FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Dobrodošli!

Ovo je forum Udruženja Građana "SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA". Pre svega, aktivizam se svodi na: pomoć pri bolesti zavisnosti od opijata tj. narkotika. Takođe, SUZA (akronim) se bavi pomoći najzastupljenijih bolesti zavisnosti kao što su: alkoholizam, tabletomanija, politoksikomanija...

SVI KOJI ŽELE DA SE ISPOVEDE, UČESTVUJU U DISKUSIJAMA, KAO I DA PITAJU ŠTA GOD ŽELE, KLIKNITE NA "CLOSE" I ZAPOČNITE !!!


S poštovanjem,

SUZA : SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA
FORUM - SRPSKO UDRUŽENJE ZAVISNIKA: SUZA || NARKOMANIJA, ALKOHOLIZAM, TABLETOMANIJA, METADON...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
više informacija na : OFFICIJALNI BLOG: http://www.narko-manija.blogspot.com (logično, ne ? Smile )

Ići dole
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

FLAMBIRANJE METADONa Empty FLAMBIRANJE METADONa

Uto Jul 10, 2012 10:03 pm
Šta ko zna o ovom fenomenu?

Ja sam lično čitao da je u pitanju "krčkanje" metadona, isto kao horsa, samo ne do tačke ključanja već do tačke kada počne isparavanje, i onda ga "zapaliti" i pomerati kašiku da "izađe" alkohol. E sad, koliko sam ja čitao, to je moguće "bilo NEKAD" kada je bio ne znam kakav alkohol... Ali kao sada stavljaju isopropil-etanol koji ključa i pali se na mnogo većim temperaturama i kao ne može da izađe iz jedinjenja.

Ono što OVA tema treba da pokrene, jeste diskusija na osnovu LIČNOG iskustva sa ovim fenomenom, da li je istina, da li je i šta ko probao, kakva su iskustva, da li je moguće odvojiti etanol koji se nalazi u soluciji HF metadon-a, i sl... Ako je moguće, to - u mnogome - bi pomoglo "HR" pristupu kada je u pitanju I.V uzimanje metadona. Jer, valda toliko svi znamo, alkohol (etanol, metanol, isopropiletanol... itd - alkoholi) je taj koji "JEDE" vene, a ne sám metadon. Sám metadon, pri I.M , S.C ili I.V administraciji, pri bilo kojoj soluciji 10mg/ml ili 50mg/ml (ampule, ne postoje u SRB) , malko boli - ali zasigurno ne uništava vene pri prvoj administraciji i ne peče "kao da trpate rakiju u venu". (citat....)



PA... "neka igre počnu"
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

FLAMBIRANJE METADONa Empty Hemofarm i Flambiranje

Sre Jul 11, 2012 2:21 am
MTD+ Mr.Chief ::Šta ko zna o ovom fenomenu?

Ja sam lično čitao da je u pitanju "krčkanje" metadona, isto kao horsa, samo ne do tačke ključanja već do tačke kada počne isparavanje, i onda ga "zapaliti" i pomerati kašiku da "izađe" alkohol. E sad, koliko sam ja čitao, to je moguće "bilo NEKAD" kada je bio ne znam kakav alkohol... Ali kao sada stavljaju isopropil-etanol koji ključa i pali se na mnogo većim temperaturama i kao ne može da izađe iz jedinjenja.

Ono što OVA tema treba da pokrene, jeste diskusija na osnovu LIČNOG iskustva sa ovim fenomenom, da li je istina, da li je i šta ko probao, kakva su iskustva, da li je moguće odvojiti etanol koji se nalazi u soluciji HF metadon-a, i sl... Ako je moguće, to - u mnogome - bi pomoglo "HR" pristupu kada je u pitanju I.V uzimanje metadona. Jer, valda toliko svi znamo, alkohol (etanol, metanol, isopropiletanol... itd - alkoholi) je taj koji "JEDE" vene, a ne sám metadon. Sám metadon, pri I.M , S.C ili I.V administraciji, pri bilo kojoj soluciji 10mg/ml ili 50mg/ml (ampule, ne postoje u SRB) , malko boli - ali zasigurno ne uništava vene pri prvoj administraciji i ne peče "kao da trpate rakiju u venu". (citat....)



PA... "neka igre počnu"

Moj drugar (od kojeg sam pokupio ovu foru flambiranja - bez obzira sto se ja ne "iglam"), dan danas ovo praksira i odvali ga kao i pre kada je saznao za ovaj nacin pripreme.

Tako da - ako vec MORATE/ZELITE da pilate met u venu, TOPLO preporucujem da se metadon flambira i da produzite vek trajanja vena!

P.S.- Ovo flambiranje naravno da nece 100% postedeti vene, ali ce sigurno da vam pomogne i produzi vek venama.
INSPIREMAN
INSPIREMAN
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
PRESEDAVAJUĆI IZVRŠNOG VEĆA
Broj poruka : 324
Reputacija: : 23
Datum upisa : 22.10.2011
Godina : 34
Lokacija : Republika Srbija/Vojvodina
http://narko-manija.blogspot.com

FLAMBIRANJE METADONa Empty Re: FLAMBIRANJE METADONa

Pet Jul 13, 2012 5:34 pm
Reci(te) nam L00cid, zar metadon - pri zagrevanju, ne gubi svoje dejstvo ? Mislim, pogotovo ako ga izlažemo temp. ~70-80 stepeni Celzijusovih... Ovo je jako bitna stavka! I da li on flambira, Hemofarm Metadon, iz apoteke, ili ovaj iz met.centara (Alkaloid) ?
L00cID
L00cID
Moderatori
Broj poruka : 126
Reputacija: : 11
Datum upisa : 02.11.2011

FLAMBIRANJE METADONa Empty Re: FLAMBIRANJE METADONa

Pet Jul 13, 2012 10:49 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
MTD+ Mr.Chief ::Reci(te) nam L00cid, zar metadon - pri zagrevanju, ne gubi svoje dejstvo ? Mislim, pogotovo ako ga izlažemo temp. ~70-80 stepeni Celzijusovih... Ovo je jako bitna stavka! I da li on flambira, Hemofarm Metadon, iz apoteke, ili ovaj iz met.centara (Alkaloid) ?

Veoma dobro pitanje! I iskreno - nemam tacan odgovor na njega, mogu samo sledece reci - Iz iskustva poznanika koji rade ovo (Hemofarmovim metadonom - direkt iz bochice), ne, dejstvo metadone se ne gubi.

Trebao bih vise da pogledam na netu u vezi ovoga. Kada saznam - javljam!
Sponsored content

FLAMBIRANJE METADONa Empty Re: FLAMBIRANJE METADONa

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu