opasna stvar a ide sblonski kao prehlada samo ovo jede za razliku od prehlade,razara....Da nije metadonskog programa ja samo znam da sada ne bih bio ziv to barem jedna sigurna stvar.Ako nista ne znam tu jednu stvar znam 100% Iskreno se nadam da nece izmisljati neka mudrovanja sa metom tipa prelaska na ovo ili ono ja zelim ovo sto spasilo me je i sto me spasava svaki dan.Da mogu da zivim i budem srecan svaki dan gledajuci ka sledecem a ne ka prethodnom.....Za sada mi ide odlicno Very Happy
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Dete betona Empty up- date

Sre Mar 27, 2013 10:26 pm
Moram da dodam da da sam 23.1 napunio godinu dana svog novog zivota.Da sam nasao devojku, da zivimo zajedno, da je metadon jedini lek koji pijem i da je 15 godina neke price iza mene.Sada samo idem napred i gledam kako danas da napravim dan da bi mi sutrasnji bio bolji.Da nisam usao na program verovatno sada ne bih bio tu gde jesam.Ovom prilikom bih se zahvalio tim-u grada NS sto su mi omogucili priliku da pocnem da zivim normalno.Naravno sada sam ojacao svaki pocetak je tezak pa tako i ovaj (mislim na pocetak ulaska u program).Borio sam se sa svojim demonima:uzimati intravenozno,lekovi,kombinacije...Ipak sam uspeo i sada je lepo meni i svima oko mene.....Znaci da se moze Wink
Sponsored content

Dete betona Empty Re: Dete betona

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu