FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
avatar
rogi mash
Moderatori
Broj poruka : 1
Reputacija: : 0
Datum upisa : 06.04.2012

chaj od maka Empty chaj od maka

Pet Apr 06, 2012 9:53 am
Nazalost prinudjen sam da zadnjih 5 meseci koristim chaj. i moram iskreno reci,ko moze bolje da ga ne uzima!!!
Kriza je takva,jedno vreme pre otpr. 4 ili 5 godina,uspeo sam se navuchem na metadon preko heroina.Doslo je do toga da sam pijo flashicu hemofarmovog meta dnevno i uzima od gram do 3 heroina,a pocelo je kao precicu u mojoj reziji sa dopa na met.Loshe se zavrshilo.E pa kriza od te kombinacije i krize od chaja su iste chak i gore od chaja.Uzimam dop,sto se kaze redovno,ili ti dorucak-rucak-vecera plus par uzina dneno josh od 99te,probao ga ranije.Moj savet je bez te od chaja.
Ali da kako sam otvorio dushu i rekao NE.
Ovako ga ja spremam,ukljucite ringlu na najache i stavite vrelu vodu iz chesme.E sada mera pa recimo 1/4 kese kada se dobro izdrobe caure staviti malo jache od 2 litra vode na tu kolicinu.Ako planirate da ga 2 puta kuvate limuntus ne stavljate,mada je najbolje limun jer ubija ogavan ukus a i zdraviji je od limuntusa!!Limun stavite u drugo kuvanje.prvo kuvanje kada pocne da vrije voda,ostavite 15 do 20 minuta i onda kroz cediljku u drugi sud procedite a prvobitni sud-lonac dodate malo manje od 2 litara vode i limuntusa,mada najbolje je staviti 1 mali limun ili 2/3 ako je veci i data neka vrije bez pokopca 35-40min.Onda sve zajedno sa caurama stavite da se ladi,kada se oladi procedite,a caure rukama iscedite.
A postoji i druga varijanta.Ista kolicia chaja samo stavite malo manje od 3 litara vrele vode i neka vri 40tak minuta,dobar shtos je da uzmete veliki lonac i mali poklopac koji ce te ubaciti u lonac,posle jedno 15tak minuta kako je pochelo da vrije.Da pritisne mahune da ostanu na dnu i kada prodje 40minuta,smanjiti ringlu za pola i neka vrije josh 30minuta. ostaviti da se hladi sve sa mahunam,kada se ohladi da bi ste mogli i mahune da procedite.Limun se stavlja kao kod kuvanja dopa,pomaze da se opijati bolje izvuku iz mahuna,a i ubija odredjene otrove.Mada ima ih preko 200 otrovnih jedinjenja u chaurama.Veoma je vazno piti ga mlakog,nikako hladnog izfrizidera jer kada je hladan odmah udari na stomak izaziva proliv,mucninu,povracanje.Moj savet je da uvek kuvate onoliko koliko mislite da vam je potrebno za taj dan,naravno mozete skuvati i vishe,ali cim se ohladi staviti u frizider,jer ako se chaj pokvari,a ide leto.Pa recicu ovako da je groznica koju dobijete kada se pucate prljavshtinom smeshna!!! Da pazi te se chaj vas pokriva chak i do 48h,a sto se tice mesanja,kako nemojte piti lekove za smirenje i sl. jer je toliko chaj jak a ce te zaspasti i cao nma so i voda...nema resenja.Ja sam ga meshao sa svacim,pre njega i posle uzimanja chaja uzimao dop,isto oprez i najvece g. od dopa moze da vas otera u over.Jednom rechju nebi on bio toliko jeftin da je dobar-siguran i sl.

Slobodno me pitajte shta vam nije jasno u vezi njega.Ja ga uzimam od coveka koji ima 60 godina i sa cajem se glupira skoro 30
Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu