FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

NESTAŠICA RIVOTRILA !? Empty NESTAŠICA RIVOTRILA !?

Pon Jan 28, 2013 3:45 am
Već mesecima leka Rivotril nema u državnim apotekama u N.S.!!?*
Zašto je to tako i da li neko ima informaciju gde se može dobiti lek Rivotril, koji je uglavnom sastavni deo uobičajene
terapije osoba sa poremećajem u društvenom ponašanju( narkomanija, alkoholizam), kao i kod anksioznosti i epilepsije( status
epilepticus) !!?? Exclamation Question
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

NESTAŠICA RIVOTRILA !? Empty Zamena za Rivotril!!

Sub Apr 27, 2013 3:26 am
Jednom prilikom kada sam išao po svoju uobičajenu terapiju,znajući da nema Rivotrila(klonazepam), pitam doktoricu
da li postoji neka zamena!? Doktorica kaže da postoji i prepiše mi ''Lamotral'', ok odem podignem lekove u teci .....
Kod kuće pročitam kakva je to zamena(čitavo uputstvo koje ide uz lek naravno), učini mi se ok i popijem jedan!
.....posle otprilike 45min. počinjem da osećam malaksalost, mišići jedva rade, extremiteti ne slušaju mozak,( nešto sl. kao na većoj dozi Leponexa), završim u krevetu potpuno neupotrebljiv, slomljen, sa bolovima u glavi i taškom apatijom praćenom opštom letargijom...to je sve trajalo dok nisam nekako uspeo da zaspim, a trebalo mi je ohohooo vremena za to i probudio se ujutru oko 7h,
delimično normalizovan(samo blaga glavobolja) !!?
Još samo da kažem da sam naravno tog dana popio svoju terapiju met. i uzeo bensedin 10mg, kao i obično!!!
Tako da ako vam ponude zamenu ovog tipa, nikako NE PREPORUČUJEM tu vrstu eksperimentisanja!!!
Lek se zove LAMOTRAL(LAMOTRAGIN) Exclamation Exclamation affraid confused
Sve najbolje Exclamation Cool
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

NESTAŠICA RIVOTRILA !? Empty Re: NESTAŠICA RIVOTRILA !?

Ned Apr 28, 2013 11:32 pm
Mi u Bečeju, što se tiče lečenja narkomana i dostupnosti lekova, jedino što nam je 1-2x nedostajalo u gradskoj jeste "Rivotril" ali se ubrzo pojavila žuta kutija generičko Knonazepama iste jačine, tako da imamo i generički lek (Klonazepam Alkaloid) i "Rivotril" Galenika.

To je to bate...

- Ne znam da li ste gledali vesti juče 28.04.2013 , bilo je da Bečej prvi u Vojvodini, od tri prijavljene škole u opšte - srednje škole ( a ne verujem da osnovne rade isto) - radi prvi FORENZIČKU PRETRAGU PRISUSTVA P.A.S (Psiho Aktivnih Supstanci) NA:

1) Bravama
2) Stolicama
3) Stolovima
4) Dnevnicima
5) WC-ima
6) Tastature od kompjutera u učionicama

i još mnogo toga, biće testirano na prisustvo bilokoje psihoaktivne substance...
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

NESTAŠICA RIVOTRILA !? Empty Re: NESTAŠICA RIVOTRILA !?

Pon Apr 29, 2013 3:33 am
Nisam znao da uopste postoji ...Alkaloid ''izdanje'' Rivotrila tj. Klonazepam, zaista, to je odlicno, ako je lek u
skladu sa nazivom,mislim ta supstanca!!
A sto se tice toga na TV-u, nisam video, potrazicu na netu, u sv. slucaju hvala na informaciji!! Exclamation
RIVOTRIL* - Galenika.....i kao zamena
KLONAZEPAM* - Alkaloid. cheers



Poslednji izmenio sozo99 dana Pon Apr 29, 2013 3:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : izmena)
Sponsored content

NESTAŠICA RIVOTRILA !? Empty Re: NESTAŠICA RIVOTRILA !?

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu