FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty dnevna bolnica u drajzerovoj

Pon Mar 19, 2012 11:13 pm
zanima me da li je neko imao iskustva sa dnevnom bolnicom u drajzerovoj? da li je delotvorno lecenje na taj nacin?
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Iskreno.

Pon Mar 26, 2012 3:05 pm
Ja, iskreno, nisam bio u tkzv. "Drajzerovoj" na detoxikacji, niti sam video taj objekat. Ja i kada sam bio na intenzivnoj nezi, i posle toga na 3 detoksikacije, ja sam bio uvek na "Socijalnoj Psihijatriji" , ili odeljenje F "KBC Vojvodina". Tamo, uslovi JESU užasni, skidanje JESTE užasno (trodonima I DANAS skidaju, bio sam nedavno na kontroli) ali ... eto, imaju novi televizor ... Imaju novi radio... Ali WC je i dalje isti, što je katastrofalno. Kreveti su užasni... Osobolje, ne veruje PACIJENTU kada kaže da isti šablon "trodonske terapije" ne deluje na svakog isto - i nema, svi pa od najtežih zavisnika do najlakših dobijaju kapsulice Trodon(R)-a, od 50mg prva 3 dana 3x na dan uz neki Bensedin ili slično... A da stvar bude gora, svi su zajedno... Misleći time na suicidne ljude, alkoholičare, ljude sa poremećajem u seksualnom vidu (zavisnost od seksa), pa onda pacijenti sa HIV-om i čisti pacijenti dele isto kupatilo, isti tuš i slično. Nemojte me pogrešno sad razumeti za WC, nego je poenta da se ne vodi u opšte računa ko sa kim i gde u sobi je, a da ne pričamo o higijeni i vikendima kada dodju, pa dolaze "slučajevi"... Lično sam imao slučaj jednog crnogorca koji je overio od horsa na sopstvenoj slavi, dovukli ga, stavili kateter i infuziju...I ostavili ga....Kako je došao sebi, ISŠUPAO KATETER IZ PENISA, odakle je krv šikljala, stavio na sebe samo posteljinu, i tako nag izašao i išao po sobama da traži cigaretu dok ja SLUČAJNO nisam pratio krv, jer mi se išlo u WC, gde sam zatekao čoveka u lokvi krvi kako halucinira i mota papir i u njega stavlja neku travu otkud znam šta ... U momentu sam povratio, nemam stomak za to, i izleteo. Naravno, nisam drukao ali sam trebao, već sam seo u "sobu za druženje" - znajući da će doći. Kada je došao, nekako smo podelili 1 cigaru, poslednju, koju sam imao, i posle toga je (jedno 2 sata je trebalo tehničarima da uvide da PACIJENTA SA INTENZIVNE NEGE NA PSIHIJATRIJI - NEMA) naišao tehničar, koji je imao neke pregovaračke moći jer crnogorac nije popuštao u priči da on ništa uzeo nije, a izašao iz zatvora pre nedelju dana i kljuca i halucinira koliko se otkinuo žutim.


No, raspisa se ja o sebi... O Drajzerovoj, da Vam budem iskren, sam čuo da je 10 puta gora od Novog Sada. Eto toliko samo mogu da kažem, jer sve što bih reklo više bilo bi isuvišno, i bilo bi "rekla-kazala" a ja Vam nikada neću reći neistinu.

- Možda mi je to i mana. Rolling Eyes

Off-topic:

4:03 ujutru, ja sa 280, smanjio na 260 - i ...evo... 5mg diazepama + 2mg rivotrila ... i ništa. . pale

Biće bolje - MORA DA BUDE.
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Off-topic

Uto Mar 27, 2012 9:06 am
ju juuuuuuuuu ovo je takav off-topic da se meni slosilo mogu da zamislim kako je sirotoj zeni gde joj sin ide u dnevnu bolnicu drajzerovoj koju ti nisi video ni objekat kako kazes i posle dva reda teksta nastaje pokolj, kateteri se izvlace iz penisa trag krvi do klonje gde covek umotan halucinira.... i sve to jer je majku interesovalo nesto o dnevnoj bolnici u drajzerovoj. Barem si na kraju priznao neke mane svoje. ali ovo je bilo brutalno,bezobzirno i krajnje neprofesionalno
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Gospodjo...

Uto Mar 27, 2012 10:07 am
Ja sam već dugo da kažem"u tim vodama" i bio sam u dosta bolnica!U Drajzerovoj mogu da vam napišem kako je bilo nekada(ali ne želim -pošto ne znam koliko se sve promenilo da se i ne usudjujem davati bilo kakvu vrstu odgovora)JA BIH VAM SAMO JEDNO PREDLOŽIO:"SPAKUJTE SE VI LEPO I OTIDITE DO "DRAJZEROVE"I TRAŽITE DA PORAZGOVARATE SA NEKIM(nebitno med.sestra-doktor...)KO BI MOGAO DA VAM DA PRAVE ODGOVORE!Inače želim vam sve ono što vi želite svom sinu i sebi!UZDRAVLJE!
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty proslo je 12 dana

Uto Mar 27, 2012 11:01 am
detoksikovan je .. nisu ga skidali buprenofrinskom terapijom , nego kako on kaze malo trodonom koji su smanjivali postepeno, i valjda nekim kao leksilijumima .. nije osetio krizu, nije mu bilo strasno. osoblje je bilo ljubazno, uglavnom je spavao. hrana korektna ( ja sam mu donosila neku hranu pride i grickalice ) .. tako da kaze ok. njemu inace izvlacim klestima reci iz usta. ali sve u svemu pricno je zadovoljan. poenta je bila da tamo sto lakse prebrodi krizu to je i dobio.
e sada nam ostaje borba da se ne napravi recidiv .. ja sam spremna, otvorila sam cetvoro ociju i krenula sam u borbu sa samim djavolom, gde verujem dobro ( bog-ljubav) pobedjuje !
pozdrav
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Uto Mar 27, 2012 11:17 am
Mama ::detoksikovan je .. nisu ga skidali buprenofrinskom terapijom , nego kako on kaze malo trodonom koji su smanjivali postepeno, i valjda nekim kao leksilijumima .. nije osetio krizu, nije mu bilo strasno. osoblje je bilo ljubazno, uglavnom je spavao. hrana korektna ( ja sam mu donosila neku hranu pride i grickalice ) .. tako da kaze ok. njemu inace izvlacim klestima reci iz usta. ali sve u svemu pricno je zadovoljan. poenta je bila da tamo sto lakse prebrodi krizu to je i dobio.
e sada nam ostaje borba da se ne napravi recidiv .. ja sam spremna, otvorila sam cetvoro ociju i krenula sam u borbu sa samim djavolom, gde verujem dobro ( bog-ljubav) pobedjuje !
pozdrav
U pravu ste Bog je jedini koji je jači od ovog zla!Ja sam bio čist 4-5 godina-postio sve postove ,pričešćivao se i svaki dan u crkvu(čak sam i pevao sa pojnicom)Kada ste spomenuli LEXILIUM;to vam je BROMAZEPAM(samo što je druga fabrika u pitanju,ali je sastav potpuno isti-jer ga ja pijem;jer(kako kažu lekari i stručnjaci)najmanje štetan-kada se uzme u obzir BENSEDIN,LORAZEPAM ili bilo koji drugi lek iz grupe benzodiazepina!Jako mi je drago što vam je sinu bolje i neka ima u glavi da je čovek uz pomoć Boga svemoćan i da (to je Hristos i obećao,a verujte mi i drži se obećanja Smile :"NIKADA NEĆU STAVITI VEĆE BREME(ILI PROBLEM ILI KRST...)KOJI NE MOŽETE DA PONESETE!
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty E tako.

Uto Mar 27, 2012 10:19 pm
Mama ::;]detoksikovan je .. nisu ga skidali buprenofrinskom terapijom , nego kako on kaze malo trodonom koji su smanjivali postepeno, i valjda nekim kao leksilijumima .. nije osetio krizu, nije mu bilo strasno. osoblje je bilo ljubazno, uglavnom je spavao. hrana korektna ( ja sam mu donosila neku hranu pride i grickalice ) .. tako da kaze ok. njemu inace izvlacim klestima reci iz usta. ali sve u svemu pricno je zadovoljan. poenta je bila da tamo sto lakse prebrodi krizu to je i dobio.
e sada nam ostaje borba da se ne napravi recidiv .. ja sam spremna, otvorila sam cetvoro ociju i krenula sam u borbu sa samim djavolom, gde verujem dobro ( bog-ljubav) pobedjuje !
pozdrav

Tako je, i svaka cast. A ono u vezi sa mojim iskustvom, ja vise zaista ne znam kolika mozdana ostecenja izazivaju odredjeni narkotici, ali mislim da sam se sasvim jasno ogradio od toga sta JA znam o Drajzerovoj. Ja sam ispricao SVOJU pricu, i UNAPRED SAM GOSPODJI REKAO DA NECE NI B OD BUPRENORFINA DOBITI! Da li je tako? Pogledajte malo postove ... Unapred sam "mami" rekao da nema sanse da dobije buprenorfin, jer ga nema.
- A ti, metadonman, nisi ni pola od arbitra koji bi mogao meni da arbitrira sta je profesionalno a sta ne, kada se osvrnes i pogledas. "Pogledaj svoju avliju, pa onda tudju." ... Heh, e sad sam zaista se malo iscimao... Ako sam JA neprofesionalan, sta je onda "profesionalno" ? Question Exclamation Question

I samo da podvucem.

Setite se svi smo mi bili skidani i detoksikovani trodonima, pa se vracali na iste klinike, sve dok nismo dosli do stadijuma da ne mozemo bez substance koja nas odrzava normalnim, toliko da ne moramo da "gubimo vreme" jureci drogu, lagajuci, spricajuci se, i ostalo... Detoksikacija je samo 1/3 price ... 2/3 je psiha ... 3/3 5 godina apstinencije.
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Sre Mar 28, 2012 2:37 am
Mama koliko dugo je sin ovisnik?Jeste li razmišljali da ga pošaljete u neku od komuna?Ako je sad detoksikovan i ako ima volju želju možda jedno vreme treba da se skloni od starog društva,povrati snagu ,duh, a i Vama bi dobro došlo da znate gde vam je dete i da se malo odmorite.Ja nisam pobornik komunizma ali nekima je pomogla...
P.S.kupite MOP testove (ali njemu ne govorite) da ga možete kontrolisati onda kad ga pustite da se malo prošeta...i znajte da je narkomanija recidivirajuća bolest
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty znam

Sre Mar 28, 2012 5:28 am
vanja da je hronicna bolest , i da su recidivi sastavni deo bolesti i lecnja. ovih 12 dana sam se, iskreno, prilicno odmorila i prijalo mi je sto smo razdvojeni. u komunu bih ga vrlo rado poslala, ali je u stalnom radnom pa ne moze da dobije bolovanje, a i ozenjen je i ima sina pa mu je tesko da se odvoje na tako dug period. mi smo izabrali varijantu dnevna bolnica gde nam je danas bio prvi sastanak. i nisu nas primili u grupu jer je bio pozitivan na heroin i na marihuanu. heroin je koristio u ponedeljak posto je izasao iz bolnice, nije ga osetio jer je bio na blokatoru. ( isao je sa drugom u koga sam imala poverenja, da vrati dug dileru, i heroin mu je ponudio taj drug u koga sam imala poverenja, ne diler .. ) tako da su nas danas sutnuli iz dnevne bolnice i rekli da dodjemo opet u petak. ako bude pozitivan na heroin zavrsio je pricu sa dnevnom prijatno i dovidjenja, ako bude bio negativan nastavlja sa dnevnom bolnicom...
a sto se admina tice, njegove postove razumem, nisu me uplasile price sa njegovim iskustvom na psihijatriji, to je njegovo iskustvo, eto mi smo imali drugacije. skroz mi je ok da citam razna iskustva i pravim paralele sa nama. mislim da metodonman i admin treba malo da se odobrovolje i pocnu finu komunikaciju jer nam je svima to u interesu. sto se tice buprenofrina i detoksikacije u drajzerovoj postoji ta varijanta, za koju smo kasnije saznali.. to nam nisu ponudili kao opciju, ali smo kaznije saznali da postoji varijanta skidanje buprenofrinom ali se to placa, dakle o trosko pacijenta ( slagacu, recimo da je izmedju 15 i 20 hiljada ) .. njega su skidali sam vec pomenutom terapijom i on kaze da nije osetio K od krize. bitno je da napomenem da je heroin poceo da koristi od januara ove godine, i da se valjda toliko uplasio da je digao paniku i pre tri nedelje povukao mene za rukav da idemo na lecenje ...
pozdrav
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Sre Mar 28, 2012 8:07 am
Mama, pa ja ne razumem sad Smile Vi pitate za sina koji ima sina ? Smile
Shvatam majčinsku ljubav,ali ako je spoban napraviti dete onda mislim da je sposoban se i sam brinuti za sebe,ne shvatite me pogrešno ja još nisam roditelj,daće Bog biću pa ću Vas možda tad bolje shvatiti.Ili je situacija baš takva da morate da intervenišete Vi?Ok je pomoć,roditeljska,ali on je odrasla osoba,svoj čovek ako se ne varam? Smile
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty slazem se

Sre Mar 28, 2012 8:10 am
vanja vi ste u pravu da je on odrastao covek. ali je takodje NARKOMAN do cijeg mi je ozdravljenja veoma stalo!
ako ste ikada imali iskustva sa lecenjem znacete da svi lekari traze SARADNIKA .. a iz tehnickih razloga taj SARADNIK sam ja
pozdrav!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Sre Mar 28, 2012 8:18 am
Ok,sad mi je jasnije Smile Želim Vam sreću Smile
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty ZA MAMU

Sre Mar 28, 2012 11:27 pm
Oprostite,ako je već navedeno ovo što ću napisati(a ja nisam video)!Ako Vaš sin(ili bilo koji drugi ovisnik)ne želi da se leči-verujte Mi,neće mu pomoći ni sto ljudi(tj.uvek će naći način da napravi recidiv)-iz iskustva govorim,jer ja dok nisam sam sa sobom"raskrstio",NIŠTA nije pomagalo-ni pratioci,ništa!Tek kada sam rekao sam sebi:"Ej,zakoči;upropaštavaš i ljude oko sebe i samog sebe"!Tada je bilo rezultata!SVE NAJBOLJE!
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty bobane

Čet Mar 29, 2012 10:39 pm
pa sta ja onda da radim ?
je l imate neki savet? kako da se ponasam ?
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Pet Mar 30, 2012 1:55 am
Mama saveta nema kako da se ponašate,dajte mu podršku za lečenje ali mu ne dajte poverenje.Narkoman gubi vezu sa realnošću postaje sebičan i misli samo na sebe,zanemaruje ljude oko sebe,misli da je najpametniji i da je popio svu pamet ovog sveta,a za bol koji nanosti porodici i prijateljima ga zabole ona stvar ,izvinite na izrazu,njemu je najvažnije doći do onoga što njemu treba.Pokušajte mu na neki način opisati kako se Vi osećate,recite mu da i on ima sina i pitajte ga šta bi on učinio da sazna da mu se dete drogira.Gde Vam je snajka?I ona je veoma bitna karika u tom lancu.Nadam se da ona nije u istoj priči kao i sin,jer ako jeste onda je problem dupli i još teži.
Ako on nije sam odlučio da se skine onda vam na žalost mogu reći da su šanse za oporavak male.Ne želimo vas plašiti, ali ova naša bolest je strašna,menja čoveka i njegovu svest,menja sve u životu od porodice do prijatelja,društvo nas stigmatizira i mi smo "najgori od sve dece".
Bolest se dugo leči,uz to što se dugo leči ta bolest je hronična i RECIDIVIRAJUĆA.Trebaće Vam puno vremena, snage,živaca ,novca i pomoći što lekarske što porodične.Ako Vi nekad pokleknete ne libite se da i Vi potražite pomoć psihologa,psihijatra ,a na te seanse sa psihologom idite slobodno, u SAD psiholozi i psihijatri masno naplaćuju sat vremena priče, a mi ovde imamo to za džabe, ali bežimo od toga jer Bože moj to je za "ludake".Povedite i njega na te seanse, jer u lečenju ovisnika treba da učestvuje cela porodica.
Jel sin oženjen?
Gde mu je žena?Može li Vaš suprug da vam pomogne? Jer će vam svaka pomoć trebati,ovo je gospodjo ultra maraton koji ne treba trčati, ako "atletičar" ne želi da ga istrči do kraja.Ako je tako, onda je sve uzalud,jer čak i ako bi uspeli da ga skinete na silu on će prvi put čim mu se ukaže prilika opet nastaviti po starom,verujte na reč to je nepisano pravilo,ali ako čovek kaže sam sebi dosta je onda ima šanse da pobedi bolest.
U svakom slučaju magične formule kako da se ponašate nema.Ja Vam opet kažem ako uspe da se skine šaljite ga negde u izolaciju na neko vreme,negde u prirodu na radnu terapiju,ja nisam zagovornik komuna ali znam dosta ljudi kojima su komune pomogle,kao što znam takodje mnogo ljudi kojima komune nisu pomogle,odnosno u komuni im je bilo sve 5 a kad su došli kući,staro društo ...stara priča,nekad čak i posle 7 godina apstiniranja ljudi su se vraćali svom poroku,eto kako je strašna dijagnoza F11.
Niste rekli koliko godina ima Vaš sin i koliko dugo je ovisnik?Iz kog grada ste gospodjo?Pitam Vas to ,da bih vam rekao koje komune su blizu Vas ako se sin odluči na taj korak.
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty beograd

Pet Mar 30, 2012 3:27 am
sin ima 28 godina. zivimo u beogradu. snajka je zdrava i dosta se trudi da pomogne. nas dve smo mu takoreci saradnici. i snajka i ja imamo psihijatra u drzavnoj instituciji. on je u problemu sa drogama od njegove 14-te godine, a sa heroinom je poceo da eksperimentise ove godine oko nove godine. pre toga je vise od 5 godina koristio trodon.. pa i spid marihuana
snajka polako gubi nadu ali se dosta trudi.. nedavno ga je uslovila da ce se konacno razvesti ako bude bilo recidiva
na ovo sada lecenje je sam krenuo i nas povukao za rukav jer se kako i on kaze jako uplasio posto je poceo heroin da koristi. ponavljam komune su nam nemoguca stvar posto je on zaposlen u stalnom radnom odnosu..otac nista od cele price ne zna, jer da zna ubio bi ga, u pravom smislu te reci
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Pet Mar 30, 2012 7:32 am
Uplašio se heroina... trodon i heroin nisu isto i shvatam zašto se uplašio.Dobro je što on želi da se leči,dobro je što snajka još ima snage,ali mislim da prema ocu nije fer da ne zna jer i ja sam mislila kad mi otac sazna ubiće me kao psa,a kad je saznao bio je to veliki šok za njega i majku,ali oni su jedine osobe koje su mi pomogle.Ja Vam opet kažem ako uspe da se skine neka uzme nekako mesec dana bolovanja i neka ide na Avalu tamo ima jedna komuna to Vam je blizu,imate komune i na Fruškoj gori,zdravlje mama kao što znate nema cenu,mesec dana čoveku treba da dodje sebi ,meni se čini nemogućim lečenje,skidanje, u Beogradu a uz to da čovek radi na poslu, i skriva bolest od oca i drugih...oprostite ali to mi deluje kao nemoguća misija i pored najveće volje za životom,fizički je mislim to nemoguće.Nadam se da ćete uspeti i javite nam kako sin napreduje. Smile
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty takodje

Pet Mar 30, 2012 8:54 am
i meni sve to deluje kao nemoguca misija .. ali eto videcemo sta ce se desiti
javicu vam naravno kako se situacija bude odvijala
za sada smo imali jedan recidiv, a nije proslo ni sedam dana od kada je izasao iz bolnice.. svaki dan pije blokator
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Sub Mar 31, 2012 7:49 am
Mama ::i meni sve to deluje kao nemoguca misija .. ali eto videcemo sta ce se desiti
javicu vam naravno kako se situacija bude odvijala
za sada smo imali jedan recidiv, a nije proslo ni sedam dana od kada je izasao iz bolnice.. svaki dan pije blokator
Probije se blokator sa par trodona i onda se preko toga uzme heroin!Kako su ostali rekli,Vi tu nemate nista!Dok on ne resi sa sobom u glavi,ali ako ima dete i to mu nije pomoglo da se resi muke,onda.......
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty uzas

Sub Mar 31, 2012 11:13 am
Sad Sad
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty OPET!!!??

Ned Apr 01, 2012 1:56 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Mama,jako mi vas je žao(naravno prvenstveno deteta,pa i snajke),ali moram da pitam-JEL NJEMU FALI POLA GLAVE??Pa,on se drogira 3-4 meseca,pa to nije ništa(mislim,ta kriza dosta brzo prodje)!JER,NE MOŽE DA SHVATI DA IMA LJUDE OKO SEBE KOJI GA VOLE,A ON IM NANOSI OGROMAN BOL?Reći će mnogi:"ALI,TO JE HEROIN!"!Ja kada sam (napokon)shvatio šta radim i sebi i oko sebe,i otišao na lečenje posle 7-8 godina pijenja čaja od maka i u najgorim mukama(a verujte jesu muke)govorio sebi"NEKA,TAKO TI I TREBA,GOVNO JEDNO(oprostite na rečniku);TREBA DA TI BUDE 50 PUTA GORE NEGO OVO ŠTO PROŽIVLJAŠ"!!!Da li je pomislio na tu stranu ,da ako snajka ode-odlazi i dete sa njom??On ne sme imati kontakta sa ljudima koji pričaju o heroinu,a kamoli konzumiraju!I taj njegov drugar"od poverenja"?!Ja sam u nekoliko navrata pomagao na taj način momcima u kvartu;ali znalo se:u radnju -zajedno;pojavi se neko iz starog društva-samo prodjemo i dignemo ruku u znak javljanja!Jako mi je žao i na momente "eksplodiram"(oprostite na tome);jer opet ponavljam:Vi ste rekli da uzima heroin,nešto oko nove godine(neka bude-a sigurno jeste i nekoliko meseci pre;pa ni to nije ništa!Da li uzima pred vama blokator?Nemojte mu davati u komadu,nego izmrvite(da ne može da ga ispljune)Doduše,danas ima milijardu varijanti da se probije blokator,ali mi ON NIKAKO NE IDE U GLAVU!!Nemojte zameriti,ako sam možda i bio malo grub,ali mi je jako krivo!!!A ako nastavi,zašto ne uključite i oca,pa šta bude,bude!
avatar
Mama
Moderatori
Broj poruka : 11
Reputacija: : 0
Datum upisa : 19.03.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty ni meni

Ned Apr 01, 2012 7:37 am
On NIKAKO NE IDE U GLAVU !!!!!!!!!! NIKAKO NE MOGU DA GA RAZUMEM !!!!!!!! DANAS MI JE PRIJATELJICA REKLA DA AKO OVAKO NASTAVIM ZAVRSICU NA PSIHIJATRIJI.
neki ljudi odavde znaju da sam se lazno predstavila i da mu nisam mama, vec ZENA. Vreme je da i to nekako javno objavim..
A istina je da smo mu mama i ja saradnici. i istina je da od njegovog tate to krijemo ..
Svaki dan pije smrvljen blokator i tesetak minuta smo pored njega obavezno nesto i od hrane pojede i cetvoro ociju je upto u njega dok se ne uverimo da je popio. On je jednostavno navikao da se od 14te godine necim radi.. Lekovi, trava, spid lekovi trava, caj, lekovi heroin .. prosto je od 14 te godine navikao da se svaki dan cima za nesto, i da ako nema nista ostane sa makar tablom leksilijuma pa ih onako preko dana pijucka kao bombone..
Kaze covek mora da nauci da zivi strejt. Malocas smo opet imali neprijatnu situaciju gde je na sve moguce nacine pokusavao da mi izvuce 500 din. iako ima sve. cigarete terapiju higijenu hranu. cedio me je i cedio i na kraju sam popustila pod uslovom da me ostavi na miru da sutra posle podne, da mi se ne obraca. jer imam svoje neke obaveze na koje moram da se skoncentrisem. naglasila sam mu da vodi racuna jer nije svestan da ako se zeza sa blokatorom moze da umre, a da je bedak da mu sin bude bez oca. mozda me je i cuo.. u celoj prici se uvek na mene svaljuje krivica .. " sta se tripujes?? u kom si fazonu ?? opusti se ! isuliraj.. bice sve ok " i tako ispadoh ja luda .. izbecena izbezumljena , a sutra me ceka prvi radni dan na novom poslu koji cekam vec godinu dana.. kada pomislim na sta ce ici plata, iskustvo sa prethodnim poslom i platom ( vracanje dugova cimanje itd ) place mi se .. ni ne ide mi se na posao. a znam da mi je jako vazno da idem i da posle godinu dana imam svoj novac i da eventualno razmislim o zivotu bez njega. sto ne bih volela. jer sam borac i NEKAKO VERUJUJEM DA MOZEMO DA POBEDIMO SOTONU!.. ( ponekad imam krize pa sumnjam, kao sada npr)
sve u svemu ( eto ipovedih se ovde kao neki mentol ) idem sada da spavam .. i da boga molim da ne umre
laku noc !
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Snajka

Ned Apr 01, 2012 8:55 am
bilo mi je malo čudno al ajd rekoh ima raznih porodica....elem a šta si u njemu videla kad si sa njim započela život?Kažeš od 14 je non stop na nečemu pa morala si ga valjda upoznati pre braka?
Kažeš dala si mu 500 din da te pusti na miru do sutra popodne, a sutra opet može da te pita za još 500 jel?Jer ti ćeš fino zaradjivati a on će da se čačka dopom ili sa bilo čim,i ja bih tako da mei neko daje lovu ,da me mazi i pazi...Tu snajka pomoći nema,ako je priča takva kavu nam je serviraš.Ja te shvatam ,teško je ženi samoj sa detetom,a još teže kad ima bolesnog čoveka koji ne želi da se leči.,ali imati svoju slobodu ne nervirati se zbog kretena koji uništava i svoj i tvoj i život vašeg deteta nije vredno...ti vidi šta ćeš.
Sotona se tako pobediti ne može ...
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Ned Apr 01, 2012 9:40 am
Moja majka i mnoge majke i snajke su zbog ovakvih i sličnih situacija zavrašavale u bolnicama sa samoubicama,teškim oblicima depresije itd(moja majka dvaput)ili,ako ne bolnice onda pune šake lekova!Evo ti moje mišljenje(ja mislim da ako ovako postupiš nisi ni kukavica niti bežiš od problema)!Lepo ti njemu reci:2"Šefe"dovedi ti svoj život koliko-toliko u red ili mali i ja odlazimo,pa se ti češi gde ne svrbi"!S druge strane(ako ne želiš da ga uslovljavaš)ispričaj sve njegovom ocu!Na kraju,krajeva dokle ovako-što kaže Vanja-do sutra popodne,pa opet 500din-prekosutra opet i...PUČE TI KAO TIKVA!Zar želiš takav život nastaviti da živiš!Ako želiš onda mu daj opet i sutra i za godinu dana i za 5 god.,ali onda neće više biti 500 din....?!?!???!!!!NEMOJ ZAMERITI,AKO SAM BIO MALO GRUB NA REČIMA!
Sponsored content

dnevna bolnica u drajzerovoj Empty Re: dnevna bolnica u drajzerovoj

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu