FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

novi - NOVI TEKST: REDEFINISANJE ŽIVOTA Empty NOVI TEKST: REDEFINISANJE ŽIVOTA

Uto Jul 09, 2013 10:49 am
Message content :

odgovor na temu: IT ALL STARTED LIKE THIS, YO...
Post title: harm reduction, nije nego

Sve je to s...., bilo koji vid substitutivne terapije ili ti održavanja. Za razvijanje bolesti potreban je niz okolnosti i pogrešna odluka u datom trenutku. Ja sam proveo 10 godina kao I.V. heroinski ovisnik i posle 6 godina na metadonu, pijo samo na valovu, a ostali 6 dana odma spustijo, na kraju bio na I.V. 20 do 30 kubika meta ( 600 do 900 kapi dnevno), zavisi kako stojim sa lovom, a poslednjih 4 godine sam zaradjivao oko 100.000 din. mesečno, a sve vreme sam se osećao kao rob metadona, na koji sam prešao jer je od 2008 hors s.... . Godinama pokušavao da prestanem, a ustvari samo povećavao dozu. Na kraju, kad je i kod nas pre mesec - dva došao buprenorfin u apoteke pomislio sam to je rešenje, i uzeo 4mg 24h posle poslednje doze metadona (900 kapi, a maksimum je 90 kapi) doživeo sam takvu krizu, da sam imao pištolj u kući, neznam. Kad je žena došla sa decom iz vrtića, zvala je hitnu pomoć, nemojte nikada uzeti buprenorfin ako niste u teškoj krizi, 4-5 dana bez metadona.

Sada sam čist mesec dana, i nemogu da verujem da sam to uspeo. Daleko sam od izlečenja, ali mislim da sam na dobrom putu. trebalo mi je 20 dana apstinencije od metadona da bi izašao negativan na testu. Sada sam uzeo inekciju blokatora( overiš već sa 5 kapi) koja deluje tri meseca, kako zbog većeg samopouzdanja, tako i zbog vraćanja poverenja žene i porodice. Za sada sam siguran da neću ništa uzeti, mada trenutno imam velikih problema sa psihom, lupa me žestoka depredija. Doktori kažu da će terapija koju mi daju pomoći za 4 nedelje uzimanja, a mozak kompletno oporaviti za godinu do godinu ipo, a bez terapije 5 - 6 godina.

Sve ovo pričam da bi ljudima objasnijo da je detoks najlakši deo, problemi sa glavom u godinama koje dolaze je stvarni problem, i za to vam je potrebna dobra terapija za hemiski oporavak, i jako dobar psihijatar, koji bi sa vama radio minimum jednom nedeljno i bukvalno vas učio kako da živite kroz razne vežbe i tehnike. O tome ću verovatno više za koji mesec i kad vidim kako napredujem. Za sada i dalje imam momente kad mislim da nisam trebao uzeti blokator, jer nemam ni trunke vollje i snage, a puno toga bi želeo, čak imam odličnu poslovnu ideju, ali ne i snage da je implementiram. I baš zato kad istekne blokada planiram da je produžim još šest meseci, to je odluka u sekundi, a kad je primiš nema zaje......e, nije kao stari blokatori, ako malo opijata uzmeš, za 20 min si mrtav i ako nema ko da te oživi , gotovo. pale https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_pale.gif

____________________
Pruka poslata od strane za sada, anonimnog pisca i autora ovog lepo opisanog života starijeg ex-zavisnika,

SUZA SE ZAHVALJUJE NA SVAKOM POSLATOM TEKSTU NA E MAIL: suzaorg@gmail.com sa subjectom "ZA OBJAVITI: //IME TEME\\ "
------------------------
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

novi - NOVI TEKST: REDEFINISANJE ŽIVOTA Empty Bravo majstore

Pon Jul 29, 2013 1:54 am
AJ sad sad samo peglaj daj nam nade, daj pozitive..... Iz kompletne slike negative Wink
Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu