FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
666
Moderatori
Broj poruka : 3
Reputacija: : 0
Datum upisa : 30.05.2013

Nestasica metedona !!! Empty Nestasica metedona !!!

Pet Maj 31, 2013 4:01 am
Inetresuje me moze li mi neko reci hoce li biti nestasice metadona zbog tendera i kakva su stanja po ostalim gradovima sto se tice take home terapije, posto ja uzimam jednom nedeljno, a koliko sam nacuo ali nije sigurno leka vec nema u pojedinim apotekama !!!
Znaci samo me zanima hoce li biti nabavke pre 10. ili smo prepusteni samo zalihama koje vec nestaju !!!
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Nestasica metedona !!! Empty Re: Nestasica metedona !!!

Pet Maj 31, 2013 6:45 am
Nestašice HEMOFARM metadona nema, tako da ako primaš metadon na recept - nemaš problema, a centri ako dođe do nestašice će reagovati i uzeti Hemofarm-ov.

Šta više, sada se u apotekama konačno može naću "Buprenorfin" i učešće za 8mg je ~700din.
avatar
666
Moderatori
Broj poruka : 3
Reputacija: : 0
Datum upisa : 30.05.2013

Nestasica metedona !!! Empty Re: Nestasica metedona !!!

Pet Maj 31, 2013 8:03 am
Hvala na informaciji !!!
Da inace dizem na recept 7 kom. nedeljno, pa me je samo zanimalo jer kad sam dizao u utorak u prvoj apoteci nije bilo, a u drugoj jeste !!!
Inace obicno prva bude snabdevena druga i treca su rezerve pa me zanima !!!
Hvala jos jedanput pa se vidimo !!!
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Nestasica metedona !!! Empty Re: Nestasica metedona !!!

Pet Maj 31, 2013 11:03 pm
da li je sa metadona potrebno preci na buprenofrin pa tek onda od lekara dobiti cepte i ici u apoteku

Šta više, sada se u apotekama konačno može naću "Buprenorfin" i učešće za 8mg je ~700din.[/quote]
avatar
Milos Vasic
Moderatori
Broj poruka : 10
Reputacija: : 1
Datum upisa : 30.09.2013
Godina : 42
Lokacija : Kikinda

Nestasica metedona !!! Empty Kikindska apoteka

Čet Okt 03, 2013 10:38 pm
666 ::Inetresuje me moze li mi neko reci hoce li biti nestasice metadona zbog tendera i kakva su stanja po ostalim gradovima sto se tice take home terapije, posto ja uzimam jednom nedeljno, a koliko sam nacuo ali nije sigurno leka vec nema u pojedinim apotekama !!!
Znaci samo me zanima hoce li biti nabavke pre 10. ili smo prepusteni samo zalihama koje vec nestaju !!!
Evo ja mogu reci da je to pocelo da se desava u gradu Kikindi,ja danas bas nisam mogao dici u apoteci jer ga nemaju!Pa sam morao da vozim nekih 60km do Zrenjanina gde sam digao,a tamo posto igrom slucaja poznajem farmaceuta,rekao mi je da frka sa tim lekom tek nastaje,em zbog nekih revizijama i zbog nekih hapsenja koja ce uslediti u narednom vremenu.Uglavnom mi kojima je lek terapija cemo da ispastamo najvise,kako i dokle to ja neznam,a sumnjam da iko zna
avatar
Milos Vasic
Moderatori
Broj poruka : 10
Reputacija: : 1
Datum upisa : 30.09.2013
Godina : 42
Lokacija : Kikinda

Nestasica metedona !!! Empty Pitanje svakom ko bi mozda znao odgovor?

Čet Okt 03, 2013 10:49 pm
Price da Buprenofrina ima po apotekama,to nebih mogao dakomentarisem za druge gradove.Ali sto se tice Kikinde i Zrenjanina e to vam garantujem sledece:Kikindska apoteka nema Metadona jer je nestasica,u Zrenjaninu imaju Metadona ali samo dok neiscrpe rezerve.Buprenofrin,nema ni u sali nigde u banatu,delu Vojvodine.Sve u svemu sve ovo sto se desava sad,je samo uvod u totalno pucanje po savovima sto se tice lecenja Metadonom,Metadonsko odrzavanje nece biti vise ni moguce,a bojim seda to vodi ka zatvaranju metadonski centara.Sve u svemu,(moje misljenje)je da se sve ovo radi da bih mi svi pacijenti,bili prinudjeni da placamo lekove,tj.presaltace nas (Mozda)na Buprenofrin,ali cemo morati to sve da placamo i nece biti vise liste na kojoj su Medikamenti tipa Metadon itd,besplatni.Nikakva osiguranja to nece resavati,resenje ce biti suv kes!
Sponsored content

Nestasica metedona !!! Empty Re: Nestasica metedona !!!

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu