FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Heroina nema, a ljudi se lece...

Uto Mar 27, 2012 10:31 pm
Ono što meni nije jasno jeste, kako je moguće da neko dodje pred tim i kaže da je i dalje zavisnik od heroina kad heroina u dooobroj meri nema ?
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Sub Mar 31, 2012 7:40 am
U mom gradu nema dopa oko 3-4godine!!!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Ned Apr 01, 2012 12:38 am
Heroina ima ali nema ga za svakog,skup je to sport uvek bio,a ljudi se leče jer kad ih nateraju roditelji ili kad više nema drugog izvora gde da se srede,onda dolaze na slavinu...to je politika države,očigledna.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Moja verzija nemastine...

Sre Apr 25, 2012 3:49 am
Osmi post :

https://narko-manija.serbianforum.info/t14-metadon-trodon

Kada je nestalo pajda, nastao je haos i presao sam na daj-sta-das opijate... Shocked
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Sre Apr 24, 2013 5:24 pm
Sada gledam kada je ovo pisano i ja ne znam kako je bilo kod vas ali u Beogradu je 2012 dop bio kvalitetniji nego zadnjih 5 godina.
Verujem da je tako i sada. Kod mene je sve isto u Bgd kao sto je bilo svih ovih godina sem sto ljudi kazu da je heroin kvalitetniji osetno.
Ja najiskreniji mislim da je to sve trip da ni poboljsanja ni kvarenja robe nije bilo.

Jedina stvar koju sam ja zapazio je sto ja kada sam se drogirao se ubrizgavala droga za najmanje 30-50 maraka.
To vam je 30-50e. Shodno tome tako smo se osecali tako i navlacili. Jedina je razlika sto je tada kolicina bila manja a cistija.
A sada da bi mogli da prodaju po 1000 din sto je 5e droga je izmesana.
Inace ubrizgajte sada za 50e osecacete se isto kao da ste u 1998 god.
Stim sto ce vam trebati veci spric i vise vode. A nama je trebalo manje.
I sada dodje i kaze navucen sam na gram.
Da ali si ga platio 10-12e a mi smo ga placali 100 maraka(100e) pa 80 pa 50-60.
Ubrizgaj sada taj gram za 50-60 da te vidim.
To je prosto to. Dileru da bi prodavali sto vecem broju dece omogucili si kupovinu droge koliko ti daju roditelji za skolu.
Od cetvrtine napravili gram ili gram ipo i dete dodje u bolnicu i bacaka se jel je on na gramu heroina a platio ga je 4 puta manje a ubrizgao 5 puta manje robe nego sto treba.

Jos je nama bilo teze da se snadjemo za drogu, manje narkomana je oko 4 puta bilo nego sada. Droga je bila Tabu tema, sada bi svi da probaju, ja mislim da me nedeljno 3-4 iz kraja pita jel imam nesto bolje da im zavrsim. Znaci odmah bi mogao da ih presaltam da i ja budem dobar. Lakse je upecati decu, lakse je ukrasti jel su mob ilni i GPS svuda. Pre toga nije bilo, bili su CD playeri. Unakazis mu auto stete 600-700e dok izvadis kas od 50-100e.
Vama su sada uslovi povoljniji mnogo. Basketball
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Čet Apr 25, 2013 9:56 am
Istina...ne da mi se pisati...Smile
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Čet Apr 25, 2013 1:14 pm
Heroin bje jako loseg kvaliteta u srbiji i to je politika drzave da bi farmaceutski giganti jacali(tj. njihovi posednici) Exclamation Exclamation Neutral p.s. moje misljenje i misljenje mnogih(KSKJ),koji su kao ja....nazalost... Exclamation What a Face confused
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Čet Apr 25, 2013 8:47 pm
Pa droga jeste losa, ali gledajuci novcane za 50e ces se isto izdrogirati danas kao 1992 za 50maraka.
Ja ne znam jel pokusao neko skoro da krne za 50e odjednom, posto smo mi za 50 maraka iz 1-2 puta kao nista.
Tradicionalno mi je bio 1gr za dan i 1/2 pred spavanje oko 1h. Ujutru oko 9-10h kriza.
Ja ne znam o kojim farmaceutskim gigantima pricate jel oni beze od nas kao djavo od krsta i bore se da nam ne prave lekove i da ne prave lekove kako valja.
Jedino sto ako ubrizgas danas gram i pre 10 god nije isto, ali nisu ni cene iste.
Ako vam je Galenika, gigant ili Zorka Sabac, jedva se na nogama drze, pa oni nece da prave Morfin jel nemaju zaradu narod na Onkologiji skapava na donacijama, uvoze lekove zbog toga, nestasice kao dobar dan kakvi farmaceutski giganti pomislio bi neko da nas teraju sve na Metadon. I Hemofarm kaze da im sadasnji "Metadon" prave u Sabcu u pogonu njihovom. Komedija.
Isto za trovanje ljudi sa Trodonom.
Ja ne znam nikoga ko je umro od Trodona dok je radio kao opijat, kada su ga promenili svi poceli da dobijaju Epi napade tada je otislo 5-7 ljudi zna se od Trodona koje znam da su sigurno od toga.
U apotekama je kao dobar dan savet da ide bensedin uz Trodon. Ja kada pitam ljude od preko za Tramadol oni nemaju pojma o tome kakav Dizepam, kakav sedativ, epi napadi, zasto???
Stetocine smo velike mi narod.
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Pon Apr 29, 2013 2:00 pm
Poštovani !
Iz ličnog iskustva 1997g. sam video epi napad izazvan Tramadolom(Trodon), moj drugar se našao u tom stanju posle 29kom.
trodona tadašnjih i još tada je na uputstvu za lek pisalo da može izazvati epi-napade( epilone) zloupotrebom, tj. preko 400mg.ili 8 kapsula od 50mg, tako da je za nas u to vreme bila potpuna nepoznanica...ok., lik sa posle nekog vremena vratio u normalu...
Zamolio bih ponovo da se ovako ozbiljne stvari..!! pišu isklj. na osnovu iskustva!!, ili pak na osnovu nečega što je relevantno temi...
Slažem se da današnji lekovi poput trodona nisu isti kao nekada, ali....uvek je pisalo upozorenje, ko je čitao,zna.... Cool Exclamation
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Sub Maj 18, 2013 2:47 am
sozo99 :: Poštovani !
Iz ličnog iskustva 1997g. sam video epi napad izazvan Tramadolom(Trodon), moj drugar se našao u tom stanju posle 29kom.
trodona tadašnjih i još tada je na uputstvu za lek pisalo da može izazvati epi-napade( epilone) zloupotrebom, tj. preko 400mg.ili 8 kapsula od 50mg, tako da je za nas u to vreme bila potpuna nepoznanica...ok., lik sa posle nekog vremena vratio u normalu...
Zamolio bih ponovo da se ovako ozbiljne stvari..!! pišu isklj. na osnovu iskustva!!, ili pak na osnovu nečega što je relevantno temi...
Slažem se da današnji lekovi poput trodona nisu isti kao nekada, ali....uvek je pisalo upozorenje, ko je čitao,zna.... Cool Exclamation

Ja sam imao vise epi napada kao klinac/mladji zbog trodona Sad
Jednom dok sam vozio, ali SVA SRECA - bio sam prvi na crvenom svetlu... A dve devojke u kolima... Strasno! Tek kasnije sam poceo sa sedativima da pijem ali se desilo da i pored njih - PAF! Mad
Sponsored content

Heroina nema, a ljudi se lece... Empty Re: Heroina nema, a ljudi se lece...

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu