FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Vas odnos sa porodicom i metadon?

Uto Feb 14, 2012 10:20 am
Da li se nesto promenilo u Vasem odnosu unutar kuce? Da li Vasi ukucani odobravaju ili negoduju koriscenje "Metadon" kapi kao substituciju pri lecenju bolesti zavisnosti? Da li Vam je metadonska terapija donela vise svadja nego "idilicnog" zivota ? Question Question

Ova tema je jedna od onih koja ce uskoro uci u "FAQ" pri letkama sa metadonskom terapijom kao "subject"-om.




albino
Boban
Boban
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 4
Datum upisa : 11.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Čet Feb 16, 2012 5:59 am
Da ti budem iskren!Prošlo leto nisam pio metadon,sigurno 3,5 meseca-DA VIDIM ŠTA ĆE SE DESITI(takav sam;šta ću)!Moji su primetili da nešto nije ok,ali niko nije "ulazio"detaljnije!Kada sam rekao da hoću da prekinem da pijem terapiju(a počeo sam kad se centar i otvorio)moji najbliži,su me bukvalno molili da se vratim na propisanu dozu i tako sam i uradio!Moje boce stoje normalno u frižideru,porodica je(što je po meni najbitnije)prihvatila Metadon kao i svaki drugi medikament koji se uzima svakodnevno(npr.insulin) i mene kao hroničnog bolesnika(Bez obzira što živim normalnim životom,što sam zaposlem itd.!I što bi naš narod rekao:"I VUK SITI I OVCE NA BROJU!Pozdrav svima
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty promena za 360

Pet Mar 16, 2012 3:34 am
Kada je dosao kraj kada sam shvatio da su svi digli ruke od mene, da mogu ako hocu da se heftam u sobi pored otvorenih vrata znao sam da nesto moram uradit. Znajuci da mi je majka rekla da ako pokusam smo da pridjem metadonu da ce ubiti mene pa sebe. Ja sam bez obzira poceo da preduzimam korake d udjem na program kada sam pribavio svu papirologiju na kojoj je pisalo da od ponedeljka krecem sa programom u meni je nastala borba sta sada raditi. Prve ideje su bile da lazem nekako 21 dan i onda da kazem evo gotovo je tu smo gde smo. Medjutim po prvi put sam hteo da uradim nesto dobro za sebe i za moju porodicu a u to sam krenuo sa lazi. Znajuci koliko majku moju laz povredjuje (s obzirom sta sam sve godinama radio) Odlucio sam da joj kazem sve. Ona ide sa mnom kada dizem terapiju i stoji kod nje....Zamolio sam je samo da da malo vremena da vidi sama da li je to dobro ili nije. Stvari su se drasticno promenile poceli smo da rucamo zajedno,da pricmo uz kafu ja pare vise ne trosim na drogu donosim joj kuci pomazem vise nisam biljka ona prosto sija i meni je drago jer nakon 15 godina poceli smo da zivimo onako kako smo trebali ziveti da nije bilo droge. Oboje smo rastereceni to vide i drugi ljudi komsije porodica. Ali zbog majke koja je toliko propatila zbog mene mi je naj draze da je vidim sada da se smeje i da vise ne brine jer zna da je sve u redu i da ce tako i ostati jer medjusobno saradjujemo. Metadon je u moju kucu dosao u zadnji cas i spasao sve nas
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pet Mar 16, 2012 3:40 am
Boban ::Da ti budem iskren!Prošlo leto nisam pio metadon,sigurno 3,5 meseca-DA VIDIM ŠTA ĆE SE DESITI(takav sam;šta ću)!Moji su primetili da nešto nije ok,ali niko nije "ulazio"detaljnije!Kada sam rekao da hoću da prekinem da pijem terapiju(a počeo sam kad se centar i otvorio)moji najbliži,su me bukvalno molili da se vratim na propisanu dozu i tako sam i uradio!Moje boce stoje normalno u frižideru,porodica je(što je po meni najbitnije)prihvatila Metadon kao i svaki drugi medikament koji se uzima svakodnevno(npr.insulin) i mene kao hroničnog bolesnika(Bez obzira što živim normalnim životom,što sam zaposlem itd.!I što bi naš narod rekao:"I VUK SITI I OVCE NA BROJU!Pozdrav svima
KOD MENE JE ISTO U FRIZIDERU I ISTO IMAM NAJ NAJ PODRSKU SVOJIH STO SE META TICE!CAK AKO JA NE MOGU DA ODEM NEKADA PO TERAPIJU ODU ILI KEVA ILI CALE,TAKO DA JE TO SVE OK!!!!
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty KOD MENE PAK SUPROTNO

Pet Mar 16, 2012 3:47 am
Ja imam najgoru moguću situaciju. Članovi porodice, umesto da me podrže - oni me svakodnevno ponižavaju i ciljaju na to da se što pre "skinem" s metadona, a nema ni dve godine kako sam na njemu. Ovo Vam govorim kao jedan od Vas. Ja sam baš kao i Vi, samo u dosta goroj situaciji. Sve bih dao da imam gde da odem, da me neko primi, da živimo zajedno, budemo zajedno na terapiji, podržavamo jedan-drugog...

Ja na primer, nemam u opšte pristup metadonu, osim kada ga podižem! Čim dodjem kući, iskapam sebi, jedino taj prvi dan, i onda predajem jednom od roditelja, koji forsira skidanje sa metadona...iz najbolje namere...ali ja na to ... nisam spreman. Još mi treba "štaka za koju se pridržavam" koja mi ne da da padnem.
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pet Mar 16, 2012 10:25 pm
Admin ::Ja imam najgoru moguću situaciju. Članovi porodice, umesto da me podrže - oni me svakodnevno ponižavaju i ciljaju na to da se što pre "skinem" s metadona, a nema ni dve godine kako sam na njemu. Ovo Vam govorim kao jedan od Vas. Ja sam baš kao i Vi, samo u dosta goroj situaciji. Sve bih dao da imam gde da odem, da me neko primi, da živimo zajedno, budemo zajedno na terapiji, podržavamo jedan-drugog...

Ja na primer, nemam u opšte pristup metadonu, osim kada ga podižem! Čim dodjem kući, iskapam sebi, jedino taj prvi dan, i onda predajem jednom od roditelja, koji forsira skidanje sa metadona...iz najbolje namere...ali ja na to ... nisam spreman. Još mi treba "štaka za koju se pridržavam" koja mi ne da da padnem.

covece to nije dobro uopste i skroz saosecam sa tobom. Kod mene je ista situacija kada ja ne mogu kada sambolestan dize ga majka, kada sam zdrav dizemo ga zajedno i u metadonskom centru pred doktorima kad zavrnem flasice dam njoj ona ih stavi u torbu i kada dodjemo kuci ja ne znam gde stoje. Stoje negde kod nje u sobi nazalost nemamo para za grejanje pa je to kao da stoje u frizideru samo jedna ogromna razlika je ta sto moja majka podrzava terapiju i na nju gleda kao na lek koji nama kao porodici pruza jedan normalan zivot. Nacitana je informisana o metadonu i ja imam potpuno poverenje u nju da bocice ne dira. Svako jutro kada ustanemo skuva nam kafu izzvadi bocicu da mi je da popijem i nas dan pocinje.
coph8er
coph8er
Moderatori
Broj poruka : 83
Reputacija: : 1
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Sombor

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Sub Mar 17, 2012 8:59 am
Admin ::Ja imam najgoru moguću situaciju. Članovi porodice, umesto da me podrže - oni me svakodnevno ponižavaju i ciljaju na to da se što pre "skinem" s metadona, a nema ni dve godine kako sam na njemu. Ovo Vam govorim kao jedan od Vas. Ja sam baš kao i Vi, samo u dosta goroj situaciji. Sve bih dao da imam gde da odem, da me neko primi, da živimo zajedno, budemo zajedno na terapiji, podržavamo jedan-drugog...

Ja na primer, nemam u opšte pristup metadonu, osim kada ga podižem! Čim dodjem kući, iskapam sebi, jedino taj prvi dan, i onda predajem jednom od roditelja, koji forsira skidanje sa metadona...iz najbolje namere...ali ja na to ... nisam spreman. Još mi treba "štaka za koju se pridržavam" koja mi ne da da padnem.
To je zajebano!!!
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Uuu jbte...

Ned Apr 15, 2012 12:54 am
Admin ::Ja imam najgoru moguću situaciju. Članovi porodice, umesto da me podrže - oni me svakodnevno ponižavaju i ciljaju na to da se što pre "skinem" s metadona, a nema ni dve godine kako sam na njemu. Ovo Vam govorim kao jedan od Vas. Ja sam baš kao i Vi, samo u dosta goroj situaciji. Sve bih dao da imam gde da odem, da me neko primi, da živimo zajedno, budemo zajedno na terapiji, podržavamo jedan-drugog...

Ja na primer, nemam u opšte pristup metadonu, osim kada ga podižem! Čim dodjem kući, iskapam sebi, jedino taj prvi dan, i onda predajem jednom od roditelja, koji forsira skidanje sa metadona...iz najbolje namere...ali ja na to ... nisam spreman. Još mi treba "štaka za koju se pridržavam" koja mi ne da da padnem.

Pa ovo uopste nije dobro...
Zar ne vide neku razliku ili poboljsanje?

Meni moja keva ide po recepte i dize sama metadon, s tim da ima povereja u mene i metadon stoji kod mene a ja ga pijem kada hocu (ali naglasavam - pijem ga pedantno i bez zayebancije). E sad, sta nosi sutra i kako ce biti dalje sa dizanjem metadona, videcemo, ali kod mene to i nije problem, snaci cu se.
Bitno mi je da su moji bliznji skontali i vide da sam mnogo bolji nego sto sam bio pre metadona!
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Novosti (kod mene)

Uto Jun 19, 2012 6:32 am
Kao sto napisah u prethodnom post-u, uredno pijem met i sledece scene su se od onda izdesavale:

Sada vec ja dizem i recepte i metadon, ne majka. I doktorica (opste prakse) i keva su videli da sam ozbiljan u svojoj nameri i da se pridrzavam pravila, koliko mi to organizam dozvoljava.
Kazem "koliko mi to organizam dozvoljava" jer je prica sledeca - tu krajem decembra 2011.-e sam sa 115 kapi dnevno treba snizavati svake nedelje po 1 kap. I toga sam se pridrzavao, stigao sam do otprilike 75... E sad, u medjuvremenu je nestalo i lorazepama, apoteke bile krcate losim serijama metadona, nastao je haos! Svima sam rekao kako stvari stoje i kako se osecam i da je meni minimum 100 kapi dnevno potrebno... To je postalo ocigledno od trenutka kada su brat i majka videli drasticne (pozitivne) promene na meni. Naravno da nemam taj "high" niti sam uradjen, nagledali su se oni mojih "izleta".
Jednostavno - kako stvari stoje, meni je doza od 33mg savrsena! Znam ljude koji su sa razlikom od 10-15 kapi padali u depresiju i vracali se na staru miligramazu....

E sad.... Million dollar question - Sta i kako ce moj psihic da kaze? Uskoro idem i do njega... Ja cu (naravno) samo iskreno s njim, nadam se da ce imati razumevanja.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty ista čapri

Pon Jun 25, 2012 4:52 pm
Skroz ista priča... Skinuo nekih 30 kapi i ne mogu dalje.... KAO DA SE BOJIM, ne znam...Kao da nisam spreman da se odreknem i tih 5minuta opuštenosti...

ALI UZ POSAO, KADA IMAŠ POSAO - KADA IMAŠ ŠTA DA RADIŠ, ZNAM IZ ISKUSTVA - NI NE MISLIŠ NA TO, TE JE TO NAJBOLJI NAČIN "SKIDANJA!
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Posao....

Uto Jun 26, 2012 1:10 am
MTD+ Mr.Chief ::Skroz ista priča... Skinuo nekih 30 kapi i ne mogu dalje.... KAO DA SE BOJIM, ne znam...Kao da nisam spreman da se odreknem i tih 5minuta opuštenosti...

ALI UZ POSAO, KADA IMAŠ POSAO - KADA IMAŠ ŠTA DA RADIŠ, ZNAM IZ ISKUSTVA - NI NE MISLIŠ NA TO, TE JE TO NAJBOLJI NAČIN "SKIDANJA!

Nemam posao, ali imam hobi koji moze ove godine da preraste u posao... Ali tu jako puno faktora postoji i nista jos nije 100%....

Ja se ne bojim skidanja kapi koliko se moje telo buni!!! U glavi meni manje-vise OK... Ali me telo izdaje!
OK, da se ne lazemo - ima tu i psihickih "tacaka i zareza".... Ali mi je to nekako manji problem...
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Porodica

Ned Maj 12, 2013 11:47 pm
I pocela sam da pisem i zbrisala! Ja sam narkoman sa metadonom ili bez,narkoman sa poslom ili bez,sa detetom,sa skockanom gajbom sta god i kako god od kada su saznali ja sam samo narkoman.Porodicni dogovori se vode bez mene,pare se kriju od mene i naravno ako mislim da to prestane treba da ne pijem metadon.Jer ako niste znali heroin i metadon su isto.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pon Maj 13, 2013 12:07 am
monkeyb ::I pocela sam da pisem i zbrisala! Ja sam narkoman sa metadonom ili bez,narkoman sa poslom ili bez,sa detetom,sa skockanom gajbom sta god i kako god od kada su saznali ja sam samo narkoman.Porodicni dogovori se vode bez mene,pare se kriju od mene i naravno ako mislim da to prestane treba da ne pijem metadon.Jer ako niste znali heroin i metadon su isto.

Kod mene je bas obrnuto! Od kada sam na metadonu (septembar 2011.-e), svi u familiji vide drasticno poboljsanje i sada vec gledaju drugacije na mene. Poveravaju novac, vozim kola, izlazim, putujem, ali - JA sam taj koji sve to moze da uyebe, SAMO jednom da ih izigram i vracamo se na pocetak, a to NECU dozvoliti!

I dizanje metadona - sve sam obavljam. Posete psihijatru, posete Dr opste prakse, SVE!
Ipak, 33 mi je godina, rekao sam im ovo ranije vise puta - "Ako zelite da se ponasam kao odrastao covek, ponasajte se i vi prema meni tako." Dali su mi sansu i eto!

@MankiB - Moras da poguras malo stvari u svoju "korist". Ne znam detalje tvog zivota, ali sve je izvodljivo ako se zeli i ako postoji neki cilj.
Cheers! I zelim ti sve naj! Like a Star @ heaven
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pon Maj 13, 2013 3:28 am
L00cID ::
monkeyb ::I pocela sam da pisem i zbrisala! Ja sam narkoman sa metadonom ili bez,narkoman sa poslom ili bez,sa detetom,sa skockanom gajbom sta god i kako god od kada su saznali ja sam samo narkoman.Porodicni dogovori se vode bez mene,pare se kriju od mene i naravno ako mislim da to prestane treba da ne pijem metadon.Jer ako niste znali heroin i metadon su isto.

Kod mene je bas obrnuto! Od kada sam na metadonu (septembar 2011.-e), svi u familiji vide drasticno poboljsanje i sada vec gledaju drugacije na mene. Poveravaju novac, vozim kola, izlazim, putujem, ali - JA sam taj koji sve to moze da uyebe, SAMO jednom da ih izigram i vracamo se na pocetak, a to NECU dozvoliti!

I dizanje metadona - sve sam obavljam. Posete psihijatru, posete Dr opste prakse, SVE!
Ipak, 33 mi je godina, rekao sam im ovo ranije vise puta - "Ako zelite da se ponasam kao odrastao covek, ponasajte se i vi prema meni tako." Dali su mi sansu i eto!

@MankiB - Moras da poguras malo stvari u svoju "korist". Ne znam detalje tvog zivota, ali sve je izvodljivo ako se zeli i ako postoji neki cilj.
Cheers! I zelim ti sve naj! Like a Star @ heaven



Hvala na lepim zeljama!

Sreca je sto ja ne zavisim od mojih,lecenje je nesto sto ja guram sama.A ono sto sam gore napisala je njihov stav,njihovo misljenje.Na zalost ima i mnogo mojih prijatelja koji isto tako misle!I sto je jos gore oni misle da pijem met zbog neuralgije trigemini(to mi je druga dijagnoza) a ne zbog bolesti zavisnosti.Oni zive u blazenom neznanju.Tako da ja treba da se borim u kuci kao i u drustvu da im objasnim da smo mi i ljudi! Da a sto se tice terapije ja ne mogu da se spustim ispod 20mg ili 60kapi.Sve ispod toga mi je malo tj. posle 36sati pocinjem da kriziram.A sto se tice detalja mog zivota,videcu mozda i napisem nesto.Neki drugi put na nekom drugom mestu predvidjenom za to.
SOZO99
SOZO99
Moderatori
Broj poruka : 207
Reputacija: : 23
Datum upisa : 04.12.2011
Godina : 49
Lokacija : Novi Sad-Beograd

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Razumevanje..

Pon Maj 13, 2013 11:38 am
Razumem te u potpunosti, imam isti (sličan) problem!
Moji ne žele da čuju za mene dok sam na met. terapiji....
Medjutim , već 20g. živim sam, kao podstanar i tako sam rešio problem...,čujem se sa ćaletom povremeno i ništa drugo!
Malo me zbunila izjava da je metadon isto što i heroin, to i moji misle, ali nije tako , to svi znamo..
Moj savet je: '' osamostaliti se, znam da to nije lako, ali polako, posao,stan...i problem je rešen'' Exclamation cheers
pozz. i sve najbolje! cheers cheers
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pon Maj 13, 2013 7:40 pm
sozo99 :: Razumem te u potpunosti, imam isti (sličan) problem!
Moji ne žele da čuju za mene dok sam na met. terapiji....
Medjutim , već 20g. živim sam, kao podstanar i tako sam rešio problem...,čujem se sa ćaletom povremeno i ništa drugo!
Malo me zbunila izjava da je metadon isto što i heroin, to i moji misle, ali nije tako , to svi znamo..
Moj savet je: '' osamostaliti se, znam da to nije lako, ali polako, posao,stan...i problem je rešen'' Exclamation cheers
pozz. i sve najbolje! cheers cheers

Zadnja recenica se odnosi na ono sto se meni govori a to je da su metadon i heroin isto.Izvini ako je to zvucalo kao moja tvrdnja.Ja znam ,a i svi ovde znamo da nije.Osmeh na lice i idemo dalje.Hvala!!!
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pon Maj 13, 2013 9:33 pm
Message reputation : 0% (1 vote)
Bio mi je odlican odnos, ali sam bio lenj. Jbg posle 12 teske zavisnosti, kada odjednom patnje prestanu pozelis odmor.
Ja ne mogu to da objasnim ali posle 7-8-9 god IV drogiranja to postaje sasvim drugacija bolest.
U Beogradu je to mnogo drugacije jel je nabavka droge brza, konstantna, bez cekanja, bez cimanja, nekoliko puta u toku dana, u toku nocu dilerima na vrata mozes otici.
U malim sredinama nekada ljudi dugo putuju do seme, pa naprave pauzu jedan dan, pa uzmu jednom drogu pa nista do sutra jel je diler 20-30-50km, pa ako nadje pare uvece u 22h kako ce da ide 35km u drugo selo. Drugacije je sve i zavisnosti su mnogo gore.
Onda se ulenjis i uzivas u zivotu i u onome u cemu nisi mogao dok si bio zavistan.
Odnos sa porodicom je bio fantastican, ali kao sto ja znam da se sve promenilo 2011 tako to zna i moja keva i tako je to rekla lekarima.
Ja znam svoje dete, on nije ista osoba, vise je nalik osobi koja se drogirala nego koja je 5-6 god bila normalna. Bio sam uredan, pedantan, nasmejan. Onda naravno da i porodica je srecna.
Ja caleta nemam. Sreca za nekoga. Da mi je cale ziv ubio bi lekara kada bi video kakav sam bio i kakav sam sada. Bez diskusije, ili bi ga prebio na mrtvo ime pa me odveo za Italiju ili tako.
Naravno ja ne bi hteo da idem odmah dok ne isprebijamo lekara i lekarku i odlezimo za to, kada bi izasli onda bi srecni otisli za Italiju ili tako negde.
Kada bi ovaj rekao Nisam ja Kriv, prvo bi mu 3-4 puta zveknuo glasvom o sto paa onda pitao A ko je kriv sto ih ne lecite kao civilizovan svet, KO??? Reci KO Specijalisto u Primarnoj zdravstvenoj ustanovi???
Meni bi rekao Da li znas Nacin neki, legalni, negde da prestanes da se bodes, ali nemoj da me ispalis kada ti ga omogucim. I ja ne bi, testovi bi bili uredni, ja cist, srecan, funkcionalan, sve sto ovde sada lekarima nije bitno. I ne bi trazio veze sa muslimanskim organizacijama zbog zaostavstine za Srbiju.
Caletu sam ja bio najpreci, keva je vise za sestru, na nju ne mogu da se oslonim ako umirem a zivot moze da mi se spase van ove zemlje, na caleta bi mogao.
Keva ima sestru, njenu porodicu, nema to razumevanje. Po nekada pomislim da mi i ona nije majka. Po svemu sto sam citao da majke osecaju za decu, ne znam, mislio sam da je to kao sto mi je cale, da je takva i majka samo jos vise... Da oseca kada se nesto nece nikada popraviti. Uvek ispadne da ne oseti i da na kraju se lose zavrsi.
Samo me nikada nije video strejt, umro je i nije to docekao. Ja bi sve dao da je on sada ziv jel bi ja se osecao i lecio kao Evropljanin a ne kao osoba koju silovana u zdravstvenom sistemu.
Kao sto imate fizicko silovanje postoji i mentalno silovanje. E to je kod nas. Keva sta ce moze da gleda samo nesrecno bice u patnji i da se seca vremena kakav sam bio.
Kada ja kazem jel se secas leta 2011, ona kazem Secam se ali sta da radim. Reci mi ja cu uraditi...
Inace pre Metadona nikada ja nisam ni imao odnos sa porodicom od kada sam poceo da se drogiram.
Metadon je sve to popravio a zdravstveni sistem Srbije pokvario.

L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pon Maj 13, 2013 9:58 pm
Na sta ciljas, tacno, kada kazes da je od 2011. sve krenulo nizbrdo? Mozda si negde vec pisao o tome, mozda mi je promaklo. Ako je tako, daj samo link od teme, da ne spamujemo ovu. Ili ako nisi - pojasni mi/nam.

BTW - Ni ja nemam caleta, TACNO na moj 18-i rodjus - PAF! Pao u komu u sled izliva krvi na mozak........ A cale je legenda bio! Ne bih sada o tome.... Sad
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pon Maj 13, 2013 10:06 pm
Message reputation : 0% (1 vote)
Ne zelim da vam pricam o tome. O tome cu skupiti jednom 2-3 ljudi da se uvere o cemu pricam. Naravno i posle toga ce se iznaci neko objasnjenje ali to jedva cekam da cujem da se smejem.
E posle toga ce me verovatno iskljuciti sa terapije zbog davanja lekova. U stvari ne mogu da me iskljuce sa terapije jel mi oni nece dati VitaPharm Methadone 40mg. Mogu da me uhapse za drogiranje ljudi ali bi mozda mogli da kazemo da nisu popili svoju terapiju, mada to ne bi pomoglo. Posto bi neki zavrsili na urgentnom kao posledica zabluda u koje ih je doveo zdravstveni sistem.
Mozda je i bolje ovako jel ziveti sa nekim saznanjima koja ja imam, biti svedok nekih reci i priznanja ljudi koji su No1 za Supstituciju u Srbiji, znati koje su opomene dosle iz Evrope tacno te 2011 sa svime time nije lako ziveti. Dok su neki pratili komparaciju izmedju Hidromorfona i Morfona i buljili u formule ja sam gledao sta zdravstveni sistem radi i kako siluje ljude ovde. I to ne zdravstveni sistem, jedna crvena zgrada puna monstruma. Jednostavno sve gledas drugacijim ocima, gubis emocije, pocinjes da mrzis, pretvaras se u osobu koja ako vidi da je dete zgazio auto i vidi srpski pasos ustaje i prestaje da mu pomaze, gledas voditelje drugim ocima, novinare, lekare, ljude na ulici. Cela zemlja ti postaje kao zemlja ljudi koja bi sada mogla da napravi logor u sred Bgd i da pobije milion ljudi koji misle drugacije. To je ta crvena zgrada napravila od mene.
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Pon Maj 13, 2013 10:24 pm
Classified ::Ne zelim da vam pricam o tome. O tome cu skupiti jednom 2-3 ljudi da se uvere o cemu pricam. Naravno i posle toga ce se iznaci neko objasnjenje ali to jedva cekam da cujem da se smejem.
E posle toga ce me verovatno iskljuciti sa terapije zbog davanja lekova. U stvari ne mogu da me iskljuce sa terapije jel mi oni nece dati VitaPharm Methadone 40mg. Mogu da me uhapse za drogiranje ljudi ali bi mozda mogli da kazemo da nisu popili svoju terapiju, mada to ne bi pomoglo. Posto bi neki zavrsili na urgentnom kao posledica zabluda u koje ih je doveo zdravstveni sistem.
Mozda je i bolje ovako jel ziveti sa nekim saznanjima koja ja imam, biti svedok nekih reci i priznanja ljudi koji su No1 za Supstituciju u Srbiji, znati koje su opomene dosle iz Evrope tacno te 2011 sa svime time nije lako ziveti. Dok su neki pratili komparaciju izmedju Hidromorfona i Morfona i buljili u formule ja sam gledao sta zdravstveni sistem radi i kako siluje ljude ovde. I to ne zdravstveni sistem, jedna crvena zgrada puna monstruma. Jednostavno sve gledas drugacijim ocima, gubis emocije, pocinjes da mrzis, pretvaras se u osobu koja ako vidi da je dete zgazio auto i vidi srpski pasos ustaje i prestaje da mu pomaze, gledas voditelje drugim ocima, novinare, lekare, ljude na ulici. Cela zemlja ti postaje kao zemlja ljudi koja bi sada mogla da napravi logor u sred Bgd i da pobije milion ljudi koji misle drugacije. To je ta crvena zgrada napravila od mene.

Ja znam samo ovo - Da je kvalitet metadona (Hemofarm) UZASNO LOS! Jedna serija jos ajde... sledeca - KIKIRIKI! confused
Pisao sam pisma apotekama, lekarima, ministru.... Jedino su mi uzvratili pismo iz Hemofarma. Ali posle POLA GODINE!!!!! Imam taj PDF negde na hard-u, SMESNO sta su mi odgovorili!

I da dodam - kada mi dodje da malo prilegnem popdne, na sat-dva, kada se probudim, kao da NISTA od metadona nisam imao u sebi!!! WTF?!
Ovo SIGURNO nije do mene! 100% !!! Znaci jako sam pissed off na Srbistan i sve koji stoje iza ovih "shema", a skoro pa su nedodirljivi...


Poslednji izmenio L00cID dana Pon Maj 13, 2013 10:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Classified
Moderatori
Broj poruka : 80
Reputacija: : -16
Datum upisa : 09.04.2013
Lokacija : Na vrh gore Trebevica u Logoru Francetica

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty GOVOR MRŽNJE: JAVNA OPOMENA (PREOSTALO 2)

Pon Maj 13, 2013 10:32 pm
x
monkeyb
monkeyb
Moderatori
Broj poruka : 67
Reputacija: : 11
Datum upisa : 07.10.2012
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Terapija

Uto Maj 14, 2013 1:01 am
Classified ::Bio mi je odlican odnos, ali sam bio lenj. Jbg posle 12 teske zavisnosti, kada odjednom patnje prestanu pozelis odmor.
Ja ne mogu to da objasnim ali posle 7-8-9 god IV drogiranja to postaje sasvim drugacija bolest.
U Beogradu je to mnogo drugacije jel je nabavka droge brza, konstantna, bez cekanja, bez cimanja, nekoliko puta u toku dana, u toku nocu dilerima na vrata mozes otici.
U malim sredinama nekada ljudi dugo putuju do seme, pa naprave pauzu jedan dan, pa uzmu jednom drogu pa nista do sutra jel je diler 20-30-50km, pa ako nadje pare uvece u 22h kako ce da ide 35km u drugo selo. Drugacije je sve i zavisnosti su mnogo gore.
Onda se ulenjis i uzivas u zivotu i u onome u cemu nisi mogao dok si bio zavistan.
Odnos sa porodicom je bio fantastican, ali kao sto ja znam da se sve promenilo 2011 tako to zna i moja keva i tako je to rekla lekarima.
Ja znam svoje dete, on nije ista osoba, vise je nalik osobi koja se drogirala nego koja je 5-6 god bila normalna. Bio sam uredan, pedantan, nasmejan. Onda naravno da i porodica je srecna.
Ja caleta nemam. Sreca za nekoga. Da mi je cale ziv ubio bi lekara kada bi video kakav sam bio i kakav sam sada. Bez diskusije, ili bi ga prebio na mrtvo ime pa me odveo za Italiju ili tako.
Naravno ja ne bi hteo da idem odmah dok ne isprebijamo lekara i lekarku i odlezimo za to, kada bi izasli onda bi srecni otisli za Italiju ili tako negde.
Kada bi ovaj rekao Nisam ja Kriv, prvo bi mu 3-4 puta zveknuo glasvom o sto paa onda pitao A ko je kriv sto ih ne lecite kao civilizovan svet, KO??? Reci KO Specijalisto u Primarnoj zdravstvenoj ustanovi???
Meni bi rekao Da li znas Nacin neki, legalni, negde da prestanes da se bodes, ali nemoj da me ispalis kada ti ga omogucim. I ja ne bi, testovi bi bili uredni, ja cist, srecan, funkcionalan, sve sto ovde sada lekarima nije bitno. I ne bi trazio veze sa muslimanskim organizacijama zbog zaostavstine za Srbiju.
Caletu sam ja bio najpreci, keva je vise za sestru, na nju ne mogu da se oslonim ako umirem a zivot moze da mi se spase van ove zemlje, na caleta bi mogao.
Keva ima sestru, njenu porodicu, nema to razumevanje. Po nekada pomislim da mi i ona nije majka. Po svemu sto sam citao da majke osecaju za decu, ne znam, mislio sam da je to kao sto mi je cale, da je takva i majka samo jos vise... Da oseca kada se nesto nece nikada popraviti. Uvek ispadne da ne oseti i da na kraju se lose zavrsi.
Samo me nikada nije video strejt, umro je i nije to docekao. Ja bi sve dao da je on sada ziv jel bi ja se osecao i lecio kao Evropljanin a ne kao osoba koju silovana u zdravstvenom sistemu.
Kao sto imate fizicko silovanje postoji i mentalno silovanje. E to je kod nas. Keva sta ce moze da gleda samo nesrecno bice u patnji i da se seca vremena kakav sam bio.
Kada ja kazem jel se secas leta 2011, ona kazem Secam se ali sta da radim. Reci mi ja cu uraditi...
Inace pre Metadona nikada ja nisam ni imao odnos sa porodicom od kada sam poceo da se drogiram.
Metadon je sve to popravio a zdravstveni sistem Srbije pokvario.


O metadonskoj terapiji sam pisala u odeljku Sta vam ja terapija donela.Sada nemam vremena da pisem ali sutra ujutru...A izgleda da cu morati i o sebi nesto vise da napisem i da probam da objasnim zasto sam tu.Porodica bi nas razumela malo bolje kada bi uspeli da barem od lekara dobijemo ljudski tretman.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 33
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Uto Maj 14, 2013 1:19 am
metadonman ::Kada je dosao kraj kada sam shvatio da su svi digli ruke od mene, da mogu ako hocu da se heftam u sobi pored otvorenih vrata znao sam da nesto moram uradit. Znajuci da mi je majka rekla da ako pokusam smo da pridjem metadonu da ce ubiti mene pa sebe. Ja sam bez obzira poceo da preduzimam korake d udjem na program kada sam pribavio svu papirologiju na kojoj je pisalo da od ponedeljka krecem sa programom u meni je nastala borba sta sada raditi. Prve ideje su bile da lazem nekako 21 dan i onda da kazem evo gotovo je tu smo gde smo. Medjutim po prvi put sam hteo da uradim nesto dobro za sebe i za moju porodicu a u to sam krenuo sa lazi. Znajuci koliko majku moju laz povredjuje (s obzirom sta sam sve godinama radio) Odlucio sam da joj kazem sve. Ona ide sa mnom kada dizem terapiju i stoji kod nje....Zamolio sam je samo da da malo vremena da vidi sama da li je to dobro ili nije. Stvari su se drasticno promenile poceli smo da rucamo zajedno,da pricmo uz kafu ja pare vise ne trosim na drogu donosim joj kuci pomazem vise nisam biljka ona prosto sija i meni je drago jer nakon 15 godina poceli smo da zivimo onako kako smo trebali ziveti da nije bilo droge. Oboje smo rastereceni to vide i drugi ljudi komsije porodica. Ali zbog majke koja je toliko propatila zbog mene mi je naj draze da je vidim sada da se smeje i da vise ne brine jer zna da je sve u redu i da ce tako i ostati jer medjusobno saradjujemo. Metadon je u moju kucu dosao u zadnji cas i spasao sve nas

Naslov brate... Smile Ako je za 360 - znači na istom si... Smile
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty stvari idu na bolje.... :)

Uto Maj 14, 2013 4:41 am
Vidim da dosta prica ima tj roditelja ili ti onih najblizih koji ne podrzavaju metadon tj lek za onog za kojeg tvrde da ga vole najvise i "moje dete je meni na prvom mestu" Negde sam napisao moja majka je rekla da je to bio najtezi vikend u zivotu, od cetvrtka do Ponedeljka.Samo posle sedam dana primetila je koliko metadon pomaze u smislu odnosa u kuci.Mogu reci da je shvatila da je dobila svoga sina nazad.Moram reci da je moja majka provela sate informisuci se na mrezi,citala strucne dokumente i studije.Od samog pocetka mog programa mi smo jedna ponovo srecna porodica.Isto tako moram reci da metadon i dalje stoji kod nje (ne zbog mene, upravo zbog nje ok ako zelis tako cuvaj ga) Svako jutro mi ga da....I pocinje nas dan.Polako cela porodica uvidja prednosti terapije, jer sada po prvi put u zivotu mogu da se oslone na mene: da im pomognem,uradim,odem,donesem,platim....DA NEMA PROGRAMA JA SADA OVO NEBI PISAO ODAVNO BIH PRESTAO DA BUDEM STANOVNIK OVE PLANETE. ZATO HVALA PO KO ZNA KOJI PUT "TIM"-U NS-A STO SU PREPOZNALI POTREBU I PRIMILI ME NA PROGRAM
metadonman
metadonman
Moderatori
Broj poruka : 217
Reputacija: : 17
Datum upisa : 14.03.2012
Lokacija : NS

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty ;)

Uto Maj 14, 2013 4:57 am
HAHAHHAAAAHAHAH PA TO MU DODJE ALI NIKAKO (UVEK SAM VOLEO DA BUDEM KONTRADIKTORAN) Odlicno si ovo zapazio Wink

Naslov brate... Smile Ako je za 360 - znači na istom si... Smile[/quote]
Sponsored content

Vas odnos sa porodicom i metadon? Empty Re: Vas odnos sa porodicom i metadon?

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu