FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Da, to je tema - ali odgovor na hejt?

Ned Nov 13, 2011 3:43 am
Da , tema je "novi metadon" - ALI U APOTEKAMA, ne u centrima!!!!

Znaci, DA LI SE (ako ista) menjalo kod HF-of metadona, otkad su stigle ove velike kutije, umesto onih malih, ali su bocice ostale iste.

I nisi mi odgovorio, i ne moras, zasto bi ja "dobio batina" i zasto toliko mrznje na mene bacas (Check sam ja!). Da li se IKO , koga poznajes, toliko nacimao kao ja da BAR POKRENE (kakvu-takvu) ideju o peticiji, novom programu, novim projektima, i slicno????? Da li je IKO OD TIH, sto me "hejtuju" mrdnuo dupe da uradi nesto za sebe, pa za druge????!!! Vidis L00cID, da sam ga poznavao ranije,bar ovoliko, dao bih mu neka osnovna uputstva, kao sto u meni neki dali i na osnovu istih ... sam skoro ostao mrtav...Pa sam s' toga, isao logicki, i ISKRENO - i dobio sam ISKRENO, NAJBOLJU (za sada raspolozivu, postoji za mene bolja - po meni) TERAPIJU U SRBIJI.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 4:26 am
W011 ::Ovde je tema NOVI METADON ali ajde da nastavim.
Kada je check kukao za Metadon to smo svi podrzali i krenuli da objasnjavamo koje ce prednosti dobiti.
Dobijo je Metadon ali se nije tu zasutavio, a sve dalje sto sledi nam se jako obija u glavu i totalno je nepoznavanje situacije u Srbiji.
Mlad je nije video nasta susposobni dosao je do Slavice Djukic Dejanovic koja je u politici i kada je Sloba zabranio Metadon da bi prodavao drogu ljudima i od takvih trazi pomoc da se registruje Jurnista. Ona zena ne zna sta je Jurnista uopste, niti ima mnogo informacija na netu, tek po nesto. Moze da sazna cenu i da pacijent koji je na Metadonu sada trazi jos nesto.
Da je ostao na Metadonu nema veze, ja sam prvi pricao kako vise treba ljudi da bude ukljuceno u program ali je u najnezgodnijem momentu on dobio Metadon i krenuo da trazi dalje jer je mlad pa misli ne smeju nam nista, ne mogu nam nista, mi smo to izabrali. Ljudi ne stvaraju oni tlo da ukinu Metadon, to bi odjeknulo suvise daleko, ljudi bi trazili azil i stranu pomoc. Oni stvaraju tlo da se zavisnicima na Metadonu ne veruje, da mogu da rade sta hoce, Buprenorphine lobi od jedne kutije zaradi 200-300e. Da li je vama to jasno, pritiskaju ljude inferiornim Metadonom da idu sa programa, da idu na heroin pa posle da nude Buprenorphine, jer vam jasno to.
Ne pijete Metadon, svi koji piju u centrima, taj Metadon ne moze da smiri Metadonsku krizu duplo manje kolicine Metadona. Neka vam je to jasno, zato vam je i lose i imate zelju za drogom i nemate volje ni nista.


METADON JE VEC UKINUT SAMO NE ZVANICNO I LJUDI DOBIJAJU POLUPROZIVOD, METADONA NEMA PRAVOG JER VM JASNO, JA UMIREM JER SAM BIUO NA PRAVOM LEKU A NA OVOME NE MOGU DA ZIVIM

Ti pricas o metadonu koji se dobija u met centrima? E, o tome ne bih znao nista, ja vadim bocice iz apoteke, svakih 6 dana 2 bocice, Hemofarm. Sad sam na dnevnoj dozi od 110 kapi i odlicno se osecam! Ne osecam nikakav 'rad', niti mi je to potreban (jer sam se odlucio da stvarno iskuliram i uradim nesto sa zivotom).
Ne znam sta rade u tim centrima kada ujutru svi imaju zenice kao da su dosli sa tehno zurke (to su tvoje reci). Meni su zenice kao chiode..
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty JOS JEDAN I BAN!

Ned Nov 13, 2011 11:31 am
Znam da su ti kao ciode, narodu nije dobro bre, otrovan je u krizi. Ne zna sta je METADON. 5-6 godina su mi bile kao cijode ali ne smem da rizikujem. Moram da kupim HEMOFARM METADON A POSLE IDEM KOD LEKARKE PO IZVESTAJ DA MI SE PISE LEK NA RECEPT. ONA ME JE VEC PITALA ZA TO DA LI BI MI MOJ LEKAR PISAO RECEPT A ON NIJE NI PRESTAO MISLIM NE PISE MI VISE POTPISAO SE U KARTON DA SAM U CENTRU ALI PO IZVESTAJU CENTRA KRECE PONOVO DA PISE. JA NA INICIJATIVU SVOJU OTISAO U CENTAR. AKO BUDEM TRIPOVAO DA KOD MENE U APOTECI MI NESTO MUTE DACU LIKU 20E SVAKI PUT ON MENI NJEGOVE BOCE JA NJEMU MOJE I GOTOVO. NAROD JE U KRIZI TREBA IH TUZITI. I meni je bilo dosta 120 KAPI 5 godina. J.%$### im majku SUTRA KADA ODEM U CENTAR. MALO MI FALI DA KRENEM DA RAZBIJAM TAMO, A ONDA CE DA VIDE STO NISU VIDELI U ZIVOTU I ONI NARKOMANI I LJUDI TAMO. JA NISAM NORMALAN KADA ODLEPIM. JA NE ZNAM STA RADIM.


I verujte nije Tomislav Nikolic protiv Metadona kako se misli. On ce resiti korupciju i ovo sto lekari kako ih nije sramota daju nedelotvorne lekove. To su slika i prilika korumpirane Demokratske Stranke koja nece da reaguje jer njeni clanovi kao Jasna Daragan Ubijaju ljude takvim lekovima. To Tomislav Nikolic ne bi dozvolio. Ja cu mu sutra napisati mail o svemu sto mislim da se desava. O donaciji Buprenorphina, ceni Buprenorphina, kvalitetu stranog Metadona i onog koji mi placamo MAKEDONCIMA DA PRAVE ZA NAS A ODJEBALI SMO NASU FABRIKU JER SU LJUDI IZ DEMOKRATSKE STRANKE NAPRAVILI DIL SA MAKEDONCIMA.
Ima na sajtu Tomislava Nikolica odsek za zdravstvo oni ce razumeti bolje o cemu se radi a on covek samo zeli najbolje Srbima i nece biti korupcije kao sada.
Ovo sto je Tadic dozvolio ljudima koji su 30 godina na istim polozajima jer su dosli kod njega u stranku i kakave dovodi na vlast to je nezamislivo.
Ali to ce Tomislav Nikolic bolje objasniti narodu kada bude pricao zxasto toliko uSrbiji ima droge a kakao je u Evropi koju Demokratska Stranka pominje kada im odgovara.
Zato sto lekari i one koji su apstinirali, starije zavisnike, teze vrate u heroinsku pricu losom dijagnozom i losim lekovima i onda takvi sire krug zavisnika.
Izvinite ali meni diler daje drogu na svakog dovedenog coveka i....xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

DRUGA OPOMENA!!!! ZABRANJENO JAVNO IZNOSENJE KO I KADA I GDE I STA (PRE)PRODAJE!!!!!


Poslednji put izmenio SOZO99 dana Čet Maj 23, 2013 1:12 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : ZABRANJENO OBJAVLJIVANJE RAZMENE ILI (PRE)PRODAJE PSIHOAKTIVNIH SUPSTANCI! "PRAVILA FORUMA")
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 3:29 pm
I ljudi pitajte kada primaju u Novom Sadu na razgovor. Ja mogu da idem na recepte ali je meni mnogo bolje kada sam u nekom centru e sada jebiga promenicu prebivaliste sta da radim.
Bitnije mi je to nego da sam U Bgd. METADON MI JE BITNIJI OD SVEGA, MAJKE, SESTRE, SVEGA OSTALOG. A ja cu videti sutra da trazim da idem iz ovog centra. Video sam, osetio sam i mogu da kazem nema teorije vise da glasam za Demokratsku Stranku.
Teoretske Sanse, obecali su nam svasta ja tu treba da ratujem za svoju terapiju sa istim ljudima koji su bili za vreme Slobe samo zbog kriminala menjaju polozaje.
Ako ne sta da se radi heroin do boljih vremena. Moram da im posaljem par novih kartona u Zavod za Bolesti Zavisnosti za ljude koji ce zbog mene uci u heroinsku pricu dok nema Metadona.
Trazim lepo ispisnicu i idem na heroin i koku dok se ne stvore uslovi za lecenje Metadonom.
Dotle Srbijo stizu moji drugari u bolnice, spremite krevete, lekove, da lecite o trosku zdravstvenog osiguranja kada pacijentu niste dali Metadon lepo.
Ja bi najvise voleo kada bi prestao da idem u Centar i kada bi samo kokain sikao, svaki dan, udri, valjaj, udri, valjaj. Ali to ce se zavrsiti na heroinu znam.
Videcmo sta znam cekamo bolja vremena a dotle kazem od mene za Srbiju 20 novih zavisnika. Castim.
Posle svega ovoga sto sam proziveo znate sta mi je san. Da zaradim toliko para da podelim kilo kokaina po Srpskim srednjim skolama. I tome cu teziti, naravno da to urade ljudi za mene jer cu ja biti preko.
To bi najvise voleo i pokusacu to da dostignem. Svakako tek sada mi se probudila zelja da budem diler droge. Pre toga sam taj poosao prezirao ali vise nemam sazaljenja prema Srpskom narodu nikakvog.
Znate koliko mi je falilo da pocnem da radim na Metadonu, sada ne razmisljao sam da li da strajkujem gladju do smrti ali nema potrebe, ja se susim i bez toga, sukoro cu imati 50kg pa 45pa sve manje i dotle cu valjda uspeti da tuzim drzavu. Nema potrebe strajkovati gladju kada i ovako umire. Ukoliko mi utvrde HIV prenecu lekarima sigurno a mozda cu ga i sam ubrizgati u agoniji i nervnom slomu.
Jer ja zivot vise ne zelim. Ne treba mi ovakav zivot niti strejt zivot bez Metadona. KONACNA ODLUKA KOJU NE MENJAM.
Mislim ja bi voleo da sam slobodan od opijata da bi gazio kokain. Ali mislio sam da je Metadon ipak lek i da je bolje... Videcemo strejt necu biti sigurno sem ako sam na normalnom Metadonu.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 9:41 pm
W011 , kapiras sta si ti ovde sad sve nalupao?? Vise volis Metadon od majke, sestre, brata a ovamo seres i nisi zadovoljan...
Cemu takvo licemerje i (los) pokusaj agresije na tastaturi?
Pisi mail slobodno Tadicu i Nikolicu, samo im ti falis!

Cuti di si, jer kak'i si, ni za di si nisi! What a Face
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 10:58 pm
Jbt na 80mg sam evo odgovorili su mi iz druge stranke koju si naveo.
Nemoj da seres videcu te za 6 godina kada budes na ovome.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Ned Nov 13, 2011 11:00 pm
Sleep
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty ZABRANJENO DILOVANJE!

Ned Nov 13, 2011 11:03 pm
PRVA OPOMENA!!! 3 OPOMENE = BAN!




Poslednji izmenio Admin dana Ned Nov 13, 2011 11:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ZABRANJENO OBJAVLJIVANJE RAZMENE ILI (PRE)PRODAJE PSIHOAKTIVNIH SUPSTANCI! "PRAVILA FORUMA")
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty NEMA GOVORA

Pon Nov 14, 2011 12:02 am
O tome da nece biti metadona, to je cista "lovacka prica" ispred metadonskih centara, kao i ona da metadon nije isti za svakoga. Jedino sto je istina, i sto je delo onih koji rade u pojedinim centarima (BG) jeste da ne NEKI ne dobijaju pravu miligramazu, zbog placebo efekta! Ko ne zna sta je to, neka "Google" upotrebi. E sad, pogledaj malo, ako vec imas pristup HF-om metadonu, dokle mu traje licenca i kada je obnovljena obnovljena je ove godine i trajace do 2014!!! Tako da - metadona i metadonske terapije CE BITI! Buprenorfin, je druga prica. Zalihe donacije Makedonske Vlade, su se istrosile - drzava je premalo sredstava odvojila za psihijatrijski sektor - te ce o buprenorefinu, jasna slika biti tek 2012. O S.R Mofrinu, mozemo pricati 2013!
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Pon Nov 14, 2011 6:02 am
Ne znam ja cu da gruva benzinske pumpe i da kupujem terapiju. Boli me k*****, imam bar dilera za sve pa cu da kupujem.
Secam se da je nestajala tada licenca kada sam ja dobijao Jurnista tablete. Posle nisam obracao paznju.
Ne znam videcemo. Da me otera drzava u kriminal i razbojnistva zbog Metadona, nije OK.
Ali Srbija ne zna da se bori sa ovim i to ti je.
Kazem ti kada bi uspeo da se prestrojim na koku svaki dan po malo bilo bi idealno dok ne dodju bolji lekari u Beograd.
Dok sisaju k**** pardon sub smrkacemo koku ali tesko, videcemo.
Ispred kojih centara pa ispred mog centra nema nikog nikada.
Kakve price znam sta rade meni, kriminalno delo i gotovo, ovo je protiv svih ljudskih prava i svega i nece se zavrsiti apstinencijom i mene i drzavu ce kostati mnogo mnogo vise nego Metadon da su mi dali.
To je sigurno i preko toga necu preci nikada.
Mislim OK ako su tako izabrali ja njima iskreno a oni mene da lazu za dozu OK, nemam nista protiv bar znam sada da nemam ljude koji zele da mi pomognu tamo.
Nisam to ocekivao tako ali jbg Srpkinje su to, pokvarena dusa je to do srzi.
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Uto Nov 15, 2011 8:32 am
Negativne osobine Metadona u Savskom Vencu koje nema nijedan drugi Metadon vec pri kolicinama 30-35-40mg su sledece:
-GUBITAK APETITA TOTALNI, ZNACI NA NIVOU SI COVEKA KOJI JURI ZA HEROIN I NE MISLI NA HRANU(Jedem 1 dnevno i to se nece promeniti jer sam jedan do pola obroka jeo skoro godinu ipo dana pre ulaska u program, licio sam na logorasa i sada idem prema tome to je osnovni razlog prelaska na heroin jer na njemu mogu da jedem kao i na pravom Metadonu)
-Znojenje Ruku
-Cesto Povecanje Zenica preko dana kada mi zenice u sred bela dana budu kao normalnom coveku ili vece
-Nepravilan rad srca
-Los filing u predelu jetre
-Bes
-Drhtavost Tela
-Nemogucnost da se odupre Heroinu kao sasvim nova pojava koju je svaki Metadon lako resavao
-Mogu da dodam jos i nepravilan san, kosmare, cesto budjenje


Pio sam 3 ili 4 vrste Metadona nijedan nije bio ovako los. Toliko los da je vise Tramadol nego Metadon.
Ljudi koji vode program zele da me ubede u neku pricu u koju nijedan strani lekar ne bi poverovao a u koju ni sami ne veruju.
Metadon je isti bez obzira po kojoj recepturi se napravi. Prilagodjavanje traje MAKS nedelju dana a navedeni simptomi su simptomi dubokog nedelovanja leka kako treba.
U to ne moze niko da me ubedio. I ja nemam nameru da pijem 150mg da bi pio 50mg jer je to apsurd.
Ono sto se pokusava sa ovim je to da se ja po svaku cenu priviknem na to i ide se na produzavanje malo po malo ostanka da bi se ja privikao na nivo Tramadola.
To je nemoguce jer sam ja godinu dana pio Tramadol samo pre Metadona kada nisam znao kako je Metadon efikasan i ja nisam mogao da ne uzimam heroin uz Tramadol.
On i misle ajde sada odvici ce se ali sta. Zasto zele da uzimam heroin i da tako kazu da nisam za Metadon. Kada znaju da na Metadonu heroin nije potreban. Njegova milina izbaci potrebu za heroinom, ako ona nedostaje heroin se vraca. To je tako uvek.
Zar stvarno misle da je ovo vredno slusanja i apstiniranja i da ja pricam istinu a da oni kriju pravce doze koje su ja misli da pojem ako pijem Metadon 20-25mg Alkaloid Metadona iz apoteke.
Meni treba duplo najmanje. Zasto to rade ne znam ali unistice i omladinu i mene. tj ja cu omladinu ponovo unistavati, to nije uzeto u obzir nikako kada se ovo daje i nije planirano da covek sa pravog Metadona predje na ovo. Zato je vriska oko Metadona na crno ali srecom nasi dragi dileri obijaju strane Metadonske Centre pa ljudi znaju sta se radi.
Ovo pricam za Bgd a ljudi kazu da je Nebo i Zemlja Bgd i Novi Sad. Ljudi znaju da sam ja narucio 100 tableta po 40mg ako se neko dokopa i da placam 500e za top.
To znaju i pokusace to da nabave. 500e nisu male pare. A tu situaciju nisam stvorio ja nego lekari koji misle da je ovakava mesavina dobra za nekoga i da donosi dobro programu a ja mislim da sam proteklih 5 god bio mnogo bolji i da je samnom moglo mnogo vise nego sada. Sada im ne verujem, skeniram ih dok pricaju, smeskam se a u stvari kuvam u sebi, smeskam se onim zikraskim smehom koji na Metadonu nisam osetio 5 godina.
Onaj kada se smejes a u tebi kljuca bes.
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Uto Nov 22, 2011 12:45 am
Ovaj Metadon sto medi daju svaki drugi dan je drugaciji ukus, zivota mi moga. Tu nema greske da bogda mi oba oka iscurela ako foliram. Nekada lici na Alkaloid Metadon specificna prijatna gorcina, nekada ima mnogo nekog mirisljavog ekstrakta a nekada lici na Nalorex i samo sto se ne ispovracam od tog ukusa.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Uto Nov 22, 2011 3:59 am
W011 ::Ovaj Metadon sto medi daju svaki drugi dan je drugaciji ukus, zivota mi moga. Tu nema greske da bogda mi oba oka iscurela ako foliram. Nekada lici na Alkaloid Metadon specificna prijatna gorcina, nekada ima mnogo nekog mirisljavog ekstrakta a nekada lici na Nalorex i samo sto se ne ispovracam od tog ukusa.

Hmmm... Jesi se zapitao mozda da UPRAVO TO i rade, s namerom?! Ko zna sta zele da postignu... Mozda cekaju da se i OSTALI pocnu buniti i da shvate da to sto rade (ako rade) ne valja i NE vodi nikuda!
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Uto Nov 22, 2011 6:55 am
Ne moze nikako da se buni neko ko nije bio na pravom Metadonu. Jednistavno zna se istorijat svakog pacijenta i dijagnoza. Ljudi sa HIVom dobiju ono sto sam ja podizao u apotekama Alkaloid i na tome moze lepo da se zivi. Ja sam probao kod decka maltene cela flasa cistog leka, gorak pravi kao iz apoteke. Ostali se znaju ko je gde bio i dobijaju razne mesavine i oni ne znaju kakav je Metadon. Samo znaju da im je nelagodno, da se lose osecaju i da prave recidive stalne. TO NIJE LOSE, TO JE UZASNO. TO JE LAZ BRE KRIVICNO DELO, NE SMES TI NEKOME DA PROMENIS LEK DA BI STVARAO LAZNE USLOVE. Ali covek ne moze da provali jel ne zna da na pravom Metadonu su ujutru male zenice, ne zna snagu pravog Metadona i ne moze da provali. ALI SU LEKARI KOJI VODE SUPSTITUCIJU ZLOCINCI. TREBALI SU DA NAM NAPRAVE BOLJE USLOVE A ONI NAS LAZU I FORSIRAJU UZIMANJE HEROINA I PRICAJU METADON NE DELUJE NA NEKE. KOJA JE TO PRICA NEKA ZENA IZ WHO JE ZGRANUTA, KAZE PA MI TAKVE SLUCAJEVE NISMO IMALI NIKADA. OSNOVNO JE DA POSALJEM FLASICU U EVROSPKU AGENCIJU ZA LEKOVE A TO CU DA POSALJEM KADA IZ HOLANDIJE BUDE DRUGOU DOLAZIO COVEK DA POKUPI NEKO NAPAJANJE KOJE IDE TAMO NA REKLAMACIJU. PA SU IZUZETNO SKUPE STVARI PA TA FIRMA SALJE COVEKA NA BALKANU I ON POKUPI STA TREBA PA NEK ODNESE I TO U FLASICI DA STAVE KONTROLU, IZ HEMOFARMA I DOLE IZ CENTRA. LAKSE CE ON ODANDE DA POSALJE GDE TREBA A JA CU DA ZAPAKUJEM LEPO. TO JE JAKO LOSE, SLAGALI SU NAS, OBMANULU, STVORILI LAZNU SLIKU I JA SA TAKVIM DOKTORIMA IZ BEOGRADA VISE NE PRICAM.
NECU MOCI DA KUCAM JOS MNOGO PRODAJEM KOMP. DUGO SAM GA SKLAPAO ALI ETO DOSLO JE VREME DA SE OPROSTIM OD HOBIJA KOJI SAM IMAO KAO NORMALAN COVEK ZAHVALJUJUCI LEKARIMA KOJI U BEOGRADU VODE SUPSTITUCIONU TERAPIJU. DA TI NE PRICAM KAKO SAM JURIO TE AMERICKE DELOVE KOJI NI NEMA OVDE DA SE KUPE. JBG. KADA NEKO NE ZNA DA POMOGNE NEGO SAMO I POPRAVLJENO DA POKVARI ONDA ZNAS DA MU JE NACIONALNOST SRBIN, PACOV BEOGRADSKI ILI KURVETINA BEOGRADSKA.
NADAM SE DA VAM JE STOKE BILO ZANIMLJIVO DOZIRANJE I IGRANJE SA COVEKIOVIM ZIVOTOM, NADAM SE DA STE UZIVALI I DA STE POSTIGLI STO STE HTELI, ZABORAVILI STE SAMO DA MI DATE BROJ NEKOG DILERA ONAKO AKO MI BUDE LOSE NOCU POSTO SE TO OCEKUJE ALI NEBOJTE SE IMAM JA TOGA U GLAVI NAPAMET IH ZNAM.
BILO JE ZANIMLJIVO UPOZNATI BEOGRADSKU SUPSTITUCIONU TERAPIJU I MOGU DA VAM KAZEM NEDAO VAM BOG STRANCI ILI NEKOME DA VAM TREBA NJIHOVA MILOST I SAOSECANJE.
UMRECETE NECE VAM POMOCI. UPROPASTICETE SE I GLEDACE KAKO OD NORMALNOG COVEKA POSTOAJETE LES I OD PACIJENTA ZAVISNIK I NECE REAGOVATI. NISAM NI MISLIO DA HOCE ALI NECU NI JA APSTINIRATI I NECU DECU UCITI DA MRZE DROGU NEGO DA JE DROGA DOBRA. NE MOZET ZALECITI 3 GOD KOLIKO JA MOGU NAVUCI ZA 3 DANA.

A NE MOZE DA OSETI NIKO TO KO NIJE PIO NORMALAN METADON ZATO STO NI JA NE BI OSETIO KADA SAM DOSAO KOD BUKELICA NA SPUSTANJE, SAMO BI VIDEO DA MI NE POMAZE, ALI NE ZNAM KOLIKO METADON MOZE DA POMOGNE. RAZUMES. TO JE STRASNO TAKO OBMANUTI JER SU TOTALNO ALI TOTALNO LUDI AKO MISLE DA CE BUPRENORPHINE SPASTI POLA KOLIKO JE METADON. MOJI DRUGOVI ZNAJU ZA NJEGA 3 GODINE. IMAJU KES, ZA PRIVATNIKE ZA SVE I NECE KAZU BOLJE DA SE SREDIM NEGO DA SISAM TA GOVNA, NECE JEDNOSTAVNO NIJE TU BLOKATOR U PITANJU IAKO SU NEKI SLABI, NEGO NE SREDJUJE IH, NELAGODNO IM JE I RECIDIVIRAJU.

ALI IZGLEDA DA DOKTORI KOJI VODE SUPSTITUCIONI PROGRAM SU TOLIKO ZASTRANILI ZA 200E DA VISE RECIDIVI NISU BITNI I DROGIRANJE KOKAINOM I KRETANJE U NARKOMANSKOM DRUSTVU. AKO PLATIS POVREMENO 200E ZA BUPRENORPHINE IMACES PODRSKU I ZAZMURICE NA JEDNO OKO NA SVE TVOJE RECIDIVE, GLUPIRANJE I OSTALO. TO JE STRASNO.
JA RECIDIV NIJEDAN NE BI IMAO DA JE BILO DO MENE I DA SAM ZIVEO PREKO NEGDE, NIJEDAN. ALI TO SRPSKIM LEKARIMA KOJI VODE SUPSTITUCIJU NIJE BITNO. PRESTO IM SE LJULJA A SADA JE ZGRABI PLJACKOM 200E OD STO VISE MOZES LJUDI PA CEMO IH SETATI SA META NA SUB, SA SUBA NA DOP, SA DOPA NA MET DOK TOTALNO NE POSUSTANU, ZASTRANE POLUDE I OVERE. DOK GLEDAJU STRANCE KAKO RADE NA 80-100 EFIKASNOG NEPROMENJENOG METADONA. TREBA DA JE SRAMOTA SVAKOGA KO ZNA ZA TO I CUTI, SVAKOGA, JA MAJKU RODJENU NE BI MOGAO DA PUSTIM DA INVALID SA STAKAMA IZADJE NA KOKTEL INEKCIJAMA A DA NE DOBIJE METADON, ZATUKAO B I MAJKU CEKICEM U GLAVU A NE NEKOG KOLEGU. ALI NISU SVI LJUDI. NEKI SU I SRBI.
PRVI HEMOFARM LEK JE 40% ORIGINALNOG METADONA. 40% NE ZALE SE SAMO LJUDI JEL PRIMAJU NA 2-3 MESTA. SVI KOJI PRIMAJU NA RECEPT PRIMAJU I U CENTRIMA JEDINO SAM JA POSTOVAO PROCEDURU JEL MI JE MOJIH 40-50MG BILO TOLIKO BITNO I DOVOLJNO DA TO NE BI RIZIKOVAO NIZASTA NA SVETU NI ZA JOS 140MG DNEVNO A NE ZA JOS 40MG.
TO NE BI RIZIKOVAO NIKADA I ZATO SAM VEROVATNO JEDINI KOIJI BI MOGAO TAKO NESTO DA OCENI A TEK U RAZGOVORU SA LJUDIMA MI SVI KAZU DA OSECAJU DA NE DOBIJAJU UOPSTE METADON. DA PRICAJU LJUDIAM O TOME, ALI LJUDI NEMAJU NET NITI IDU NA FORUME. ZNAJU DA JE URADJENO KRIVICNO DELO KAO ZA TRODON I DA CE LJUDI OVERETIU UKOLIKO POPIJU SVOJKU DOZU NA CRNO LEKA A TADA MISLIM DA LEKARI TREBA DA ODGOVARAJU ZA UBISTVO, JER METADON JE METADON, DOZA SE ZNA. AKO ZAKASNI ILI JE SPRECEN D AODE U CENTAR MOZDA KUPI NEKI KOMSISKI I CAO ZDRAVO. TADA CE DA NAPADNU METADON DA JE KRIV JEL SU LAZOVI I ONI SE SMEJU DOK OVO CITAJU, A DA LI CE SE SMEJATI KADA JOJ SIDAS RASIRI NOGE BOLJE O TOME NEK POMISLI. ONI SE SMEJU STO ZNAMO ZA KRIVICNO DELO. MISLE SE KO VAS JEBE NISTE LJUDI. EEEEE DA NE MOZEMO NIKOME NISTA, DA JE SRECE, ALI SADA MOGU DA IZADJEM I DA DOVEDEM 3 KLINKE OD 15 GOD KUCI KOJE CE DA SE BIJU KOJA CE DA PROBA KOKAIN. SUTRA CE SPAVATI KOD MENE ZA TO, PREKOSUTRA CE SVE DA MI PERE ZA KOKAIN A NAKOSUTRA CE DA PUSI MENI I DRUGOVIMA ZA NJEGA. JADNI LEKARI TO NEZNAJU. NEEEEEE SRPSKI NEZNAJU ALI STRANI ZNAJU ITEKAKO.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Pa...

Pet Dec 02, 2011 8:27 am
Ja tebe da sprečavam da uzmeš heroin, i da prodaš svoj kompjuter - ne mogu. Zašto, npr., ne odeš u privatnu laboratoriju i daš na ispitivanje jedan metadon - koji ti dobijaš, i drugi - koji je iz apoteke, Hemofarmov? - Mislim da bi tako, jedino, otklonio svaku sumnju da je do leka a ne do tebe.
-Moraš biti svestan, da za obradu tj. metabolizaciju metadona utiču otprilike 4-5 jetrena enzima. Biotransformacija metadona se odvija u jetri, uz regulaciju enzimima citohroma P450: CYP3A4, CYP2B6 i CYP2D6. U celini, registrovano je devet metabolita u okviru metabolizma metadona, a dva najznačajnija metabolita su metadol i normetadol... Moguće je, da ukoliko imaš oštećenje jetre - da ti je potrebna daleko veća doza metadona nego ona koja je potrebna onima koji nemaju. Mislim da to možeš BESPLATNO da proveriš na Infektivnoj Klinici.
-Po meni, jedino što IZ FABRIKE, mogu da izmanipulišu, jeste da je razmera d-metadona, i l-metadona - pošto je metadon optički aktivno jedinjenje usled postojanja jednog hiralnog ugljenikovog atoma - i razmera bi trebala da bude 50:50. Šta to znači? - To znači da u 10mg metadon hidrohlorida, metadon solucije koje mi u Srbiji dobijamo, ima 5mg l-metadona i 5mg d-metadona. L-metadon, jeste onaj aktivni deo (L,D)-6-(dimetilamino)-4,4-difenilheptan-3-ona - hemijski sastav metadona/heptanona , i on je odgovoran za "supstituciju" iliti "zamenu" osećaja i potrebe za osećajem opijatskog tipa. Praktično, l-metadon /tih 5mg u sol. od 10mg/ jeste ono što nas čini "pokrivenim". D-metadon, je većinom odgovoran za one efekte koji su u supstituciji neželjeni, a to su na primer: "smorenost", "letargiju" - ali je izuzetno koristan / potentan kao antituistik tj. kao lek za suspresiju kašlja.
Da rezimiram: U 100mg , tačnije u jednoj bočici metadona - bilo da je reč o Hemofarm AlgoLogica ili Alkaloid - u 100mg tj. 10ml solucije, nalazi se jedinjenje "(L,D)-6-(dimetilamino)-4,4-difenilheptan-3" zvano "Metadon/Heptanon", i u njemu se nalazi 50mg D ili dextro-metadona (onaj "neaktivni" deo za substituciju) i L ili levo-metadon - koji je aktivni "učesnik" substitucione terapije, i on je odgovoran za suspresiju simptoma apstinencije/krize i on je taj koji nam daje blagi osećaj koji nas dovodi u situaciju da nam heroin - NIJE POTREBAN.
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Pet Dec 02, 2011 10:38 am
Mene ne zanima sta je ovaj Metadon ne bi bio u stranim centrima. Lek ne deluje analgetski sto deluje svaki Metadon. Zbog toga apstiniramo.
Ne zanima me nikakva laboratorija ja hemicar nisam niti me zanima od cega se pravi lek je los. Oni mogu da stave sve unutra i da kazu ima sve kao u Metadonu a da nije pravilno spojeno, pomesano, sta vec rade. U celoj ovoj situaciji kada je Vuckovicu manijaku jedina vazna stvar Subutexa da nema Euforiju a nista drugo veliki broj ljudi i ne moze da apstinira i da se leci. Milion je potrosio na pout nistya uradio nije na ucenju naroda uo Metadonu i popravljanja u slova i najvaznije leka koji pijemo. Nista. Njih 5 korumpiranih demokratskih manijaka se bogati i unistava zemlju. Imali su priliku da nas poprave 10 godina. Ne da oni putuju po svetu nego je bitnije da lekari dodju ovde da objasne narodu, ali kada je to korupmirano do zla boga. Ja se izvinjavam ako ovim portezom jos nanesem blata na Metadon ali Srbija nema Metadon. Kunem vam se u sve. Ja ne lazem, ja 5 godina nisam zeleo rad i vecu dozu, meni treba da sam sredjen ali to u Srbiji pored Vuckovica, Jasne Daragan i ostalih ne moze. Ne znam samo zasto vode Supstituciju, bolje Anti Supstituciju posto imaju ziv slucaj pacijenta koji je sam sebe doveo do apstinencije a oni me vratili u heroin.
Nista nisu uradili, nista, putuju i trose milione iz drzavne kase za obuke, sranja, ovo ono, a narod pije inferioran nedelotvoran lek. Sada kada dodje Nikolic nema vise Metadona. Njemu sam posalo isto mail da sve to treba da se ukine jer je lak poremecen i sada je stetan iako nije bio nekada stetan sada je zbog korupcije Demokratske Stranke i lekara koji vode supstituciju stetan jako i da se ljudi u centrima drogiraju. Da drogiraju se jer nisu sredjeni. Da piju Metadon ne bi imali potrebu a drogom. Ne zanima me sta je idem na sud da kazem da mi ne daju Metadon i da trazi advokat da se kao dokaz da neki drugi na koji nase Ministarstvo Zdravlja koje je stvorilo laznu hiosteriju nema uticaja.
Prvo sto cu da trazim je da se centar zatvori Savski Venac jer ne piju ljudi Metadon, piju falsifikat koji je mozda otrov, mozda ko zna sta nije lek, za nasu bolest, nedelotvoran j za nasu bolest, idemo dole da bi nas ucenjivali i testirali na drogu, samo da mi pridje ona sa testom kada joj budem, sinuo samrchinu videce. Kada budu davali M,etadon ja cu im doneti na pokl;on paket testova najveci sto ima da se kupi.


Videce kada je neki zavisnik posten kako izgleda, Metadoin je spas ali ovo treba zatvoriti, Ovaj centar dole bez obzira kakvi su lekari, ljudi dole dobri, kvalitet leka je CISTA NEZELJA DA LJUDIMA BUDE BOILJE PA NEK ONI KAZU OD KOGA DOLAZI, GDE STOJI I OSTALO to me nista ne zanima, mozda iz fabrike dolazi takav, zale se makedionci to su kurve ljudske stare, znaju ih Grci kakavi su. IAKO SAM ZNAM STA JE METADON I KAKO MI JE SPASAO ZIVOT I KAKO NIKAD NE BI ZIVEO NORMALNO BEZ NJEGA JA CU TRAZITI DA SE CENTAR ZATVORI. To prvo na sudu.
Menjanje leka sa kojim apstinira vise od 60% ljudi u odnosu na sve druge lekove ne sme biti menjan ni u jednu svrhu. Ko im je dao ovlascena da odstupa od standarda, Ko im je dao odobrenje za to da jave da od sada ne daju vise Metadon. Eno nismo uradili sve da bi se klandidovali za EU. Molio sam danima pricao sa ljudima iz Ministarstva Spoljnih po0slovca Nemacke i Holandije, rekao sam ljudi ako ste ljudi ako znate za pravdu evo sada molim na kolenima ispred tastature UBIJAJU NAS KAKO SAMO SRBI ZNAJU. UBIJAJU NAS TAKO DA TO OD VAS KRIJU I METADONSKI PROGHRAM SRBIJE SRAMOTA ZA METADON I ZA CEO PROGRQAM U SVETU, PLJUNULI SU CELOM PROGRAMU U LICE, LEKARI KOJI PUITUJU I PONASAJU SE KAO DA VODE 100.000 LJUDI NA METADONU A POLU INVALIDI NE DOBIJAJU LEK AKO ZNATE ZA BOGA UCINITE DA SE TO NEGATIVNO ODRAZI NA KANDIDATURU. DOVELI SU POLA REZIMA ZBOG KOGA SU ME BOMBARDOVALI, ZAHTEVAJU POVRATAK ZENE MILOSEVICEVE U ZEMLJU, RADE STA HOCE, MENJAJU LEKOVE, LEKARI DEMOKRATSKE STRANKE KUPE POLAKO KOFERE I LAPAJU GDE GOD MOGU PA I NA BAJATOJ DONACIJI KOJU PRODAJU KAO DA LEK LECI SIDU A NE DA JE BAJATI OBICNI BUPRENORPHINE KOJI JE SVUDA NORMALAN 15 GOD. MOLIO SAM IH NA KOLENIMA DA PREBIJANJE LGBT OSOBA I PONASANJE PREMA ZAVISNICIMA, DOZVOLJAVANJE DA CRKVA SE MESA U LECENJE BUDU VELIKI MINUS U NASOJ KANDIDATURI DA ZNAJU STA RADE DA POSTOJE TAKVE OBLASTI ZIVOTA GDE NIKAKVE PARE NISU POTREBNE DA BI COVEKOV ZIVOT BI O SPASEN, GDE JE POTREBNO SAMO IMATI DOBRU VOLJU I NE BITI KORUMPIRAN I NE BITI GLUP. ALI DA NI TO NE URADE DA SE SAMO MENJAJU U ONOME STO EVROPA NAREDI DA SAMI NEMAJU VOLJU I ZELJU DA BUDU DEO EVROPE, DA ZA JEDNOGA VAZI SVE ZA DRUGOGA NISTA.

DOBIO SAM UVERAVANJA I POMOC AKO IZADJEM NA SUD STRANI I KAZEM KOLIKO SE U SRBIJIU LECI LJUDI METADONOM, I SLIKAO BI 10 LJUDI KOJI NISU PRIMLJENI DA VIDE TE FACE, TE UNISTENE ZIVOTE, DOK VUCKOVIC SPAVA PO HOTELIMA HOLANDIJE I JEDE GOVNA MALO A NAROD UMIRE A ONI FILOZOFIRAJU.


OSIM TOGA NEDELOTVORAN METADON NIJE SRBIN IZMISLIO MNOGI KAZU AAAA PA DESAVALO SE TO TUI I TU. ALI SU SVI RESILI NEMAJU JASNU DARAGAN, PORFIRIJA I VUCKOVICA. SVAKO OD NJIH MOZE DA IZADJE I DA KAZE DA DRUGI RADI LOSE. SVAKO DA JE COVEK, JA BI URADIO TO. JA NE BI MOGAO DA GLEDAM KAKO SE NAROD MUCI I DA JE MENI DOBTRO, NE BI.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Sub Dec 03, 2011 5:51 am
Poštovani korisniče "W011" ,
trebao bih Vam izreći i drugu javnu opomenu, od mogućih tri, kada nakon toga dobijate "ban" iliti zabranu pristupa, kako sajtu tako i forumu. Zaista ne bih želeo da se to dogodi, ali Vi morate shvatiti da - ja, kao odgovorni urednik kako sajta tako i foruma "MetadonPlus" moram voditi računa o tome šta se piše i na koji način kako na sajtu tako i na forumu.
Pošto ste relativno novi član, i vidno isfrustrirani, ovoga puta Vam neću izreći drugu opomenu, ali Vas MOLIM da u buduće to ne radite.
- Question O čemu je reč? Razlog. Question -
1) Nemojte misliti da ja, kao idejni tvorac prvog aktivnog sprskog foruma posvećenom pomoći pri lečenju od narkomanije, lobiram ni za koga i ni za šta ukoliko to nije u interesu pacijenata sa ovom strašnom hroničnom bolešću izazvanom unošenjem narkotika.
2) Mogli ste sada proći kažnjeno, zbog klevete bez dokaza i psovanja koja su STROGO ZABRANJENA na forumu. Neki red i disciplina se moraju održati, a Vi poštovani, bi trebali od nekih reči da se suzdržite i pokažete da možete da se izdignete IZNAD problema, situacije, ljudi i slično.
3) Prof.dr.prim. Nikolu Vučkovića Vam ne mogu dati da klevetate, i krivite za Vaš nedelotvorni metadon, jer je on taj koji je bar troje ljudi svojim položajem i znanjem sa kojim je došao na taj položaj SPASIO OD TOTALNE RUINE I SMRTI a oni koji bi bili odgovorni za Vašu situaciju jesu ALIMS(Agencija za Lekove i Medicinska Sredstva) i Alkaloid ili Hemofarm AlgoLogica. Kao što i sami, nadam se, znate - zavisnost od heroina, bez adekvatne terapije, stavlja Vas pred "oltar smrti" . Imajte poštovanja prema onima koji samo rade svoj posao - i to kako treba, čak, ispravljaju greške drugih - što je u mom slučaju bilo.
4) Dr.Nikola Vučković, zajedno sa Aleksandrom Dickov su dvoje ljudi koji su "krv propljuvali" kako bi substituciona terapija metadonom, u opšte, i bila dostupna BILOKOME.
5) Poštovani "W011", moram primetiti da imate često nejasne rečenice koje mogu pogrešno da se protumače. Predlažem Vam, da pre nego što objavite neki svoj sledeći odgovor ili pak pokrenete novu temu, PREGLEDATE i ispravite greške koje ste napravili - da li u gramatičkom smislu, da li u smislu znakova interpunkcije, u glavnom u buduće UČINITE VAŠE "POSTove" razumljivim. Samim tim, dobijate i konkretniju reakciju i odgovor.

Moja pitanja za Vas:

Da li ste Vi jedini koji ima problem sa Metadonom na Metadonskoj Klinici na Savskom Vencu ?
Da li ima još nekoga ko iskušava isti problem kao i Vi?
Šta je bilo sa Vašom posetom metadonskom timu u Novom Sadu, gde bi izložili Vaš problem?
Da li ste uradili ono što sam Vam rekao, te bilo koju privatnu laboratoriju, dali na ispitivanje 1ml ČISTOG "Metadon" rastvora bilokojeg proizvodjača, i tražili da se uradi analiza koliko i kojih aktivnih supstanci sadrži tekućina i u kom obliku? NAPOMENA: Kada bi ste nosili 1ml, primera radi "Metadon" Hemofarm AlgoLogica, uverite se da je Vaš mililitar BEZ soka ili slično.
Sa rezultatima iz laboratorije, koji bi bili gotovi u roku od nekoliko sati najviše, možete konkretno izaći u javnost i napraviti nešto. Ovako, ostaje prazna priča i Vaša reč - bez omalovažavanja, i indirektnog insinuiranja na isto - narkomana, protiv ljudi koji su stručni za ono što rade. Jeftinom analizom 1ml tekućine, za koju tvrde da ima 10mg metadon hidrohlorida, od kojih je 5mg l ili levo-metadon , i 5mg d ili dextro-metadon.

Inače: U Nemačkoj i mislim Australiji i još po nekoj zemlji, postoji lečenje isključivo l-metadonom, koji se može izolovati od miksa i najčešće solucije optički aktivne strukture metadona sastavljene od d i l-metadona; gde je l-metadon onaj koji je zadužen za analgeziju i sve ostalo što jedan "sintetički substitut agonističkog tipa" treba da čini, dok je d-metadon onaj koji je nepotreban za substituciju i analgeziju. Prema tome, Nemačka npr, ima terapiju zvanu "LAAM" i reč je o levo-acetyl-alpha-metathadone ili Levo-Acetil-Afla-Metadon.
Reč je o dosta skupljem jedinjenju, tj. proces je skup - pri kojem se od resmatičkog miksa ili optički aktivnog jedinjenja levo i dekstro metadona; izdvaja SAMO levo metadon i tako se dobija lek koji je dvostruko efektniji, i može se piti svaki drugi dan - na primer, a sporedni-neželjeni efekti su svedeni na minimum.
O ovome, Srbija, još ne može po meni ni da sanja. Prvo moramo da regulišemo našu buprenorfinsku i metadonsku terapiju, pa onda sporo-opuštajući morfin. E tek onda, bi eventualno mogli da se bavimo UNAPREDJUVANJEM VEĆ POSTOJAĆIH terapija.
To je po meni logičan tok.

Inače, za sve Vas, pa i za tebe "W011", treba da znaš/znate , da je u Srbiji registrovan JOŠ JEDAN METADON. Reč je o Italijanskom proizvodjaču Metadona, "Metadon Molteni", proizvodjač je Italijanska kompanija sa središtem u Firenci "L. Molteni & C dei F.lli Alitti Società di Esercizio SpA"

KONCENTRACIJE ZA ITALIJANSKI METADON KOJI JE DOBIO DOZVOLU 23.08.2011 :
OD 1mg po 1ml ili 1mg/ml
OD 5mg po 1ml ili 5mg/ml

PAKOVANJA
OD 1mg po 1ml ili 1mg/ml

-Oblici
▲§ Metadon MOLTENI, oralni rastvor, 1 mg/ml
Pakovanje: boca plastična, 1 x 20 ml
Pakovanje: boca plastična, 1 x 40 ml
Pakovanje: boca plastična, 1 x 60 ml
Pakovanje: boca plastična, 1 x 100 ml
Pakovanje: boca plastična, 1 x 1000 ml

OD 5mg po 1ml ili 5mg/ml
-Oblici

▲§ Metadon Molteni, oralni rastvor, 5 mg/ml
Pakovanje: boca plastična, 1 x 1000 ml
bočica plastična, 1 x 20 ml


Izvor: http://www.alims.gov.rs

****----------------------------------------- EKSLUZIVNO ZA METADONPLUS ------------------------------------****

E, čisto da znaš , da ne proizvode sve Srbi, ili Makedonci, te da možeš da poručiš ovaj Italijanski metadon u apoteci gde podižeš metadon, na recept - te će oni verovatno poručiti odredjene količine...
W011
W011
Moderatori
Broj poruka : 47
Reputacija: : -1
Datum upisa : 01.11.2011
Lokacija : Belgrade

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Sub Dec 03, 2011 5:48 pm
Slusaj me zabole me za tvoj forum i tvog Nikolu Vuckovica, nek pogleda sta je Supstitucioni Program u Hrvatskoj, ja nisam lagao ni jedno nista. Ljudi u moj centar su dosli sa po 2 god apstinencije, sa povremenog uzimanja heroina, sve sto je odbijeno za normalan Metadon od Drajzerove je tamo. Mene su ti ljudi doveli do heroina i za 4 dana kada istice 4 nedelje moje krize koliko sam u programu krecem da kacim slike sta je Metadon Opcija tj slike fiksanja sta se desava kada osoba sda normalnog Metadona dodje medju ljude kojima se daje polu Metadon. Da li ti citas da ima zalbe ioz Makedonije cak, da li citas.
Covek je nesposoban za Supstitucioni Progam za 10 godina samo putuje nijednog doktora nije doveo u Srbiju da objasni ovom narodu, pitaj ga stro nije potpisao Frankfurtsku rezoluciju, pitaj ga sta se desava sa mucenicima kojima treba Metadon.
Unakazio nas je taj korum,pirani olos koji za 15 godina ne moze da organizuje lek, a ja 35 dana u krizi, jos 5 dana i fiksam se pred njima u Metdonskom Centru i zahvalicu im se za sve za vracanje na heroin. Dabogda mi oba oka ispala i dabogda mi se organi osusili ako lazem. NMeka mi kazu da ubrizgam HIV da cu dobiti Metadon normalan i ja cu to uraditi, ja ih preklinjjem da mi to kazu ubrizgacu virus najstvarnije.
Ali nemojte da se iznenadite ako budem na nekom mostu da detetom od 3 godine sa ulice. I trazio da dodju doktori koji vode supstitucioni program tu da mi objasne, da objasne sta se desilo. Neka se ne cudite. Kada to vidite, jer ja ako ne krenem da se drogiram telo bi odbija da funkcionise, poceo sam da cujem glasove dok lezim predvec, ne glasove nego glas, nerazumem nista ali ne sapuce nego kaze nesto ja ne razumem to kao da mi izgovori jednu rec i nista, smanjujem TV stisavam, nema sanse da im kazem za to, to je pocelo pre 2-3 dana ja nemam kome da niti zelim nece mi pomoci. Pa 40 ej bre 40 dana krize i polukrize da li ste bre normalni. Ko je to doziveo u Evropi ja ne znam to je genocid. pale

Savski Venac je za ljude koji ne dobiju Metadon u Drajzerovoj i tu su terapije znaci boze sacuvaj, kada hoces mozes da dobijes moju dozu na poklon da vidis o cemu ti pricam. Kada hoces, ides samnom, smuticemo a imam kuci jednu od 70mg aza sud ako zatreba jos od pre presuo sam u 3 stare od metadona posto toliko tecnosti ima.
Ja sa 6 gfodina kvalitetnog Metadona i apostinencije dolazim kod one bezobrazne klinke od Maje Panovic i prozivljavam agoniju takvu da mogu da dobiju orden za vracanje na heroin. Mozda joj je jebac diler cim se tako ponasa. Da je htela mogla je da me stavi da sedim tamo 6 sati da mi daju troduple doze leka jer na grupi svi polustondiraju ja se vrtim u krizi, jer su oni ljudi tamo dosli posle cekanja od nekoliko meseci godina, povremenog uzimanja heroina a ja sa stabilnog i jednog od najboljih Metadona u Evropi koji se pokvario posle 35 i godina kada je balavac od 20 godina Socijalistima skrenuo paznju na hiodromorfone, metadone, jurniste iv metadone, substitole da si bio u pelenama kada su oni yubijali narod kao muve odbijanjem da udju u program. Meni dabogda mi sestra rodjena od raka dodjke umrla ako bi mene pokrila 200mg onog Metadona. Tesko, mozda za prezivljavanje da odem do prodavnice ili tako ali nikakav rad da mogu da radim da se koncentrisem nista. Ja takve bolove ponovo imam jer spustaju, spustaju a lazu me. Jer znas da ja za ovo sto mi se radi mogu da uzmem i da slomijem vratr doktorki, oborim orman i nateram je da nece izaci sa nozem pod grlom dok mi ne kaze na kolik osam miligrama. I TADA KADA BI REKLA NA 10-20MG SI SPUSTAMO TE tada bi je pustio a pre toga zvao strane novinare da dodju, dok opni ne bi dosli ne bi izasla odande. Svaka joj cast kako ce me vratiti u heroin, svaka joj cast. Rekao sam da budem covek cekam 4 nedelje ali nikakvo poverenje nemam, oni povecaju dan pa ti vsi na 90mg pa odna smanjuju smanjuju pa ti trazis pa onda kako vbec si na 100mg. To je istem te balavice Maje Paunovic ali kada ja odem vidimo se na sudu. Sve uzimam heroin da mogu da idem po sudovima. Imam sliku sa sestrine svadbe kakav sam bio pre godinu dana sudija ce da se zgrozi.

Nisam smeo da prestanem, heroin i krenem, ovakoi opasan lek u ovoj zemlji. Trebao sam do sada da uizimam heroin ali veruj mi jel znas ti koliko sam ja ljudi navukao na drogu 16 ili 17.
Nekoliko je dobilo HCV od mene licno. Jos toliko bi nagovorio na drogu da nisam krenuo sa Metadonom. Jedino je to plus inace zbog mene ne jer cu se ponovo drogirati ceo zivot.
Videce glupaca iz Savskog Venca da me je ubila. Mozda sam prvi pacijent kog je ubila, nek zapise to. aPSTINENCIJAA TAMO MENI SA ONIM NIJE MOGUCA, NE ZBOG MENE NEGO ZBOG NJIH, ZBOG NJIH I ZBOG NJIHOVE RZLICITOSTI OD eVROPE.


DODJI DA POPIJES MOJU DOZU PA DA VIDIS, NA KRAJU CU DA STAVIM NOZ POD GRLO NEKOME U NOVOM SADU I DA GA ODVEDEM KOLIMA SA DRUGOVIMA DA MU DAM DA POPIJE MOJU UMESTO NJEGOVE DOZE I DA SNIMAM STA CE RECI. NEMA DRUGE. I POSLE TOGA DA MU PLATIM 100E ZA PRETRPLJENI STRAH. DA VIDI STA JE MOJA DOZA. COVEKA KOME JE TOLERANCIJA NA NEBU ONOG METADONA ALI MENI JE DOVOLJNO 50MG TABLETA, JEL ZNATE. NORMALNO KAO I PRE. IZ MAKEDONIJE PRICAJU CAK DA IM JE LOSIJE, CEO MOJ CENTAR SVI NA RECEPT TRAZE HEMOFARM KOJI JA NE SMEM JEL IMAM ALERGIJU NA NEKU KOMPONENTU ODATLE. ZA LJUDE KAO JA SIROM EVROPE PRAVE HIDROHLIRD MALE FARMACEUSTSKE KUCE PO IZVESTAJU LEKARA, NAPRAVE BEZ DODATAKA. JA SAM U AGONIJI, OVO JE ZNACI MA NEMA MENI JE DROGIRANJE I SVE ONO UZIVANJE BILO PREMA OVOME, OVIH 40 DANA KDA SAM UPOZNAO MAJU PAUNOVIC JA NE ZNAM PROKLEO SAM JOJ I ROD I POROD ONAKO IZ DUSE ONAKO MUCENICKI DA TO NEMA SANSE DA SE DOBRO ZAVRSI KADA TE NEKO PRAVEDNO ISKRENO PROKUNE TAKO A U PRAVU JE. TO NIJE ONO DABOGDA CRKO NEGO ZA OVAKVU NEPRAVDU, ZA OVO STO MI ODLAZU SASTANKE DA NE BI POVECAVALI DOZE, STO ME ODJEBAVAJU STO MISLE DA CU SE SMIRITI KADA ME SPUSTE JA NE ZNAM NJIHOVO NEZNANJE I NEPOZNAVANJE JE OGROMNO MENE KAO LICNOSTI, OGROMNO.

A TI PORUCI VUCKOVICU DA SE UGLEDA NA SLAVKA SAKOMANA I DA JE TO POMOC I SVESNOST DRZAVE DA POMOGNE NARODU.
NE OVO STO ON I NJEGOV BUPRENORPHINE KRIMINALNI LOBI DIOPRINOSI. ON VAS KAO DA VAM DIKTIRA STA DA PISATE, METADON LOBI, ZASTO NEMA BUPRENORPHINA, PA EVO IMA GA SAMO JE 20 PUTRA SKUPKJI NEGO STO HRVAT PLACA I SLOVENAC, TO JE ZBOG DOBRE ORGANIZACIJE VUCKOVICA I OSTALIH KOJI SU U TOME 20 GODINA. NISTA NISU URADILI SEM STO SU SKLOPILI SRBIMKA UGOVORE DA PIJU NAJNEKVALITETNIJI LEK U REGIONU OD KOG MAKEDONCI HOCE DA POSIZE JOS PRE KADA SU NAM UVODILI PRICALI SU DA CEMO VIDETI POSLE NEKOG VREMENA STA SE DESAVA. MAKEDONSKI BUPRENORPHINE TOLIKO BRZO STVARA TOLERANCIJU DA DOZU MESECNO LJUDI DIZU, NAJGORI JE TO SVI KAZU OD LJUDI KOJE ZNAM A KOJI SU SADA NA KOKI JER SU SE ONI SPUSTALI ENGLESKIM BUPRENORPHINOM DA NE BI DOP UZIMALI I SAMO ZA TO GA KUPOVALI JOS PRE 7-8 GODINA A SADA VISE NJEGA NEMA DUGO A PROVALILI SU DA ALKALOIDOV UOPSTE NE MOZE DA IH SPUSTI SA KOKE KAO ENGLESKI. TO JE LOSA FABRIKA, ZLA POLITIKA PREMA ZAVISNICIMA, CIGANIJA UBICNA.
E PA RECI VUCKOVICU DA JE NJEGOVO VREME PROSLO I DA CE DA SE KUPI LEPO KADA DODJE TOMA NIKOLIC, A NISAM ZVAO JER JE TAJ NOVI TELEFON NEMOGUCE NACI VISE, LAKSE NADJEM DILERA, IAMO SAM 2-3 ALI TO VISE NISU TI. A ZENA NA INSTITUTU ZA PSIHIJATRIJU NIJE MOGLA DA NADJE BROJ. ZATO NISAM ZVAO.
KOJI TIM MENE NISU ZVALI NA TIM SAMO SU MI JAVILI DA SAM PRIMLJEN. KO ZNA NASTA SAM PRIMLJEN, NA JEDNO ZNAM PRIMLJEN SAM NA HEROIN PONOVO. NA TO SU ME PRIMILI NA ULICNI HEROIN, DUSA CE IM U PAKAO.

INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty BAN

Ned Dec 04, 2011 7:11 am
E sada si preterao!
Tvoj post ću ostaviti kao dokaz klevete i optužbi, a mene nećeš NA MOM forumu prozivati i kriviti za tvoje stanje. SVAKO SEBI KROJI PUT, PA SI I TI TAKO SVOJ. Shvati, poremećen si i to se vidi iz aviona dečko. Ovde si sada banovan - kao i na OSTALIM FORUMIMA. Ja sam ti dao šansu, ali klevetanje mene i da sam ja kriv što su neki "socijalisti" upleli prste u substitucionu terapiju u Srbiji...? Pa da li si ti normalan?!
-Mislim, iz načina pisanje - vidi se da nisi. I to je "de facto". Možeš ti da tužiš sam sebe za svoje stanje, da se fixaš, i uskoro ćeš - kao i svi nalik tebi, završiti tamo gde zaslužuju da budu. Nije te sramota, bedo da NAMERNO virus HCV širiš. E pa sada ću možda skrenuti pažnju, "odredjenih", na tebe i da se krivinčno goniš zbog ovoga!!!! A možda izbegneš robiju, jer ipak si toliko oštećen da te slabo ko razume - u opšte šta pričaš.
Idi ubi se, uzmi seci vene, je@@@ (molimo ne koristite ovakve reci) se, ali na ovom forumu nećeš prosipati ovakve stvari i posebno mene koji sam ti "reč dao" da se i tvoja reč čuje , mene da prozivaš. Pa metadonski lobi, i reč o "nama" koji smo na metadonu nikada na bi bila ni pokrenuta da nije mene. Sramoto! Banovan si, a možda te zbog namernog širenja infekcije Hepatitis krivično gonim. bom
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Čet Feb 09, 2012 7:06 am
Mislim da bi trebalo spustiti loptu ,i trezveno razmišljati,svima nama treba pomoć svi smo mi bolesni,ja sam na metadonu 12 godina(u priči sa dopom od 89-90) onaj Hemofarmov metadon me je uspavljivao, a ovaj Alkaloid mi daje snagu i elan za posao koji vodim.Ovaj Čovek je u problemu i očigledno uradjen, ljut,nezadovoljan,ja želim da mu kažem da niko neće počešati se za dupe iako skoči sa mosta sam pao ,sam se ubio... a ja sam takva da svima tražim olakšavajuće okolnosti Smile Admine ti moram biti miran čak i kad mi preteramo ti ne moraš nikom ništa da objašnjavaš,ti treba samo da se držiš zakona tj.pravila foruma...Wink
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Uto Feb 14, 2012 11:00 pm
sada sam na 260, sto je 86mg i osecam se zaista NORMALNO! Snimak koji su odredjeni ljudi videli, na kojem sam, je snimljen tik posle menjanja miligramaze i hvala Bogu (i normalno je) da se vidi da sam "pod uticajem" , sada - prica je sasvim drugacija. Evo 12.51pm je, i tek cu sad popiti svoju dozu i nigde ne zurim...I sasvim sam normalan , cak cu okaciti slike sebe i devojcice pa vi recite da li me je upropastio metadon! I jos nesto, zelite da JEDINI SRPSKI FORUM i JEDINO SRPSKO (VEZANO ZA OVAKO NESTO) se ugasi?? Samo recite, to su 2-4 klika!!![/quote]


Vidis,ja sam se otkino po sajtovima za savete posle bukvalnog klanja sa doktorom i ne mogu nista da napravim!Normalno da mozes da pijes terapiju u 1h poslepodne kad je doza dobra za pokrivanje,a sta ja da radim kada doktor nece da daje vise od 60mg u centru,i to ne meni nego nikome!Bukvalno svi dolaze da bi se uradili 2 puta nedeljno i 5 dana krizirali ili se gudrali,a sve zbog doze koja je i po 30,35mg za ljude od po 20god narkomanskog staza!Kada te navata pozitivnog ides na kaznu kao dolazis svaki dan,ja sam sam trazio da idem svaki dan samo kako bi se bar malo pokrio i ne potrosio to malo sto dobijem!Nema ovde nikakvog hejta protiv tebe samo govorim stanje u mom centru i to da je lako biti NORMALAN kada si pokriven i nisi u krizi,a zamisli svaki dan da si od 17h do sutra (ter)11h LOSH,znas kad bi pravio sajt....
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Met iz centra

Sre Feb 15, 2012 3:45 pm
Evo dokaza o ovome sto se prica i sto se ljudi bune!Sad je 3h ujutru a zaspao sam u 12h,zenice su mi ko palachinke i vec sam mokar,popio sam ter u 11h jutros u centru 60mg tog makedonskog od litre!Nikada nije isti metadon,jedino nedavno kada je umesto boce od litre stigao karton malih makedonskih bocica koje smo dobijali 2-3 dana se osetila razlika i to ogromna,koliko je bio dobar!Hemofarm smo i zaboravili!I svaki dan ovako,cekamo budni u krizi 11h da bi verovatno samo psihicki mislili da nam je dobro do nekih 17-18h!Em sto je metadon takav kakav jeste em sto su doze smesne,a najveci problem je to sto nemamo kome da se zalimo(bar mi koji hocemo normalno da uzimamo metadon)!Meni je tek pre par dana doza povecana na 60mg posle 3god od kako ne dobijamo na recepte i to je najveca doza u centru,od nas 80 samo par ljudi dobija 60mg sve ostalo je uglavnom oko 40mg,jedino dve osobe sa hiv-om dobijaju jedna 80mg a druga 100mg!Pre par dana je lik bio kod doktora(imamo samo tog jednog) da poveca terapiju jer mu je mala kao i svima i doktor mu je povecao sa 40mg na 45mg sa tim da mora sad da solazi svaki dan i da radi testove,a lik ima 45god i bar 20god dzanki staza!Doktorova izjava je bila na kraju-Izgleda da cemo zatvoriti centar sledeceg meseca jer svi dolazite da trazite povecanje doze-!I kome se zaliti da ne valja metadon da su doze male da kupujemo u apoteci njegove testove sto je dobio besplatno za centar-NIKOME!Ujutru kad dodjemo na terapiju kao da su zombiji dosli,niko nezna gde udara kolko mu je lose,i svi samo kukaju a pomoci nigde!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Pet Mar 02, 2012 5:38 am
Meni je stvarno žao što tako postupaju sa Vama,ali čoveče pa toliko si energije potrošio na pisanje da si samo deo usmerio na priču sa dr.K.K. mislim da bi dobio pomoć.Evo ako hoćeš ja ću da ti nabavim e-mail od dr.i napiši njemu sve ovo što si napisao i ovde.Jel hoćeš da ti nabavim njegov e-mail?
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Sub Mar 03, 2012 8:46 am
Vanja ::Meni je stvarno žao što tako postupaju sa Vama,ali čoveče pa toliko si energije potrošio na pisanje da si samo deo usmerio na priču sa dr.K.K. mislim da bi dobio pomoć.Evo ako hoćeš ja ću da ti nabavim e-mail od dr.i napiši njemu sve ovo što si napisao i ovde.Jel hoćeš da ti nabavim njegov e-mail?
Ajde pogledaj datum kada sam ovo gore napisao!
avatar
Vanja
Moderatori
Broj poruka : 131
Reputacija: : 2
Datum upisa : 15.01.2012

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Sub Mar 03, 2012 10:43 am
nisam obratila pažnju na tu fusnotu*
Sponsored content

novi - Novi metadon u apotekama ??? - Page 2 Empty Re: Novi metadon u apotekama ???

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu